Esileht Ilu ja tervis Mis see ometi on? Kõriteema

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Mis see ometi on? Kõriteema

Postitas:

Kirjutan siia, et teada saada, kas kellelgi veel sellised tunnused nagu minul. Abi ei oska enam kuskilt leida. Maikuus hakkas mul mõnel päeval tekkima kummaline tunne kõrisse. Vahel oli see nagu tükitunne, vahel nagu kõri oleks turses ja raskem hingata (kuigi hingata sain siiski hästi). Kuna tunne ära ei kadunud, siis hakkasin kahtlustama, et tegu võib olla allergias, sest tundsin seda just teatud toite süües. Läksin allergoloogi juurde, kus sain oma kahtlusele kinnitust-mul ongi allergia ühe toiduaine vastu ja seega jätsin selle oma menüüst 100% välja (ka peidetud kujul). Nüüdseks olen sellest allergeenist hoidunud 3 kuud, kuid mure on kõriga süvenenud. Mul on kõri turses vs tükitunne nüüd iga päev. Vahel on see juba hommikuti, vahel alles õhtul. Ööga läheb paremaks ja üldiselt ongi päeva esimesel poolel parem olla. Lisaks on nii, et mingil hetkel tekivad juurde krooksud maost (mitte kõrvetised). Kui need välja tulevad, on hulga parem olla, aga probleem siiski ära ei kao.

Uuritud kilpnääret, kõik korras. Nüüd lähen gastroskoopiasse, kuid ise ei arva, et refluks on.
Küsingi nüüd, et kas kellelgi veel on kõris nagu paistes tunne (nagu siis, kui sööd allergeeni ja suu läheb tursesse), röhatised, aeg-ajalt ninaneelunohu, kurk kuiv, suu kuiv. Kaua see teil kestis ja mis aitas?

Ei usu, et tegemist on ärevushäirega, kuna puudub igasugune stress ja pinge. Aga tunnen, et see väga ebameeldiv tunne hoopis tekitab mulle küll varsti paanikahoo, sest ma juba kardan, et äkki ühel hetkel paistetab kõri täitsa kinni.

Ahjaa, tehtud ka gluteeni ja laktoosi testid ning piimavalgu suhtes. Kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik refluksi tunnused on olemas, aga sa ei arva, et sul on refluks, miks küll?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suukuivus- see pole päris tavaline sümptom, sellega kontrolliks Sjögreni sündroomi (reumatoloog tegeleb sellega).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

klassikaline ärevushäire aga muidugi, ei usu ju seda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hakkas samamoodi ühel päeval tükitunne kurgus, koguaeg oli selline tunne, et keegi pooks, igasugused sallid ahistasid jne. Kuna olen ärevik ja käisin samal ajal ka psühhiaatri juures, olin kindel, et need kaebused närvidest, kuid psühhiaater suunas igaks juhuks gastroenetroloogile, tehti gastroskoopia ja võeti proovid, proov tuvastas kerge gastriidi ja diagnoosiks saingi refluksi. Ma ei uskunud ise , et tegu võib olla mao probleemiga aga oligi. Nüüd on sellest möödas 2 aastat ja võtan pidevalt maorohte, sest selle ajaga on tekkinud ülakõhuvalud, rinnakuvalud, röhatised, keel on valge.Kindlasti on asi ka närvides kinni, peale diagnoosi hakkasingi veel rohkem oma keha tunnetama, kõrvetisi õnneks ei ole mul. Muidu väliselt oli magu korras, haavandeid polnud, ravimeid kasutan vastavalt vajadusele. Et kindlasti kontrolli magu, tükitunne viitab mao probleemile- refluksile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ei usu, et tegemist on ärevushäirega, kuna puudub igasugune stress ja pinge.

Ei ole usutav. Su kirjutis räägib muud. Ikka oma ärevusega pead ka tegelema lisaks mao ja muudele uuringutele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, laenuta või osta omale raamat: “Võluv soolestik” Julia Enders
teeb paljud asjad selgemaks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Mis see ometi on? Kõriteema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.