Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Milline vanker jooksuks sobivam?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Milline vanker jooksuks sobivam?

Postitas:

Ootan juba aega millal saab jooksmas käia. Pean veel ootama paar kuud. Aga tahaksin seda teha koos vankriga. Kumb on selleks sobivam minu poolt toodud variandid, kas X-lander Xa 2012 mudel või I peak 8 air?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see natuke nagu ohtlik pole? Joosta, imik vankris?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, võib olla sõnastus oli veidi vale. Jah ma ei hakka kohe vankriga jooksmas käima kui laps sündinud. Eeldan seda, et kui laps vanemaks saab ei hakka ma ostma selleks spetsiaalset sellist vankrit millega joosta saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kumbki pakutu ei sobi kohe üldse ei jooksuks ega rulluisutamiseks – ohtlik lapsele ja ebamugav emale!
Kindlasti peab olema käsipidur ja käru/vanker ise kolmerattalise fikseeritava esirattaga sportraamiga, hea jooksuga, et oleks stabiilne, ohutu ja mugav. Sellised on nt X-lander Xrun, TFK joggster, REd Castle Shop’n Jogg jne. Vankrikorviga kasutatavad alates sünnist. Selles mõttes, et need on head ja kvaliteetsed vankrid, miks raiud, et ei hakka ostma \”spetsvankrit\”? Tahad meelega oma elu keeruliseks teha ja lapse ohtu seada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 21:34; 11.08 14:15; 12.08 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain aru, et ta ostaks enne lapse sündi endale sobiva spets jooksuvankri ja ei soetaks tavalist vankrit, aga jooksmas hakkaks vankriga käima siis, kui laps on piisavalt vana. Jooksuvankriga saab edukalt ju niisama jalutada ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi palju oleneb ka sellest, et millised on teeolud ja tingimused kohas kus jooksmas käia. Mina kasutasin väga edukalt Quinny Speedy SX käru (laps oli siis u. 8 kuud vana kui sain selle käru). Loomulikult tuleb rihmad korralikult kinnitada, pidurid peavad toimima ja hea oleks kui turvakaar ka ikka olemas oleks. Jooksmiseks oli mul kohalik kardirada. Terve ring oli näha, teadsin et seal mingeid mootorsõidukeid samal ajal ei liikle ja kui oli rulluisutajaid siis ruumi ohutuks mõõdumiseks jätkus kõigile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 11:50; 12.08 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooksmas saad käima hakata ikka siis, kui sa ise oled piisavalt tugev juba. Kuidas see lapse vanus siia puutub? Või plaanid sa mingit kiiret krossijooksu tegema hakata kuskil võpsikus? 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 11:51; 12.08 07:34; 12.08 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hästi palju oleneb ka sellest, et millised on teeolud ja tingimused kohas kus jooksmas käia. Mina kasutasin väga edukalt Quinny Speedy SX käru (laps oli siis u. 8 kuud vana kui sain selle käru). Loomulikult tuleb rihmad korralikult kinnitada, pidurid peavad toimima ja hea oleks kui turvakaar ka ikka olemas oleks. Jooksmiseks oli mul kohalik kardirada. Terve ring oli näha, teadsin et seal mingeid mootorsõidukeid samal ajal ei liikle ja kui oli rulluisutajaid siis ruumi ohutuks mõõdumiseks jätkus kõigile.[/tsitaat]

Speedy nüüd küll jooksmiseks mõistlik ega stabiilne käru pole. Quinnylt (nüüd Safety 1st) sobiks Freestyle 3XL näiteks:
http://www.amazon.de/Safety-1st-75703660-Kombikinderwagen-Sportwagenaufsatz/dp/B003EV6VB4/ref=sr_1_1/275-6683143-6027355?ie=UTF8&qid=1376219627&sr=8-1&keywords=quinny+freestyle

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 21:34; 11.08 14:15; 12.08 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin küll jooksmas kohe algusest peale ning kuni lapse 2,5 aastaseks saamiseni (jäin siis uuesti rasedaks). Esimene aasta kasutasin vankriga jooksmas käimist hea võimalusena sportida ning samal ajal beebi päevaunele panemisena. Kasutuses oli täiesti tavaline vanker suurte õhkkummidega, alumiinumraamiga. Hea kerge lükata ning ka veeremine vaikne ning ladus. (jedo oli mudeliks).

Jooksmas sai käidud linnatänavatel, metsateedel. Üsna tihti ühildasin lõuna ajal poes käimise ning poest koju suurema tiiruga jooksmise ning lapse lõunaune vankris. Kui koju jõudsin oli hea käia rahulikult dussi all, kui beebi veel vankris lounaund magas. Imestama pani vaid see, et ikka ülimalt vähe nägi linnapildis vankriga jooksjaid. Ühe käe sõrmedel võis üles lugeda need korrad selle 2, 5 aasta jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun öelge, miks te miinustate? Mida nimelt? Kas seda, et emmed teevad sporti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 11:51; 12.08 07:34; 12.08 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinustatakse, sest emadele on laste ohutus ja õige varustus sportimise kõrval tähtsusetu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 21:34; 11.08 14:15; 12.08 07:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin terviseradadel kärutamas ja seal tõesti üks ema sageli jookseb (või rulluisutab) oma vankriga. Mudelit ma kahjuks öelda ei oska. Vanker on piklikum (voolujoonelisem) ja kolme suure rattaga. Esiratas on vist pööratav. Igatahes manööverdab hästi ja liigub sujuvalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palun öelge, miks te miinustate? Mida nimelt? Kas seda, et emmed teevad sporti?[/tsitaat]

Mina ei miinustanud, aga nu arvates on laps vankris jooksmine ohtlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli hea kvaliteetne vanker, Brio. Mees ükskord jooksis sellega korraks 100m, pidurid läksid millegipärast peale ja vanker läks ümber.
Kõik läks hästi, laps ei ärganud isegi üles.

Head jooksmist!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 12:12; 12.08 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna kõik inimesed on erinevad, siis mõni inimene võiks selle asemel, et siin miinustada, parem jätta see teema vahele ning vaadata mõnda endale sobivamat ja rohkem meeldivat teemat. Ma ei mõista, mis selles ohtlikku on, kui ema jookseb beebiga vankriga. Miks see on ohtlikum kui metsas või tänaval jalutamine…

Teemaalgatajale: jooksen alates sellest kui beebi sai 6 nädalat vanaks. Alguses kiiremas tempos kõnd, mis hiljem läks üle jooksuks. Jooksen kodu juurest asfaldil, siis natuke kergliiklusteel ning teen jooksurajal ringi, et siis pärast jälle sama marsruuti (kergliiklustee, asfalt) tagasi koju minna. Metsas on hea vaikne, metsakohin, rada on sile ning konarusteta mis tähendab, et ei raputa vankrit ja loomulikult on metsas värske õhk. Vanker on Brio mille mudelit kahjuks ei tea. Rattad on kummist ja suured, veeremine super ning keeramine lihtne. Veel on plussideks pikendatav sang ehk siis jooksuks panen sanga kõige pikemasse asendisse, et jalgadega vankri vastu ei läheks. Veel on plussiks üle tõstetav sang, mida saab siis vastavalt tuule suunale muuta kui vaja või hiljem, kui laps juba istub, suunata sõidusuunda. Praegu sõidan alles kookoniga, sest laps veel ei istu.
Kui teed jooksu tõsiselt, siis ikka suured rattad on olulised vs väikesed. Samuti on oluline, et jooksurada vankrit ei raputa.
Ja veelkord, tubli oled, kui tahad varakult hakata end liigutama. Laps harjub vanemate spordi tegemisega ära ning on ise ka hiljem tervislike eluviisidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ongi ohtlik, et midagi võib vankriga juhtuda.

Nagu meil juhtus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 12:12; 12.08 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

keegi pole öelnud, et vankriga jooksmine halb oleks!!
lihtsalt selleks tarbeks on eraldi vankrid, mis ongi tehtud nii, et õnnetuste juhtumise tõenäosust vähendada.
spordiks ettenähtud vanker on 3-rattaline, korraliku vedrustuse ja käsipiduriga… vankreid näppides saab igaüks ise aru, miks see nii on või mida üks või teine omadus annab… selliste vankrite manööverdavus on ülikerge, ei anna võrrelda nende tankidega, mis enamasti meie tänavatel liiguvad.
need üksikud uljaspead, kes oma brio-emmaljunga-x-landeriga ringi lippavad on loodetavasti erand.
kuna nad pole õigeid spordikärusid proovinud, siis ongi rahul sellega mis neil parasjagu on. tore, rahulolu on vajalik, aga ärgu tulgu küsijale valeinfot jagama, et \”iga vankriga võib\” vms.
sinnamaani on kõik hästi, kuni tõesti midagi juhtub, mida oleks võinud väga lihtsalt ära hoida!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooksmine ei ole rattasõit või suurel kiirusel tuiskamine. Tavaline korralik vanker on täiesti ok. Vähemalt minu jooksutempo küll nii kiireks ei lähe, et mul käsipidurit tarvis oleks. Spordivanker jooksmise otstarbel on pigem nn \”spordivankri\” tootjapoolne nõudluse tekitamine ning kohe ongi olemas ka emad, kes arvavad, et see neid veel trennist lahutabki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu udekas kirjutas. Ma täitsa tahaks teada, et kas kõik miinustajad ainult tiguvadki käruga? Isegi paari kiiremat sammu pole kunagi teinud? Käruga joostes, isegi sportkäruga, ei saavuta tavaline ema mingeid ohtlike kiirusi. Keskmine inimene kõnnib kiirusel 4-6km/h ning tervisejooksja jookseb vaid paar km/h kiiremini. Mõni tempokam käija võib vabalt astuda ka 7-8km/h kiirusel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 11:50; 12.08 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinustavad seega need, kes peavad igatahes spotliku eluviisi ja vankriga jooksmise asemel paremaks tiguda vankriga sinka-vonka mööda terviseradu, kaasas lisaks koer või paar ning selline abiratastega vonklev laps. Samal ajal ise saia õgides või suitsu tehes. Kas te ise saate aru, KUI ohtlik on kergliiklusteel või spordiks ettenähtud teel niimoodi kulgemine!? Tuleb mõnu rattur või rulluisutaja tõesti suuremal kiirusel ja teie olete põiki sellel teel või veel hullem, keerab sportijale ette teie abiratastel laps või jookseb üle tee koer. Mis te arvate, kuhu suunas see teie vanker siis kukub? Kuidas on rahulik sörkimine kindlas suunas sellega võrreldes siis halb? Kuidas ometi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 11:51; 12.08 07:34; 12.08 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestimaa teed tavaliselt ju ilma küngasteta lauge maa. Nelja suure õhkkummiga vanker ei saa nagu kuidagi ümber minna. Joostes ju tunnetad kuidas vankrist hoida, milline tempo valida. Ainus asi mida vaadata, et vanker ise raamilt kerge oleks, siis kergem, lihtsam seda lükata, pidurdada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul nt. plaan minna Eesti Ööjooksule Rakveres järgmisel aastal juunis, siis peaks tibu olema 3,5 kuune. Ja kui kannatab siis ikka koos temaga 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sportimiseks sobib hästi ka Quinny freestyle 3XL
See on kolme suure õhkrattaga ülimanööverdav käru. Ise olen rulluisutamas käinud sellega. Lapse paned sinna sisse ju traksidega kinni + turvakaar ka veel juurde. Kõige hullem asi, mis juhtuda saab on see, et laps käruga ümber läheb ja kõik. Kui ta on korralikult kinnitatud, siis pääseb ehmatusega. Ja need, kes enne miinustasid siin hirmsasti peaksid mõtlema ka sellele, et oht on lapsele ka autoga sõites (mõtle kui avarii peaks juhtuma, kas siis jätame selle pärast autoga sõitmise sinnapaika?)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kumbki pakutu ei sobi kohe üldse ei jooksuks ega rulluisutamiseks – ohtlik lapsele ja ebamugav emale!
Kindlasti peab olema käsipidur ja käru/vanker ise kolmerattalise fikseeritava esirattaga sportraamiga, hea jooksuga, et oleks stabiilne, ohutu ja mugav. Sellised on nt X-lander Xrun, TFK joggster, REd Castle Shop’n Jogg jne. Vankrikorviga kasutatavad alates sünnist. Selles mõttes, et need on head ja kvaliteetsed vankrid, miks raiud, et ei hakka ostma \”spetsvankrit\”? Tahad meelega oma elu keeruliseks teha ja lapse ohtu seada?

Igati nõustun siinse väitega.
Ning kui laps on veel korvi osas, kus ei saagi teda kinnitada, siis ei tohiks ka veel temaga sporti teha. Mis siis kui kukute ümber ja laps kukub korvist välja??? Seda jama ei taha ju ükski hea ema.

Seega ikka valida spordi tegemiseks vastav käru! Mis siis, et tavalisega saab ka sporti teha, aga see pole siiski selleks mõeldud.
Lapse turvalisus ennekõike!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kumbki pakutu ei sobi kohe üldse ei jooksuks ega rulluisutamiseks – ohtlik lapsele ja ebamugav emale!
Kindlasti peab olema käsipidur ja käru/vanker ise kolmerattalise fikseeritava esirattaga sportraamiga, hea jooksuga, et oleks stabiilne, ohutu ja mugav. Sellised on nt X-lander Xrun, TFK joggster, REd Castle Shop’n Jogg jne. Vankrikorviga kasutatavad alates sünnist. Selles mõttes, et need on head ja kvaliteetsed vankrid, miks raiud, et ei hakka ostma \”spetsvankrit\”? Tahad meelega oma elu keeruliseks teha ja lapse ohtu seada?

Täiesti nõus. Jooksukäru/ jalutuskäru x-run sobib jooksmiseks väga hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Milline vanker jooksuks sobivam?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.