Esileht Pereelu ja suhted minia ei taha leppida, et ma ei taha lapselast hoida votta

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 169 )

Teema: minia ei taha leppida, et ma ei taha lapselast hoida votta

Postitas:

Mulle tundub, et neid vanaemasid, kes pisikesi ei võta, aga hiljem küll, on üsna vähe. Pigem on selline üldine nö poliitika enda jaoks välja mõeldud, et kas hoian või ei.

Vabandust, aga pooleaastast beebit terveks nädalavahetuseks vanaemale visata ja ise sinna juurde jalgu trampida, et vii oma koerad (kes on ju ka pereliikmed) eest ära, on absurdne.
Kusjuures pooleaastast hoida on iseenesest lihtsam, kui 1-2 aastast, kes juba liigub, aga veel sõna ei kuula. Aga ilma hädavajaduseta terveks nädalavahetuseks?

Minu ema on lapselapsi üksi pikemalt hoidnud alates 5. eluaastast just selle tõttu, et sellised juba kuulavad ja neid ei pea füüsiliselt tassima. Enne seda võis hoida paar tundi ja turvalises kohas või ütleme, arsti ukse taga. Loogiline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 00:46; 13.01 08:54; 17.01 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks tunnen, et mida vanemaks ma saan, seda introvertsemaks muutun ja seda rohkem mind intensiivne suhtlemine väsitab. Kujutan ette, et kui ma kunagi töölkäiv vanaema olen, siis üle 4-5 tunni järjest ma lapselapsi nautida küll ei suuda. Meie vanemad elavad natuke kaugemal ja pole seetõttu kunagi lapsi hoidnud, esimeste lastega oli vajadusel hoidja ja nüüd viimast hoiab vajadusel juba vanim laps (saades selle eest ka tasu, kui meie abikaasaga sel ajal lihtsalt lõbutseme). Aga kui vanematele ca pooleks päevaks kogu perega külla läheme, siis näen ka, et nad on kaks korda rõõmsad – esimene kord siis, kui saabume, ja teine kord siis, kui ära läheme :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma räägiks siiski pojaga (ikkagi sinu laps ning nüüd on ta ise lapsevanem), et sina töölkäiva ja muid enda kohustusi omavana ei saa lubada pidevat beebi hoidmist. Kui lapse emal on kõrged lisanõuded hoidjale (lapse turvalisuse ja heaolu tagamisele lisaks), siis ilmselt tuleks leida varuks hoidja ning maksta talle ka vastavat palka. Sain aru, et naise vanemad ei hoia, sest kaugel, seega sina elad ligidal (sain aru, et ka mees ehk siis koerad ka päris järelvalveta ei ole). Võid omaltpoolt vastutuleku korras (kui loomad ja karvad on probleemiks) pakkuda, et tuled mõnikord nende juurde hoidma üheks õhtuks ning hommikul lahkud. Su poeg ja naine peavad ka omavahel kohustusi jagama (mõnikord saab ju naine omaette väljas käia, mõnikord mees ning teine vaatab last), et vajadusel üksteisele (lapsest) puhkust ja hingetõmbeaega anda. Samamoodi saab ju aeg-ajalt ka naise ema tulla kaugemalt erandkorraks üheks õhtuks oma lapselast vaatama, et värsketele lapsevanematele ka võimaldada omaette oleku aega (jah ka koos omaette olemisks).
Minu vanemad olid minu ja venna laste väikelapse eas veel mittepensionärid ning nende töökohtki elukohast eemal ning nende elukoht meie elukohtadest kaugel. Mööda minnes reede õhtul väljas käimiseks ei tihandud me vennaga isegi beebieast väljas laste juurde neid paluda, aga harvemaks korraks (ok meil tuli lapsehoidmisabi paluda rohkem minu täiendõpe pärast, mis lisandus osaajaga tööle) olid nad kordamööda (ka isa sai suurepäraselt väikelastega hakkama) üheks õhtuks/päevaks/ööks valmis tulema küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas ma ei kannata selliseid vanamutte, kes oma koerad lastelastest ettepoole seavad.
Mul sõbrannal oli selline ämm – koerad ees ja koerad taga – küll olid näitused, küll sada muud häda. Raha oli palju, selle juurde teenimine oli ka suur prioriteet. Mitte et ämm oleks pidanud tööl käima – seda mitte.
Alles siis oli kisa kui sõbranna pisikese tütre võttis ja ookeani taha ära kolis – nagu oleksid nad lapselapse elus enne hirmus suurt rolli mänginud.
Sõbranna pole oma valikut kahetsenud – ütles, et on õnnelik, et oma lapse sellest väärastunud vaadetega klannist eemale viis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle teema kohta ütlen oma isiklikest kogemustest, et ikka väga paljuski on vanavanematel võimalik ise ära teha, milliseks nende suhted kujunevad laste ja lastelastega. Olen ise see õnnelik, kes sai alati lapsepõlves vanavanematega koos olla, kui ma seda soovisin ja ka nüüd täiskasvanuna, kui omal laps, oskan seda hinnata, mida vanavanemad minu jaoks tähendavad. Ma saan alati nendega rääkida ja mind ning mu pere oodatakase alati, aga see pole iseenesest tulnud, tean seda, mu vanemad ja vanavanemad on hästi osanud suhteid hoida ja seda püüan kindlasti ise üle võtta. Põlvkondade side on väga oluline, aga kahjuks tänapäeval liigub tendents küll vastupidi, kõik on ise ja ise mina ja mina, ei saa ainult üks pool tulla poolele teele vastu, teine peaks ka tulema ja hea kui vabatahtlikult mitte sundides (siis ei saavuta midagi). Ämmad ja miniad (sest just nende vahel on suhted alati kõige teravamad) peaksid katsuma üle olla omavastuseisudest, et lapsed ei kannataks ja kui tõesti see ei aita, siis on lapsel loodetavasti vähemalt ühed vanavanemad, kes teda tõesti ootavad ja armastavad. Mehed ja isad võiksid muidugi ka katsuda asja nii lahendada, et igal juhul nende vanemad oma lapselapsi näha soovivad. Asi pole üksteisele ärategemises, lapsed kannatavad ju selliste halbade suhete pärast kõige rohkem. Aga igal juhul loeb see, milliseks suhted lastelasteja vanavanemate puhul kujunevad väga palju, kuidas lapsepõlves lastega käitutakse, pole üldse mõtet vastupidist väita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 04:37; 21.01 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle teema kohta ütlen oma isiklikest kogemustest, et ikka väga paljuski on vanavanematel võimalik ise ära teha, milliseks nende suhted kujunevad laste ja lastelastega. Olen ise see õnnelik, kes sai alati lapsepõlves vanavanematega koos olla, kui ma seda soovisin ja ka nüüd täiskasvanuna, kui omal laps, oskan seda hinnata, mida vanavanemad minu jaoks tähendavad. Ma saan alati nendega rääkida ja mind ning mu pere oodatakase alati, aga see pole iseenesest tulnud, tean seda, mu vanemad ja vanavanemad on hästi osanud suhteid hoida ja seda püüan kindlasti ise üle võtta. Põlvkondade side on väga oluline, aga kahjuks tänapäeval liigub tendents küll vastupidi, kõik on ise ja ise mina ja mina, ei saa ainult üks pool tulla poolele teele vastu, teine peaks ka tulema ja hea kui vabatahtlikult mitte sundides (siis ei saavuta midagi). Ämmad ja miniad (sest just nende vahel on suhted alati kõige teravamad) peaksid katsuma üle olla omavastuseisudest, et lapsed ei kannataks ja kui tõesti see ei aita, siis on lapsel loodetavasti vähemalt ühed vanavanemad, kes teda tõesti ootavad ja armastavad. Mehed ja isad võiksid muidugi ka katsuda asja nii lahendada, et igal juhul nende vanemad oma lapselapsi näha soovivad. Asi pole üksteisele ärategemises, lapsed kannatavad ju selliste halbade suhete pärast kõige rohkem. Aga igal juhul loeb see, milliseks suhted lastelasteja vanavanemate puhul kujunevad väga palju, kuidas lapsepõlves lastega käitutakse, pole üldse mõtet vastupidist väita.

just, ikka mõlemad peaks teisega arvestama ja kõik osapooled sama soovima.
ideaalis.

reaalselt peab tavaliselt aga üks see targem olema, kes mõistlikud otsused vastu võtab.
pooleaastane imik regulaarselt terveks nädalaõpuks oma ema-isa juurest ära vanavanemate juurde viia, ei ole mõistlik, ei ole lapse huvides ja kui minia ise sellest aru ei saa, on vanema ja targema asi õige otsus teha.
laps koos ema või isaga vanavanemate juurde külla või vastupidi, suurepärane ja kindlasti kõikidele osapooltele, eriti lapsele hea. mingid tunnid, osa päevast ka laps üksi ainult vanavanematega, samuti ok, aga mitte nii, et imik soovitaks jätta mitmeks päevaks inimeste hoolde, kellel pole selleks aega, võimalust, ega ka vajalikku kogemust.

see, et noor ema vajab puhkust ja vaheldust ja võimalust mingi aeg lapsest eemal olla on elementaarne ja niigi selge. küsimus on kes ja kui kauaks talle seda võimalust anda saab.
esimene ja enesestmõistetav valik on muidugi lapse isa. jah, ka vanavanemad aga sellisel juhul nii väikese lapse puhul ikka vaid osa päevast või kui pikemalt, siis koos lapse isaga.

seega jah, teemaalgatajale soovitan rääkida oma pojaga.
ja veel, aeg möödub kiiresti ning juba aasta-paarine laps on hoopis teine teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 08:00; 24.01 08:53; 24.01 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres on alati vanaemad oma järeltulijate jaoks olemas olnud. Minu vanavanaema aitas mu ema kasvatada, emaema jälle mind. Kui minul laps sündis, oli minu ema sünnituse juures ning sealt edasi on pidevalt aidanud last hoida. Lausa planeerib oma puhkust nii, et ütleb MULLE pool aastat ette, et tead, me (tema ja mu isa siis) sõidame puhkuse ajal sinna ja sinna, arvesta siis, et laps tuleb ka kaasa. Suved on alati niimoodi jagatud, et nemad puhkavad oma lapselastega (minu laps ja mu õe laps), siis alles saavad vanemad ise oma lapsega puhata. 🙂 Ema mul vahetab tööpäevi ringi, et saaks lastelaste esinemistel ja pidudel käia jne. Kuna ma olen ise nii harjunud sellega, et vanavanemad väga oma lapselapsi armastavad, on mul nii veider lugeda, et mõne vanaema jaoks on koerad tähtsamad kui oma liha ja veri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.01 10:19; 21.01 16:19; 21.01 17:49; 28.01 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei lugenud teema algust, tunnistan ausalt ja sel juhul jäi see koht mul vahele, kus öeldi, et minia soovib, et tema ämm pooleaaastast last nii kaua hoiaks. Loomulikult, ikka ideaalis arvestatakse peres teineteisega ja ideaalis on ka ämm ning minia ühe pere liikmed (mis siis, et elu näitab, et tihti need kaks sööks teineteist ära 🙂 ) Samas eks iga ema arvestab sellega, et lapse peab igal juhul tema eelkõige ise üles kasvatama ning vanavanemad on rohkem boonuseks, aga väga vajalikuks boonuseks, nendest suhetest ju saabki alguse ühe suguvõsa järjepidevus. Eks kuidas keegi, aga parem ikka hea kui halvaga ja kui heaga ei saa, eks siis tuleb lihtsalt leppida suhete katkemisega, mis parata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 04:37; 21.01 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ma olen ise nii harjunud sellega, et vanavanemad väga oma lapselapsi armastavad, on mul nii veider lugeda, et mõne vanaema jaoks on koerad tähtsamad kui oma liha ja veri.

Lapselaste armastamine ja nende hoidmise võimalikkus ei ole sünonüümid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.01 19:30; 09.01 09:28; 10.01 09:07; 21.01 15:04; 21.01 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

poeg on muhe ja rahumeelne, temaga saavad kõik räägitud. mini on see, kes laupäeval teatab, et “kle krissu juures täna pidu, lähme nüüd, las su ema vaatab titte” või et “täna katlas traatide rünnak ja pärast lähme kätu juurde edasi” poeg muidugi mainib, et lähme kui ema saab last vaadata. edasi järgneb minia poolt vastuvaidlemist mittesalliv kõne mulle ja edasi juba teate..

poeg on ninnu-nännu tupsu-nunnu, aga minia on see va kurjajuur? kui minia tahab peole minna, miks su pojake siis oma last ei hoia? aaaa, ta ju tahab ka samale peole minna!!! sinu pojake on samavõrra lapsevanem kui su minia. miks sa süüdistad oma miniat ja miks sa oma pojakese sellest süüdistusest välja jätad? neil mõlemal on ju sama eesmärk = minna peole. su pojal samuti. miks sa süüdistad ainuisikuliselt oma miniat?

pojake ilmselt ei julge sulle neid kõnesid teha. seega seisab su pojakese lapsevaba peoõhtu eest tema naine. su minia sõnavara parodeerimine tundub utreeritud ja sinu poolt labastatud, aga kui sisu on õhtusele peole minekul sama, siis edastaks iga normaalne mees samasuguse sisuga teksti sulle. seda, et poeg mainib, et “läheme, KUI ema saab last vaadata”, on pigem ämma soovmõtlemine, memmepoja kitumine oma naise peale või isiklike vestluste pealtkuulamine sinu poolt.

selline olukord, mis sul tekkinud on, lahendatakse ikka kõigi osapoolte juuresolekul, mitte valitud seltskonnas (pojakese seltskond). vastasel juhul on tegemist tüüpilise kolmandate isikute kaudu olukorra lahendamisega ja distantsilt ning üsna lambist minia süüdistamisega. ürita olla veidi objektiivsem = kas sellele peole läks ka su pojake? kas lapselapsel laseb sinu juures hoiul olla ainuisikuliselt sinu minia või ikkagi ka sinu poeg? kas minia takistab füüsiliselt sinu pojal oma lapsele varem järgi tulemist? kas minia sunnib sinu poega relva ähvardusel minema peole oma sõbrannade juurde? vahel tundub, et ämmadele on nagu kott pähe tõmmatud, idealiseeritakse oma lapsi, leitakse vaenlane minias, oma laste osa aga minimaliseeritakse soovmõtlemise kaudu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 13:19; 21.01 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapselaste armastamine ja nende hoidmise võimalikkus ei ole sünonüümid.

Armastus ilma seda väljendavate tegudeta on lihtsalt mull. Sama hea kui öelda, et inimene on mu parim sõber, aga mul pole iialgi aega kokku saada. Küll leitaks aeg ja võimalus, kui tõeliselt hoolitaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.01 10:19; 21.01 16:19; 21.01 17:49; 28.01 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapselaste armastamine ja nende hoidmise võimalikkus ei ole sünonüümid.

Armastus ilma seda väljendavate tegudeta on lihtsalt mull. Sama hea kui öelda, et inimene on mu parim sõber, aga mul pole iialgi aega kokku saada. Küll leitaks aeg ja võimalus, kui tõeliselt hoolitaks.

Armastust saab vanavanem väljendada ka muul viisil kui tundide kaupa hoides. Ma ise olen seda meelt, et iga vanavanem hoolitsegu lapse eest viisil, nagu tema seda suudab/oskab, küll me mehega ülejäänu eest hoolitseme. Näiteks: laste ainus vanavanaema pole neid kunagi hoidnud, küll on aga tema suurim rõõm neile pirukaid-pannkooke küpsetada ja sokke kududa, järelikult ma teda lapsi valvama ei pane (ega ei julgeks ka, ega 90-aastasest ei ole 2-aastase sabas jooksjat). Laste üks, pensionil olev vanaisa võtab nendega igasugu matku ette, teine, töötav vanaisa oskab oma hoolitsust väljendada peamiselt kalleid asju ostes – peaksin ma siis sundima pensionäri palju raha kulutama ja teise metsa, kui see talle ei meeldi? Üks vanaemadest sobib rohkem hoolitsema pisikeste, teine suuremate laste eest – selge, kummale saadan nädalavahetuseks külla mudilase, kummale koolilapse.

Aga jah, pooleaastast pole ma andnud hoida pikemalt kui paariks tunniks, ja seegi on siis tähendanud magava lapsega jalutamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.01 13:58; 21.01 17:22; 21.01 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armastust saab vanavanem väljendada ka muul viisil kui tundide kaupa hoides.

Kas sa oled see, kes alati seda ka räägib, et mees ei pea armastuse väljendamiseks naisele sünnipäevaks lilli tooma ja muud taolist? Tegelikult on siiski nii, et kui sa kedagi armastad, siis sa teed tema jaoks seda, mida ta vajab, mitte seda, mis sulle endale kõige vähem tüli teeb.

PS. Teema algatanud vanaema pole 90-aastane väetike, vaid täies elujõus tädi, kelle prioriteet on lastelaste asemel tema koerad. Ilmselgelt ei lähe talle ka omaenda poeg korda, vastaselt juhul ei oleks tal sellist suhtumist poja lastesse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.01 10:19; 21.01 16:19; 21.01 17:49; 28.01 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapselaste armastamine ja nende hoidmise võimalikkus ei ole sünonüümid.

Armastus ilma seda väljendavate tegudeta on lihtsalt mull. Sama hea kui öelda, et inimene on mu parim sõber, aga mul pole iialgi aega kokku saada. Küll leitaks aeg ja võimalus, kui tõeliselt hoolitaks.

Ainuke armastust väljendav tegevus on lapsehoidmine miniale sobival ajal?

Teemaalgataja leiabki aega ja võimalust, kui teda lapsehoidmise vajalikkusest piisava varuga teavitatakse. Inimene ei pea armastusest lapselaste vastu oma töid, hobisid jm tegevusi tegemata jätma põhjusel, et lapse vanemad pidutseda saaksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.01 19:30; 09.01 09:28; 10.01 09:07; 21.01 15:04; 21.01 18:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lemmikloomad ei reeda kunagi, aga kui palju on täiskasvanud lapsi (rääkimata lastelastest), kes võtavad enesestmõistetavana, et neile pühendutakse ja neid aidatakse, aga nemad ei paku omalt poolt peale nõudmiste midagi.

Sellisele arvestajal ülteks, et koerad muidugi pakuvad lisaks nõudmistele 😉 tõesti või?! Koerte puhul jäädki sitta korjama ja sööki tassima ja kusele viima. Lapsed ja pere seevastu kasvab suureks ja suudavad ise ennast hooldada ja nende käesurumist/seljalepatsutust võid lakkumisega juba täitsa võrdsustada. Seega oled lastega plussis!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 18:06; 21.01 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

beebi paar korda kuus nadalavahetuseti hoiule

Võeh mihuke õudus ja häbematus! Las lahutavad. Saad sellisest nõudlikust miniast lahti ja eks uus tuleb ikka parem, äkki ei peagi lapselast hoidma – see oleks tõesti parim. Koerad ja hobid, neid ei saa paariks nädalavahetuseks jätta. Need peavad KOGU AEG käima.

Äkki saad lapsest hoopis lahti öelda – ka täiskasvanud peast, milleks neid vaja!? Uuri kindlasti seda võimalust!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 18:06; 21.01 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

beebi paar korda kuus nadalavahetuseti hoiule

Võeh mihuke õudus ja häbematus! Las lahutavad. Saad sellisest nõudlikust miniast lahti ja eks uus tuleb ikka parem, äkki ei peagi lapselast hoidma – see oleks tõesti parim. Koerad ja hobid, neid ei saa paariks nädalavahetuseks jätta. Need peavad KOGU AEG käima.

Äkki saad lapsest hoopis lahti öelda – ka täiskasvanud peast, milleks neid vaja!? Uuri kindlasti seda võimalust!

Need, kes lapsest (tegelikult vist lausa neljast) lahti tahavad saada, on meil teemas juba olemas ju, selle beebi vanemad nimelt. Kaks korda kuus terve nädalavahetus on tavaline külastuskord lahuselavate vanemate lapsele, see on siis pool vabast ajast. Sa nõuad, et vanavanemad peavad pool oma vabast ajast nelja lapselast kasvatades veetma? Sealjuures vaid üks paar, eksju – eks siis teised kaks nädalavahetust saab teistele vanavanematele sokutada, nädala sees on sõimes-aias-koolis (kahjuks vist ööpäevaringseid lastesõimi enam ei ole), ongi lastest peaaegu lahti saadud.

Muide, äkki nii ongi, et teised kaks nädalavahetust on minia vanemate juures ja siis on ju küll kehvasti, kui pooled nädalavahetused vanemad siiski ise peavad lastega tegelema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.01 13:58; 21.01 17:22; 21.01 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et teemaalgataja on minuga enamvähem samaealine. Ma olen 51 a. ja mõned kuud olnud ka vanaema. Kuna me elame koos noorperega, siis tean ja tunnen, mida tähendab pisikese tita kasvamine keskeas inimestele. Ma ootasin oma lapselapse sündi väga, mul on tore ja hakkama saav noorpere, kes saavad lapse hoidmisega ise hakkama. On paar pidu, mil ma olen pisipoisiga jäänud koju (jõulupidu, teise vanaema juubel jne). Olen jäänud paarist tunnist (no sellised suuremad poeskäigud on sellised), kuni umb viie tunnini. Kauem ei ole pidanud hoidma. Aga tunnistan, et ma ei jakskaski pikemalt või tihemini (no õhtused olemised koos teistega, st kogu perega on iseasi). Mul on pingeline töö ja tihti pikad 11. tunnised tööpäevad, vanaisal on pikad päevad ja füüsiliselt raske töö. Lisaks on mul vaja hoolitseda aegajalt oma ema eest ja oma noorema lapse eest. Olla just teismelisele toeks ja mõistvaks vanemaks. Nädalavahetused kuluvad kodutöödele ja tõsisele puhkusele- magamisele, teleka vaatamisele jne., et ennast laadida. Kuigi me elame koos, siis mu noored tegutsevad oma pojaga ise, aga ma ikka ju kuulen, kui on gaasivalud või lihtsalt rahutu uni. Kui tita nutu pärast ei ole me kogu öö maganud, keegi… Ei ole tita ja keskiga enam naljaasi.
Mu enda ema sai pensile 50.selt. Töötas edasi, aga nn vabakutselisena. Aitas palju mind hilisemalt lastehoidmisel ja kasvatamisel, ka meie elasime kõik koos. Ma olen talle surmatunnini tänulik! Ja saan ka nüüd aru, et mu ema vajas puhkust ja minu noorema lapse sünniga seoses läks ta omaette elama, meie naabrusesse. Aegajalt tuli mulle appi, kui ma koolitusele läksin või kahe aastase lapse kõrvalt tööle sain, aga ei jäänud ta kunagi ööseks enam. Nüüd saan aru, tookord jäi mõistmatuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 22:48; 21.01 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi jäi lisamata.
Ma pole pisipoisi sünnist alates oma loominguga tegelenud, st käsitööga, luuletuste kirjutamisega ja ka ühte ajakirja kaastöö tegemisega. Aga küll ma hiljem jõuan, kui pisibeebiaeg läbi saab! Seni ma jälgin ja naudin kõrvalt titendust (püüan ise mitte segada noori).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 22:48; 21.01 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minial tõuseksid juuksed püsti sellise kasvatuse peale, juba siis pistis kisama kui stefi beebile musilimpsti tahtis teha

Ma armastan ka loomi, aga kui mingi suur koerakolakas mu beebit ründaks, ma pistaks ka kisama. Isegi, kui ta “ainult” nägu ilastada tahaks. Aga siin vist enamik leiab, et ongi normaalne koeraga ühest taldrikust süüa ja beebil koerakarvu diivanilt suhu toppida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 00:22; 22.01 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minial tõuseksid juuksed püsti sellise kasvatuse peale, juba siis pistis kisama kui stefi beebile musilimpsti tahtis teha

Ma armastan ka loomi, aga kui mingi suur koerakolakas mu beebit ründaks, ma pistaks ka kisama. Isegi, kui ta “ainult” nägu ilastada tahaks. Aga siin vist enamik leiab, et ongi normaalne koeraga ühest taldrikust süüa ja beebil koerakarvu diivanilt suhu toppida?

kas siis ämm peab oma lemmikloomad äraandma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 08.01 11:53; 08.01 22:32; 09.01 07:58; 10.01 00:49; 10.01 00:52; 13.01 09:56; 22.01 16:15; 29.01 10:06; 30.01 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://c2.staticflickr.com/6/5750/20626276789_60e09c93fb_z.jpg

Väga ilus ütlemine on see ja ma usun sellesse absoluutselt.
Kes tähendust niisama ei taipa, siis: “It takes a village to raise a child is a proverb which means that it takes an entire community to raise a child: A child has the best ability to become a healthy adult if the entire community takes an active role in contributing to the rearing of the child.”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 18:25; 08.01 18:42; 08.01 23:45; 09.01 09:05; 09.01 09:59; 23.01 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma armastan ka loomi, aga kui mingi suur koerakolakas mu beebit ründaks, ma pistaks ka kisama. Isegi, kui ta “ainult” nägu ilastada tahaks. Aga siin vist enamik leiab, et ongi normaalne koeraga ühest taldrikust süüa ja beebil koerakarvu diivanilt suhu toppida?

No see on üks väheseid asju, erinevalt probiootikumidest ja päevakübara ekstaraktidest, mille kohta on reaalselt katseliselt näidatud, et elu koos loomadega soodustab oluliselt immuunsüsteemi arengut. Kuigi ka mulle, kes ma ei ole koertega koos üles kasvanud, tundub koerte lõhn ja karvad ebameeldivad, siis objektiivselt võttes, tuleb see lähedane kokkupuude koduloomadega su lapsele pikas perspektiivis vaid kasuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.01 10:48; 09.01 11:03; 10.01 07:54; 23.01 09:41; 30.01 11:50; 31.01 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on kogemus 2 ämmaga, esimene hoidis alati palumise peale last, kuigi töötas algklasside õpetajana ja oleks võinud alati oma väsimust tuua mittehoidmisel ettekääneks, vot see teine ämm mul on selline “pea valutab,ilm on kehv, viu-viu-viu”- praegu viriseb et last ei näe- siis ütlen mina “oli meil külla minek, kinno, on sõbral külas”, lõppkokkuvõteks on käes aeg kus laps tahab veeta aega oma sõpradega mitte vanaemaga
nii et vanavanemad- vahest harva ju ei ole hullu kui saate oma lapsi aidata lapsehoidmisega ja neile kaaslasega kahekesi olemise aega anda ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.01 12:09; 23.01 15:09; 23.01 20:29; 24.01 09:35; 24.01 10:01; 24.01 16:04; 24.01 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on kogemus 2 ämmaga, esimene hoidis alati palumise peale last, kuigi töötas algklasside õpetajana ja oleks võinud alati oma väsimust tuua mittehoidmisel ettekääneks, vot see teine ämm mul on selline “pea valutab,ilm on kehv, viu-viu-viu”- praegu viriseb et last ei näe- siis ütlen mina “oli meil külla minek, kinno, on sõbral külas”, lõppkokkuvõteks on käes aeg kus laps tahab veeta aega oma sõpradega mitte vanaemaga
nii et vanavanemad- vahest harva ju ei ole hullu kui saate oma lapsi aidata lapsehoidmisega ja neile kaaslasega kahekesi olemise aega anda ?

Kui vanaema oleks beebina pidevalt lapselast hoidnud, siis pubekast peast eelistaks lapselaps sõprade, kino vms.asemele vanaema juures olla? ´Kahtlen sügavalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.01 14:44; 08.01 14:54; 08.01 17:08; 08.01 21:57; 10.01 07:46; 23.01 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on kogemus 2 ämmaga, esimene hoidis alati palumise peale last, kuigi töötas algklasside õpetajana ja oleks võinud alati oma väsimust tuua mittehoidmisel ettekääneks, vot see teine ämm mul on selline “pea valutab,ilm on kehv, viu-viu-viu”- praegu viriseb et last ei näe- siis ütlen mina “oli meil külla minek, kinno, on sõbral külas”, lõppkokkuvõteks on käes aeg kus laps tahab veeta aega oma sõpradega mitte vanaemaga
nii et vanavanemad- vahest harva ju ei ole hullu kui saate oma lapsi aidata lapsehoidmisega ja neile kaaslasega kahekesi olemise aega anda ?

Kui vanaema oleks beebina pidevalt lapselast hoidnud, siis pubekast peast eelistaks lapselaps sõprade, kino vms.asemele vanaema juures olla? ´Kahtlen sügavalt.

ära kahtle, võin öelda kindlalt, et “laps” on praegu üle 20-ne ja kohtub vanaemaga üle nädala korra kindlasti

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.01 12:09; 23.01 15:09; 23.01 20:29; 24.01 09:35; 24.01 10:01; 24.01 16:04; 24.01 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitamine ei tohi kunagi olla kohustus. Ämm on oma lapsed üles kasvatanud ja tal ei ole mingit kohustust lapselaste ees. Kui tahab aidata, aitab. Kui ei taha, ei aita. Vanemate ülesanne on oma lapsed suureks kasvatada – kui selleks soovi pole, jäägu need lapsed siia ilma sündimata. Inimkond ei ole välja suremas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.01 16:59; 10.01 14:43; 24.01 04:06; 24.01 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on kogemus 2 ämmaga, esimene hoidis alati palumise peale last, kuigi töötas algklasside õpetajana ja oleks võinud alati oma väsimust tuua mittehoidmisel ettekääneks, vot see teine ämm mul on selline “pea valutab,ilm on kehv, viu-viu-viu”- praegu viriseb et last ei näe- siis ütlen mina “oli meil külla minek, kinno, on sõbral külas”, lõppkokkuvõteks on käes aeg kus laps tahab veeta aega oma sõpradega mitte vanaemaga
nii et vanavanemad- vahest harva ju ei ole hullu kui saate oma lapsi aidata lapsehoidmisega ja neile kaaslasega kahekesi olemise aega anda ?

Kui vanaema oleks beebina pidevalt lapselast hoidnud, siis pubekast peast eelistaks lapselaps sõprade, kino vms.asemele vanaema juures olla? ´Kahtlen sügavalt.

ära kahtle, võin öelda kindlalt, et “laps” on praegu üle 20-ne ja kohtub vanaemaga üle nädala korra kindlasti

hmm, ka need suureks kasvanud lapsed, keda imikuna vanaema kaela ei lükatud, oskavad oma vanaema hinnata. see kõik tuleb ikka mõnevõrra hiljem, kui imikueas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 08:00; 24.01 08:53; 24.01 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna igaüks kirjutab oma kogemustest siis ei näe põhjust teiega siin vaielda ja tõestada, et ma pole kaamel, kiruge edasi – põhiline hoidke kokku ja toetage üksteist vingumisel, muidu tuuakse lapselapsed 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.01 12:09; 23.01 15:09; 23.01 20:29; 24.01 09:35; 24.01 10:01; 24.01 16:04; 24.01 18:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna igaüks kirjutab oma kogemustest siis ei näe põhjust teiega siin vaielda ja tõestada, et ma pole kaamel, kiruge edasi – põhiline hoidke kokku ja toetage üksteist vingumisel, muidu tuuakse lapselapsed ????

oma kogemusest muidugi aga ikka konkreetse teemaalgatuse valguses.
kas sina oled kaamel või mitte, ei ole ju üldse see teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 08:00; 24.01 08:53; 24.01 09:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 169 )


Esileht Pereelu ja suhted minia ei taha leppida, et ma ei taha lapselast hoida votta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.