Esileht Beebi ja mitmikud Mis asendis sööb beebi tahket toitu?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Mis asendis sööb beebi tahket toitu?

Postitas:

Ma olen pabistaja-sahmija titemamma, kellel pole teisi tittedega sugulasi ega sõpru ja seepärast on mul kogu aeg mingid ootamatud probleemid. Nüüd ma ei tea, mis asendis laps püreed sööma peaks. Ta on mul enneaegne ja üsna aeglase arenguga, nüüd on 5 kuud korrigeeritult, keerata veel ei oska, tahab küll, viskab end juba paar nädalat külili nätsti, aga poolringi ära ei tee iseseisvalt. Loomulikult ei oska ta ka istuda. SAmas füsioterapeut ütles, et pead hoiab hästi. Piima sööb ta pudelist ja siis on ta imetamispadja peal külili. Pmst nagu rinnaga toitmise asendis, ainult tissi asemel tuleb samas suunast pudel. Haiglas õpetati nii, pidi olema parim asend hingamise ja söömise koordineerimiseks. Nüüd siis arst lubas hakata tahket toitu pakkuma. Aga mis asendis ta seda süüa saaks? Külili imetamispadja peal ei saa ju püreed süüa. Täna siis andsin esimest korda proovida, oli mul selles tüüpilises pudelist söötmise asendis, küünarvarrel, vott nii, aga veidi rohkem istuvas asendis: http://images.agoramedia.com/wte3.0/gcms/bottle_feeding_problems_get_comfy_full.jpg
Eks ta ainult natuke limpsis ja plödistas, esimene kord, aga ma küll ei usu, et päriselt ampse võtma sellises asendis saaks hakata. Mul ka endal ebamugav.
Mis asendis seda lisatoitu tittedele pakkuma hakatakse? Kuidas ma seda tegema pean?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on beebina, kui veel ei istu, esimesi tahkeid toite söönud kas turvahällis või lamamistoolis (selles istub samas asendis nagu turvahällis). Samas on olemas ka selliseid söögitoole kus beebi saab juba algusest peale panna, ise pole raatsinud sellist osta (teistsugune oli juba olemas aga sinna sai alles ise istuvat last panna).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lamamistoolis, kui veel ise ei istu, aga minu arust on kõige mugavam, kui ta on sul endal süles, selg vastu sinu kõhtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahket toitu peaks laps sööma ikka istudes. Võtab käega laualt/taldrikult ja paneb suhu. 🙂

Vedelat püreed võid anda poollamavas asendis. Mina olen andnud nii, et laps istub süles seljaga vastu minu kõhtu, aga nii on natuke raske talle lusikat suhu sihtida. Mulle meeldis anda nii, et ise istusin diivanil ja jalad panin pingile ning laps oli seljaga minu reite peal (näoga minu poole) jalad kummalgi pool minu kõhtu. Nii näed, kus on lapse suu ja mis nägu laps teeb ning kui välja ajab toidu, saad kenasti ära pühkida.

Kui hakkad alles lisatoitu andma, siis ära talle kohe purgi-kaupa seda sisse sööda. Esimesel nädalal peaks kogus olema 1 (kui on väga hea isu, siis maksimum 2 teelusikatäit). Beebilusikatäisi saad muidugi rohkem anda. :p

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Beebi ja mitmikud Mis asendis sööb beebi tahket toitu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.