Esileht Väikelaps Milliseid riideid külmaks perioodiks varute 2-3aastasele?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Milliseid riideid külmaks perioodiks varute 2-3aastasele?

Postitas:

Esimene laps, alati olen hädas. Et millised need kõige etemad kummikud ja sügis- ja talvesaapad, mütsid, kindad on. Laps alustab nüüdsest ka lasteaeda – sinna peaks ju eriti praktilised riided kaasa panema…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 08:47; 16.08 10:16; 18.08 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kummikuteks vikingud, ja sooja voodriga vikingud.
lasteaeda kummiriided. jope ja püksid.
ks kombe, kombe kuna siis selg soojas, lapsel kerge ja mugav selga ise panna.
talveks kombe.
ks ja talvemüts kivati tuukrikas.
kindaid meil palju, häid pole veel leidnud.
riided kõik korralikud, et ikka mõnus oleks lasteaias toimetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 09:06; 16.08 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisega suuremas osas nõus, va jalanõud. Kummikuteks meil Lemigod, mis on sama head kui Vikinud, aga odavamad, on ka sooja voodriga, sisuliselt iga Eesti nigelama talve saab ära käia ja saabast polegi vaja. Kui peaks siiski vedama lumerikka ja korraliku talvega, siis mu meelest odavad, aga väga soojad ja head on Demari talvesaapad. Vare, olid neil mu maitse jaoks koledad mudelid, aga nüüd on nad ka disainile juba rõhku pannud ja mu meelest väga kenad juba. Sees lambavill.

Kinnastest on mu meelest parimad talvel ikkagi Lenned, ka lambavillaga. Sügiseks-kevadeks mingid kummiga kindad, mul olid eelmine kord Didriksonid, aga neid on ka kindlatsi odavamaid ja sama häid olemas, lihtsalt pean ka veel katsetama.

Kindlatsi ära mine seda teed, et lasteaeda trööpamiseks sobib suvakas kulunud käkk, vaid pigem just hea korralike omadustega kombe aeda ja mujale linna peale võib siis odavam kraam olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 09:48; 16.08 16:04; 18.08 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisega suuremas osas nõus, va jalanõud. Kummikuteks meil Lemigod, mis on sama head kui Vikinud, aga odavamad, on ka sooja voodriga, sisuliselt iga Eesti nigelama talve saab ära käia ja saabast polegi vaja. Kui peaks siiski vedama lumerikka ja korraliku talvega, siis mu meelest odavad, aga väga soojad ja head on Demari talvesaapad. Vare, olid neil mu maitse jaoks koledad mudelid, aga nüüd on nad ka disainile juba rõhku pannud ja mu meelest väga kenad juba. Sees lambavill.

Kinnastest on mu meelest parimad talvel ikkagi Lenned, ka lambavillaga. Sügiseks-kevadeks mingid kummiga kindad, mul olid eelmine kord Didriksonid, aga neid on ka kindlatsi odavamaid ja sama häid olemas, lihtsalt pean ka veel katsetama.

Kindlatsi ära mine seda teed, et lasteaeda trööpamiseks sobib suvakas kulunud käkk, vaid pigem just hea korralike omadustega kombe aeda ja mujale linna peale võib siis odavam kraam olla.

miks sa kummikute osas nõus pole? kummikuid vaja, ja viking on minu valik 😛
vastavalt rahakotile, eksole. norrast ostan kummikud tavaliste hind oli 8.- ja sooja voodriga 22.-
ma ei tea palju need lemingod maksavad, kus müüakse. igaüks teeb omad valikud ise 😛

aga te viimase lausega olen väga väga nõus!!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 09:06; 16.08 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Aitäh soovituste eest. Aga millist sügis- ja talvekombet soovitate? Vahel ma ei saa aru, kui sooja asjaga tegemist – sain nt sõbrannalt välimuse järgi päris õhukese talvejope, aga ta vandus, et see hoidis ka külma ilmaga sooja.

Aa ja kummikutest – kas te soovitate neid, millel nagu see paindlikum pahkluuosa? Vetthülgavast kangast ilmselt. Või tavalised jäigad kummikud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 08:47; 16.08 10:16; 18.08 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned asjad on õhukesed, aga väga soojad, mõned on rohkem puhvis kui soojad. Küll sa kogemustega aru saad 🙂
Minu valik:
Kui on veel soe, siis ikka dressid ja botased, jahedamaks-märjemaks ajaks on goret-tex k/s saapad või botased väga head, need on üksiti veekindlad. Meie Viking goretex (olen järelturult ostnud kõik) on enamuses ka suuremad lombilobistamised auga läbi teinud. Sügiseks on ka üks nn üleminekukomplekt, kus on soojad püksid, mida saab siis vastavalt ilmale jope või pusaga kombineerida.
Lemigo sooja voodriga kummikud on sügise ja talve läbi, l6rtsiilmaga ja sulaga, sügisel jahedaga, kevadel poriga. (Külma ja jääga aga muutuvad kummikutallad väha libedaks, kuigi kirjade järgi on need kuni -30, külmetama pole nenga kunagi kellelegi jalad hakanud tõesti.) Selle raha eest 14.- ideaalsed asjad. Meil on alati need tekstiilist pehmema sääreosaga käpajäljega, on mugavam jalga panna, paindub. Nagu see blogiline on mul juba mitu aastat igale lapsele lihtsalt suurem sama saabas ostetud (ühele mustad, teisele roosad, kolmandale lillad), 🙂 siin teemades on ka kiidetud palju, ühinen kõigega mis 6eldud. Talvesaapad kuiva külmaga on Viking, paha pole ka 6elda Galop saabaste kohta, Eccod on meil jäänud liiga õhukeseks, talvesaapad olid pigem k/s saapad ja polnud veekindlad. Perekoolis on palju arutatud ja soovitatud ka teisi marke,mis on tundmatumad, kuid sama head ja odavamad kui Viking.

Kindad on meil Reimatec, niipalju kui leian. Kombed on Reimatec, Reima Kiddo on kõige soojem. Lassie ja muud on sama head. Nende veekindlus on samuti aastaid testitud, kehakujult sobib. Nüüd on poisile POPI (mitte P.O.P vaid eesti tootja) õueriided, tunduvad sümpaatsed.

On 2 kombekat- vana, õhem, rohkem pestud soojailmatalvekas ja päris soe, mida kanda -10 ja enama külmaga. Alati on varus ka igale lapsele villakombekas, lukuga. sellega saab õhemale kombekale lisasoojenduse anda.

Osad inimesed vannuvad sooja pesu headuses, ma pole sellega tegelenud, õueriided käivad toariiete pele, peaasi et oleks hingavad ja veekindlad.

Talvemütsid on tuukrikad, üks õhem kahekordse puuvillase kihiga ja üks paksem villane. Olen proovinud ka tavalisi mütse, aga no tuukrika funktsionaalsuse vastu ei saa see salli-mütsiga mässerdamine.

Paljud kasutavad vihmapükse jne, aga minust on kõik kummiriided seisma jäänud, ei hinga ja pärast laps ikka märg ja higine sees. Ehk ei ole õigeid leidnud, aga korralik vettpidava kihiga kombekas teeb sama välja. Ainult ilma voodrita vihmakindad on kummised.

Seega: sügiseks Lemigo kummikud ja goretex k/s tossud-saapad (no 2 jalanõud võiks ikka, olla, lisaks soojaga botased) , k/s komplekt, puuvillane müts, vihmakindad.
Talveks: Viking talvesaapad (ja Lemigod), 1 õhem ja 1 paksem kombe (kolmesele soovitan kombet, al 5-6a komplekt), villane talvetuukrimüts, talvelabakud.

Küll sul tekivad oma stiil ja eelistused nii margi kui stiili osas, alguses tundub überkeeruline see riietuseteema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 10:49; 20.08 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju sõltub maistest, firmade osas ka kehast.

Jalanõudest kindlasti sügisel vaja kõvema pealispinnaga tossud, et kastese muru sees kannataks olla. Tossud krõpsudega, mitte paeltega.
Kummikud ja voodriga kummikud külmemaks ajaks. Meile meeldivad Lemigod, on odavad ja praktilised, kuna voodri saab eemaldada, ei ole nii palju paare vaja. Osad kasutavad voodriga kummikute asemel lörtsisaapaid.
Talvesaapad – meile sobivad Kuomad, kõrge jalg lapsel ja lähevad kergelt jalga. Vägagi lörtsikindlad.
Osad kasutavad ka kevad-sügissaapaid,aga meil need olnud rohkem “linnasaapad” seni, kasutanud vahepealsel ajal voodriga kummikuid.

Riided – no neid vaja mitmes soojusastmes. Eriti kui laps aeda, siis poel hea, kui väga palju kihte peab ajama õhemate riiete alla. Hea, kui on olemas päris kilekad või ühekordse puuvillase voodriga kevad-sügisriided (need õhemad võiksid olla püksid/jope, mitte kombe), siis veidi soojema voodriga kevad/sügisriided ja talveriided. Varukomplekt võiks ka olla olemas, kui ikka vajab pesu, aga ei kuiva järgmiseks päevaks ära. Talvel on meil olnud põhikomplektiks kombe ja varukomplekt jope-püksid, mida ka linnas hea kasutada (jope teksapükste peal nt) või kevade pool talvepüksid + õhem jope juba – ehk et võimaldab kombineerida.

Mütsid – õhem müts sellisteks 17-18 kraadi ilmadeks, siis kevad-sügismüts, tuukrimüts kindlasti (salliga võib kinni jääda turnides ja end üles puua, pigem siis rullkrae, kui ei taha tuukrit). Ja talvetuukrimüts.

Kindad – õhukesed kilesed/kummised porikindad (voodriga või õhem puuvilla vooder), veidi soojemad kevad-sügiskindad ja talvekindad 😀 Okei, võibolla saab hakkama ka lihtsalt kevadsügis ja talvekinnastega 😀

Ja no eestlased on ju ka sukkpükste usku, siis pole probleemi, kui pükste jalakumm talla alt ära tuleb, et säär täitsa paljas oleks 🙂

Ühesõnaga, aeda on palju rohkem riideid vaja kui kodusele lapsele, sest veel kodusele ma panin vajadusel lisakihte alla. Aga aeda vaja ju mugavus ka, et saaks lapsed ruttu riidesse, ehk et riided toariiete peale. Tüdruk oligi seetõttu eelmisel talvel toas ka sukkpükstes, et kiiresti kulgeks riiete vahetus, kuigi seal toas nii külm nüüd polnud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 15:29; 16.08 15:36; 18.08 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kinnastest – neid kindlasti 2 paari igaks aastajakas, kui saavad seest märjaks ja ei kuiva ära hommikuks! Või jälle nii porised, et vaja pesta.

Mütsidest kevad.sügis ma nüüd ostsin see kevad bredeni sall-mütsi ja tõesti äge asi, esimest korda, kui mu laps kõrva välja ei keera. Kivatit on ka kiidetud palju, võibolla tuleb sel talvel talvemüts see. Kindaid on meil igasuguseid olnud ja kui laps ikka kättpidi porilompi ronib, siis saavad kõik lenned ja värgid seest märjaks. Veel ühed kummised kindad on katsetamata, ootavad sügist 😀

Kombesid olen kasutanud nii uusi kui kasutatud, huppasid, didricksone, no-name, kõik on ok olnud. Tuleb lihtsalt osada ise kriitilise pilguga asja vaadata ja hinnata.

Ainult ühte ma ütlen eelmise aasta kogemuse järgi – Jonathani talvepükstel on pigem pikad sääred ja lühike kereosa 😀 Ja Lenne hiilgab pikkade varrukate poolest (või on mu lapsel lühikesed jäsemed, kuigi paistab täitsa proportsionaalne) :d

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 15:29; 16.08 15:36; 18.08 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisega suuremas osas nõus, va jalanõud. Kummikuteks meil Lemigod, mis on sama head kui Vikinud, aga odavamad, on ka sooja voodriga, sisuliselt iga Eesti nigelama talve saab ära käia ja saabast polegi vaja. Kui peaks siiski vedama lumerikka ja korraliku talvega, siis mu meelest odavad, aga väga soojad ja head on Demari talvesaapad. Vare, olid neil mu maitse jaoks koledad mudelid, aga nüüd on nad ka disainile juba rõhku pannud ja mu meelest väga kenad juba. Sees lambavill.

Kinnastest on mu meelest parimad talvel ikkagi Lenned, ka lambavillaga. Sügiseks-kevadeks mingid kummiga kindad, mul olid eelmine kord Didriksonid, aga neid on ka kindlatsi odavamaid ja sama häid olemas, lihtsalt pean ka veel katsetama.

Kindlatsi ära mine seda teed, et lasteaeda trööpamiseks sobib suvakas kulunud käkk, vaid pigem just hea korralike omadustega kombe aeda ja mujale linna peale võib siis odavam kraam olla.

miks sa kummikute osas nõus pole? kummikuid vaja, ja viking on minu valik ????
vastavalt rahakotile, eksole. norrast ostan kummikud tavaliste hind oli 8.- ja sooja voodriga 22.-
ma ei tea palju need lemingod maksavad, kus müüakse. igaüks teeb omad valikud ise ????

aga te viimase lausega olen väga väga nõus!!!!

väljendusin valesti veidi. Olen ikka nõus, et kummareid vaja. Lihtsalt kogu Su muu jutt oli täpselt nagu minu kirja pandud, kivat jms info. Lihtsalt kummikute firma läks minu tavapärasest välja 🙂 Kindlatsi on ka Vikingud head, ei tahtnud öelda, et halvad. Eestis on nad reeglina aga kallimad kui Lemigod, mis on 10-15 euri kandis (ka villase voodriga)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 09:48; 16.08 16:04; 18.08 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil ka lemigod külma ja lörtsiga, ka on olnud crosci talvesaapad ja columbia omad.
k/s kombe on väga hea asi. septembriks on minu lapsel ka pikem k/s jakk (puuvillvoodriga) ja lenne voodriga vihmakindlad püksid (toaretuusid peale). jalas nike nahktossud, saab ka veidi jahedamaga kanda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lasteaiariiete puhul on kõige tähtsam, et riided, kindad, jalanõud oleksid nii palju veekindlad ja hingavad, et kui märjas õues möllata, siis toariided, käed ja jalad jääksid kuivaks. firmad on maitse küsimus. minu lapsel (nüüd juba 5) pole vist kummikuid lasteaias üldse vaja läinud (tossud ja saapad alati gore tex). samuti mitte kummiriideid, kuna nendega ta kipub higistama.

ise eelistan lapsele kevadel pükse/jopet ja talvel kombekat. kombekatest olen rahul: isbjörn of sweden, molo, plusskraadideks didriksons. saabastest: viking, ecco, emu (miinuskraadideks)
müts on jaheda ilmaga alati lasteaias tuukrimüts.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 09:13; 17.08 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka rahul Isbjörni kombekaga, istub hästi ja täiesti ilmastikukindel. Meil on õpetajad lasteaias alati ja iga ilmaga õues lastega, seepärast on oluline, et riided oleks korralikud. Kodus veel saan kuivatada ja kombineerida, aga lasteaias lähevad samad riided ka õhtul õue selga.
Mul on kahju, et Isbjörn nt tuukrimütse ei tee, nt paljukiidetud Kivat minu lastele miskipärast ei sobi.
Jalas on kuiva ilmaga tavalised tossud, vihmaga crocs kummikud. Gore-texid ostsin kunagi ühel hooajal ja rohkem pole tahtnud, igavene mässamine – mis võib sokina kanda, mida ei või, kuidas puhastada jne. Tavalised tossud viskan pesumasinasse ja asi ants. Crocse on ka nii hea puhastada, et mingeid vikingeid jms pole aastaid ostnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsele ka kivati tuukrimütsid ei sobi, aga kevadeks-sügiseks sobib hästi reima ja talve tuukrimüts on molo, mis tal tõesti hästi istub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 09:13; 17.08 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

talveks kaks paari saapaid, sest kui lumi sisse läheb, siis võib see saapapaar parasjagu kaua kuivada. Mina olen eelistanud lambavillasisuga Demareid, uueks talveks on lambavilla sisuga Naturinod.

Üldiselt ma soovitan vaadata saapad lapse jala kuju ja materjali järgi, firmat vaata ainult siis, kui on tõsine soov hiljem järelturul edasi müüa, sest eestlased ostavad põhimõtteliselt ainult Vikingeid ja Superfiti (hädapärast ka Kuomasid). Samas nende firmade toodang ei pruugi su lapsele sobidagi.

Sama on talveriietega – vaata tehnilisi andmeid, mitte firmat. Väga paljudel firmadel on häid tooteid, pole üldse vajalik, et kõik Eesti lapsed oleksid Lenne või Reimateci kombekates.

Mina oma lapsele olen ostnud talveks ühe kombe ja ühe komplekti. Olen ostnud suvel ale ajal. Lemmikfirmad on taanlaste Racoon Mini-A-Ture Me Too

Olen tellinud ka Color Kidsi, Kanzi.

Kui ostad talveriided uuena, siis ei ole firmal väga tähtsust, oluline on vaadata tuulepidavust, vetthülgavust ja soojustust. Liiga umbset ei ole ka hea osta, sest laps õues liigub ja kui talv ei ole väga külm, siis hakkab lihtsalt palav. Seepärast mul ongi ka komplekt, et seda saab paremini kombineerida kui kombekat.

No siis mõned mütsid, mõned sallid, tuukrikat ma ei ole talveks ostnud, kevadsügiseks on. Lasteaeda on talveks kaelussall, millel väljaspoolt villane, seest puuvillane.

Kindad soovitan vaadata sellised, millel on märge: Thinsulate

Selle materjaliga toodavad erinevad firmad, see on umbes nagu nimetus: Teflon. Meil on olnud thinsulate soojustusega kindaid Nextilt, Sterntalerilt (see on lemmik).

Mina ostan riideid nii, et kõigepealt ma vaatan, mis välimuselt meeldib, seejärel vaatan, kas näidud sobivad. Mulle meeldib, kui lapse kombekas või jope on mõnusa lapseliku mustriga või erksa värviga ja mulle meeldib ka, kui see pole massvärvi, a la poisile tumesinine, tüdrukule roosa. Aga no see jutt kaldub juba teemast kõrvale. Vaata toote tehnilisi andmeid ja enda vajadusi, lapse iseloomu. Kas talle meeldib poriaugus püherdada või mitte. Kui meeldib, siis oleks mõtekas midagi järelturult lisaks osta. Kui ei meeldi, siis pole mõtet mitut varustust hankidagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaia õueriiete ring on selline:
Etapp nr 1. Kuldsed sügispäevad. Põhiriided on õhuke k/s komplekt, jope ja püksid. Püksid on kindlasti kõrge seljaga ning traksidega. Jalas on nahksed tossud, igaks juhuks on lasteaias ka kummikud (ilma voodrita), mida vajadusel kasutada saab. Peas on õhem puuvillane müts. Alati on lisaks jopele olemas ka õues käimiseks sobilik dressikas, millega saab vajadusel niisama õue minna, kui nt ilm ootamatult soojaks läheb või siis vastupidi -selle saab jope alla panna, kui oodatust külmemaks osutub. Igaks juhuks viin septembri lõpul ka kappi ühe paari k/s kindaid.
Etapp nr 2. Porine talve ootus. Selleks ajaks asendub k/s komplekt õhema talvekombekaga või k/s komplektiga. Üldiselt on päris hea asi nö “semi-season” märkega riie, mis on õhukese vatiiniga. Sellise õhukese vatiiniga komplekti või kombe ostmine tasub igal juhul ära, kuna viimaseid talvesid arvestades kestab etapp 2 vahelduva eduga jõuludeni välja ning vahel talvel kah. Jalas on sel ajal peamisteks jalanõudeks voodriga kummikud. Mina olen viimastel aastatel ostnud voodriga Lemigo kummikud, mis siis on algul ilma voodrita kasutuses ning teises etapis juba voodriga. Peas on sel ajal mõni õhem tuukrimüts ja käes porikindad.
Etapp nr 3. Talv. Temperatuur on alla -5 kraadi ja kui on hästi, siis on lumi kah maas. Selleks ajaks olen mina ostnud alati talvekombeka. Jalas on talvesaapad, peas mõni talve tuukrimüts (ilmselt oleneb lapsest, aga minu laps nt neid kõige paksemaid talve tuukrikaid ei taha, seega otsin mõne õhema). Käes on talvekindad. Kombekat mina kunagi seda kallima sordi oma ei ole ostnud. Reeglina on kombekaks mõni Lenne või Lassie mudel ning kõik need töötavad ilusti, s.t laps on kuiv ja soe.

Kummiriideid meil kasutusel pole kunagi olnud. Kõige vähem paistab mustus välja tumedama põhitooniga kirju mustriga riidelt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 15:35; 18.08 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolme lapse põhjal ( neljandaga juba siis ei hakkagi katsetama) :
Kombesid on olnud igasugu firmasid, aga kui tuua välja üks, siis oleks see ReimaTec. Soojema talvega 8Või nagu meil üldiselt ongi) otse toariiete (lasteaias dressipüksid poistel/tüdrukul retuusid) peale. Päris külmaga siis toariietele Kivati villakombe peale. Po.P on küll soe, kuid väiksemal lapsel liiga kohmakas ja kange. Lisaks on alati olnud ka jope+püksid komplekt talveks.
K/S on olnud põhiliselt Po.P jope+püksid ja siis kas LassieSuprafill või mitmenda ringi Remu või ReimaTec, mis vett peavad ülihästi. Need siis sopasema ja nn ülemiku hooajal. On olnud ka õhukesed kombed, aga need leiavad suht vähe kasutust.
Mütsidest : talveks Kivati tuukrikas või ka Reima tuukrikas. K/s tuukrikaks eelistan Reimat. Õhemad mütsid olnud Kivat või Po.P- soojema sügis-kevadilmaga.

Kindad: kõige soojemad olnud minu laste jaoks Reima Kiddo (nüüd küll teine nimi,aga seest lambavillaga). Ka Remu kinnastega olen rahul olnud,sest lihtne kätte panna ja lapsel mugavad. ReimaTec talvekindaid pole minu lapsed kätte tahtnud panna. Tunduvad tõesti väga jäigad. Po.P kindad (pikemad) istuvad ka hästi käes .

Jalatsitest olnud üldiselt ka gore tex jalatsid k/s perioodiks.Kummikutest ka Viking (aga pettusin nüüd kevadel,sest avastasin, et lagunevad ,nagu iga teinegi ….) Talveks olnud Kuomad või Vikingud ja lisaks Viking Thermod. Mõni laps eelistab mul Kuomasid lihtslat, saab lihtsalt jalga.

Kodus on kasutusel ka villased alusriided, mis lähevad palju ihu peale ja siis kohe väliriided peale.
Lasteaia riietuse juures tasub lähtuda ikka sellest, et laps võimalikult lihtsalt ja iseseisvalt hakkama saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lemigodel see -30 kraadi ei tähenda seda, et need sooja peaksid sellise ilmaga, vaid seda, et nad ei hakka külmaga pragunema. Kummikutega on talvel külm ja libe, ostke saapad lastele ometigi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 3a4k. vanune tütar, kes nüüd teist aastat lastaeda läheb.

Meil siis olid eelmine aasta sellised riided:

Päris sügisel, kui soe oli, oli Softshell jakk, dressipüksid, tossud, peas õhuke puuvillane müts.
Nö k/s paksemateks riieteks oli meil kummine fliisvoodgriga komplekt, Jonathani oma, see siis vihmasteks, külmemateks ilmadeks, alates +5 või umbes nii, kannatab kanda ka kuni -3 umbes: http://www.lasteoutlet.ee/et/a/jonathan-porikombe-suurused-80-122-3 Ja kuivemateks, soojemateks ilmadeks k/s kombekas, õhuke, libedal voodril, oli ka Jonathani oma, selline: http://www.lasteoutlet.ee/et/a/jonathan-tahti-k-s-kombekas-suurused-92

Jalas sept- kuni kannatab, tavalised nahast Nike tossud, vihma korral, tavalised noname kummikud. Külmemate ilmadega Crocs voodriga kummikud, neid saab vabalt kanda kuni -5 kraadini. Hea, kerge jalga panna, jalas mõnusad, lapsele meeldisid need väga.
Külmemate ilmadeg tuli pähe Bredenkidsi müts-sall müts- https://www.bredenkids.ee/catalog/product/view/id/8249/s/muets-sall-breden-1-70/category/57/
Seda toodet kiidan ülivõrdes, ei vaju silmadele, ei veni välja, kõrvad soojas, pehme, mõnus jne. Sai kanda kuni -5, siis pidi panema paksema mütsi või kapuutsi pähe.
Kindad olid külmemate sügisilmasega sellised- http://www.polarnopyret.ee/es_ee/shellkindad-60292069-475-4?nosto=nosto-categorypage-1 Väikesed sõrmed läksid hästi sisse:)

Talv-
Meil oli Reimatec talvekombekas, all käis Jonathani villakombe, alates kraadidest -3, kui oli ka külm kõle tuul, nagu enamus talvest meil siin on, selline: http://www.lasteoutlet.ee/et/a/suurus-90-jonathan-villakombe
Hea lihtne õpetajatel selga panna, toariiete alla, ei ole vaja mitut kihti toppida, ei jää kombeka sisse pusase jne. Peas oli Kivat tuukrikas, käes olid Reimateci kindad, kiidan väga, väike käsi oli soe ja kuiv- https://www.google.ee/search?q=reimatec+kindad&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiz1Ka_9d7VAhViYpoKHXFpBGsQsAQIOw&biw=1366&bih=638#imgrc=5rZjxx9PeJfjqM:

Talvesaapaid oli meil 2 paari, ühed Sorelid-http://www.kingaklubi.ee/poisid/poisid-talvesaapad/NY1885-384 – lume ja miinuste jaoks, teised needsamad Crocs winterpuffid, millega juba sügisel käis, need siis vihmaste, soojade, lörtsiste ilmade jaoks, need siiski lõpuni veekindlad pole, kuna ülemine osa on kangast. https://www.open24.ee/ee/kataloog/crocs-kids-winter-puff-boot/?color=7593&size=&photo=

Alati olemas ka ühed kummikindad, ilma voodrita, mida väga sopaste ilmadega teistele kinnastele, kasõvi õhukestele peale tõmmata, nt sellised- http://www.lasteoutlet.ee/et/a/jonathan-fliisiga-porikindad-1

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Aitäh nii asjalike vastuste eest! Nüüd tuleb need riided ka kuskilt kokku koguda, hehe.
Aga selline küsimus veel – lapsed ju tulevad tihtipeale koju tagasi, riided üleni porised. Kas teil on siis üheks hooajaks 2 komplekti? Kui kuivatit pole, siis päris järgmiseks päevaks paks kombe ju ära ei kuiva…

Ahjaa, üks küsimus veel ikkagi: mis see tava on lasteaias siseruumides liikumiseks, kas tavalised dressikad ja pluus/džemper peale sobib? Kunagi keegi hirmutas mu ära, et sukapükste väel mitte mingil juhul ei tohi, kuigi 1,5aastaste puhul ma ei näinud, et see väga solvav kellelegi oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 08:47; 16.08 10:16; 18.08 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil üldiselt ei ole olnud kaht komplekti ning nädala sees ma enamasti lasteaia õueriideid ei pese. Kui on tõesti väga must olnud, siis korralikul kombekal annab täiesti vabalt suurem pori lihtsalt lapiga säärtelt maha pesta ning sisemine pind isegi ei lähe niiskeks niimoodi. Väga ekstreemsel juhul olen selle välispinna nt säärtel lihtsalt vanni kohal ka dušiga üle lasknud. Olen niimoodi lapiga ja dušiga puhastanud nii Lenne kui Huppa riide pealispinda ja miskit rohkem kui seesama pealisriie tõesti märjaks ei lähe ja pealisriie kuivad ööga vabalt toas ära. Jah, päris nii puhtaks nagu pesumasinas ma seda kombekat ei saa, aga ausalt öeldes ega meil keegi lasteaias ei eeldagi, et iga päev lapsel ideaalselt puhtad õueriided seljas on. Kõik ongi porihooajal veidi mustad. Piisab, kui esmaspäeval puhta õueriidega minna 🙂
Igaks juhuks on lihtsalt alati olemas paralleelselt mingi suvaline odavam ilma eriliste omadusteta materjalist jope ning püksid, mida siis vajadusel saab kasutada, kui nt nädala sees kuskile veel peale lasteaiapäeva minna on vaja. Neid nö linnariideid ostan sageli kasutatult ning puhtalt vaid välimuse järgi valides.

Minul on endal lasteaiakogemusi vaid tüdruku riietamisega ning üldiselt on siseriieteks tüdrukutel olnud retuusid+sokid või sukkpüksid ja peale siis tuunika, kleit või t-särk ja seelik. Poisse olen peamiselt näinud selliselt, et jalas on kas lühikesed püksid või dressipüksid ja ülevalpool siis t-särk. Meil onn muidugi hästi soojad ruumid ka lasteaias, pigem õpetajad alati ütlevad, et lastel on pikkade varrukatega palav. Päris ainult kombinatsioonis sukkpüksid+t-särk ei ole tõesti lasteaia siseruumides kedagi liikumas näinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 15:35; 18.08 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on siit hulga kindaid aja jooksul soetatud, väga head ja mugavad nii sügis- kui ka talvekad
http://www.kyllitex.ee/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Temperatuuril alla -10 on meil talvepüksid, kasukas ja karvamüts.
Temperatuuril alla -25 määrime nägu hanerasvaga. (Kui näiteks lasteaeda minek on vara hommikul ja öösel oli ligi -30.)
Selliseid aegu on muidugi max 2 nädalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riideid hakkad vaiksrlt, esmalt ôhemad, septembriks vaja juba praegu. Hiljemalt septembris vôiks voodriga kummikud, kindad, k/s müts varutud olla, ilmad muutuvad järsku. Ja oktoobris tuleks juba talveriideid varuma hakata.

Toas, no kas sa ise oleksid sukkpükste väel? Tüdrukutele topitakse kleite selga, miks siis poisid peaksid pesuväel olema? Kui tahad sukkpükse siis jumalast ok on lühikesed püksid peale.

Minu tüdruk oli alustades sügisel, kui ôurs veel sukkpükse ei olnud, pehme kummiga dressides. Nendega oli hea harjutada pükste üles-allatômbamist potil. Môtle ka sellele, et laps peab üks hetk ôppima end ise teenindama ja hea, kui riided soodustavad seda, st ei ole liiga kitsad

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 15:29; 16.08 15:36; 18.08 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisile, kui ei taha sukakatele midagi peale panna, siis pane nende asemel parem retuusid. Igasugu ägedaid retukaid on nüüd poistele ka. Meil olid paljud poisid lasteaias bredeni ja popi jne sarnastes retukates.
Ainult sukkpükstes poiss on veidi tobe küll ka minu silmale, aga jah, ega see mingi katastroof ka ole, kui kangesti tahad…

MInu lastel on olnud nädal otsa kombe lasteaias kapis rippumas, nädalaahetuseks võtan koju ja kasin seda veidi puhtamaks, aga masinas päris pesingi vaid korra, hooaja lõppedes.
Kodu-lasteaia vahet käisime lisakomplektriga, püksid ja jope. Kui talveõhtul veel kodus ka õues olemise soov oli, siis oligi samas pükstes+jopes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.08 09:48; 16.08 16:04; 18.08 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on külmemal ajal lasteaias toas õhukeste, kitsamat sorti dressipükstega, õueriided paneb sinna peale. Sukkpüksid on minu meelest ka väikesel lapsel keerulised jalga panna ning kui õues peaks jalad higistama või veidi märjaks saama, siis tunduvalt lihtsam on lihtsalt sokid ära vahetada. Veidi vanemana eelistas ta rühmas lühikeste pükstega olla ja vahetas siis ise õueminekuks dressikad.
Minu lapsele voodriga kummikud ei sobinud, tal hakkasid jalad väga higistama nendega, nii et vooder oli lausa märg (meil olid villavoodriga Demarid). Oleme kasutanud erinevate tootjate gore-tex ja sympatex talvesaapaid, need on olnud ka lörtsiga piisavalt veekindlad. Viimased talved on suht soojad olnud, seega ei tea, kas päris külmaga need piisavalt soojad oleksid. Gore-tex kõrgemad tossid sügiseks on ka väga head olnud.
Üldiselt oleme hakkama saanud ühe korraliku kevadsügiskomplekti (jope+püksid) ja ühe talvekombekaga, varieerides alumise kihi paksust. Viimasel aastal oli meil siiski ka fliisvoodriga jope lisaks, see leidis tegelikult ka päris palju kasutust, aga saab ka ilma hakkama. Ühel aastal oli meilgi “vahepealseteks” (st 0-5 kraadi sooja) ilmadeks vana, õhukeseks pestud talvekombekas, see töötas ka väga hästi. Vahel on igaks juhuks lisaks olnud ka kaltsukast ostetud suvalised õueriided, aga need on tõesti max paar korda kasutust leidnud. Talvekombekat olen pesnud max 2-3 korda hooaja jooksul ja üldiselt on ööga ära kuivanud.
Kuna vanemate lastega sai proovitud igasuguseid kindaid ja ainult Reimatec osutusid piisavalt soojaks ja veekindlaks, siis viimase lapsega ostsin kohe need. Talvekindad on ok, aga fliisvoodriga sügiskindad küll veekindlad polnud, see oli pettumus. Võimalik, et praeguseks ajaks on teised tootjad ka paremaid tootma hakanud.
Talvemütsid on olnud Lenne tuukrikad, tean, et paljud kurdavad nende halva istuvuse üle, aga meile on küll hästi sobinud. Mulle meeldib poistele eriti see väikese nokaga versioon. Oleme kasutanud õhemaid variante, mitte päris paksu, külmemate/tuulisemate ilmadega paneb lihtsalt kapuutsi lisaks (kui see soov on, siis tuleks jälgida, et mütsil poleks suuri tutte, mis segama hakkaksid). Selle veidi õhema mütsiga pole ka soojemate talveilmadega liiga palav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole väikelastel üldse sukkpükste usku, jubedad soolikad jalga ajada, ma ise mäletan, kuidas ma lasteaias sukkpükse vihkasin, pidevalt oli kand peal ja keerdus jalas 🙂
Nii nagu kombe/komplektikoolkonnad, on ka sukkpüksi/retuusi+soki koolkond 🙂 mina kuulun viimasesse- kui sokid saavad mustaks või märjaks, on neid lihtsam vahetada, retuuse lihtsam jalga panna. Pojale on vist ainult ühed froteesukkpüksid elus olnud krõbeda talveilma jaoks. Muidu käivad nii poisid kui tüdrukud retuus(õhuke praegu, paksem rohkem õhukese kitsama dressipüksi moodi külmemaks ajaks )+sokk.

Meil on lasteaiariietus kleit (lihtsama lõikega mugav veniv trikotaaz, ei n66pe ega lukke seljal)+retuusid+sokid, poisil siis pika varrukaga tsärk retuusid ja sokid.

Porised õuekombekad pole küll mingi probleem, lapiga pesen või kuivatan ära ja harjan pori maha ja läheb jälle, Talve jooksul pesen kombekaid vast korra kuus, kui sedagi. Tumeda põhjaga kirjud kombekad on nt tänuväärsed, ei paista pori välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 10:49; 20.08 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitused on toredad asjad, aga tegelikult pead ise ära proovima, mis sinule ja su lapsele sobib ja mis mitte. Siseriietuse osas ei maksa üldse midagi ette muretseda, kuni rühmas kohal pole käinud. Meie lasteaias on igatahes rühmas nii soe, et sukapükstega hakkaks seal kindlasti palav. 🙂

Ka õueriiete puhul loevad lapse eripärad rohkem kui brändinimed. Minu lapsel näiteks käed ja jalad pidevalt külmetasid, pea aga higistas. Sain mingi hetk aru, et talle ei sobi sünteetilised voodrid vastu nahka – kinnastele tuli alla panna meriinokindad, müts pidi olema kindlasti hingav, mitte veekindel. Näiteks Demari lambavillavoodriga kummikutes (Demar Mammut) ei olnud tal erinevalt ühe eelkõneleja lapsest kunagi liiga palav ega liiga külm – olid ideaalsed ka jääpõhjalistes lompides paterdamiseks. Kevadel võtsime voodri välja ning käis ka terve suve ja sügise veel nendega. Ka Ecco ja Soreli talvesaapad vahetasime Demarite vastu, sest lambavillane vooder sobis paremini.

Po.P shell-riided on väga kõrgelt hinnatud (ka kolmandal ringil!), kuid minu laps vihkab neid – liiga jäigad, eriti vastikult kraabib lõuaalust. Nii me oleme iga aasta etteostetud peened shell-riided maha müünud ja pehmemad riided asemele ostnud.

Viimaste aastate talved on olnud sellised, et mõistlikum on muretseda mingid kummist õhema voodriga lörtsiriided (Didrikson Boardman, Lassie Supratech alumise kummiosaga, Jonathan või Celavi fliisvoodriga kummiriided vms), mitte panustada superveekindlatele shell-kombedele, mida pärast pestagi ei julge, sest äkki veekindlus kaob ära. Ja üks paks kombe/komplekt oleks siis korralikeks miinuskraadideks, kui erilist märjaks ja mustaks saamise ohtu ei ole.

Soovitan julgelt osta ka kasutatud asju ja pigem mitu komplekti erinevaid asju. Esiteks saad ise aimu, mis sobib, teiseks on kõvasti soodsam. Järelturul on väikelastele valikut tohutult – hinnad on seinast seina ja kallim hind ei tähenda sugugi, et asi oleks ka paremas korras. Eelmise aasta lemmikkombe (üliheas korras Lassie Supratech äravõetava voodriga) sain näiteks 2 euro eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Väikelaps Milliseid riideid külmaks perioodiks varute 2-3aastasele?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.