Esileht Kodunurk Millega veel peale calgoni pesumasinat puhastate katlakivist ?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Millega veel peale calgoni pesumasinat puhastate katlakivist ?

Postitas:

kui tihti üldse peaks tegema,kuskilt on kõrva jäänud ,et calgoni ei soovitata eriti

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 23:17; 28.04 01:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Codiaci katlakivieemaldajaga nõudepesu- ja pesumasinale. Umbes iga 7-8 pesukorra järel – aga tegelikult ma ei oska öelda, kas see on paras sagedus, ise ei saa ju piiluda sinna sisemusse, et kas on katlakivine või ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 09:44; 28.04 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen pesnud läbi sidrunhappega, aga viimastel aastatel kasutan mingit spets pulbrit, ostan Euronicsist. Karbitäis kord kvartalis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kasutan sidrunhappel põhinevat pesuloputusvahendit ja rohkem polegi vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui aus olla, siis ei puhastagi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äädikaga, 95 kraadiga. Liiter läheb masina peale korraga. Meil on väga kare vesi, kasutasin ikka Calgonit seni, reklaami ohver olin, mis teha. Siis läks masin rikki, kutsusin remondimehe. Ta vaatas masina üle ja tegi sisikonnast pilti – hull katlakivi oli ladestunud. Siis ütles, et ega muu ei aitagi, ikka äädikas. Või teine variant – mingi spetsiaalne puhastusvahend, mida haiglates sanitarid masinate puhastamiseks kasutatavad.

Praegu teen äädikapesu umbes korra kahe nädala tagant ja iga korraga ujuvad mingid vanad katlakivi tükid filtrisse selle järel, aga kopituslõhn on masinast õnneks kadunud ja pesu ka puhas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äädikat ei tohi ju panna, see söövitab tihendid ajapikku läbi. Meil kohviaparaat läks kunagi nii. Mina kasutan Eesti katlakivieemaldit paar korda aastas, Mayeri oma vist, maksab 1 euro ringis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et olen 15+ aasta jooksul kasutanud vist 1x dr.beckeri pesumasina puhastamise vahendit (peale seda masin haises vastikult hulk aega) ja võibolla ühe korra ka sidrunhappel põhinevat katlakivi eemaldajat, aga võibolla pole viimast ka üldse kasutanud, ei mäleta täpselt. Paar aastat tagasi oli masinal küttekeha vahetus, tihendid lasid läbi ja tekkis lühis.
Calgonit pole iialgi kasutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äädikat ei tohi ju panna, see söövitab tihendid ajapikku läbi. Meil kohviaparaat läks kunagi nii. Mina kasutan Eesti katlakivieemaldit paar korda aastas, Mayeri oma vist, maksab 1 euro ringis.

kas soodat tohib kasutada ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 23:17; 28.04 01:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga paari kuu järel pesen masinat sidrunihappega, 95 kraadine programm ja paar pakki sidrunihapet otse trumlisse. Äädikat kasutan pesuloputusvahendi asemel, korgitäis või natuke rohkem loputusvahendi vahesse teeb pesu pehmemaks ka toas kuivatades, äädikalõhna juurde ei jää.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooda on ju samuti aluseline nagu katlakivi ise, seega ei ole sellest midagi kasu. Kui sa näiteks kraanikausilt katlakiviplekke maha nühid, siis sooda aitab ainult tänu oma abrasiivsusele (soodaterakesed mehhaaniliselt lükkavad kaltakivi pinnalt lahti).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 09:44; 28.04 10:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äädikat ei tohi ju panna, see söövitab tihendid ajapikku läbi. Meil kohviaparaat läks kunagi nii. Mina kasutan Eesti katlakivieemaldit paar korda aastas, Mayeri oma vist, maksab 1 euro ringis.

Sellise hirmu puhul on võimalik kasutada algul äädikat ja hiljem soodaga üle loputada, see neutraliseerib igasuguse happesuse

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äädikat ei tohi ju panna, see söövitab tihendid ajapikku läbi. Meil kohviaparaat läks kunagi nii. Mina kasutan Eesti katlakivieemaldit paar korda aastas, Mayeri oma vist, maksab 1 euro ringis.

kas soodat tohib kasutada ?

pole mõtet ju. katlakivi vastu see ei aita ja rasva pesumasinas ei ole (mille vastu see aitab)
äädikaga olen mina ka kohvimasina tuksi keeranud. pm võib seda kasutada küll, aga doseerimisega peab väga ettevaatlik olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on pesumasin 10 aastat vana ning pole kordagi pidanud vajalikuks teda millegagi pesta. Ei haise, peseb ilusti, trummel läigib. Kui oleks katlakivi, siis oleks ka trummel juba ammu üleni sellega kaetud. Korralikus pesupulbris on tänapäeval katlakivieemaldaja juba sees. Seega Calgoni peale ära küll raha raiska. Kui pesta soovid, siis äädikas või söögisooda, kuid kõige olulisem on ilmselt just korralik pesupulber ning peale iga pesu luugi lahti jätmine, et masinasse niiskust ei jääks.

Nõudepesumasinaga on muidugi teine asi, selle filtrit pesen regulaarselt kui meelde tuleb, ikka paari nädala tagant kindlasti. Samuti kasutan nõudepesumasina läbipesemiseks vastavat ainet, aga mis selle nimi on, ei tule praegu küll meelde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk Millega veel peale calgoni pesumasinat puhastate katlakivist ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.