Esileht Väikelaps Milline ATV osta lapsele?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Milline ATV osta lapsele?

Postitas:

Kust olete lapsele ATV ostnud, mis mudel, olete rahul? Andke nõu ja soovitusi.
6a poiss, 2.5.a sai kahekohalise maastikusõidu lasteauto, jumaldas sellega oma hoovis sõitmist ja külavahel sai ka pisut sõidetud. Isegi sõpru sõidutas sellega, aga see aasta on paraku juba liiga väike see talle ja jääks väikevennale sõitmiseks. Tahaks nüüd ATV osta, aga olen täielik võhik. ATV peaks igal maastikul hakkama saama, olema mingid käigud ( eelmine auto oli vaid ühe kiirusega, edasi ja tagasi käik ) ja kiirus oli juba natuke liiga väike nii suurele lapsele. Andke nõu, mida osta ja mida vaadata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.04 10:40; 22.04 14:58; 22.04 17:11; 23.04 15:26; 24.04 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsel isa ka on? Mototehnika on tavaliselt ikka isa-poja teema.
Meie lastel oli tavaline ATV. Vist hiinakas nagu nad enamasti ikka on. Iseenesest väike ATV, aga väga võimas. Ma hetkel ei saa küsida ka mehe käest, kui võimas see masin on. Äkki on 125cc. Peale oli küll kirjutatud, et alla 16 pole lubatud, aga no 16aastane sinna peale küll enam ei mahu. Sellel ATV-l mingeid käike pole. Samas liigub päris kiiresti. Kergesti juhitav, sest automaatkastiga. Ostsime uuena, aga eraisikult. Sellest on juba vist 8 aastat möödas. ATV seisis ja ootas oma aega, kuni poiss nii vanaks sai, et oli võimeline seda juhtima.
Poiss meil nüüd 10aastane ja enam eriti sellest ATVst huvitatud pole. Tal nüüd krossikas. Tüdruk veel sõidab ATVga.
Krossikad ostsime igal juhul siit: https://starmoto.ee/et/
Neil seal ATVsid ka müügil lastele. Eks nemad juba oskavad soovitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 16:14; 22.04 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saada laps koos isaga Automaailma, seal on valik suur ja lai.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsel isa ka on? Mototehnika on tavaliselt ikka isa-poja teema.

Mina näiteks olen ka see, kes teeb kodus mingi esmase taustainfo kogumise ära, enne kui lähen mehe juurde jutuga, et lapsele nt ATV-d vaja, sest tuleb tunnistada, et temasugune valiks põhimõtteliselt esimese ettejuhtuva. Seetõttu on igati normaalne, et naine kui pere liige saab ka sõna sekka öelda. Ja võibolla polegi meest majas- on ju selliseid lapsevanemaid ka. Miks nad ei võiks ilma negatiivse tagasisideta siit infot küsida. Mõistame need emad siis siin foorumis hukka nagu pr Oviir oma avalduses tegi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teema algataja. Mees on küll olemas majas, aga ta ei ole eriline tehnikainimene. Jah tal on load ja meil on peres ka auto, aga ega ta mingi eriline autospets pole, nii palju teab, et mis mark on ja mis värvi ja enam vähem kõik. Ta on rohkem käsitöö ja kunsti inimene. Ma saan loomulikult temaga arutada ATV teemat, aga tema jagab neist asjust veel vähem kui mina. Seega tõesti, miks ma ei võiks teha taustauuringut?
Olen erinevaid foorumeid juba läbi uurinud, aga jutt on nii spetsiifiline, lingid aegunud või siis on soovitatud suuri ATVsid, mis arendavad kiirust kuni 50km/h ja maksavad üle 1000 eur. Sorry aga äsja 6a saanud lapsele sellist ATVd ei osta. Pigem olen vaadanud ikka neid väiksemaid, kus saab kiirust piirata ja suure hädaga peaks saama ka ise seda ATVd me liigutada.
Olen lugenud, et Hiinakaid ei soovitata. Mis on Hiinakas? Vot olengi nii rumal ja ei oska eristada, mis on korralik mark ja mis hiinas toodetud. Samuti millele saaks soodsalt ja kergelt vajadusel varuosi jne. Kõik see loeb, mitte ainult hind. Kui ma kuhugi poodi lähen, siis iga kaupmees kiidab oma toodet taevani ja lubab maad ja taevad kokku ning eks nad kõik näevad mukitult/lakitult/uuena ilusad välja. Ma ei tahaks uskuda, et seda foorumit loevad vaid kortermajade inimesed. Ikka on ju inimesi, kel oma maja või maakodu, kuhu lapsele ka ATV soetatud.
Seepärast tahakski nõu saada, kust kauplusest te olete soetanud, mis mark, kas olete rahul, kas on olnud probleeme jne.
Muidu jah, automaailmast jäi üks mudel silma:
https://www.automaailm.ee/et/Eshop/Product/327430/s133atvehuntpun/freedo_ehunter_500w_36v

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.04 10:40; 22.04 14:58; 22.04 17:11; 23.04 15:26; 24.04 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa tahad, et su laps rõõmu ka tunneks sõitmisest, siis neid elektrilisi ATVsid ei tasu küll vaadata.

Ma ei tahtnud nipsakas olla. Muidugi kõik mehed ei tea masinatest midagi. Kui aus olla, siis enamus meestest ei tea. Ja ei peagi teadma. Igal juhul minu mees soovitab ikka bensiinimootoriga masinat. Sain ka teada, et meie ATV on 110cc. Uuematel vist peaks mingid piirajad peal olema, et laps sellega päris kihutama ei hakkaks. Meie omal pole midagi. Aga meil lapsed juba maast madalast õpetatud tehnikat kasutama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 16:14; 22.04 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud kommenteerijatele. Küsin aga, miks te elektrilist ei soovita,miks bensiini oma?
Ma ausalt polegi näinud bensiini omi müügil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.04 10:40; 22.04 14:58; 22.04 17:11; 23.04 15:26; 24.04 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See elektriline ammendab ennast sul aasta-paariga ja ka see on hiinakas.
Üldiselt neid hiinakaid ei tasu väga karta kui mutrivõti vähegi näpus püsib, aga hinnalt pead ikka arvestama ca 700-1000. Need odavamad on paljude oluliste puudustega nagu käsistarter, puudub tagurpidikäik. Ehk masinal peaks olema 4takti mootor, tagurpidikäik, automaatkast, elektristarter.
Kindlasti turvavarustus. Meil kasutas sellist 125cc masinat 6-12 aastani, siis ei pakkunud enam pinget ja sai ka krossika, muidugi ihub hammast isa täisverelise ATV peale kuid see tema jaoks liiga võimas. Hetkel kasutan seda ATVd ise kui kuskil metsas, põllul midagi vaja teha või vaadata, meil maad suured.
Nüüd küsimus et kui suur see koduhoov on kus sõitma hakatakse, külavahele ei ole ennem noorel asja kui laps 14 ja omab mopeedilube. Ka masin peab olema registreeritud sellisel juhul, omama kindlustust ja noore sõitja puhul vist ka 50cc piirang. Palun jälgida seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 19:55; 23.04 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koduhoov, kus rohkem sõitmist, ca hektar, aga metsateid on palju ja kohalik väike küla, sinna ikka minuga koos, mitte üksi ning teised külalapsed ka aeg ajalt sõidavad seal ringi. Mitte mööda autoteed vaid ikka mööda metsateid ja kuni mänguväljakuni. Eks ta rohkem lõbusõiduks olegi, pikemad retked ikka rattaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.04 10:40; 22.04 14:58; 22.04 17:11; 23.04 15:26; 24.04 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske valik siis, meil koduhoov ca 2ha ja muidu oma maale kuulmise ja nägemise raadiusesse märgitud rajad mida võib sõita. Järgi kindlasti ei jõua joosta, lihtsalt pilk peal kus sõideti ja kuuled ka kuidas sõidetakse. Kuskil 9a tekkis poisil juba julgus liigseid riske võtta ja hakata kihutama, see meil keelatud ja sellepärast ka poisile ei pakkunud ATV enam eriti pinget (hiinakad ei kannata hüppamist , intentsiivset krossi, sobib rahulikuks lõbusõiduks või väikseks lastetööks). Teisalt meeleldi toimetas masinaga koduhoovis tööd tehes, meil väike murutraktori käru sellel taga. Arvan et tõesti järgmiseks masinaks sellisel juhul elektriline ATV teile sobilik. Kuid selle reaalne kasutusaeg on 2-3a misjärel taas on laps sellest välja kasvanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 19:55; 23.04 21:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud abi eest. Laps jah veel liiga väike, et hakata krossi kihutama või hüppekaid tegema. Sellega olen arvestanud juba, et 2-3a kestab ja eks kui väikeseks jääb, saabki väikevennale edasi pärandada. Vend nüüd varsti võtabki suuremale lapsele ostetud ja nüüd väikeseks jäänud elektriauto üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.04 10:40; 22.04 14:58; 22.04 17:11; 23.04 15:26; 24.04 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ostsime 8a tagasi kasutatud 70CC hiinaka 5a poisile. Enne seda oli oli ka elektri atv aga kuna aku oli nagunii läbi (2a vana) ja poiss tahtis juba kiiremini kui 6km/h sõita, siis otsustasime bensiinimootoriga atv kasuks. Alguses kasutasime piirajat, et väga kiiresti sõita ei saaks. Hetkel masin veel täiesti töökorras ja sellega sõidavad nii 9a poiss, kui 7a tüdruk. Vanem poiss (12a) sai lõpuks suurema sel talvel (125CC). Sellega sõidan ise ka 🙂
Mina küll 6a enam elektri oma ei ostaks (oleneb muidugi lapsest ka). Pigem siiski juba 49CC või 70CC bensiinikas, aga kindlasti mitte käsistarteriga. Ja muidugi korralik kiiver pähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps Milline ATV osta lapsele?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.