Esileht Koolilaps Millisesse trenni pisikest kasvu poiss?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Millisesse trenni pisikest kasvu poiss?

Postitas:

Poiss on 7a ja läheb sügisel kooli. Ta on väga aktiivne ja liikuv, seega tahaks, et ta kindlasti mõnes trennis käima hakkaks. Aga ta on väga lühikest kasvu (120 cm). Meie kandis on valikus jalgpall, korvpall, võrkpall, kergejõustik, judo ja ujumine. Millisesse trenni paneksite pisikest kasvu poisi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ujumine vormib laste tervikuna ning see on nn individuaalala. Tegelt saaks ta sealt hea füüsise ja suurepärase ujumisoskuse. Muud asjad tulevad hiljem nagunii…aga kui tal on hea üldine füüsis all, on lihtsam.
Kuigi teemasse…mis see väike kasv siin ikka asjasse puutub. Kunagi kasvavad kõik suureks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest pole ka kasv siin kuigi oluline. Lähtuksin lapse enda eelistustest ja logistika sobivusest. Mingil määral võib sobiva ala valik sõltuda ka lapse iseloomuomadustest: minu meelest sobivad ekstravertsetele lastele paremini meeskonnaalad ja introvertsetele individuaalalad. Näiteks mu vanem laps tunneb ennast hästi siis, kui on pidev action ja suhtlemine, tema ilmselt sureks ujumistrennis igavusse (väikelaste lõbusamates trennides ehk veel niiväga mitte, aga hiljem küll). Pallimängude puhul on lisaboonuseks see, et loodetavasti õpivad nad seal meeskonnatööd. Miinuseid on aga samuti: näiteks ei saa pere nädalavahetusel maale sõita, kuna lapsel on võistlus ja võistkonda ei saa alt vedada. Individuaalalade puhul on see väiksem probleem.
Nii väikesena saab trenni loodetavasti veel hiljem vahetada ka, las proovib erinevaid asju, et teaks, mis meeldib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu väikest kasvu poiss mängib jalgpalli. Väravas ta osav just pole, kuna käte ja jalgade haare väike, aga sibab kahe eest ja süstib suuremate vahelt ikka väga palju väravaid – üks tublimaid trennis ja võistlustel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähtuksin sellest, mida laps ise tahaks teha. Võib ka erinevaid alasid proovida kuni leiab enda jaoks sobivaima.
Minu lastel on kuidagi kujunenud nii, et introvert harrastab meeskonna-ala ja ekstravert individuaalala. Selline valik on mõlemale palju juurde andnud just psühholoogilises plaanis. Enne päris oma ala leidmist tegelesid mõlemad kergejõustikuga, mis on mitmekülgne. Ujumine on neil kooli tunniplaanis (koolis on ujula), sellega kumbki veel lisaks tegeleda ei tahtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasv pole selles vanuses küll takistuseks. Pigem mõtle, kui palju laps soovib kontakti teiste lastega (judos on see väga lähedane ja minu lapsele ei sobiks see iial). Pallimängud on toredad, aga kui mul oleks võimalus, siis paneks lapse ujuma (kui ta ise muidugi ka soovib). Kergejõustik on individuaalala ja võib igav tunduda alguses. Võrkpall on kasulik rühile, eriti tänapäevases nutiküürutamise maailmas, korvpallis ja jalgpallis on kõige rohkem vigastusi.

Noortespordiga lähedat seotuna soovitan, et algklassides laseksid lapsel erinevaid alasid proovida ja ei sunniks ühte kindlat valima. Spetsialiseeruda võiks põhikoolis. Paljud lapsevanemad arvavad, et esimesse trenni minnes laps peabki sinna jääma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

120 cm pikk 7-aastane ei ole väga lühikest kasvu, vaid on täiesti normaalne väiksemapoolne poiss. Mu lastel oli mõlemal päris mitmeid umbes sama pikkusega lapsi 1. klassis ja üks oli veel palju pisem (110 cm äkki?).
Nii et võid panna lapse sellesse trenni, mis lapsele endale meeldib ja/või mis tundub talle sobivaim. Pikkuse teema võib sobivusest välja jätta, sest tegu on lapsega, eakohases pikkuses lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väljapakutud variantidest judo ja ujumine, või miks mitte mõlemad. Ujumine eluks vajalik niiehknaa, ja judo annab väga hea üldkehalise ettevalmistuse. Väikeste laste võistlustel on erinevad kaalukategooriad ja seega pole ohtu et endast väga palju suurematega rinda pistma peab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps Millisesse trenni pisikest kasvu poiss?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.