Esileht Ilu ja tervis Mis protseduur hambakivi eemaldamiseks?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Mis protseduur hambakivi eemaldamiseks?

Postitas:

Tere,
Mul tekib regulaarselt hambakivi ja seni olen käinud pärliepesus, et sellest vabaneda, kuskil kord aastas.
Kas soodapesu on ka mida sarnast?

Oskab keegi rääkida, kas pärlipesus tasub edasi käia või võiks proovida ka midagi muud?

Tänan!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selle protseduuri nimi hambakivi eemaldus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu hambaarst kasutab ultraheli ja siis eemaldab mehhaaniliselt, ja jällegi protseduuri nimi on hambakivi eemaldus. Minul hambakivi koguneb ainult ühte kohta (alumiste hammaste taha) ja sealt eemaldabki, teisi hambaid ei puutu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooda-, pärlipesu, UH jms meetodid – ikka abiks.
Nt mu endine tööandja tegi “tavalise kivi” puhul paketti sooda+UH.
Mul endal aga ronib hambakivi sigaruttu ja sigasügavale igemete alla ja kaeltele, seega mulle on ette nähtud hobuseannus tuimastust pluss tunnike piinapinki ca iga 4 kuu tagant.
Ei, tegu pole puuduliku suuhügieeniga.
Ahjaa, UH pole just kah teab mis meeldiv protseduur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamikel inimestel tekibki aja jooksul hambakivi, kellel rohkem kellel vähem. Kõige kergemini tekib hambakivi alumiste esihammaste taha. Hambakivi tekib hambakatu ja süljes olevate mineraalide koostoimel, tekitab igemepõletikku ning võib viia ka parodontiidi tekkeni. Hambakivi teket saab mingil määral piirata hea suuhügieeniga (hambaniit). Ka toitumisharjumused mõjutavad hambakivi teket (pehme ja süsivesikuterikas toit ehk näiteks saiatooted, maiustused soodustavad).
Tavaliselt peabki hambakivi umbes kord aastas eemaldama. Kui hambakivi tekib väga kiiresti, siis ka tihedamini.
Hambakivi eemaldatakse ultraheliaparaadi ja käsiinstrumentidega.

Soodapesu/pärlipesu on leebem protseduur, mis eemaldab toidust või tubakast tekkinud pigmendi ning hambakatu (pehme katt, mis ei ole veel jõudnud kambakiviks muutuda). Tulemuseks on puhtamad ja mõnel juhul ka valgemad hambad.
Hambaarstid nimetavad pärlipesu tihtipeale harjumusest soodapesuks, sest varem tehti protseduuri soodapulbriga. Nüüd kasutatakse enamasti kaltsiumkarbonaadi pulbrit. Üldiselt protseduur on sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis Mis protseduur hambakivi eemaldamiseks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.