Esileht Koolilaps Mis põhjustel te ei luba oma last sõpradele külla? (algklassid)

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Mis põhjustel te ei luba oma last sõpradele külla? (algklassid)

Postitas:

Palun selgitage, mis põhjustel te ei luba oma last/ lapsi sõpradele külla? Küsin sellepärast, et meil on majade vahel tekkinud samaealistest (6-9aastased) lastest väike punt sõpru (3-4 tüdrukut), kes päevast päeva koos õues mängivad, möllavad. Aeg-ajalt käivad tüdrukud ka üksteisel külas, väga harva kõik korraga, tavaliselt 1-2 last koos.
Ühte tüdrukut sellest pundist ei lubati mitte kunagi sõpradele külla, samas tema enda juures ikka on sõbrad käinud. Ausalt see tüdruk on väga kurb sellepärast, et ta ei tohi oma sõpradele külla minna. Minu laps kutsus teda enda juurde (on ka varem kutsunud), kuid nagu alati, teda ei lubatud. Mul pidi süda murduma, kui ma nägin kui õnnetu see 8-aastane tüdruk sellepärast oli. Ma lohutasin teda ja proovisin aru saada, miks ta ei tohi tulla. Laps ise ka ei teadnud, ütles, et vanemad ei luba ja kõik.
Väga tore tüdruk on, vanemad on ka täiesti normaalsed (peretuttavad ei ole ja omavahel me läbi käi, kui õues ikka näeme ja teretame). Ma uurisin lapse sõbralt, et äkki minu laps on külas olles ebaviisakas olnud või muul moel ennast halvasti küljest näidanud ja seetõttu ei lubata, kuid laste sõnul mitte.
Kuid teda ei lubata ka teiste juurde, hoovis juba kõik lapsed teavad seda, kuid iga kord ta loodab, äkki nüüd lubatakse ning ta ikka küsib külla.

Ehk siis, kui te ei luba oma lapsi sõpradele külla, mis võib siis selle põhjuseks olla?

Ja kui keegi tundis nüüd ära oma lapse, siis ma tahan öelda, luba palun oma last sõpradele külla. Päriselt ta on sellepärast väga õnnetu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.02 18:20; 05.02 19:58; 05.02 21:06; 05.02 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei luba siis, kui lapsel on õppimata. Või mingi kohustus/lubadus täitmata (no tuba koristamata vmt).
Jah, olen ka erandeid teinud ja suure nurumise peale ikkagi lubanud..kuid selle tulemusel vaatasin nüüd e-koolist, et ühel päeval oli mata kodutöö tegemata. Ja teine juhus, kui lubasin lapse peale kooli klassivennale külla, saades vastu lubaduse sõbra pool koos järgmiseks päevaks ära õppida.. oli tulemus see, et kui talle järele läksin, oli kõik õppimata. Põhjus selles, et sõber oli jõudnud koolis kodutöö ära teha ja minu laps ei tahtnud siis tema juures üksi õppida.

Nii et sellest tuli päris suur tüli majja ja ma taastasin reegli, et nädala sees külas ei käida. Ainult nädalavahetustel. Eks ma mingil hetkel vaatan muidugi selle reegli üle, kuid selleks peab ka laps vaeva nägema.

Tavaliselt nädala sees väga aega ei jäägi külaskäikudeks, sest iga päev on peale kooli ka trenn. Kuid mõnikord on peale trenni end ikka sõbrale külla nurunud.

Poiss 9a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil ei ole probleem külla lubamisega, vaid on lapsel sõber, kelle juurde teisi lapsi küll ei lubata. Kurb on vaadata, kuidas ta käib teiste uste taga end külla kutsumas. lapsed ongi juba hakanud teda tõrjuma – et miks meie peame teda küll lubama, kui tema juurde ei kutsuta. Selgitan – lapsel on oma luba, vanemad kõrgharidusega ja elamine on korras (olen ise seal paar korda käinud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei luba siis, kui lapsel on õppimata. Või mingi kohustus/lubadus täitmata (no tuba koristamata vmt).
Jah, olen ka erandeid teinud ja suure nurumise peale ikkagi lubanud..kuid selle tulemusel vaatasin nüüd e-koolist, et ühel päeval oli mata kodutöö tegemata. Ja teine juhus, kui lubasin lapse peale kooli klassivennale külla, saades vastu lubaduse sõbra pool koos järgmiseks päevaks ära õppida.. oli tulemus see, et kui talle järele läksin, oli kõik õppimata. Põhjus selles, et sõber oli jõudnud koolis kodutöö ära teha ja minu laps ei tahtnud siis tema juures üksi õppida.

Nii et sellest tuli päris suur tüli majja ja ma taastasin reegli, et nädala sees külas ei käida. Ainult nädalavahetustel. Eks ma mingil hetkel vaatan muidugi selle reegli üle, kuid selleks peab ka laps vaeva nägema.

Tavaliselt nädala sees väga aega ei jäägi külaskäikudeks, sest iga päev on peale kooli ka trenn. Kuid mõnikord on peale trenni end ikka sõbrale külla nurunud.

Poiss 9a.

Seda tüdrukut ei lubata ka nädalavahetustel külla, täna pühapäeval oligi järgmine juhus, kui ei lubatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.02 18:20; 05.02 19:58; 05.02 21:06; 05.02 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt on vanematel endal suhtlemisprobleemid. Mina nt. ei taha ka võõraid oma koju. Lihtsalt häirivad, lärmakad ja tüütud. Laste tubades ka mängida ainult ei taheta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil lahendas olukorra see, kui mina emana pöördusin tüdruku vanemate poole. Nad olid eeldanud, et sellised kutsed väiksematel lastel on ikka vanemate asi (st ei uskunud, et minu jaoks on ok kui minu laps kutsub külalisi ja et laps ikka selleks enne minu nõusolekut küsib…st polnud kindlad ja nagu ütlesid, et “ei tahtnud pahandusi”)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ongi vanemate asi. laps küsib oma vanemailt, kas võib kedagi külla kutsuda, ja see kutsutav siis omakorda küsib enda vanemailt ja ütleb, et küllakutsuja vanemad lubasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pöördu ise vanemate poole, ütle, et sinu laps väga sooviks nende last külla kutsuda ja temaga koos mängida. Küsi, millal nende meelest on sobiv aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ongi vanemate asi. laps küsib oma vanemailt, kas võib kedagi külla kutsuda, ja see kutsutav siis omakorda küsib enda vanemailt ja ütleb, et küllakutsuja vanemad lubasid.

Meil täpselt selliselt ongi. Laps helistab, kas võib külla minna. Mina vastan, kui sõbra vanemad lubavad, siis võib. Või helistab, kas sõber võib külla tulla, siis samamoodi vastan, kui sõbra vanemad lubavad, siis võib.
Muidugi on olukordi, kus ma ei luba (õppimata, kodus koristamine pooleli jne). Üldjuhul ikka luban.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.02 18:20; 05.02 19:58; 05.02 21:06; 05.02 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt on vanematel endal suhtlemisprobleemid. Mina nt. ei taha ka võõraid oma koju. Lihtsalt häirivad, lärmakad ja tüütud. Laste tubades ka mängida ainult ei taheta.

Siin on ju vastupidi, tüdrukul külas ikka käiakse, kuid teda ennast ei lubata sõpradele külla.
Täna oli see tüdruk eriti õnnetu, et ta ei saa sõprade juurde. Minu laps käis neil külas. Olid mingi tunnikese. Enne seda mängisid koos õues, kelgutasid. Siis läks minu laps sõbrale külla tunnikeseks. Siis jälle olid õues, kuid meile tüdrukut ei lubatud. Vahepeal mindi kodudesse sööma, siis sai jälle see tüdrukute punt õues kokku. Mingi hetk tuli minu laps koos teise sõbraga meile, kuid seda tüdrukut ei lubatud ning ta oli nii kurb, et ta ei tohtinud tulla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.02 18:20; 05.02 19:58; 05.02 21:06; 05.02 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll suhtleks otse selle tüdruku vanematega. Äkki nad ei taha, et laps läheks külla inimeste juurde, kellega nad ise rääkinudki pole. Kui minu laps väiksem oli (nii 7-8-aastane), siis ma küll suhtlesin ise nende sõprade vanematega, kellel vastastikku külas käidi. Eks hiljem hakati kokku leppima nii, et kumbki küsis oma vanematelt luba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas vanemad on muidu tavalised inimesed? Ei ole mingi imeliku usu või maailmavaate esindajad, mis reegleid paneks? Näiteks põhimõttelised veganid, kes kardavad, et mujal antakse lapsele nagunii loomset toitu ja laps ei suuda keelduda? Või väga rangete reeglitega religiooni esindajad, kes kardavad, et mujal kodus on halb mõju?
Ega te Mustamäel Sütiste kandis ei ela? Tean seal üht peret, kes kasvatavad lapsi selliste ameerikalike ülepingutatud hirmude valguses, a la igal pool võidakse lapsi väärkohelda, laps ei või võõra täiskasvanuga ruumis olla jne. Ma ei usu, et nemadki oma lapsi üksi külla lubavad. Mine tea, äkki antakse alkoholi või ahistatakse 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll suhtleks otse selle tüdruku vanematega. Äkki nad ei taha, et laps läheks külla inimeste juurde, kellega nad ise rääkinudki pole. Kui minu laps väiksem oli (nii 7-8-aastane), siis ma küll suhtlesin ise nende sõprade vanematega, kellel vastastikku külas käidi. Eks hiljem hakati kokku leppima nii, et kumbki küsis oma vanematelt luba.

mina lubasin ka oma last külla vaid nende sõprade poole, kelle vanemaid tundsin ja kellega oli eelnev külaskäik kokku lepitud.

ei ole ise iial mingi imeliku mailmavaatega, vaid hoopis õpetaja, kes on aastakümneid näinud-kuulnud neid “kokkuleppeid” kuidas klassikaaslasi omale või ennast klassikaaslastele külla kutsutakse. olen ikka päris mitmel-setmel korral näinud, kui siinpool soovitatud versioon – küllakutsuja vanemad peavad ka nõus olema – on juhtunud olema selline, et peale üht kõne “ema, ma lähen külla”, teist kõnet ei tehtagi, vaid lihtsalt oodatakse ja räägitakse omavahel, et “minu ema tegelikult ei luba, aga kui me nüüd natuke ootame, siis helistame sinu emale tagasi ja ütleme, et ikka tohib, minu ema on alles tööl, ta ei saa nagunii teada”. ja siis, kui seda juttu pealt kuulanud õpetaja tähendusrikkalt köhatab, siis loobutakse ja ka “küllakutsujal” tuleb meelde, et tegelikult on tal ju huviring või trenn, kuhu pidi minema.

on lapsi, kel on nii suur suhtlemisnälg – tavaliselt nad ise ei käi ringides ega trennides – et nad lausa nõuavad, et teised neid külla kutsuks. ka sellised, kes neid tegelikult eriti ei tunne, nt käivad paar klassi ees- või tagapool.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan ka otse vanematega ühendust võtta ja laps külla kutsuda. Võimalik, et selle tüdruku vanemad on üliettevaatlikud, kuni ei tunne teiste laste vanemaid isiklikult.
Tüdrukud vist väga arvutimänge ei mängi? Minu poja sõpradega on tihti nii, et kui nad tuppa lasta, siis tahavad kangesti arvutis olla ja seepärast ma mõnikord ei luba ka oma poega külla, et tean, et siis mängivad nagunii kogu aja arvutis. Kui tean, et teisel perel keegi kodus ja et see keegi ka valvab, mis tehakse, siis alati luban. Äkki on sellel tüdrukul ka mingi arvutimänguprobleem?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tavakoolis käival lapsel on autistlikud jooned. Ta kipub ütlema asju, mis mõnele võõrale jätab mulje, et ta on ebaviisakas või halvasti kasvatatud.
Lihtsam, las sõbrad käivad meil külas, kui hiljem viltuseid pilke vanemate poolt taluda. Sõpru on õnneks lapsel palju ja neile meeldib meil külas käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui õues mõne sõna juttu räägite, siis võid ka omalt poolt kinnitada küllakutset ning küllatulemise sobilikust. Mina ka tööpäeva õhtuti rohkem kui 1x nädalas kergekäeliselt oma last teistele külla ei luba. Eeldan, et pereliikmeid on rohkem ning vanemate laste lapsevanemad on enamasti töölkäivad, seega võivad vajada tööpäeva õhtust aega ka rahulikumaks olekuks või oma tegemisteks või teiste pereliikmete sõprade võõrustamiseks jne. Puhkepäevadel on sama teema, et pean olema veendunud, et minu lapse küllaminek ei ole teistele pereliikmetele pealesunnitud (kõige lihtsam, kui aeg-ajalt siiski vanematega mingisugunegi ühendus ning vanemad ka ausalt viitavad, kus on piir).
Oma laps ja ta sõbrad juba natuke vanemad ning tubastes tegevustes hakkab ekraanide kasutus tegevustes võimust võtma. Seega, kui oma laps on juba kodus (või teise sõbra juures) piisavalt ekraanis olnud, siis järgmise sõbra juurde külla ei luba. Seda enam, et tema silmade kehvemaks minemise pidurdamiseks on ainuke ravi päevavalguses (just päeva) min 2h väljas olekut päevas, seega jah, on kordi, kus ütlen, et külla minna ei või ja vähemalt oma laps peab vahepeal veetma aega õues. Tore, kui mõni sõber ka välja tuleb ja ma arvan, et õues olemine ja aktiivne tegutsemine ei mõju kehvasti ka sõpradele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt võib meil takistuseks olla vaid see, kui on mingid varem kokku lepitud oma plaanid pereringis. Nendest ma alt ära hüpata lapsel ei luba, sest pean oluliseks, et me perena ka koos aega veedaksime. Samuti peab õppimine ka õhtuks tehtud olema. Tihtipeale õpivadki siis koos sõbra juures ära kui koolist otse külla lähevad. Nii et üldiselt ei näe ma külaskäimises probleemi kui teise lapse vanematele see ka sobib.

Samas meile külla lubamise osas ma üritan end koguaeg tagant utsitada, et ma liiga kergekäeliseks seda ei keelaks. Ma olen erakliku loomuga ja mulle piisab täiesti oma kahest lapsest, hea meelega ma võõraid lapsi oma koju ei lubaks. Samas oma lapsepõlvest on ideaalselt meeles, kuidas ema kedagi meile külla ei lubanud ja oma lastele ma seda isoleeritud tunnet ei taha, seega alati kui keegi meile külla soovib tulla, püüan ka lubada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on siin mõned üksikud vanemad, kes ei luba lapsi külla, tuues lapse jutu järgi põhjuseks et ei tunne võõrustajaperet. Samas ise nad hoiavad eemale. Näiteks, kui meie lapsed kusagil kokku saavad (nt koduses pargis) ja mängivad, siis tuleb ema oma lapsele järele ja suhtleb temaga vaid läbi autoakna, mind isegi ei tereta. Vahel õnnestub ta lapsel pooleks tunnikeseks meile külla tulla, siis on tüdrukutel lõbus ja tore. Panen lastele viineripirukad ahju ja rõõmustan koos nendega. Ent siis heliseb lapse mobiil – ema ootab värava taga autos. Olen lapsele mitu korda öelnud, et kui ta ema helistab, siis kutsugu ta sisse, tahaksin emaga paar sõnakest vestelda. Ei aita. Ema istub endiselt vaid autos ja mängib nutikaga.

Loomulikult pole minu asi täiskasvanuid õpetada. Ent samas mõtlen ma, kas on ikka lapsevanemast tark tegu üritada iga hinna eest ignoreerida oma lapse sotsiaalelu ja mitte tunda tema sõpru ning sõprade vanemaid-kodusid? Minu jaoks on normaalne teada, kust perest on pärit mu lapse parim sõbranna, tema emaga vestluse käigus selgub, kas meil on ühised vaated lastega seotud reeglitele või ei ole, jne. Praegu on lapsed veel 8-aastased, ja kui juba praegu mõni ema vabatahtlikult n.ö kotis elab ja oma laste sõpradest ning sõprade peredest tõesti mitte midagi ei tea, mis saab siis paari aasta pärast, mil tormiline pubekaiga kätte jõuab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tavakoolis käival lapsel on autistlikud jooned. Ta kipub ütlema asju, mis mõnele võõrale jätab mulje, et ta on ebaviisakas või halvasti kasvatatud.
Lihtsam, las sõbrad käivad meil külas, kui hiljem viltuseid pilke vanemate poolt taluda. Sõpru on õnneks lapsel palju ja neile meeldib meil külas käia.

Sellepärast ära küll muretse. Enamus nn. tavalisi lapsi ütlevad külas midagi kohatut. Päriselt ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle teema, kus perekooli selgeltnägijad peavad oma võimed mängu panema:)

Sellisel juhul tuleks ikka lapsevanematega rääkida. Kas lapsel on ehk allergiad ja vanemad kardavad, et ta sööb midagi külas olles? Kas vanemad ehk kardavad, et laps sööb mingit rämpstoitu (see on näiteks minu puhul üks põhjus, miks ma oma lapsi ühe pere juurde ei lase – seal pannakse laste ette kauss mingite eriti õudsate keemiapommidega). Kas teistel lastel on kodus loomad, keda see antud tüdruk võib karta (või vanemad kardavad- mina ei lase oma lapsi ka sinna, kus teatud tüüpi koerad on)? Kas ei lasta last ainult sinu juurde või mitte kuskile mängima? Põhjuseid võib olla nii palju ja meie siin neid pastakast ei suuda välja imeda. Ja viimane variant – vanemad eeldavad, et lapsevanem edastab ise küllakutse. See kehtib minu tutvusringkonnas. Pole lihtsalt nii, et lambist tuleb kamp ühte koju eelnevalt seda vanematega kinnitamata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei luba siis, kui lapsel on õppimata. Või mingi kohustus/lubadus täitmata (no tuba koristamata vmt).
Jah, olen ka erandeid teinud ja suure nurumise peale ikkagi lubanud..kuid selle tulemusel vaatasin nüüd e-koolist, et ühel päeval oli mata kodutöö tegemata. Ja teine juhus, kui lubasin lapse peale kooli klassivennale külla, saades vastu lubaduse sõbra pool koos järgmiseks päevaks ära õppida.. oli tulemus see, et kui talle järele läksin, oli kõik õppimata. Põhjus selles, et sõber oli jõudnud koolis kodutöö ära teha ja minu laps ei tahtnud siis tema juures üksi õppida.

Nii et sellest tuli päris suur tüli majja ja ma taastasin reegli, et nädala sees külas ei käida. Ainult nädalavahetustel. Eks ma mingil hetkel vaatan muidugi selle reegli üle, kuid selleks peab ka laps vaeva nägema.

Tavaliselt nädala sees väga aega ei jäägi külaskäikudeks, sest iga päev on peale kooli ka trenn. Kuid mõnikord on peale trenni end ikka sõbrale külla nurunud.

Poiss 9a.

Seda tüdrukut ei lubata ka nädalavahetustel külla, täna pühapäeval oligi järgmine juhus, kui ei lubatud.

Tegelikult oleks mõistlik sul pöörduda otse vanemate poole, et oma lapse küllakutset edastada. Mõned lapsevanemad eeldavad täiskasvanute vahelist kokkuleppimist, et lapsi lubada. Enda lapsel selline sõber, tema vanemad helistasid alati üle, et saada kinnitust ja ka andmaks edasi oma lapse kutse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps Mis põhjustel te ei luba oma last sõpradele külla? (algklassid)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.