Esileht Kodunurk millal saab muru külvata?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: millal saab muru külvata?

Postitas:

Tobe küsimus vist:) Aga palun vastake siiski, kas muru saab külvata siis, kui ilmad on juba nii soojad, et ka enamus lilli peenrasse istutatakse (mai keskpaigas). Või on muru kuidagi külmakindlam ja saab ka varem?
Rajan oma aeda ja tööde planeerimine sõltub sellest, millal muru saan külvata. Kuna osade asjade jaoks pean kutsuma ka töömehed, keda pean broneerima kindlaks ajaks, siis sellepärast küsingi.
Olen kunagi ka muru külvanud, aga seda tegime keset suve ja siis polnud vaja küsidagi, kas on õige aeg:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

vabalt võid praegu juba külvata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parim aeg on mai ja september, siis üldiselt põuda pole, hommikuti on kaste maas ja muru läheb kiiremini kasvama. Aga muruseeme peaks jah külmakindel olema, nii et võid selle praegu ka mulda visata. Tõenäoliselt praeguste ilmadega ta lihtsalt veel ei tärka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegu pole üheaastase taimega (muru loodetavasti ei ole), siis peab ta ju talve üle elama. Kui ta suudab talve üle elada, siis suudab seda ka seeme – võid külvata millal iganes, küll ise teab, millal tärgata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis kui lindudel on suurem toidulaid. Praegu pistavad nahka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige parem muru külvamise aeg on august-september. Siis ei lendle värskesse õrna murusse enam võililleseemned. Ka ei tohiks värskel õrnal murul käia, päris tüütu on suvi läbi murust eemal käia, kui külvad septembris, jõuab muru veel tärgata ja kasvada ja esimesed niitmisedki teha ja kevadeks on ta juba teise aasta muru, ei vaja poputamist.
Aga külvata võib praegu küll, lihtsalt muru tärkab siis, kui on soe. Ja muidugi võililled teevad hirmsat vaeva ja kahju kui kevadsuvel külvatud muru on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See võilillede asi on tõsi jah. Aga kui sinu plats on kohas, kus ümberringi väga võililli ei kasva, siis pole hullu. Lähemalt võib ju õitsvad võililled ka maha niita, juba paarisaja meetri kauguselt ei tule neid seemneid enam nii massiliselt.
Suvi läbi pole ma ka kevadel külvatud murul käimist vältinud, ikka juba esimese niitmise järel võib julgemalt astuda.
Kõige imelikum on mu meelest see, kui muruseemet ei sõkuta pärast külvamist mulla sisse. Ma olen õppinud Räpina aianduskoolis ja seal meile küll õpetati kõik etapid: pinnase ettevalmistus, seemne külvamine, mulla sisse sõkkumine ja kinnivajutamine. Väiksemal pinnal tegime seda rehaga: algul teravate otstega seeme mulda, siis teistpidi rehaga kergelt kinni. Praegu on linnas pidevalt näha, kuidas isegi paariruutmeetrisele platsile lihtsalt visatakse seeme maha ja kogu lugu. Kevadel võib juhtuda ka, et mitu nädalat ei tule vihmatilkagi, niimoodi mullapinnal tärganud seeme võib siis lihtsalt ära kuivada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina pole küll vältinud värskel murul käimist ja pole midagi juhtunud. Muidugi, ma ei jookse ka nagu segane risti-rästi kogu aia läbi vaid liigun pigem kindlal trajektooril terrassi ja lillepeenra vahet jne ja iga päev polegi .

Teine ais, kui lapsed, kes tahavad aias mängida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk millal saab muru külvata?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.