Esileht Tööelu, raha ja seadused. Milleks on vaja krediitkaarti? (ajaviiteteema)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Teema: Milleks on vaja krediitkaarti? (ajaviiteteema)

Postitas:

Kas krediitkaardi omamisel on ka muid (positiivseid) omadusi peale selle, et saad kulutada rohkem kui teenid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.04 20:46; 21.04 21:52; 22.04 10:06; 22.04 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan krediitkaarti hotellide broneerimiseks, auto rentimiseks ja internetipoodidest tellimiseks. Krediiti pole kunagi kasutanud. Ükskord tellisin punktide eest kingituse ka, mingi kinkekaardi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei olegi seda nö. õiget krediitklaarti. Milleks seda üldse vaja? Kui omal raha ei ole siis lihtsalt kogun raha ja ostan siis kui raha selleks olemas, mitte ei kasuta krediitkaarti.
Hotellide bronnimiseks saab kasutada ka tavalist pangakaarti millel nö. krediitkaardi omadused (ainult et raha pead ise sinna kandma).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan krediitkaarti hotellide broneerimiseks, auto rentimiseks ja internetipoodidest tellimiseks. Krediiti pole kunagi kasutanud. Ükskord tellisin punktide eest kingituse ka, mingi kinkekaardi.

Vastan täpselt sama!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 21.04 21:03; 21.04 22:57; 22.04 20:26; 23.04 22:35; 24.04 20:10; 25.04 20:21; 25.04 20:40; 25.04 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan samuti hotellide broneerimiseks, (lennu)piletite ostmiseks, auto rentimiseks. Tänu sellele ei pea eraldi reisikindlustus tegema. Krediiti pole kasutanud ja kuigi mul on alati mingi (mitte väike) summa tagavaraks arvel, siis äkki juhtub midagi ja ma peaks selle kõik ära kasutama või äkki läheb veel rohkem vaja ning sel juhul ei pea sõprade käest laenu tegema ning mul oleks see raha kohe olemas. Ühesõnaga krediit on minu jaoks seal igaksjuhuks 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei olegi seda nö. õiget krediitklaarti. Milleks seda üldse vaja? Kui omal raha ei ole siis lihtsalt kogun raha ja ostan siis kui raha selleks olemas, mitte ei kasuta krediitkaarti.
Hotellide bronnimiseks saab kasutada ka tavalist pangakaarti millel nö. krediitkaardi omadused (ainult et raha pead ise sinna kandma).

Täpselt samamoodi saad ju ka oma krediitkaarti kasutada – kannad sinna oma vaba raha peale ja mingeid laene ei teki ega intresse maksa. Mul näiteks on olnud probleeme tavalise deebetkaardiga maksmisel mõnel pool Türgis ja Hiinas, mõni terminal tunnistas ainult krediitkaarti. Seepärast kasutangi vajadusel seda, aga sagedamini teengi lihtsalt internetioste, otseselt krediidilimiiti polegi kunagi kasutanud, ikka ainult oma raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei olegi seda nö. õiget krediitklaarti. Milleks seda üldse vaja? Kui omal raha ei ole siis lihtsalt kogun raha ja ostan siis kui raha selleks olemas, mitte ei kasuta krediitkaarti.
Hotellide bronnimiseks saab kasutada ka tavalist pangakaarti millel nö. krediitkaardi omadused (ainult et raha pead ise sinna kandma).

Mina kasutan ka broneerimiseks siin ja seal ning netis ostmiseks. Milleks vaja, kui tavaline ka toimib? Just reisidel tuleb ikka ette olukordi (kuid ka kodus), et mõnikord ei lähe üks kaart läbi, siis hea teisega korraks maksta ja pärast tagasi kanda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan hotellibroneeringuteks, lennupiletite ostmiseks, hotellides nö isiku tuvastamiseks, vahel juhtub välismaal, et üks kaart ei lähe läbi, siis on teine võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas krediitkaardi omamisel on ka muid (positiivseid) omadusi peale selle, et saad kulutada rohkem kui teenid?

vot sellel sinu nimetatud põhjusel pole ma krediitkaarti küll mitte kunagi kasutanud (mul nt pangaarvetel summa, millest võiksin 5a ilma päevagi tööl käimata elada).
aga krediitkaarti kasutan küll. kahel põhjusel:
1) et osta välismaistest internetipoodidest. tavalist swedbanki krediitkaarti nt mytoysist tellides, aga hiinast tellides kasutab sebi virtuaalset krediitkaarti
2) swedis saab iga kaardimakse eest boonuspunkte. aga krediitkaardiga makstes teenib neid kordi rohkem kui tavalise deebetkaardiga makstes. boonuspunktide eest olen valinud nt raamatupoodide kinkekaarte, tehnikat (nt mälukaardid, id-kaardi lugeja), spa-de kinkekaarte)
mingeid intresse krediitkaardi kasutamise eest maksma ei pea, kui teen krediitkaardiarvele tagasimakse enne kui intress tiksuma hakkab.
deebetkaarti olen viimase 5a jooksul kasutanud vaid pangaautomaadist sularaha välja võttes, sest krediitkaardil on selle tehingu korral liiga suur teenustasu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.04 21:38; 22.04 12:12; 24.04 11:56; 27.04 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama kui eelnevad vastajad, hotellide broneerimine ja mõnedest netipoodidest ostmine. Ja tõesti ülima hädaolukorra jaoks teadmine, et teatud summa on vajadusel olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hotelle broneerida, netipoodidest osta ja autot rentida saab ju ka kreediitkaardi omadustega deebetkaardiga, miks see just krediitkaart peab olema? Kui ühe panga kaart ei sobi, siis on mul ka teise panga kaart, mõlemad krediitkaardi omadustega. Mõlemaga saan tasuta sularaha automaadist välja võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.04 20:46; 21.04 21:52; 22.04 10:06; 22.04 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hotelle broneerida, netipoodidest osta ja autot rentida saab ju ka kreediitkaardi omadustega deebetkaardiga, miks see just krediitkaart peab olema? Kui ühe panga kaart ei sobi, siis on mul ka teise panga kaart, mõlemad krediitkaardi omadustega. Mõlemaga saan tasuta sularaha automaadist välja võtta.

Reisikindlustus, mis muidu läheks aastas maksma sadu eurosid.
Igaks juhuks tagavararaha, eriti oluline reisil olles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.04 22:14; 23.04 20:56; 25.04 10:03; 25.04 21:35; 27.04 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei kasuta enam iial deebetkaarti näiteks internetipoest ostude sooritamiseks, see on väga ebaturvaline ja Swedbanki kaarti vahetati mul seetõttu lausa mitu korda. Mul on ühe lennufirma Amex ja selle kaardiga kaasneb erinevaid soodustusi, näiteks reisikindlustus, aastane lisagarantii ostudele, igal aastal saan ühe lennupileti tasuta (nn buddy pass), lisaks teenin igalt ostult miile. Pidevalt on ka soodustused erinevatest netipoodidest stiilis osta mingi summa eest, saad mingi summa tagasi.
Kõik autorendid, hotellid samuti krediitkaardiga, jällegi turvalisuse teema. Ühesõnaga õigem oleks öelda, et ma kasutangi krediitkaarti igapäevaselt, aga sisuliselt selle mõttega, et iga kuu lõpus maksan arve kogusummas ära, sest protsent on krediitkaartidel kõrge, isegi 30%. Ja iialgi ei võta ma sularaha krediitkaardiga välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hotelle broneerida, netipoodidest osta ja autot rentida saab ju ka kreediitkaardi omadustega deebetkaardiga, miks see just krediitkaart peab olema? Kui ühe panga kaart ei sobi, siis on mul ka teise panga kaart, mõlemad krediitkaardi omadustega. Mõlemaga saan tasuta sularaha automaadist välja võtta.

Deebetkaart plussil on kuuhooldustasu, mida minu krediitkaardil näiteks pole. Mul on krediitkaart igas mõttes tasuta käes – ma ei maksa kuutasu ega intressi. Ostude pealt aga teenin rohkem preemiapunkte kui debeetkaardi pealt. Seega, miks peaksin deebetkaarti kasutama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 21.04 21:03; 21.04 22:57; 22.04 20:26; 23.04 22:35; 24.04 20:10; 25.04 20:21; 25.04 20:40; 25.04 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas krediitkaardi omamisel on ka muid (positiivseid) omadusi peale selle, et saad kulutada rohkem kui teenid?

Kus selliseid kaarte jagatakse? Siiani olen arusaanud, et protsent on ka kaardi kastamisel juures, nii et saad ikka vähem kulutada kui teenid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas krediitkaardi omamisel on ka muid (positiivseid) omadusi peale selle, et saad kulutada rohkem kui teenid?

Appppppikene….
Krediiitkaart, vastupidi, annab võimaluse muuhulgas ka koguda.

Eestlased peavad oma kodumaad digitaliseerunud riigiks, digitaliseerunud ühiskonnaks, ennast arvuti ja muu moodsa tehnoloogiaga sinapeal olevaiks, aga sellised maali-maalt-ja-hobusega arvamusavaldused on millegipärast liigagi sagedased.
Vist on peakeses kõvakettal vigastus selle koha peal, mis aitab elementaarsest pangakaartidega seonduvast aru saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja iialgi ei võta ma sularaha krediitkaardiga välja.

Huvitav, miks küll?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja iialgi ei võta ma sularaha krediitkaardiga välja.

Huvitav, miks küll?

See on lihtsalt mõtetult kallis.
Endal on krediitkaart ka ainult igaks juhuks nö teise kaardi võimalus, pluss annab odava reisikindlustuse terveks aastaks. Hotelle ja lennupileteid saab tõesti edukalt ka deebetkaardiga osta, aga autorendi tagatiseks peale hunniku sularaha muud alternatiivi ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mulle meeldib asju osta. Intressid jms ei huvita. Kodumaal kasutan deebetkaarti, mujal krediitkaart.see mul juba ammusest ajast. Elu on elamiseks ja kui krediititamine muresid ei tekita, lastagu käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Ostan veebipoodidest, broneerin.
2. Nn tagavarakaart eriolukordadeks.
3. Kasutan ka krediiti, sest minu sissetulekud on kohati ebakorrapärased, vahel on vaja.
4. Reisikindlustus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma krediitkaardita ei saa ju PayPal’i teha ning ilma PayPal’ita ei kujutaks ma elu ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma krediitkaardita ei saa ju PayPal’i teha ning ilma PayPal’ita ei kujutaks ma elu ette.

Loomulikult saab. Selle sama krediitkaarid omadustega deebetkaardiga saab läbi PayPali maksta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.04 20:46; 21.04 21:52; 22.04 10:06; 22.04 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis veel küsimus, et kas te välismaal sularha ei kasutagi? Paljudes riikides käib suur osa arveldamisest sularahas, näiteks turgudel, väikestes poodides, kohvikutes. Kas te tassite kogu vajamineva sularaha kaasa? Deebetkaardiga on üsna odav ka välismaal raha välja võtta. Krediitkaardiga on see üsna kallis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.04 20:46; 21.04 21:52; 22.04 10:06; 22.04 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, miks sa selle teema tegid? Norimiseks? Sa ei pea kreiitkaarti kasutama, kui sulle tundub, et see tähendab võlgu elamist. mulle ei tähenda, ma oskan kenasti oma krediitkaarti kasutada nii, et sissetulekust suuremat summat ei kasuta. Mul ei ole kombeks oma kõiki kaarte iga hinna eest viimse piirini tühjaks kulutada. Mul pole õnneks ostusõltuvust. Eks igaüks valib endale sobiva lahenduse. Kes kasutab krediitkaarti, kes kasutab kahte eri panga deebetkaarti ja krediitkaardi omadustega deebetkaarti nagu sina. Oma vaba valik, eks.

Minul on olemas nii deebetkaart kui vaba tagasimaksega krediitkaart, mille intress hakkab jooksma kuu möödudes. Kahes eri pangas mul kontot ja kaarti ei ole, ei näe vajadust kahe arvega majandamisega. Üks töökoht, üks raha laekumine, tuleb loomulikult samale arvele. Mitme arvega majandamine oleks minu jaoks tobe ja tülikas. Aga kahte kaarti on igaks juhuks kindlasti vaja. Ka Eestis juhtub vahel, et üks kaartidest streigib, maksan siis teisega. Sularaha võtan nii Eestis kui väljaspool Eestit välja deebetkaardiga, sest nii on odavam. Üleüldiselt maskan kõik asjad krediitkaardiga ja hoolitsen, et intressi maksma ei pea kunagi. Mulle nii sobib, on mugav ja mõistlik.

Kui sulle sobib kahe panga ja krediitkaardi omadustega deebetkaardiga majandamine, siis tee seda. Miks sa teisi kõiki ümber veenda püüad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma krediitkaardita ei saa ju autot üldse rentida. Samuti ei saa paljudes kohtades teha broneeringuid ilma krediitkaardita. Paypal eeldab ka krediitkaarti. Krediitkaart on lihtsalt selle väljastanud panga kinnitus selle kohta, et selle omanik on usaldusväärne.
Miinusesse ei ole kunagi läinud, krediiti ei vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru, mis intressidest siin muudkui jahutakse. Ma nt kasuan normaalset kindla tagasimaksekuupäevaga krediitkaarti, kui olen seda kasutanud, siis kümnendal kuupäeval läheb lihtsalt eelmisel kuul kulutatu maha ja kõik. Ei mingeid tagasikandmisi või intresse.

Kasutan nii deebetkaarti kui krediiti, swedi kuldkaardiga kaasnevad teatud kohtades sellega makstes soodustused. Hotellides nt küsitakse krediitkaarti check in puhul, välismaal nt autot rentides on vaja krediitkaarti või siis peab lihtsalt tagatisraha maksma. Hea krediitkaardi ajalugu on ka pangale hea näide, et oled maksevõimeline inimene. Muidugi normaalset krediitkaarti igaühele ei antagi ja siis ongi need mingid imelikud intressidega kaardid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

punktide kogumiseks,krediiti ei kasuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kirjutas:

Ja iialgi ei võta ma sularaha krediitkaardiga välja.

Huvitav, miks küll?

deebetkaardiga oma panga automaadist raha välja võtmine mingi summa (vist mingoi 1000-2000 kuus) ulatuses tasuta, edasi tasuline (väike teenustasu). raha välja võtmine teise panga automaadist tasuline.
aga kui võtad krediitkaardiga OMA panga automaadist, on teenustasu isegi suurem, kui võtaksid nt swedi tavakaardiga nordea automaadist

mis aga puutub sellesse, et kasühe või kahe panga klient olla. no mul on kontod hetkel lausa kolmes erinevas pangas ja planin teha ka lhv-sse varsti. miks? olen fie, osutan teenuseid, klientidele on mugavam, kui saavad maksta ühe panga piires. mina saan aga ülevaate sellest, kas klient on maksnud teenuse eest ja toote tootmisse anda ka kiiremini, kui ei pea ootama 2 päeva, kuni ühest pangast teise ülekanne tuleb nagu viimasel ajal tihti juhtub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.04 21:38; 22.04 12:12; 24.04 11:56; 27.04 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

deebetkaardiga oma panga automaadist raha välja võtmine mingi summa (vist mingoi 1000-2000 kuus) ulatuses tasuta, edasi tasuline (väike teenustasu). raha välja võtmine teise panga automaadist tasuline.
aga kui võtad krediitkaardiga OMA panga automaadist, on teenustasu isegi suurem, kui võtaksid nt swedi tavakaardiga nordea automaadist

Sõltub. Nt Nordea Gold krediitkaardiga saab oma panga automaatidest 2000 eurot kuus ilma teenustasuta välja võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.04 12:57; 23.04 16:09; 24.04 11:55; 24.04 21:55; 25.04 21:22; 25.04 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis veel küsimus, et kas te välismaal sularha ei kasutagi? Paljudes riikides käib suur osa arveldamisest sularahas, näiteks turgudel, väikestes poodides, kohvikutes. Kas te tassite kogu vajamineva sularaha kaasa? Deebetkaardiga on üsna odav ka välismaal raha välja võtta. Krediitkaardiga on see üsna kallis.

Kas sa arvad, et kui inimesel on krediitkaart, siis tal enam deebetkaarte ei olegi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Milleks on vaja krediitkaarti? (ajaviiteteema)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.