Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Minu lugu

Postitas:

See oli 2015 suvi, mõned kuud enne minu 32. sünnipäeva, kui otsustasime elukaaslasega hakata triipe püüdma. Alguses oli entusiasm suur, aga mingist hetkest iga korraga, kui päevad siiski algasid, kadus jälle killuke motivatsiooni. Käes oleva aasta sügisel teadsin, et see kuu “jääb vahele”, kuna olin kalendri järgi õigel ajal töölähetusel. Nagu ikka, pauk käib alati just siis, kui seda kõige vähem oodata oskaks ja eelmise aasta novembri lõpus jäid kõigepealt päevad ära ja test näitas ka kahte tugevat triipu. Esimene UH kinnitas seda kõike – väike Täpike oli 4.7mm pikkune, 6+2 vana ning süda tuksus kenasti. Meie rõõm oli üüratu, rääkisime rõõmsatest uudistest vanematele ja ka tööl ülemusele, muidugi koos lisaklausliga, et kõik on alles nii varajases järgus ja kõike võib juhtuda, aga lihtsalt et teaks arvestada.

Vaikselt hakkasin koostama shoppinglisti, mida beebi tulekuks kindlasti vaja on. Kõik mõtted keerlesid selle ümber, mis meid järgmine suvi ees ootab. Vahepeal jõudsin rõõmustada ka, et rasedussümptomid pole kõige hullemad. 24/7 iiveldas, aga päris oksendamiseni ei jõudnud see kordagi.

Pärast pühi käisin 1tr proove andmas ja siis hakkas minu muretsemine pihta. PAPP-a näit oli 0.15 iu/l, mis on ümberarvutatult umber 0.07 MoM, ligi 10x väiksem kui peaks olema. fb-hcg oli ka madalapoolne – 24 iu/l. Pärast konsulteerimist nõuandlaga olin veendunud, et käisin ikka liiga vara analüüse andmas ja otsustasin samad uuringud ka tasulises kliinikus teha. Kahjuks nii kaugele ei jõudnudki, kuna ühel õhtul, 11ndal nädalal hakkas kergelt määrima ja erakorralises pööritas arst silmi, et mingit rasedust ei ole ju, lootekoti järgi on peetunud 5-6 nädalal. Minu küsimuse peale, et kuidas on võimalik et ämmaemand nägi 6+2 ja südametööd, ütles arst, et tal pole õrna aimugi, mida ta seal siis nägi. Kamandas tagasi riidesse ja laua taga nõudis mult otsust – kas tabletid või kirurgiline. Otsustasin tablettide kasuks. Arst pööritas taaskord silmi ja ütles et noh, oleks võinud juba enne ju tabletid sisse panna ja saatis mu jälle riidest lahti võtma. Sellel hetkel ei suutnud ma enam pisaraid tagasi hoida. Nutsin kogu protseduuri ajal kuni arst käsutas tagasi riidesse ja siis statistika jaoks pabereid täitma. Enne rääkis veel tagantjärgi ka tablettide võimalikest kõrvalnähtudest. Minu küsimuse peale, kas sellest ei peaks enne rääkima, sain sellise pilgu osaliseks, et ei tahtnud rohkem midagi küsida. Läbi pisarate vastasin kuidagimoodi tema ülekuulamisele statistika tarvis ja läksin koju. Ma ei heida tegelikult arstile midagi ette. Kui tema ülesanne ongi iga päev inimestele halbu uudiseid teatada, siis ainus viis, kuidas ise selle kõige juures mõistuse juurde jääda, ongi olla külm ja emotsioonitu.

Natuke enne südaööd hakkas siis kõik pihta ja hommikuks tundus et kõige hullem füüsiline osa on möödas. Võtsin ainult koju jõudes ibuka sisse, sedagi mehe sundimise peale. Ma ise oleks tahtnud just valutada. Karistuseks, et mu keha ei suutnud talle antud ülesandega toime tulla. Või lootuses, et see füüsiline valu varjutab selle valu, mida ma südames tundsin.

Järgmised päevad oli mul tunne, nagu mu endaga oleks toimunud midagi sarnast nagu meie väikse Täpikesega. Sisemiselt oled surnud, ei hooli millestki, ei oma mingeid füüsilisi vajadusi ei une ega toidu järgi, aga mingi osa ei ole veel sellest aru saanud ja jätkab inertsist edasi eksisteerimist. Kodus olemine on nii neetud raske. Elukaaslane on ühest küljest lollakalt optimistlik, et kohe kui arst lubab, hakkame uuesti proovima, perekoolis on ju nii paljudel teisel korral kõik õnnestunud. Teisest küljest tunnen kogu tema murelikku pilku endal ja see ajab hulluks. Mõelda midagi positiivset või üleüldse tuleviku peale, tundub nii väär hetkel, kuna minu peas hetkel neid mõisteid lihtsalt ei eksisteeri. Kõik lihtsalt seisab. Aeg. Elu. Mõtted. Tunded. Ainult ühest ei saa aru. Mis kasu on sellest, et sulle pakutakse koos aborditablettidega kaasa mingit mõttetut ibuprofeeni, kui kõik muu on 1000 korda valusam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa leinad praegu. Meist on mitmed seal olnud. Sealt läheb tee edasi, isegi kui sa praegu ei näe. Pea vastu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks olen pidanud seda kõike lausa kolm korda läbi elama, aga siin ma olen – neljandat korda rase, varsti sünnitan. Ma tean, et praegu on raske ja kõik tundub lootusetu, aga ühel päeval on natuke kergem ja siis loksub kõik paika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selja taga 2 peetunud rasedust, 34-aastaselt õnnestus lõpuks ka üks rasedus õnnelikult lõpule kanda ja kaks aastat hiljem saime ka teise lapse.

See, mis sa praegu tunned on loomulik ja paljud on selle läbi teinud (kuigi vähesed tuttavatele räägivad). Praegu tundub, et kõik on kokku kukkunud, aga püüa sellesse mõttesse mitte klammerduda ja liiga suureks mõelda. See läheb mööda, nii uskumatu, kui see ka tundub, aga läheb. Ja nii väikese raseduse puhul on see lihtsalt looduse valik, nii väikesed rasedused katkevad suure tõenäosusega siis, kui loote arengus on mingi nii suur viga, et ta ei peagi vastu. Kõlab julmalt, aga keskendu pigem sellele, et korra jäid rasedaks, siis õnnestub uuesti ja siis läheb juba kõik hästi. Kui peetub nii väike rasedus (5.-6. nädal), siis pea tänapäeval arstid isegi oluliseks vahet pidada, ootad ühed päevad ära ja võite uuesti proovima hakata.

Erakorralise arsti käitumine jätab küll kõvasti soovida. Teise raseduse peetumisel pöördusin ka öösel erakorralisse, kui hakkas määrima. Arst tegi ultraheli ja ütles, et südametööd ei ole ja lootemuna on lopergune ja lapik, aga keset ööd ei pidanud midagi otsustama ega tegema. Ütles, et tuleksin hommikul uuesti valvearsti juurde, tehakse uus ultraheli ja siis räägime edasi. Hommikul oli seis muidugi suht sama, lootemuna oli juba ka emakaseinast eraldunud, ise puhastumist siiski ootama ma jääda ei tahtnud, kuna sellega on ka oma riskid, pandi aeg tabletipuhastuseks. Tulin mõne päeva pärast hommikul haigla vastuvõttu, päevastatsionaaris sain tabletid, kui algas verejooks, sain koju minna. Kahe kuu pärast olin uuesti lapseootel (päris esimest rasedust, mis peetus 6. nädalal tuli meil oodata 2 aastat, aga järgmised tulid üsna kiirelt).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama lugu läbi elatud. Puhastus tehti küll kirurgiliselt. Mõtlesin, et ootan ühed päevad ära ja siis proovime uuesti. Läks aga nii, et päevi ei tulnudki – jäin kohe uuesti rasedaks ja seekord on kõik kulgenud kenasti.

Lein tuleb ära leinata, aga see katkemine on ikka päris levinud asi. Suure tõenäosusega ei olnud viga sinus, vaid loode ei olnud elujõuline ja parem ikka, kui sel juhul toimub väga varases järgus katkemine, mitte et peaksid katkestamise otsuse tegema näiteks poole raseduse pealt, või hoopis eluaeg puudega last kasvatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulla teemaalgataja, mul on sinust kahju. Väga kahju! Ma tean mida sa tunned. Mina olin aasta jooksul 4x rase ja kaotasin kõik oma “triibukesed”. Kaks neist katkesid ja teised kaks peetusid ning ühel korral pidin läbi tegema nii tabletipuhastuse, kui ka kirurgilise abrasiooni. See oli kõige jubedam kogemus. 🙁 Kui viimane rasedus peetus, siis soovisin ise kirurgilist abrasiooni, lootuses, et lootelt leitakse mingi rike või saaksin ma muidu vastuse, MIKS? ma kõigist neist ilma jäin.Hoolimata sellest, et loode saadeti uuringutele, vastus ma ei saanud. Minul aitas natukene see, et küsisin naistearstilt (ka perearsti saatekiri sobib) saatekirja raseduskriisinõustaja juurde. Saatekirjaga on see teenus tasuta. Käisin mõned korrad nõustaja juures ja sain ennast tühjaks vähemalt nutta. Siiani on vahel valus ja raske, kui näed ja kuuled kuidas ümberringi kõik kas rasestuvad või sünnitavad, kuid loodan siiski edasi. Soovitan ka sinul minna nõustaja juurde, kui tunned, et üksi hakkama ei saa. Minul oli küll abikaasa toetav, kuid lõpuks tundus, et ta ei mõista mind siiski ja ega ei tahtnud ka ise muudkui talle seda ühte ja sama korrutada – tema ju oli ka sisimas tegelikult kurb. 🙁 Meie läheme veebruaris uuele ringile ja loodame, hinge kinni pidades, et seekord läheb kõik hästi. Lõpuks ju peab minema! Pea vastu ja kui rääkida tahad, siis tee seda ning ära arva, et sa kellelegi “koormaks” muutud. Valu ei lähe küll kunagi üle aga sa õpid sellega elama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.