Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis on hoiuse mõte?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Mis on hoiuse mõte?

Postitas:

Ei saa aru, mingit tulu eriti ei tule ju?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 14:35; 23.11 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei olegi mingit mõtet, mõte on (kliendi jaoks) ainult see, et nõrga enesekontrolliga isikud ei saa nii lihtsalt oma sääste hakkama panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru, mingit tulu eriti ei tule ju?

No kui sa sinna 100.- eurot peale paned ja loodad kuu aja pärast 200.- eurot saada, siis nii see ei käi tõesti 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas hoiusega on nii, et seda siis teatud algselt määratud perioodi kestel ei saa kasutusele võtta, eks? Või võib samal igal ajal sealt vajadusel raha võtta ka?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 14:35; 23.11 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no minul isiklikult on mu hoiuse mõte : soovide täitmiseks – näiteks ühe suuremamahulise reisi korraldamiseks või ka kindla käekoti ostmiseks. Kogun sinna raha, mis “elamisest” üle jääb ja siis täidan mõne südamesoovi… “mustadeks päevadeks” on üks aktsiaportfell, suht konservatiivne, aga toob pikema aja peale ikka rohkem tolku, kui olematu hoiuseintress.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas hoiusega on nii, et seda siis teatud algselt määratud perioodi kestel ei saa kasutusele võtta, eks? Või võib samal igal ajal sealt vajadusel raha võtta ka?

Oleneb. Mul on SEB digikassa ja sealt saan igal ajal võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul enesekontrolliga kõik korras, aga meeldib ka hoiust kasutada – kuu lõpus ülejääk sinna. Mõnikord on eesmärgipärane hoius (mõni kallim ja pikem reis või muu suur väljaminek), mõnikord on lihtsalt niisama – tavalisel arveldusarvel olev summa kipub kergemini ära kuluma. Kunagi pole teinud hoiust eesmärgiga kasu teenida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen viimase 10 aastat oma sissetulekutest 20% kogumishoiusele kandnud. Aastas koguneb 4000-5000 nn. suvaraha, mida kasutan reisimiseks. Selle raha puudumist kunagi ei tunne, tunne ongi, nagu oleks lihtsalt leitud raha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 20:49; 24.11 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hoian Nordeas – intress on 1%. Parem kui mitte midagi. Samas ei soovi seda vaba raha hetkel investeerida ja seetõttu hoian seal. Samas võiks ka ju kuskile laenu-hoiu ühistusse panna, aga seal pole raha tagatud. Minul ka pole enesekonrtolliga probleeme, aga lihtsalt ei meeldi hoida raha ühel arvel.
Igakuistest väljaminekutest on ka nii parem ülevaade.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka hoius. Mulle samuti ei meeldi, kui vaba raha on tavalisel arvelduskontol. Hoiuse mõte ei ole intressi koguda (praegusel ajal). Pigem on eesmärgiks säästmine – raha kõrvale panek mustadeks päevadeks või ootamatusteks. Ootamatusi juhtub aga eranditult igas peres – katki läinud kodumasin vmt.

Lisan igal kuul hoiusele 500-1000 eurot. Meil on mehega ühine rahakott ja selline igakuine sääst koguneb meil kahe peale.
Sääste kasutame harva. Kodumasinad ostame jooksvast sissetulekust. Säästud lähevad käiku mingi väga suure ostu puhul (uus auto, kinnisvara, mõnikord maksan suurema summa kodulaenu tagasi jmt).

Mina aga mäletan mõneaasta tagust aega, kus tähtajalisel hoiusel oli hea intress. Mul oli autoliising. Mingil momendil oli mul raha koos, et kogu liising ära maksta, aga mul ei olnud seda kasulik teha, kuna liisinguintress oli olematu, samal ajal, kui hoiuse intress oli kõrge. Mõttekam oli see raha hoiusel hoida, kui tagastada liisingujääk. Ma teenisin sealt päris korraliku palgalisa. Hoiusel oli muidugi suur summa ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 20:23; 27.01 21:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina aga mäletan mõneaasta tagust aega, kus tähtajalisel hoiusel oli hea intress. Mul oli autoliising. Mingil momendil oli mul raha koos, et kogu liising ära maksta, aga mul ei olnud seda kasulik teha, kuna liisinguintress oli olematu, samal ajal, kui hoiuse intress oli kõrge. Mõttekam oli see raha hoiusel hoida, kui tagastada liisingujääk. Ma teenisin sealt päris korraliku palgalisa. Hoiusel oli muidugi suur summa ka.

Ja mina mäletan, kuidas 2010 laenati minult 3000 euri intressiga 20% kuus. Polnud üldse paha bisnes. Kohe tuleb uus majanduslangus, loodan mitte kaotada, vaid teenida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 20:49; 24.11 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hoian Nordeas – intress on 1%. Parem kui mitte midagi.

Mina hoian ühisrahastuses, keskmine intress 20% kandis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on lihtsalt iseloom selline, et mul on pikaajalise laenukohustuse olemasolul stress, sest ma ei suuda välja mõelda, kuidas ma mõne suure elumuutuse (avarii, vigastus, haigus, lapse haigus) puhul saaksin oma laenukohustused täidetud. Jube palju aega ja tööd ju paned sellesse kinnisvarasse. Seega meie pere elab laenuvabalt ja seda tänu hoiustamisele. Kogume nii kaua, kuni auto ostmiseks on raha koos ja ostamegi siis auto endale. Isegi kui jään tööta, kaotan jala vms, siis auto on jätkuvalt minu, mul ei ole vaja igakuist liisingut maksta. Samuti majaga. Kogusime, ehitasime ise, hoidsime kulusid kokku ja ehitasime valmis ilma laenuta ja nüüd on pärast kolme äärmuslikku hoiustamisaastat maja päriselt meie oma, mitte ei ole veel järgmised 30 aastat mure, et väiksemgi töövõime kaotus võib põhjustada seda, et kõik majasse pandud aeg ja töötunnid on mahavisatud. Samuti ei osta ma ühtegi asja järelmaksuga. Ma tean, et mul on korralik summa hoiusel ja ma ei pea hetkegi muretsema, et mis juhtub ühes või teises situatsioonis, kui ma jään töövõimetuks või mingi õnnetusjuhtumi tõttu vajan suuremat summat. Investeerida ma ei viitsi, kinnisvara vajab pidevat hoolt ja ajakulu, muud investeeringud vajavad pidevat hoolt ning kaasavad võimalust jääda kõigest ilma. Mulle lihtsalt meeldib selles mõttes riski- ja muredevaba elu. Õnnemängud mulle ei sobi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 16:39; 27.01 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hoian Nordeas – intress on 1%. Parem kui mitte midagi.

Mina hoian ühisrahastuses, keskmine intress 20% kandis.

Virtuaalne intress? Tegelikkuses ei saa väljalaenatud põhiosagi tagasi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõepoolest, hoidmine tähendab mitte riskimist põhiosaga. See on pigem pöörase riskiga investeering, kui on nii kõrge intress.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on selleks teine arveldusarve, kuhu läheb lasteraha, tulukatagastus, kui müün midagi – siis lasen sinna kanda, üüritulu + kannan iga kuu 200 eurot. Hiljuti ostsime korteri, siis saime sellega makstus osa ostuhinnast (teise osa pani mees). Kaarti sellel arvel ei ole, pean tegema ülekande.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, minu hoius on ka tegelikult lihtsalt teine ilma kaardita arveldusarve, mina tahan, et saaksin suvalisel hetkel oma raha kasutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 16:39; 27.01 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti majaga. Kogusime, ehitasime ise, hoidsime kulusid kokku ja ehitasime valmis ilma laenuta ja nüüd on pärast kolme äärmuslikku hoiustamisaastat maja päriselt meie oma,

kui suur peaks olema palk või kui odav maja, et selle maksumust saab 3 aastaga palgast kõrvale panna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab sama, mis viimast kommenteerijat. Kui suur on see palk, mis laseb ehitada maja ilma laenu võtmata?

P.S. Neis teemades mõjub eriliselt rumalana kellegi kodanik Helevalge kommentaarid. Saan aru, et ta on meesterahvas, kes enda arust on eriliselt kibe käsi nii investeerimise kui ka hoiustamise maailmas. Tegelikult on ta eriliselt tume kuju ja ei jaga ööd ega mütsi sel teemal. Ainult targutab ja õiendab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 20:23; 27.01 21:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina investeerin ja hoiustan Eestist väljaspool, on palju tulusam. Nüüd olen hakanud nende tulude arvelt ka ühisrahastustesse investeerima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mis on hoiuse mõte?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.