Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millal võib lapsepuhkusel olijat tööle oodata?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Millal võib lapsepuhkusel olijat tööle oodata?

Postitas:

Millal teie läksite ja kas oli esimene või mitmes laps?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mulje, et enamus jaguneb kaheks – kas kohe vanemapalga lõppedes või siis alles lapse 3aastaseks saamisel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 11:16; 20.08 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte varem kui 14 päeva pärast st etteteatamisaeg lhp lõpetamiseks on 14 päeva.
Nii ongi st absoluutselt igal hetkel võib alla 3a lapse lhp-l vanem lhp lõpetada ja tööle naasta ning siis lõpeb asendaja leping. Samuti võib ta ka otsustada uuesti lhp-le jääda…

Lhp võib lõpetada ka VH perioodil st ei pea ootama selle lõppemist.

Kõige täpsema vastuse saad loomulikult inimeselt endalt, et kuidas esialgsed plaanid(1,5a, 2a, 2,5a või 3a kodune), kuigi ka see ei anna mingit garantiid, igal hetkel võib olukord muutuda ja ta ümber mõelda…

Ise olin kodus peaaegu laste 3a saamiseni(4.-5. laps, kaksikud) aga kuna töötan lasteaias, siis näen igal aastal u 10 last, kes tulevadki meile 1a6k-1a9k vanuses sest ema naaseb tööle…ja teist u 10, kes tulevad 3a saades ning u 4-5 tulevad kuskil vahepeal st pärast 2a aga enne 3a

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna sain lapsed väikese vanusevahega (1,5 a), siis olid kaks lapsehoolduspuhkust kokku u 4,5 a (tööle läksin, kui noorem oli üle 2,5 a vana). Minu asendajaks võetud inimene oli selle aja peale jõudnud juba ise töökohta vahetada, nii et kui tööle naasin, siis teda enam polnudki ja olid juba uued järgmised inimesed tööl.

Tutvusringkonnas on emad lapsega kodus olnud 2-2,5 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina läksin esimese lapsega, kui ta oli paar kuud üle kolme (suvelaps, lasteaed oli kinni, õnneks töökoht võimaldas palgata puhkust), teise lapsega läksin tagasi üks päev peale tema kolmeaastaseks saamist. tegu riigiasutusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie asutuse põhjal võib öelda, et ei saa midagi ette ennustada. Mõni ütleb alguses, et ei tule üldse tagasi, elu muutub, tuleb juba päris vara tagasi. Teine saab mitu last järjest. Üks ütles, et on vähemalt 3 aastat ära, aga mees kaotas töö ja tuli paari kuu pärast tagasi, sest panid mehe hoopis vanemapuhkusele. Igasuguseid variante on olnud ja plaanid on muutunud. Mõnikord on väga halb olukord olnud, näiteks selle inimese asendaja, kes paari kuu pärast tagasi tuli, oli väga-väga tubli. Aga ootamatult tuli see inimene tagasi, asendaja lahkus. Ja siis hakkas üks haiguslehel istumine pihta, sest beebi jäi haigeks kogu aeg. Ühest küljest ma saan aru, muidugi vajab nii väike beebi haigena ema ja neil lihtsalt majanduslik olukord tingis sellise ebasobiva lahenduse, aga kannatas kogu asutus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin tööle kui laps oli 1 aasta ja 4 kuud vana, kohe kui emapalk lõppes. Süüa tahaks ka ju nagu, kõik ei ole siin perekoolis rikkad ja ilusad 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.08 11:32; 14.08 22:04; 14.08 22:31; 15.08 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suht raske on seda ette ennustada. esimese lapsega läksin, kui laps oli 1a7k – oleks võinud kuni 2 kodus olla, aga olin uuesti rase ja tahtsin vaheldust, et jaksaksin kodus olla 😀 Ausõna esimese raseduse ajal ma arvasin, et ma lähen tööle nii hilja kui majanduslikult kannatab, aga reaalsus oli see, et ma ei suuda päev otsa ainult lastega tegeleda, vajan ka muud eneseväljendust kui lastekasvatamine või nädalavahetusel korraks trenni.

Teise lapsega arvan, et lähen tööle kui laps on 1a10k. Ilmselt veaks ka 2 välja, aga siis ei jääks mul üldse majanduslikku puhvrit lapse haiguspäevadeks ja mees ei saa ka kõiki hoolduslehti võtta, kui laps on alguses väga tihti haige.

Kolleegid on varasemalt väga erinevalt tulnud. Päris 3a on mõni üksik olnud, pigem siis on lapsi juurde sündinud. Mõni on tulnud ka aastase lapse kõrvalt ja hoopis mees on koju jäänud, kui suurem imetamine on lõppenud. Aga keskmiselt ongi seal vahemikus 1a6k-2a2k, kuidas kellegi majanduslik olukord võimaldab – ja siin mängib rolli lisaks Vh suurusele ka varasemalt võetud kohustused (majalaen, autod jmt), mehe palk (ei ole nii, et alati saab mees 2x rohkem palka kui naine) ja üleüldine elustandrad, et kui paljust ollakse valmis loobuma (nt ei saa reisida, sest vaja koguda raha VH lõppemise ajaks)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 14:44; 17.08 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea oleks teada, millal töötajal täpselt laps sündis. Kui laps on septembriks 1,5 aastane, siis ta ilmselt saab lasteaia koha ja ema saab tööle minna. Kui laps ei ole septembriks veel 1,5 aastane siis ta ilmselt sellel aastal ka lasteaia kohta ei saa. Jah, mõnikord väga harva tehakse erandeid ja võetakse poole aasta sees laps lasteaeda, aga üldiselt mitte. Siis võid arvestada järgmise aasta septembriga umbes. Selleks ajaks saab laps lasteaia koha kindlasti. Ehk siis nagu eelpool juba mainitud, üldiselt 2-2,5 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin tööle kui laps oli 1 aasta ja 4 kuud vana, kohe kui emapalk lõppes. Süüa tahaks ka ju nagu, kõik ei ole siin perekoolis rikkad ja ilusad ????

Kujuta ette, me sõime siis ka, kui VH-d polnud (10 aastat tagasi). Keegi ei saatnud kahekuust sõime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 16:44; 14.08 23:21; 15.08 14:32; 15.08 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin tööle kui laps oli 1 aasta ja 4 kuud vana, kohe kui emapalk lõppes. Süüa tahaks ka ju nagu, kõik ei ole siin perekoolis rikkad ja ilusad

Kujuta ette, me sõime siis ka, kui VH-d polnud (10 aastat tagasi). Keegi ei saatnud kahekuust sõime.

Minu laps on 12, kohe saab 13 ja mina sain küll vanemahüvitist ja see on ju ometi kauem kui 10 aastat tagasi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin tööle kui laps oli 1 aasta ja 4 kuud vana, kohe kui emapalk lõppes. Süüa tahaks ka ju nagu, kõik ei ole siin perekoolis rikkad ja ilusad

Kujuta ette, me sõime siis ka, kui VH-d polnud (10 aastat tagasi). Keegi ei saatnud kahekuust sõime.

Minu laps on 12, kohe saab 13 ja mina sain küll vanemahüvitist ja see on ju ometi kauem kui 10 aastat tagasi ????

vh on alates 01.01.2004

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin tööle kui laps oli 1 aasta ja 4 kuud vana, kohe kui emapalk lõppes. Süüa tahaks ka ju nagu, kõik ei ole siin perekoolis rikkad ja ilusad

Kujuta ette, me sõime siis ka, kui VH-d polnud (10 aastat tagasi). Keegi ei saatnud kahekuust sõime.

Minu laps on 12, kohe saab 13 ja mina sain küll vanemahüvitist ja see on ju ometi kauem kui 10 aastat tagasi ????

vh on alates 01.01.2004

oot mis vanemahüvitis …see 150 krooni või, lolliks olete läinud mu kuu üür oli 1800 krooni

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.08 11:32; 14.08 22:04; 14.08 22:31; 15.08 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok eksisin ennem, ei olnud 150 krooni aga vanemahüvitis saigi ju läbi kui laps sai 1 aasta ja 4 kuuseks. Keegi pole siin 2 kuust lasteaeda pannud. Aga kui emapalk ehk vanemahüvitis lõppes siis olin küll sunnitud tööle minema, esiteks raha ja muidugi töölt pressiti ka peale.
Kas tõesti siin pole ühtegi eesti keskmise palgaga ja alla seda teenivaid inimesi? Naisi kes peavad ise hakkama saama, kellel pole kellelegi loota? Rääkige siis mulle kuidas saate hakkama 50€ kuus arvete ja toidu eest tasumisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.08 11:32; 14.08 22:04; 14.08 22:31; 15.08 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok eksisin ennem, ei olnud 150 krooni aga vanemahüvitis saigi ju läbi kui laps sai 1 aasta ja 4 kuuseks. Keegi pole siin 2 kuust lasteaeda pannud. Aga kui emapalk ehk vanemahüvitis lõppes siis olin küll sunnitud tööle minema, esiteks raha ja muidugi töölt pressiti ka peale.
Kas tõesti siin pole ühtegi eesti keskmise palgaga ja alla seda teenivaid inimesi? Naisi kes peavad ise hakkama saama, kellel pole kellelegi loota? Rääkige siis mulle kuidas saate hakkama 50€ kuus arvete ja toidu eest tasumisega.

Ma räägin ajast, kui VH-d polnud (13 aastat tagasi). Seega pärast dekreeti (mis kestis umbes lapse kahekuuseks saamiseni) ju enam täispalka arvele ei tulnud. Ometi ei saadetud kahekuust sõime. Kuidas see võimalik oli? Elatustase oli siis palju madalam kui praegu.
Vahe oli selles, et tol ajal oli inimestel etteplaneerimisvõime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 16:44; 14.08 23:21; 15.08 14:32; 15.08 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok eksisin ennem, ei olnud 150 krooni aga vanemahüvitis saigi ju läbi kui laps sai 1 aasta ja 4 kuuseks. Keegi pole siin 2 kuust lasteaeda pannud. Aga kui emapalk ehk vanemahüvitis lõppes siis olin küll sunnitud tööle minema, esiteks raha ja muidugi töölt pressiti ka peale.
Kas tõesti siin pole ühtegi eesti keskmise palgaga ja alla seda teenivaid inimesi? Naisi kes peavad ise hakkama saama, kellel pole kellelegi loota? Rääkige siis mulle kuidas saate hakkama 50€ kuus arvete ja toidu eest tasumisega.

Minu vanem laps on 15 ja temaga ma sain ainult 4 kuud nn. dekreediraha. Polegi nii ammu see ju ja ometi ei olnud sel ajal 2-kuuseid lapsi sõimes ja isegi mitte 1,5-aastaseid. Lapsed pandi sõime nii, et nad aasta jooksul said 3 ning aiarühma tuli veel 3-aastaseid juurde. Kuidas selle 10+ aastaga on inimeste majandamis ja planeerimisoskus niipalju alla käinud? Vanemahüvitise negatiivne mõju mõistusele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok eksisin ennem, ei olnud 150 krooni aga vanemahüvitis saigi ju läbi kui laps sai 1 aasta ja 4 kuuseks. Keegi pole siin 2 kuust lasteaeda pannud. Aga kui emapalk ehk vanemahüvitis lõppes siis olin küll sunnitud tööle minema, esiteks raha ja muidugi töölt pressiti ka peale.
Kas tõesti siin pole ühtegi eesti keskmise palgaga ja alla seda teenivaid inimesi? Naisi kes peavad ise hakkama saama, kellel pole kellelegi loota? Rääkige siis mulle kuidas saate hakkama 50€ kuus arvete ja toidu eest tasumisega.

Minu vanem laps on 15 ja temaga ma sain ainult 4 kuud nn. dekreediraha. Polegi nii ammu see ju ja ometi ei olnud sel ajal 2-kuuseid lapsi sõimes ja isegi mitte 1,5-aastaseid. Lapsed pandi sõime nii, et nad aasta jooksul said 3 ning aiarühma tuli veel 3-aastaseid juurde. Kuidas selle 10+ aastaga on inimeste majandamis ja planeerimisoskus niipalju alla käinud? Vanemahüvitise negatiivne mõju mõistusele?

Ei tea midagi. Minu üks vanaema oli tööle tagasi läinud, kui laps oli 2-kuune ja teine vanaema lapse 1-aastaseks saades. Ämm ütles samuti, et pole ühegi lapsega üle 2 kuu kodus olnud ning tal on lapsi päris palju. Töökaaslased aga pajatasid, et keegi nt läks 7-kuuse lapse kõrvalt tööle, keegi teine läks 1-aastase lapse kõrvalt jne. Nii et pole mingi absoluutne reegel see kolm aastat kodus olemine. Varem oli minu arust ka rohkem seda, et mees oli ikkagi põhiline sissetuleku teenija peres. Pidaski siis naist ja lapsi üleval. Tänapäeval kuuled aga, kuidas oled vereimejast puuk või kullakaevaja, kui julged mehe rahakoti peal elada. Lisaks olid nõuka ajal kulutused eluasemele tunduvalt madalamad võrreldes tänapäevaga (sissetulekutega võrreldes olid üürid väikesed). Eesti taasiseseisvumise ajal said paljud kinnisvaraomanikuks ka tänu maareformile. Järelikult pole pidanud üks põlvkond maksma pool oma elust pangalaenu. Tänapäeval peab aga suurest hirmust higimull otsaees ette planeerima, kas jaksad ikka lapsega kodus olles pangalaenu või 200-600+ eurost kuuüüri tasuda. Nt oled lapsega 3 aastat kodus, siis aga selgub, et endist töökohta pole alles. Uut tööd ei pruugi nii lihtsalt leida. Mis siis teed, kui viimased säästud tööle naasmise ajaks otsas? Jääb võimalus, et tuleb pool katseajast hoolduslehel istuda ning siis öeldakse, et oops, ei läbinud katseaega. Maksad laenusid/üüri õhust ja armastusest?

13 aastat tagasi ei olnud nõukaaeg ja ma pole küll kuulnud, et keegi oleks mingit kinnisvara niisama saanud. Ikka laenuga. Imikute sõimesid sel ajal küll polnud. Praegu on meil tööjõu, mitte tööpuudus.
Aga see oli elementaarne küll, et pere oli siis tõesti pere, kus oli ühine eelarve ja igaühel oma roll, keegi ei elanud kellegi kulul. Tol ajal said nii mehed kui ka naised aru, et imiku ja väikelapse parim kasvukoht on oma kodu ja parim kasvtaja oma ema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 16:44; 14.08 23:21; 15.08 14:32; 15.08 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema läks tööle ja mina sõime kui sain 9 kuuseks ehk see oli 45 aastat tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.08 11:32; 14.08 22:04; 14.08 22:31; 15.08 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mulje, et enamus jaguneb kaheks – kas kohe vanemapalga lõppedes või siis alles lapse 3aastaseks saamisel.

Mina ja enamus mu tuttavaid on läinud tööle just nende kahe äärmuse vahel, kui laps on ca 2-aastane või natuke üle selle. Tavaliselt sügisel, kui laps on lasteaiakoha saanud. Minu lapsed olid siis vastavalt 2a3k ja 2a5k ja parasjagu valmis lasteaiaks -oskasid korralikult süüa, potil käia ja rääkida, mis mureks. 1a5k on minu arvates ikka veidi liiga titt suures kollektiivis olemiseks (hoidjaga oleks aga küll ok, kui vaja tööle minna) ja päris 3 aastat pole keegi kodus passida viitsinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

U 14 aastat tagasi läkski üks mu töökaaslane 7-kuuse imiku kõrvalt tööle. Üht teist naist tean samuti, kes läks 4-kuuse kõrvalt tööle. Eks näiteid on igasuguseid 13 aasta tagusest ja praegusest ajast. Varem võis ka olla see eelis, et pensioniiga oli madalam ja paljudel olid vanavanemad hoidjateks võtta. Praegu noortel sageli igasugune tugigrupp puudub.

Mis puutub puugiks olemisse, siis siit perekoolist saab ka sageli igasugu teemasid lugeda, et nt kommunaalide eest maksmine peab peres olema jagatud rangelt mehe ja naise vahel pooleks. Mis siis, et mees saab 3000 eurot palka ning naine 1000 eurot. Muidu oled viimane parasiit, kui mees enamus kulud kannab. Otsigu siis naine ka endale parema töö, mis puhkab hea elu peal mehe kulul! Jmt jutt. Sellepärast osad naised ei julgegi 3a kodus olla, kuna paljudel endal ka laenud peal või ei tea, kas töökoht säilib. Elad nt mehele kuuluvas majas, oled kodune, siis mees leiab paari aasta pärast uue linnukese. Lendad vilin taga kuuse alla. Siit perekoolist jällegi neid teemasid loetud, et appi-appi, olen töökogemuseta, rahatu ja kinnisvaratu, mees leidis uue, mida teha? Seega jah, naised peavad väga põhjalikult oma finantse planeerima. Põhimõtteliselt pead kogu aeg arvestama nagu oleksid üksikema ning kas tulevikuks on mingi puhver rahaliselt olemas.

See 7-kuuse kõrvalt tööle mineja oli ju suutunud siiski viie kuu raha säästa. Praegu on üsna levinud lapse sõime panemine kohe peale VH lõppu…
Mis tähtust on sellel, mida perekoolis arvatakse, kui pere suudab oma elu nii korraldada, et ei pea pooleteiseaastast kodust ära saatma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 16:44; 14.08 23:21; 15.08 14:32; 15.08 22:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapse kõrvalt läksin tööle, kui ta oli 1a1k vanune – vanemahüvitist hakkas saama töötu mees. Teise lapse kõrvalt läksin täiskoormusega tööle, kui laps oli 2a3k – läks lasteaeda. Osakoormusega käisin tööl jällegi juba lapse 1a2k vanusest – tööaeg oli paindlik ja isa sai lapsega olla. 3 aastat poleks iialgi suutnud kodus olla, ei vaimselt ega majanduslikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma julgen öelda, et emad naasevad kõige enam tööle oktoobris (st hakkavad last harjutama augustis või septembris).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok eksisin ennem, ei olnud 150 krooni aga vanemahüvitis saigi ju läbi kui laps sai 1 aasta ja 4 kuuseks. Keegi pole siin 2 kuust lasteaeda pannud. Aga kui emapalk ehk vanemahüvitis lõppes siis olin küll sunnitud tööle minema, esiteks raha ja muidugi töölt pressiti ka peale.
Kas tõesti siin pole ühtegi eesti keskmise palgaga ja alla seda teenivaid inimesi? Naisi kes peavad ise hakkama saama, kellel pole kellelegi loota? Rääkige siis mulle kuidas saate hakkama 50€ kuus arvete ja toidu eest tasumisega.

Ma räägin ajast, kui VH-d polnud (13 aastat tagasi). Seega pärast dekreeti (mis kestis umbes lapse kahekuuseks saamiseni) ju enam täispalka arvele ei tulnud. Ometi ei saadetud kahekuust sõime. Kuidas see võimalik oli? Elatustase oli siis palju madalam kui praegu.
Vahe oli selles, et tol ajal oli inimestel etteplaneerimisvõime.

Ah, mdia sa ajad! jah, 2-kuust mitte, aga esimesle võimalusel. Juba nõukogude ajal kui mina sündisin, säilitati naise töökohta aasta. Aastaselt pandi mind sõime. Isegi nõukogude ajal ei säilitatud töökohta 3 aastat. Ja täna me ohime, kui keegi paneb 1,5aastase hoidu.

Kahjuks on nii, et kui me eluaset ostes mõtleksime ainutl sellele, et kunagi tulevad lapsed ja vanemahüvitis saab läbi, siis peakssd kõik pered 2toalistes korterites elama. Ja sellele näiteks ei saagi mõelda, et lapsel oleks parem kasvada majas, oma aiaga, kohas, kus saab kooli jalutada. Sest sellisel juhul ei jaksa raha kogude, et 3 aastat kodus olla. Ja nii ongi nokk kinni-saba lahti. kas elad terve elu kitsikuses? või siiski pane dlapse hoidu, aga samas pakkud talle paremat elukeskkonda, sh võimalust mitte olla õdedel-vendadel koguaeg sõjajalal, sest ruumipuudus on nii suur et kellelgi pole oma nurgakestki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 14:44; 17.08 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, mdia sa ajad! jah, 2-kuust mitte, aga esimesle võimalusel. Juba nõukogude ajal kui mina sündisin, säilitati naise töökohta aasta. Aastaselt pandi mind sõime. Isegi nõukogude ajal ei säilitatud töökohta 3 aastat. Ja täna me ohime, kui keegi paneb 1,5aastase hoidu.

Ajasid vist segi – mitte esimesel, vaid viimasel võimalusel. Praegu on Eestis viimane võimalus 3a.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 11:16; 20.08 15:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Millal võib lapsepuhkusel olijat tööle oodata?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.