Esileht Beebi ja mitmikud mis allikatest perearstid lähtuvad?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: mis allikatest perearstid lähtuvad?

Postitas:

No totaalselt närvi ajavad need arstid. Ometi mul noor arst, ise värske lapsevanem. Ma ei tea, võibolal tema laps ongi selline ümmargune pall, kes ka 6-,7-8-kuuselt võttis veel kilo kuus juurde ja lesis ainutl ühe koha peal ega liikunud.

Mul laps võttis esimesle kuul 1200 g ja hiljem juba vähem – mida aktiivsemaks füüsilsielt muutus, seda vähem hakkas kaalu tulema. Nüüd 7-kuuseks saanult on kuu ajaga tulnud kaalu 440. Löön internetti otsingusse ja saan, et selles vanuses tulebki keskmiselt 400 g kuus – aga keskmine tähendab ju, et mõnel rohkem, teisel vähem. Minulaps täpselt keskel, sh käputab, istub, seisab toe najal, koguaeg füüsiliselt aktiivne olnud. Laps on 70 cm ja kaalub 8100 g. Kena sale poiss.

Ja ikkagi arst leiab,e t kaalu on tulnud vähe! Räägib mulle, et pudru sisse tuleks ikka võid panna ja söömine on lapsel vaja korda saada (lisatoidust siis jutt). Laps on näputoidul ja ta teab seda, ilmselt vangutab kodus pead, et näljutan last, kuigi laps pole kindlasti mitte kõhna, paks mitte, aga ka mitte kõhn – HM nr 74 riided on kõik liibukad 😀

Ise ütlesin arstile kohe julgelt, et minuarust on väga kena kaalutõus, arvestades veel tema atkiivsust. Esimene laps võttis mul samuti teisel poolaastal 300-500 g kuus ja ometi oli ainult pool nii aktiivne.

Ja siis mõtlen,e t kas ikka on pädev arst? Kas üldse on pädevaid arste või misasja nad selle kaaluga ajavad, et elu lõpuni peab kilo kuus tulema? Äkki on siin mõni lastearst, kes oskab asja seletada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju siis arsti arvates sellises vanuses laps kaaluma peaks? Mis ta ütles sulle? Kõiki lapsi ei saa ühe pulga peale panna, mõni ongi saledam ja mõni paksem….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah ära pane lihtsalt tähele. Sinu õnn, et sa pole esmakordne ema, kes sellise jutu peale kohutavalt muretsema hakkaks. Kui sa muidu oled arstiga rahul (haigustesse suhtub tõsiselt, uuringuid teeb kui vaja, saab kätte telefonitsi ja ruttu vastuvõtule jne), siis see natuke udu ei häiri. Mõnikord on jah neil imelikud ideed, minu oma nt surus ikka esimeseks toiduks kartulipüreed, kuigi on ju ilmselge, et kõrvits, suvikõrvits jms on leebem, ei pane kõhtu kinni, ei tekita allergiaid (selleprast ainult kartu ongi hea, muidu pole seda kitti tite soolikasse küll vaja).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ta sulle arvuti ekraanilt seda kaalukõverat ei näita, ja sinu lapse kaalugraafikut selle peal? Sellised parameetrid nagu sinu lapsel, peaksid jääma ilusasti sinna kaalugraafiku vahemiku keskele. Seal on lubatud üsna lai kõikumine. Arstid muretsevad siis, kui lapse kaal kas seisab ühe koha peal, või isegi langeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei võta perearste üldse tõsiselt. On mitme perearstiga kogemus ning täiesti vastukäivat informatsiooni antakse. Ainus, milleks nad sobivad, on saatekirjade andmine ja retseptide kirjutamine. Minu silmis on nad vaid arstide assistendid, ei enamat. Mingit pädevat nõu ei saa nende käest enam ammu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, kallis teemaalgataja, ära muretse sellise asja pärast ilmaasjata. Mul kaalus poiss aastasena täpselt sama palju kui sinu oma praegu. Oli lihtsalt füüsiliselt tohutult aktiivne, rabeles kõik maha, mis sisse sõi. Viiekuuselt kihutas käpuli mööda elamist ja proovis igale poole ronida, kuhu vähegi jaksas ennast vinnata. Kuuekuuselt käis tugede najal külissammudega ringi ja üheksakuuselt juba jooksis. Mul hakkas pea ringi käima seda tralli vaadates. Aga õnneks sai ka arst aru, et niisuguse füüsilise aktiivsuse juures kilo kuus enam kuidagi juurde ei tule, sööda kuitahes palju. Praegu on poiss neljane ja 15 kg. Pikkuselt lasteaias oma rühmakaaslastega võrdne, põsed kenasti ümmargused, ei näe kribu välja. Pontsakas muidugi ka pole, aga täitsa normaalne – ei pea poest ostetud pükstel vöökumme kitsamaks tegema vms. Täitsa harju keskmine.
Aga sinu seitsmekuune tundub mulle küll väga ilusas kaalus – ei liiga ümar ega ka liiga kõhn. Kui ise oled tema söömise ja kaaluga rahul, siis lase arsti jutt ühest kõrvast sisse ja teisest välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse. Tervisevihikus on kaalu-pikkuse tabel, millega võid oma last võrrelda. Tegelikult ütlevad lastarstid, et RP ja RPA lastele peaksid olema eraldi tabelid, sest RPA kaaluiive on ühtlasem, aga RP lapsed võtavad esimestel kuudel palju rohkem juurde ning teisel poolaastal sageli peaaegu üldse mitte, ning ka see on normaalne. Kui laps tunneb ennast suurema osa päevast hästi, areneb ja on avastamishimuline, siis näljas ta küll ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvi pärast vaatasin, palju minu laps kaalus kui oli u 70cm pikkune. Leidsin mõõdud 9k, 72cm ja 7,77kg 😀
Arst küll kunagi midagi ei öelnud. Oli väga väga aktiivne beebi ja siiamaani aktiivne, sale tüdruk. Kaalukõvera järgi on seal allotsas, aga mitte nö piiripealne. Sinu laps on väga normaalne ja ei pea võtma iga kuu kilo juurde. Kui roomab, käputab, hakkab püsti ajama, siis loogiline, et võtab vähem juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind pani ka huvi enda poisi andmeid vaatama. 6-kuuselt oli 70 cm ja täpselt 10 kg. RP peal siis, lisatoitu ei olnud kordagi saanud. Perearst arvas, et liiga palju sööb, et peaks piirama. Lasin ühest kõrvast sisse ja teisest välja selle jutu.
Järgmise poolaastaga muutus laps kehaliselt aktiivseks ja hakkas ka lisatoitu saama. Kaalutõus peatus. 8-kuuselt oli periood, kus laps lisatoidust keeldus täielikult ja sõi rinda nagu meeletu. 0,5 kg kaalutõusu. Edasi tekkis jälle huvi lisatoidu vastu, samas kaalu eriti juurde ei tulnud, ühel kuul võttis isegi alla.
Aastaselt kaalus laps täpselt 11 kg. Poole aastaga seega võttis juurde ühe kilo, sellest 0,5 ühe kuu jooksul.
Perearst kaalunumbrit pidas väga normaalseks, kuu lõikes aga ei meeldinud talle juurdevõetud grammide arv üldse, välja arvatud see üks kuu (ma ei öelnud, et laps lisatoitu ei saa). Pole loogiline, et lõpptulem on ok ja teekond mitte.
Kuulasin pigem pereõde, kes ütles kohe, et RP lapsed kasvavad alguses palju ja pärast vähem. Et hammaste tuleku aegu ja muidu liikuval lapsel võib kaaluiive ka kergelt miinuses olla. Kuulasin ka seda soovitust, et kehvema isu perioodil võiks lapse toit sisaldada rohkem võid, olgu siis näputoit või muu. Tegingi nii ja sain aru, et rohkema võiga toidud maitsevad lapsele endale ka rohkem.
Pereõde mainis mokaotsast ka seda, et lisatoit ei ole imevahend kaalutõusuks. Tema praktika näitavat pigem seda, et lisatoit vähendab reeglina RP tarbimist ja lapsepoolset piimatellimist ja kaal võib jääda samaks või ainult väheke tõusta. Lisatoit alustades olevat ainult lapse harjutamine päristoiduga, maitsemeelte arendamiseks, laps ei ole võimeline sisse sööma koguseid, mis talle kõvasti kaalu juurde tooks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud mis allikatest perearstid lähtuvad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.