Esileht Imetamine Millal pumbata?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Millal pumbata?

Postitas:

Mul on 4kuune beebi ja nädala pärast jätan ta esmakordselt pikemaks ajaks koju,s.t et üks söögikord peab tulema pudelist. Siiani pole veel kordagi pumbanud, sest piima tundub olevat täpselt parasjagu. Millal peaksin aga pumpama seda ühte söögikorda välja (laps sööb muidu ca 3tunni tagant; kas oodata tunnike nt pärast toitmist ja siis pumbata?) ja mis see umbkaudne kogus 4kuusel üheks söögikorraks võiks olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean, et tavalised, normaalsed terved beebid söövad ööpäevas u 1/5 oma kehakaalust. Sa v6id ju selle numbri ära jagada oma tite söögikordadega, aga siis ka ei saa täpselt teada, sest ega nad iga kord täpselt ühe palju vist ei söö. Vahel on suurem isu ja vahel väiksem.
Kui sul on täpselt nii palju piima, et midagi üle ei jää, on raske midagi varuks pumbata. Sest tuleb ju titele järgmiseks söögikorraks ka jätta. Kas on mingi aeg, kus ta sööb lühemat aega ja tunned pärast, et rinnad ei ole päris tühjaks imetud? Öösel nt? Siis v6id pärast seda söögikorda pumbaga ülejäänud välja pumbata. Piima v6id 24 h jooksul koguda ka, nt saad korraga 50 ml, järgmine kord ka 50 ja siis saab laps korraga 100 nahka pista.
Mina olen kogemustega pumpaja, ma nimelt ainult pumpangi ja mul on nii, et üks tund pärast pumpamist pole eriti midagi veel uut saada. Ma arvan, et tund on liiga vähe oodata, et uue söömaaja kätte saaksid.
Piima saad säilitada puhtas pudelis külmkapis. Väidetavalt 24-48 h, olen m6lemat numbrit näinud. Kui paned sügavkülma, s6ltub külmiku tärnidest, 3-4 tärni, miinus 18 kraadi, lubavad 6 kuud säilitada, muidu 3 kuud. Ma pean hoiatama, et see külmutatud piim on veidra külmkapil6hnaga pärast. Vist on maitse ka teissugune. Ja sulama peab see külmkapis, mitte köögis lauanurgal ning 24 h jooksul tuleb ära süüa.
Ma soovitan kindlasti enne testida, proovi palju kätte saad pumbaga, m6ned ei saa vist üldse midagi. Ja proovi, kas titt üldse tunnistab lutti ja pudelit. Siin kuskil allpool on teema, kus ema proovis pulma minna ja titt keeldus 6 h üldse söömast, mingit lutti ei v6tnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega kõik piim pole rinnas valmis last ootamast,e t “midagi tuleb järgmiseks söögikroraks ka jätta”. Suurem osa piimast tekibki rinda siis, kui laps rinnal. Ja kui palju pumbates kätte saad, ei sõltu sellest, kas piima jääb muidu üle või mitte. 4-kuuse lapse puhul võikski reeglina olla emal piima täpselt nii palju, kui laps sööb – st organism on kohanenud ja ületootmist ei toimu.

Mina soovitan sul kohe täna hakata pumpama, sest sa ei tea, palju korraga kätte saad. Mõnel tuleb kergemini piim välja, teisel raskemini. Palju sõltub ka pumbast. Mina sain eelmise käsipumbaga korraga umb 30 ml kahe rinna peale, pumpasin 1,5 h peale toitmist ehk täpselt toidukorra keskel. Samas olen lugenud, et parim on pumbata vahetult pärast, et siis piim nagunii voolab. Võid ju katsetada ise erinevaid aegu. Nüüd on uus laps ja uus pump ja selle pumbaga pole veel midagi kätte saanud, isegi öösel on tulnud kehvasti, kui laps on nt toidukorda nihutanud ja mul rinnad pakitsevad juba….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina söödan ühest rinnast last ja peale söömist pumpan teisest välja. Saab u 50ml kätte ja tavaliselt alustan 1-2 päeva enne pumpamist, et oleks rohkem igaksjuhuks süüa anda talle kui kuskile on minek.
Kui laps järgmine kord süüa tahab, saab samast rinnast, millest ta eelmine kord sõi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kauaks ära lähed? Muidu rinnalaps nkn pudelist ei söö eriti palju, kui ma oma 5 kuuse kõrvalt tööl hakkasin käima siis jätsin koju ca 140 ml piima ja seda ta ja ära ei söönud lihtsalt kui koju jõudsin sõi rohkem 🙂 pudelist jõi ainult suurema jänu ära. Ära olin ca 7 H kokku.

Pumpasin alati enne lapsele söögiandmist, üldjuhul hommikul kuna siis oli pikim.vähe imetamisega sees ja piima sai kõige paremini kätte muul ajal üle 50 ml ei saanud:/ laps sai ikka piisava koguse hommikul kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Imetamine Millal pumbata?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.