Esileht Tööelu, raha ja seadused. Milleks on vaja krediitkaarti? (ajaviiteteema)

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )

Teema: Milleks on vaja krediitkaarti? (ajaviiteteema)

Postitas:

Ma ei saa üldse aru, mis intressidest siin muudkui jahutakse. Ma nt kasuan normaalset kindla tagasimaksekuupäevaga krediitkaarti, kui olen seda kasutanud, siis kümnendal kuupäeval läheb lihtsalt eelmisel kuul kulutatu maha ja kõik. Ei mingeid tagasikandmisi või intresse.

Kasutan nii deebetkaarti kui krediiti, swedi kuldkaardiga kaasnevad teatud kohtades sellega makstes soodustused. Hotellides nt küsitakse krediitkaarti check in puhul, välismaal nt autot rentides on vaja krediitkaarti või siis peab lihtsalt tagatisraha maksma. Hea krediitkaardi ajalugu on ka pangale hea näide, et oled maksevõimeline inimene. Muidugi normaalset krediitkaarti igaühele ei antagi ja siis ongi need mingid imelikud intressidega kaardid.

Palun selgitust. Mis on normaalne krediitkaart ja mis on ebanormaalne krediitkaart!?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 21.04 21:03; 21.04 22:57; 22.04 20:26; 23.04 22:35; 24.04 20:10; 25.04 20:21; 25.04 20:40; 25.04 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel veel pole, aga mõtlen selle virtuaalse teha – just sellepärast, et netipoodidest tellida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks mulle meeldib, kui on mitu kaarti. Eriti hea on see reisidel. Teiseks on mul krediitkaardiga alati reisikindlustus. Ei pea igakord nt Soome minekuks eraldi tervele perele tegema.

Rahaliselt ei ela ma kunagi nö miinuses. Vähemalt poole aasta palk on olemas arvel(palk korralikult üle keskmise) ja krediitkaardi intresse ei maksa kunagi. Kannan enne raha tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru, mis intressidest siin muudkui jahutakse. Ma nt kasuan normaalset kindla tagasimaksekuupäevaga krediitkaarti, kui olen seda kasutanud, siis kümnendal kuupäeval läheb lihtsalt eelmisel kuul kulutatu maha ja kõik. Ei mingeid tagasikandmisi või intresse.

Kasutan nii deebetkaarti kui krediiti, swedi kuldkaardiga kaasnevad teatud kohtades sellega makstes soodustused. Hotellides nt küsitakse krediitkaarti check in puhul, välismaal nt autot rentides on vaja krediitkaarti või siis peab lihtsalt tagatisraha maksma. Hea krediitkaardi ajalugu on ka pangale hea näide, et oled maksevõimeline inimene. Muidugi normaalset krediitkaarti igaühele ei antagi ja siis ongi need mingid imelikud intressidega kaardid.

Palun selgitust. Mis on normaalne krediitkaart ja mis on ebanormaalne krediitkaart!?

normaalne ongi see klassikaline krediitkaart, kus raha läheb kindlal kuupäeval sinu arvelt maha ja intressi ei maksa. minu jaoks on see samuti normaalne ehk ainuke päris krediitkaart. kõik need muud, mille palganõue ja krediidilimiit on a la 300 eurot, on toodud turule kui pseudotooted, mis on vajalikud sellele kliendigrupile, kellele klassikalist krediitkaarti ei saanud anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.04 12:57; 23.04 16:09; 24.04 11:55; 24.04 21:55; 25.04 21:22; 25.04 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Krediitkaart nimelt aitab oluliselt raha hoopis kokku hoida. Paljud välismaised internetipoed ei aktsepteeri ühtki muud kaarti peale paari usaldusväärse krediitkaardi, aga netipoest, eriti mujal maailmas, on ikka oluliselt odavam vajalikke kaupu soetada, kui siit kohalikest poodidest osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.04 19:22; 23.04 19:25; 26.04 23:05; 28.04 12:50; 28.04 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru, mis intressidest siin muudkui jahutakse. Ma nt kasuan normaalset kindla tagasimaksekuupäevaga krediitkaarti, kui olen seda kasutanud, siis kümnendal kuupäeval läheb lihtsalt eelmisel kuul kulutatu maha ja kõik. Ei mingeid tagasikandmisi või intresse.

Kasutan nii deebetkaarti kui krediiti, swedi kuldkaardiga kaasnevad teatud kohtades sellega makstes soodustused. Hotellides nt küsitakse krediitkaarti check in puhul, välismaal nt autot rentides on vaja krediitkaarti või siis peab lihtsalt tagatisraha maksma. Hea krediitkaardi ajalugu on ka pangale hea näide, et oled maksevõimeline inimene. Muidugi normaalset krediitkaarti igaühele ei antagi ja siis ongi need mingid imelikud intressidega kaardid.

Palun selgitust. Mis on normaalne krediitkaart ja mis on ebanormaalne krediitkaart!?

normaalne ongi see klassikaline krediitkaart, kus raha läheb kindlal kuupäeval sinu arvelt maha ja intressi ei maksa. minu jaoks on see samuti normaalne ehk ainuke päris krediitkaart. kõik need muud, mille palganõue ja krediidilimiit on a la 300 eurot, on toodud turule kui pseudotooted, mis on vajalikud sellele kliendigrupile, kellele klassikalist krediitkaarti ei saanud anda.

Intressi tuleb maksta ikka, aga ainult juhul, kui sellel õigel kuupäeval sinu kontol vajalikku summat ei ole ja mahavõtmine seetõttu viibib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.04 19:22; 23.04 19:25; 26.04 23:05; 28.04 12:50; 28.04 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

normaalne ongi see klassikaline krediitkaart, kus raha läheb kindlal kuupäeval sinu arvelt maha ja intressi ei maksa. minu jaoks on see samuti normaalne ehk ainuke päris krediitkaart.

Mõttetu kaart, millest räägid ja mulle ei meeldi. Iga kell meeldib vaba tagasimaksega kaart. Prestiizi pärast võiks ju Platinumi võtta, kuid ei reisi tööalaselt, et priority passi tasud ära tasuks. Ja see on ka selle püsimaksega ainult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.04 22:14; 23.04 20:56; 25.04 10:03; 25.04 21:35; 27.04 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru, mis intressidest siin muudkui jahutakse. Ma nt kasuan normaalset kindla tagasimaksekuupäevaga krediitkaarti, kui olen seda kasutanud, siis kümnendal kuupäeval läheb lihtsalt eelmisel kuul kulutatu maha ja kõik. Ei mingeid tagasikandmisi või intresse.

Kasutan nii deebetkaarti kui krediiti, swedi kuldkaardiga kaasnevad teatud kohtades sellega makstes soodustused. Hotellides nt küsitakse krediitkaarti check in puhul, välismaal nt autot rentides on vaja krediitkaarti või siis peab lihtsalt tagatisraha maksma. Hea krediitkaardi ajalugu on ka pangale hea näide, et oled maksevõimeline inimene. Muidugi normaalset krediitkaarti igaühele ei antagi ja siis ongi need mingid imelikud intressidega kaardid.

Palun selgitust. Mis on normaalne krediitkaart ja mis on ebanormaalne krediitkaart!?

normaalne ongi see klassikaline krediitkaart, kus raha läheb kindlal kuupäeval sinu arvelt maha ja intressi ei maksa. minu jaoks on see samuti normaalne ehk ainuke päris krediitkaart. kõik need muud, mille palganõue ja krediidilimiit on a la 300 eurot, on toodud turule kui pseudotooted, mis on vajalikud sellele kliendigrupile, kellele klassikalist krediitkaarti ei saanud anda.

Aa, tuleb tuttav ette. Sa oled sel teemal perekoolis varemgi soninud, et “määratud tagasimaksega krediitkaart” on päris kaart – mõeldud sinusugustele (loe: rikastele). Kõik teised krediitkaardid on lihtsalt niisama – proletariaadile mõeldud, pseudokaardid.

Püüa nüüd keskajast välja tulla. Ajad muutuvad, elu areneb ja muutub pidevalt. Ja see kõik toimub ka panganduses ja pangakaartide valdkonnas. Uusi tooteid tuleb juurde, need muutuvad, täiustuvad…

Minul on ka sinu ülistatud krediitkaart pakkumiste all olemas. Ometigi eelistan ja oman ma kõige prostamat ja täiesti kuludeta püsimaksega krediitkaarti, miinimumlimiidiga. Täiesti mõttetu on maksta kallist krediitkaardi aastatasu, kui sa ei vaja neid “imelisi soodustusi”, mis sinu nimetatud krediitkaardiga kaasnevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 21.04 21:03; 21.04 22:57; 22.04 20:26; 23.04 22:35; 24.04 20:10; 25.04 20:21; 25.04 20:40; 25.04 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma krediitkaardita ei saa ju autot üldse rentida. Samuti ei saa paljudes kohtades teha broneeringuid ilma krediitkaardita. Paypal eeldab ka krediitkaarti. Krediitkaart on lihtsalt selle väljastanud panga kinnitus selle kohta, et selle omanik on usaldusväärne.
Miinusesse ei ole kunagi läinud, krediiti ei vaja.

MIna teen kõiki neid asju krediitkaardi omadustega deebetkaardiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Krediitkaarti (krediit on eesti keeles laen) kasutades ei saa kulutada rohkem kui teenid.
Vastupidi, kui ei maksa kohe laenu tagasi, siis hakkab intress tiksuma ja siis saad kulutada vähem kui teenid, sest osa teenitud raha läheb intressi maksmiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on krediidilimiidist suva, väike limiit ei tee kaarti minu jaoks viletsamaks, sest krediiti ei kasuta kunagi. Minu jaoks on “ebanormaalne” selline krediitkaart, millele ei saa ise suvalises summas oma raha peale kanda, ehk et peadki sunniviisiliselt laenuraha kasutama.
Ei teadnudki, et selliseid üldse olemas on, aga hiljuti avastasin, et tõesti on:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on “ebanormaalne” selline krediitkaart, millele ei saa ise suvalises summas oma raha peale kanda, ehk et peadki sunniviisiliselt laenuraha kasutama.
Ei teadnudki, et selliseid üldse olemas on, aga hiljuti avastasin, et tõesti on:)

Isegi kui me ei hakka diskuteerima termini “krediitkaart” üle, siis räägi palun, millised on need krediitkaardid, kus sa pead sunniviisiliselt laenuraha kasutama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.04 12:57; 23.04 16:09; 24.04 11:55; 24.04 21:55; 25.04 21:22; 25.04 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on krediidilimiidist suva, väike limiit ei tee kaarti minu jaoks viletsamaks, sest krediiti ei kasuta kunagi. Minu jaoks on “ebanormaalne” selline krediitkaart, millele ei saa ise suvalises summas oma raha peale kanda, ehk et peadki sunniviisiliselt laenuraha kasutama.
Ei teadnudki, et selliseid üldse olemas on, aga hiljuti avastasin, et tõesti on:)

mul on swedi vaba tagasimaksega krediitkaart ja sellele võib ise rahumeeli raha juurde kanda.
lisaks avastasin, et kui nt tahan osta/maksta interneti kaudu midagi sellist, mis maksab rohkem kui mu tavaline ülekande päevalimiit, siis seda makset saab teha nii, et kõigepealt kannad oma tavaliselt arvelt vajaliku summa krediitkaardi arvele ja siis teed pangaülekande krediitkaardikontolt, sest seal tavalised limiidid ei kehti, limiidiks on krediitkaardi limiit+see summa mille sa sinna lisaks oled kandnud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.04 21:38; 22.04 12:12; 24.04 11:56; 27.04 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on “ebanormaalne” selline krediitkaart, millele ei saa ise suvalises summas oma raha peale kanda, ehk et peadki sunniviisiliselt laenuraha kasutama.
Ei teadnudki, et selliseid üldse olemas on, aga hiljuti avastasin, et tõesti on:)

Isegi kui me ei hakka diskuteerima termini “krediitkaart” üle, siis räägi palun, millised on need krediitkaardid, kus sa pead sunniviisiliselt laenuraha kasutama?

Muidugi ei sunni keegi laenuraha kasutama, aga mis selle krediitkaardi point on, kui seda reaalselt ei kasutata ja ta seal rahakoti vahel seisab? Mina kasutan oma krediitkaarti aktiivselt iga päev, kuid kasutan krediitkaardi kaudu ainult isiklikku raha. Mul ei kaasne kaardi kasutamisega kuutasu, aastatasu ega intressi. Ometi on olemas kõik krediitkaardi hüved.

Kui teistele inimestele on krediitkaart tarbeese, siis tundub, et sinu jaoks on krediitkaardi omamine staatuse küsimus. Ega sa muidu nii naeruväärse nurga alt, ennast ja oma kaardikest imetledes enda krediitkaardist siin heietaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 21.04 21:03; 21.04 22:57; 22.04 20:26; 23.04 22:35; 24.04 20:10; 25.04 20:21; 25.04 20:40; 25.04 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reisikindlustuse, hotellide broneerimise ja preemiapunktide kogumise pärast :).
Reisikindlustuse meditsiiniabi on 500 000 ja kehtib kogu maailmas.
Limiit on väike, 700 eurot. Kannan igal kuul 500-600 eurot limiidile lisaks ja kasutan “oma” raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on “ebanormaalne” selline krediitkaart, millele ei saa ise suvalises summas oma raha peale kanda, ehk et peadki sunniviisiliselt laenuraha kasutama.
Ei teadnudki, et selliseid üldse olemas on, aga hiljuti avastasin, et tõesti on:)

Isegi kui me ei hakka diskuteerima termini “krediitkaart” üle, siis räägi palun, millised on need krediitkaardid, kus sa pead sunniviisiliselt laenuraha kasutama?

Muidugi ei sunni keegi laenuraha kasutama, aga mis selle krediitkaardi point on, kui seda reaalselt ei kasutata ja ta seal rahakoti vahel seisab? Mina kasutan oma krediitkaarti aktiivselt iga päev, kuid kasutan krediitkaardi kaudu ainult isiklikku raha. Mul ei kaasne kaardi kasutamisega kuutasu, aastatasu ega intressi. Ometi on olemas kõik krediitkaardi hüved.

Kui teistele inimestele on krediitkaart tarbeese, siis tundub, et sinu jaoks on krediitkaardi omamine staatuse küsimus. Ega sa muidu nii naeruväärse nurga alt, ennast ja oma kaardikest imetledes enda krediitkaardist siin heietaks.

Esiteks, mina ei ole kuskil oma krediitkaardist heietanud. Mitte sõnagi.

Teiseks, ka need, kellel iga kuu 15. kuupäeval krediitkaardiga tehtud ostude eest raha arvelt maha läheb, ei ole laenuraha kasutanud. Laenuks läheb asi teatavasti alles siis, kui makse tegemata jääb. Kuutasu tõesti on, aga nagu öeldud, korralik limiit ja tervele perele kehtiv reisikindlustus kaaluvad selle mõneeurose kuumaksu kuhjaga üle.

Maitse asi, aga minu jaoks oleks jabur mitu korda kuus mingite kannetega siblida, kui selgub, et midgai suuremat osta tahaks. Miks seda siis deebetkaardiga teha ei võiks? Aa, jaa, need boonuspunktid. See, pardon, on minu meelest juba natuke naeruväärne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.04 12:57; 23.04 16:09; 24.04 11:55; 24.04 21:55; 25.04 21:22; 25.04 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge ärge vaielge, öelge pigem millise krediitkaardi ma võtma peaksin? Arved olemas Swed ja LHV pangas nii et eelistaksin nende pankade kaarte. Suur kulutaja/šoppaja pole, aga see et krediitkaardiga ostetule tasuta kindlustus kaasa tuleb tundub küll väga hea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 00:09; 25.04 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge ärge vaielge, öelge pigem millise krediitkaardi ma võtma peaksin? Arved olemas Swed ja LHV pangas nii et eelistaksin nende pankade kaarte. Suur kulutaja/šoppaja pole, aga see et krediitkaardiga ostetule tasuta kindlustus kaasa tuleb tundub küll väga hea.

No vaidluse oluline point ongi see, et kas sul on siis reaalselt KREDIITI vaja või tahad funktsiooni pärast krediitkaarti? Kas sa tahad ise kasutatud limiiti tagasi maksta endale sobival ajal või eelistad, et pank võtab ise automaatselt ja sa ei pea tagasimakse pärast muretsema? Ja viimasel juhul, kas osade kaupa või sobib ühe kuu ostude korraga tasumine?
Reisikindlustuse tasuvus sõltub sellest, kui sageli/pikalt reisid – Gold jne kaartidel, millega see kaasneb, on juba suurem kuutasu.
Mul näiteks kulub aastas reisikindlustusele ehk 10-20 Eurot (mõni aasta ei sedagi) ja ainult selle pärast ei ole küll näinud mõtet võtta krediitkaarti, mille eest pean aastas pangale üle 40 Eur maksma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 08:57; 25.04 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maitse asi, aga minu jaoks oleks jabur mitu korda kuus mingite kannetega siblida, kui selgub, et midgai suuremat osta tahaks. Miks seda siis deebetkaardiga teha ei võiks?

Mina näiteks tavalisel kontol üle 1000.- ei hoia. Seega, suuremate ostude jaoks on krediitkaart ideaalne. Intressivaba aeg 40 päeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.04 22:14; 23.04 20:56; 25.04 10:03; 25.04 21:35; 27.04 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No vaidluse oluline point ongi see, et kas sul on siis reaalselt KREDIITI vaja või tahad funktsiooni pärast krediitkaarti? Kas sa tahad ise kasutatud limiiti tagasi maksta endale sobival ajal või eelistad, et pank võtab ise automaatselt ja sa ei pea tagasimakse pärast muretsema? Ja viimasel juhul, kas osade kaupa või sobib ühe kuu ostude korraga tasumine?
Reisikindlustuse tasuvus sõltub sellest, kui sageli/pikalt reisid – Gold jne kaartidel, millega see kaasneb, on juba suurem kuutasu.
Mul näiteks kulub aastas reisikindlustusele ehk 10-20 Eurot (mõni aasta ei sedagi) ja ainult selle pärast ei ole küll näinud mõtet võtta krediitkaarti, mille eest pean aastas pangale üle 40 Eur maksma.

Reisin 1-2 aastas, Euroopast tihti välja ei satu, nii et reisikindlustus poleks mulle peamine motivaator, pigem huvitab see kuidas olen kuulnud et inimestele on isegi garantiiväliselt mingi eseme hind hüvitatud kuna see krediitkaardiga ostetud sai.

Arvan, et kindlasti kasutaks seda varianti, et kasutatud krediit makstaks enne kuupäeva kukkumist automaatselt tagasi, et intressi maksma ei peaks. Mingit püsivat kuu- või aastatasu kindlasti ei taha maksta (see €40 aastas), nii et selliseid kaarte väldiksin.

Uuringi neid võimalusi, et kuidas süsteemist rohkeimat saada – tahan hüvesid ilma intresse maksmata 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 00:09; 25.04 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No vaidluse oluline point ongi see, et kas sul on siis reaalselt KREDIITI vaja või tahad funktsiooni pärast krediitkaarti? Kas sa tahad ise kasutatud limiiti tagasi maksta endale sobival ajal või eelistad, et pank võtab ise automaatselt ja sa ei pea tagasimakse pärast muretsema? Ja viimasel juhul, kas osade kaupa või sobib ühe kuu ostude korraga tasumine?
Reisikindlustuse tasuvus sõltub sellest, kui sageli/pikalt reisid – Gold jne kaartidel, millega see kaasneb, on juba suurem kuutasu.
Mul näiteks kulub aastas reisikindlustusele ehk 10-20 Eurot (mõni aasta ei sedagi) ja ainult selle pärast ei ole küll näinud mõtet võtta krediitkaarti, mille eest pean aastas pangale üle 40 Eur maksma.

Reisin 1-2 aastas, Euroopast tihti välja ei satu, nii et reisikindlustus poleks mulle peamine motivaator, pigem huvitab see kuidas olen kuulnud et inimestele on isegi garantiiväliselt mingi eseme hind hüvitatud kuna see krediitkaardiga ostetud sai.

Arvan, et kindlasti kasutaks seda varianti, et kasutatud krediit makstaks enne kuupäeva kukkumist automaatselt tagasi, et intressi maksma ei peaks. Mingit püsivat kuu- või aastatasu kindlasti ei taha maksta (see €40 aastas), nii et selliseid kaarte väldiksin.

Uuringi neid võimalusi, et kuidas süsteemist rohkeimat saada – tahan hüvesid ilma intresse maksmata ????

Sel juhul sobiks sulle Swedi püsimaksega krediitkaart. Kuutasu sellel ei ole, aastatasu ka mitte. Ostukindlustus on olemas (see peaks kõikidel Swedi krediitkaartidel automaatselt olema). Intressiarvestus algab kohe, mis tähendab seda, et kui sa ei taha pangale intressi maksta, siis peaksid kaardi kaudu enda isiklikku raha kasutama. Selle kaardiga reisikindlustust ei kaasne.

Mina olen välja arvutanud, et mul on kasulikum reisikindlustus iga kord eraldi teha. Seega, krediitkaardi kaudu pole seda vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 21.04 21:03; 21.04 22:57; 22.04 20:26; 23.04 22:35; 24.04 20:10; 25.04 20:21; 25.04 20:40; 25.04 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on “ebanormaalne” selline krediitkaart, millele ei saa ise suvalises summas oma raha peale kanda, ehk et peadki sunniviisiliselt laenuraha kasutama.
Ei teadnudki, et selliseid üldse olemas on, aga hiljuti avastasin, et tõesti on:)

Isegi kui me ei hakka diskuteerima termini “krediitkaart” üle, siis räägi palun, millised on need krediitkaardid, kus sa pead sunniviisiliselt laenuraha kasutama?

Muidugi ei sunni keegi laenuraha kasutama, aga mis selle krediitkaardi point on, kui seda reaalselt ei kasutata ja ta seal rahakoti vahel seisab? Mina kasutan oma krediitkaarti aktiivselt iga päev, kuid kasutan krediitkaardi kaudu ainult isiklikku raha. Mul ei kaasne kaardi kasutamisega kuutasu, aastatasu ega intressi. Ometi on olemas kõik krediitkaardi hüved.

Kui teistele inimestele on krediitkaart tarbeese, siis tundub, et sinu jaoks on krediitkaardi omamine staatuse küsimus. Ega sa muidu nii naeruväärse nurga alt, ennast ja oma kaardikest imetledes enda krediitkaardist siin heietaks.

Esiteks, mina ei ole kuskil oma krediitkaardist heietanud. Mitte sõnagi.

Teiseks, ka need, kellel iga kuu 15. kuupäeval krediitkaardiga tehtud ostude eest raha arvelt maha läheb, ei ole laenuraha kasutanud. Laenuks läheb asi teatavasti alles siis, kui makse tegemata jääb. Kuutasu tõesti on, aga nagu öeldud, korralik limiit ja tervele perele kehtiv reisikindlustus kaaluvad selle mõneeurose kuumaksu kuhjaga üle.

Maitse asi, aga minu jaoks oleks jabur mitu korda kuus mingite kannetega siblida, kui selgub, et midgai suuremat osta tahaks. Miks seda siis deebetkaardiga teha ei võiks? Aa, jaa, need boonuspunktid. See, pardon, on minu meelest juba natuke naeruväärne.

Tõesti, kas see ei olegi sinu kommentaar? “minu jaoks on see samuti normaalne ehk ainuke päris krediitkaart. kõik need muud, mille palganõue ja krediidilimiit on a la 300 eurot, on toodud turule kui pseudotooted, mis on vajalikud sellele kliendigrupile, kellele klassikalist krediitkaarti ei saanud anda.”

See on ju sulaselge eneseupitamine. Usu, sa ei ole siin ainus, kes saab rohkem palka kui miinimum. Ja paljudel, kes valinud selle sinu mõistes “mängu”krediitkaardi, on olemas ka “päris” krediitkaardi pakkumine.

On tõesti “maitseasi”, kas maksad päris kopsaka kuu/aastamaksu ainuüksi selle eest, et sa ei pea ise mingisuguste ülekannetega siblima. Mu meelest on hoopis see naeruväärne, et kahele nupule klikkimist nii üüratuks vaevaks pead, et oled selle eest valmis mingit mõttetut teenustasu maksma.

Sinu mõtteviis on kuhugile vanasse aega pidama jäänud. Aastaid tagasi oli tõepoolest kõige domineerivam krediitkaart määratud tagasimaksega krediitkaart. Õnneks on turg arenenud, pakutavad võimalused oluliselt laienenud – pakutakse kaarte igale maitsele ja erinevate vajaduste katmiseks. Aga mõni lollike tahab vaid prestiiži nimel omada kõrge kuutasuga kaarti, sest tal on mingist väga vanast ajast, kus pakutigi vaid määratud tagasimaksega kaarte, arusaam jäänud, et see on ainus PÄRIS krediitkaart. Aeg on seisma jäänud, noh!

Preemiapunktide teemal võib ilkuda muidugi. Lihtsalt võrdluseks. Kuna mina maksan ainult krediitkaardiga, siis koguneb neid punkte korralikult. Just vaatasin väljavõttest üle, et eelmise aasta jooksul võtsin preemiapunktide eest Selveri kinkekaarte 80 euro eest. Minul on krediitkaart igas mõttes tasuta käes. Seega, pank maksab mulle krediitkaardi kasutamise eest hoopis peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 21.04 21:03; 21.04 22:57; 22.04 20:26; 23.04 22:35; 24.04 20:10; 25.04 20:21; 25.04 20:40; 25.04 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On tõesti “maitseasi”, kas maksad päris kopsaka kuu/aastamaksu ainuüksi selle eest, et sa ei pea ise mingisuguste ülekannetega siblima. Mu meelest on hoopis see naeruväärne, et kahele nupule klikkimist nii üüratuks vaevaks pead, et oled selle eest valmis mingit mõttetut teenustasu maksma.

Preemiapunktide teemal võib ilkuda muidugi. Lihtsalt võrdluseks. Kuna mina maksan ainult krediitkaardiga, siis koguneb neid punkte korralikult. Just vaatasin väljavõttest üle, et eelmise aasta jooksul võtsin preemiapunktide eest Selveri kinkekaarte 80 euro eest. Minul on krediitkaart igas mõttes tasuta käes. Seega, pank maksab mulle krediitkaardi kasutamise eest hoopis peale.

Lihtsalt võrdluseks, sellest mõttetust teenustasust. Kaardi aastamakse on ca 70 eurot. Kaardiga kaasa tuleva reisikindlustuse väärtus (võtsin iizi.ee-st enam-vähem võrreldava pakkumise, kindlustuskatted on osade juhtumite eest küll märksa väiksemad, sest päris samaväärset ei pakutud) on ligi 400 eurot ühe inimese kohta. Kaardiga on meil kindlustus viiele pereliikmele. Isegi kui ma ei vajaks aastast kindlustust (see on tegelikult mugavusteenus, vajalik ootamatute reiside puhul), siis see 70 eurot kuluks peaaegu ära juba ühe nädalase Euroopa-reisiga. (Käisime eelmisel aastal kolmel ca 2-nädalasel reisil, neist kaks kogu perega.) 70 eurot ühe inimese kohta, meenutan. Meid on viis.

Nii et kellel on majanduslikult mõttekam kaardi valik, sinul või minul? Sääst 80.- versus 300.-, isegi kui väidetav prestiiziküsimus kõrvale jätta. Alati ei ole kuu- või aastatasu vältimine väärtus omaette, selle raha eest saab palju rohkem vastu kui lihtsalt selle tunde, et kuldkaart on rahakotis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.04 12:57; 23.04 16:09; 24.04 11:55; 24.04 21:55; 25.04 21:22; 25.04 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On tõesti “maitseasi”, kas maksad päris kopsaka kuu/aastamaksu ainuüksi selle eest, et sa ei pea ise mingisuguste ülekannetega siblima. Mu meelest on hoopis see naeruväärne, et kahele nupule klikkimist nii üüratuks vaevaks pead, et oled selle eest valmis mingit mõttetut teenustasu maksma.

Preemiapunktide teemal võib ilkuda muidugi. Lihtsalt võrdluseks. Kuna mina maksan ainult krediitkaardiga, siis koguneb neid punkte korralikult. Just vaatasin väljavõttest üle, et eelmise aasta jooksul võtsin preemiapunktide eest Selveri kinkekaarte 80 euro eest. Minul on krediitkaart igas mõttes tasuta käes. Seega, pank maksab mulle krediitkaardi kasutamise eest hoopis peale.

Lihtsalt võrdluseks, sellest mõttetust teenustasust. Kaardi aastamakse on ca 70 eurot. Kaardiga kaasa tuleva reisikindlustuse väärtus (võtsin iizi.ee-st enam-vähem võrreldava pakkumise, kindlustuskatted on osade juhtumite eest küll märksa väiksemad, sest päris samaväärset ei pakutud) on ligi 400 eurot ühe inimese kohta. Kaardiga on meil kindlustus viiele pereliikmele. Isegi kui ma ei vajaks aastast kindlustust (see on tegelikult mugavusteenus, vajalik ootamatute reiside puhul), siis see 70 eurot kuluks peaaegu ära juba ühe nädalase Euroopa-reisiga. Ühe inimese kohta, meenutan. Meid on viis. Nii et kellel on majanduslikult mõttekam kaardi valik, sinul või minul? Sääst 80.- versus 300.-, isegi kui prestiiziküsimus kõrvale jätta.

Selles point ongi, et inimesed on erinevad, vajadused on erinevad. Mõni pere reisib tihti, mõni harva, mõni üldse mitte. Ja sellest lähtuvalt teebki igaüks ise enda jaoks kõige soodsama valiku. Ja see on täiesti arusaadav!

Sina aga hakkasid midagi heietama päris krediitkaardist ja mängukaardist. Ja see on lihtsalt rumal. Eriti rumal on seostada määratud tagasimaksega krediitkaarti staatuse-sümboliga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 21.04 21:03; 21.04 22:57; 22.04 20:26; 23.04 22:35; 24.04 20:10; 25.04 20:21; 25.04 20:40; 25.04 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt võrdluseks, sellest mõttetust teenustasust. Kaardi aastamakse on ca 70 eurot. Kaardiga kaasa tuleva reisikindlustuse väärtus (võtsin iizi.ee-st enam-vähem võrreldava pakkumise, kindlustuskatted on osade juhtumite eest küll märksa väiksemad, sest päris samaväärset ei pakutud) on ligi 400 eurot ühe inimese kohta. Kaardiga on meil kindlustus viiele pereliikmele. Isegi kui ma ei vajaks aastast kindlustust (see on tegelikult mugavusteenus, vajalik ootamatute reiside puhul), siis see 70 eurot kuluks peaaegu ära juba ühe nädalase Euroopa-reisiga. (Käisime eelmisel aastal kolmel ca 2-nädalasel reisil, neist kaks kogu perega.) 70 eurot ühe inimese kohta, meenutan. Meid on viis. Nii et kellel on majanduslikult mõttekam kaardi valik, sinul või minul? Sääst 80.- versus 300.-, isegi kui prestiiziküsimus kõrvale jätta.

Ma ei tea, millisest pangast sa räägid. Mul on vaba tagasimaksega, 40 päeva intressivaba Gold ning aastas maksan ca 40 eur-reisikindlustus on sees. Kindlal kuupäeval (ja reisikindlustuse olemasoluga) läheb maha ainult Platinumil, mille aastamaks on 315.- Swedist räägin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.04 22:14; 23.04 20:56; 25.04 10:03; 25.04 21:35; 27.04 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina aga hakkasid midagi heietama päris krediitkaardist ja mängukaardist. Ja see on lihtsalt rumal.

Mina hakkasin heietama? Keegi küsis ja mina vastasin. Minu seisukoht on, et krediitkaardi väljastamine tähendab, et pank usaldab sind. “Krediitkaart”, mida saab kasutada intressivabalt ainult sellele eelnevalt raha kandes, näitab, et pank ei usalda sind. Ja sina võtsid minu vastusest kinni.

Üldiselt tundub, et pangad kasutavad praegu neid püsimakse ja vaba tagasimakse termineid suht vabalt, st mitte alati samas tähenduses ja minu jaoks on kriteerium see, kas intress hakkab jooksma kohe ostule järgnevast päevast või lepingus määratud kuupäeval järgmisel kuul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 22.04 12:57; 23.04 16:09; 24.04 11:55; 24.04 21:55; 25.04 21:22; 25.04 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Krediitkaart”, mida saab kasutada intressivabalt ainult sellele eelnevalt raha kandes.

Millist kaarti sa selle all üldse silmas pead, millise nimega mis pangast? Kui pead silmas neid Deebetkaart + tüüpi kaarte, siis neid nimetavad isegi kasutajad minu meelest “krediitkaardi funktsiooniga/omadustega kaardiks”, mitte krediitkaardiks ja on ilmselge, et nendega kasutatakse enda raha.

Üldiselt tundub, et pangad kasutavad praegu neid püsimakse ja vaba tagasimakse termineid suht vabalt, st mitte alati samas tähenduses.

Ei ole veel kohanud pankades erinevaid tähendusi neile mõistetele. Minu meelest on sinul nende mõistetega mingi segadus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 08:57; 25.04 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest ma vajan kahte arveldust ja nii kogub ka boonust. Kuna mul on kalduvus kulutada siis krediitkaart on võetud miinimum summa peale(pakuti ikka suuremat ühe kuupalga ulatuses) ja iga nädal kannan põhikontolt sinna nädala söögiraha. See siis minu moodi väike kulude kontroll. Põhikonto deebetkaardist loobusin üldse ehk maksan vaid krediitkaardi hoolduskulude eest. Minu krediitkaart on ka 30 päeva intressivaba kuid armastan ikka oma raha kulutada, kannan eelnevalt sinna raha.
Ja muidugi nagu eelnevad on maininud internetist tellimiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on krediidilimiidist suva, väike limiit ei tee kaarti minu jaoks viletsamaks, sest krediiti ei kasuta kunagi. Minu jaoks on “ebanormaalne” selline krediitkaart, millele ei saa ise suvalises summas oma raha peale kanda, ehk et peadki sunniviisiliselt laenuraha kasutama.
Ei teadnudki, et selliseid üldse olemas on, aga hiljuti avastasin, et tõesti on:)

mul on swedi vaba tagasimaksega krediitkaart ja sellele võib ise rahumeeli raha juurde kanda.
lisaks avastasin, et kui nt tahan osta/maksta interneti kaudu midagi sellist, mis maksab rohkem kui mu tavaline ülekande päevalimiit, siis seda makset saab teha nii, et kõigepealt kannad oma tavaliselt arvelt vajaliku summa krediitkaardi arvele ja siis teed pangaülekande krediitkaardikontolt, sest seal tavalised limiidid ei kehti, limiidiks on krediitkaardi limiit+see summa mille sa sinna lisaks oled kandnud

Sa ajad midagi väga segamini. See ei ole ju krediitkaart, kust summa kohe peale makse sooritamist maha läheb. Vaba tagasimaksega krediitkaardil lähevad summad maha siiski alles teatud aja möödudes, reeglina on see ajavahemik 30 päeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.04 19:22; 23.04 19:25; 26.04 23:05; 28.04 12:50; 28.04 12:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ajad midagi väga segamini. See ei ole ju krediitkaart, kust summa kohe peale makse sooritamist maha läheb. Vaba tagasimaksega krediitkaardil lähevad summad maha siiski alles teatud aja möödudes, reeglina on see ajavahemik 30 päeva.

Misasja… Vaba summa kaardil ju väheneb, kui midagi ostad, koheselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.04 22:14; 23.04 20:56; 25.04 10:03; 25.04 21:35; 27.04 11:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 63 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Milleks on vaja krediitkaarti? (ajaviiteteema)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.