Esileht Koolilaps Millised on teie ca. 12-aastaste poegade kodused kohustused?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Millised on teie ca. 12-aastaste poegade kodused kohustused?

Kas ja millega nad kodutöödes kaasa aitavad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 10:01; 28.04 10:14; 28.04 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

11-aastane võtab nõudepesumasinast nõusid välja ja paneb kappi, toidab kassi, viib aeg-ajalt prügi välja, lõhub puid, elektrisaega on ka lõiganud, käib poes, kui midagi vaja, koristab tolmuimejaga mitte ainult enda tuba, vaid ka muid ruume (kuigi selle töö kvaliteet on üsna niru), teeb aias käruvedamise töid, suvel plaanime ta muru niitma panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 10:48; 28.04 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

11-aastased pojad.
Triigivad ise oma koolivormi, niidavad muru, nõudepesumasin on ainult nende ülesanne, katavad õhtusöögiks laua ja koristavad pärast, sorteerivad pesu ja panevad masina tööle (pesupulbrit ja programmi oskavad valida), võtavad pesu välja ja panevad kuivama, koos isaga sorteerivad sokke, voodites vahetavad linu ja padjapüüre, tekikottidega veel hakkama ei saa, koolipäevadel teevad ise päeval süüa, isaga teevad veel paljusid töid, akutrelliga on osavad, maamajas toovad puid. Lihtsamaid töid, nagu tolmuimeja kasutamine, prügi sorteerimine ja õigesse prügikasti panemine, oskavad juba aastaid, koeraga jalutavad ja koera järelt ka koristavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 11:42; 28.04 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna meil nõudepesumasinat ei ole, siis pesemine toimub käsitsi ja pärast kuivatamine ka. Kui laps on kodus, siis on nõudepesemine ja kuivatamine tema töö. Lisaks hoiab oma toa korras (sh vahetab voodipesu). Vahepeal koristab ka muid ruume. Kui vaja, siis viib prügi välja, käib keldris. Aga üldiselt põhilised ülesanded korteris on oma toa koristamine ja korrashoid ning nõudepesemine ja kuivatamine.
Maal midagi kindlat ei ole. Teeb seda, mida parajasti vaja on: lõket, riisub lehti, veab sodi ära, toob puid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma nõude pesemine. Toa koristamine ja pesude pessu toomine.
Prügi välja viimine, koera jalutamine. Suuremates kodutöödes aitamine: puude vedu, rohimine, lume lükkamine, kevadine õue koristus jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ja millega nad kodutöödes kaasa aitavad?

minu oma hetkel 10aastane.
prygi, nõudepesumasin, kassi kasti koristus, need tööd on graafiku järgselt koos õdedega. oma toa koristus aegajalt.

lisaks suvel riisumine vahest, sügisel õunte korjamine, talvel aitab puid keldrist ylesse tassida. Vahest kui lund peaks olema, siis saab seda tööd ka teha koosõdedega. Suuremaks saab, siis saab muru ka rohkem niita.

muude ruumidekoristusel jagame ära, kes millised pinnad teeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Vaatan, et kõigil nii tublid lapsed. Meie elame korteris ja ei olegi suurt nagu midagi teha. Pealegi töötan ma kodus, seega olen harjunud päeva jooksul jooksvalt kõik nipet-näpet kodutööd ise ära tegema. Kardan, et lapsest kasvab vooster, sest tal ei ole kodus erilisi kohustusi. Vahel viib prügi välja, haruharva võtab tolmu (aga kui aus olla, siis ikka mitte nii korralikult nagu ise võtan), puhtad sokid sorteerib paaridesse, oma nõud loputab kraani all üle ja paneb masinasse. Ise ennast muidugi kunagi appi ei paku, venitab nendegi ülesannetega seni, kuni kannatab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 10:01; 28.04 10:14; 28.04 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan, et kõigil nii tublid lapsed. Meie elame korteris ja ei olegi suurt nagu midagi teha. Pealegi töötan ma kodus, seega olen harjunud päeva jooksul jooksvalt kõik nipet-näpet kodutööd ise ära tegema. Kardan, et lapsest kasvab vooster, sest tal ei ole kodus erilisi kohustusi. Vahel viib prügi välja, haruharva võtab tolmu (aga kui aus olla, siis ikka mitte nii korralikult nagu ise võtan), puhtad sokid sorteerib paaridesse, oma nõud loputab kraani all üle ja paneb masinasse. Ise ennast muidugi kunagi appi ei paku, venitab nendegi ülesannetega seni, kuni kannatab.

Minu arust selle määrab palju perekonna suhtumine, kuidas lapsed kodutöid teevad. Kui isa näitab eeskuju, siis on lapsed enamasti samasugused. Minu pojad lahkuvad ühel päeval kodust ja loovad perekonna, ma ei tahaks, et nende naised peaks olema sünnitavad kodumasinad. Kodustesse töödesse peavad kõik võrdselt panustama, olenemata soost ja vanusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 11:42; 28.04 12:06;
To report this post you need to login first.

Vaatan, et kõigil nii tublid lapsed. Meie elame korteris ja ei olegi suurt nagu midagi teha. Pealegi töötan ma kodus, seega olen harjunud päeva jooksul jooksvalt kõik nipet-näpet kodutööd ise ära tegema. Kardan, et lapsest kasvab vooster, sest tal ei ole kodus erilisi kohustusi. Vahel viib prügi välja, haruharva võtab tolmu (aga kui aus olla, siis ikka mitte nii korralikult nagu ise võtan), puhtad sokid sorteerib paaridesse, oma nõud loputab kraani all üle ja paneb masinasse. Ise ennast muidugi kunagi appi ei paku, venitab nendegi ülesannetega seni, kuni kannatab.

Minu arust selle määrab palju perekonna suhtumine, kuidas lapsed kodutöid teevad. Kui isa näitab eeskuju, siis on lapsed enamasti samasugused. Minu pojad lahkuvad ühel päeval kodust ja loovad perekonna, ma ei tahaks, et nende naised peaks olema sünnitavad kodumasinad. Kodustesse töödesse peavad kõik võrdselt panustama, olenemata soost ja vanusest.

Ei tea, mu mees on küll kodus väga hakkaja, ise olen ka usin, seega eeskuju puudumises ei saa asi olla. Poiss ei ole kahjuks eriti huviline ka isa aitama. Kui väike oli, oli küll suur asjapulk, aga mingil ajal enam ei viitsinud. Oleme vist selle vea teinud, et pole õigel ajal talle kindlaid ülesandeid andnud ja nende täitmist, nui neljaks, nõudnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 10:01; 28.04 10:14; 28.04 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte tublid lapsed pole meil, vaid lastel on tublid emad ja/või isad, kes ei tee laste eest tööd ära (kuigi harilikult on see lihtsam), vaid viitsivad jännata ja lapselt tööd nõuda, õpetada ja kontrollida.
Enesekiitusena kõlab, aga nii on. Ei teki ühelgi lapsel ise huvi püsivalt ja pidevalt mingeid ülesandeid täita. Ühekordselt muidugi on lahe midagi teha, kui aga muutub rutiiniks, siis ei taha enam keegi.
Lapsevanema töö ongi lapsele selgeks teha, et teist varianti polegi kui aidata. Mõnele lapsele jääb see kergemini külge (näiteks mu tütrele), mõnele aga ei jää aastategagi (pojale).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 10:48; 28.04 23:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps Millised on teie ca. 12-aastaste poegade kodused kohustused?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.