Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mitu peetumist

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Mitu peetumist

Postitas:

Mul on olnud kolm raseduse peetumist. Lubasin endale kunagi, et kui ma lõpuks oma kaua oodatud tita kätte saan, panen oma loo julgustuseks ja lohutuseks ka teistele kirja.

Esimesest rasedusest sain teada 2014. a septembris. Võtsin end arvele Pelgus. Raseduse algus oli enam-vähem, natuke iiveldas, aga ei midagi hullu. Ühel pühapäeva õhtul 11+ nädalal hakkas kõht valutama. Öösel oli kõhuvalu päris hull. Helistasin Pelgu valvetuppa, sealt soovitati NoSpad võtta ning hommikul valvearsti vastuvõtule minna. NoSpa ei aidanud, kõht valutas ikka edasi. Varahommikul hakkas suur verejooks. Läksin kohe haiglasse, aga teha polnud enam midagi. Tehti kirurgiline puhastus. Öeldi, et tegelikult oli rasedus juba paari nädala eest peetunud.

Teise rasedusega ootasin teadlikult aasta. Lihtsalt tahtsin ise vaimselt kosuda. Teisest rasedusest sain teada 2015. a augustis. 6. nädalal hakkas määrima. Läksin arsti juurde, kes pakkus raseduse suuruseks 4.-5. nädalat ning kirjutas välja progresterooni. See aga ei klappinud ajaliselt kuidagi, sest selle järgi sain positiivse rasedustesti enne, kui olin rasestunud. Arst kutsus nädala pärast tagasi, nii kaua võtsin progresterooni, kuid määrimine vähemaks ei jäänud. 7. nädalal kinnitas arst peetumise.

Selle peale saatis arst mind geenitesti tegema. Järjekord oli pikk, aga saime lõpuks löögile. Minul tuvastati foolhappe omastamise probleem, muu oli korras. Kuna Pelgus oli arst sellise suhtumisega, et proovime kolmandat korda ka niisama ja vaatame, mis juhtub, vahetasin arsti ning läksin ITK-sse dr Aluri juurde. ITK-s tehti hulk analüüse, mis põhimõtteliselt olid korras. Ka abikaasa käis analüüse andmas ja temal samuti kõik korras.

Kolmandast rasedusest sain teada 2016. a märtsis. Arst kirjutas kohe välja retseptiravimi foolhappe (hästi suur annus), Gepretixi (progresteroon) ja Dexamethadoson, mis oma immuunsüsteemi alla surub. Esimesed nädalad läksid kenasti, enesetunne oli, nagu pidi. Seda suurem oli ehmatus, kui 9. nädalal tuvastati ultrahelis jälle peetumine. Minu oma arst soovitas järgmisel korral hakata lisaks ka iga päev kuni raseduse lõpuni Clexanet süstima (kuigi analüüsidest selleks vajadust ei selgunud).

Pärast seda läksin TÜK-i dr Anu Rulli vastuvõtule, sest tema on peetumiste-katkemistega väga palju tegelenud. Tema seisukoht oli, et asi polegi ravimites, vaid lihtsalt minu keha eripäras. Ma täpsemalt tema teooriat ei mäleta, aga loogika oli see, et neil naistel, kellel on palju peetumisi, ei teki raseduse alguses lootes mingeid vajalikke protsesse, et loode üldse normaalselt arenema hakkaks. Tema sõnul oli vaja lihtsalt proovida ja proovida, kuni lõpuks õnneks läheb. See tundus väga kurb ja trööstitu diagnoos.

Järgmisest rasedusest sain teada 2016. a juulis. Dr Aluri jätkas sama ravimiskeemiga, nagu kolmanda raseduse puhul, lisaks siis igapäevased Clexane süstid. Päris vastik oli iga päev end süstida, aga alguses oli hirm suurem, kui tegelikult asi väärt on. Teised ravimid jäid ära u 14. nädala paiku.

Kokkuvõttes jäi see rasedus püsima. Kui rohtude võtmine kõrvale jätta, siis rasedus läks üsna kergelt. Ei olnud väga hullu iiveldust, kaalu tuli juurde 13 kg, selg eriti ei valutanud (täitsa lõpus oli paar korda tugevam seljavalu), proovid ja kõik muu oli korras. Ja lõpuks nüüd 2017. a märtsi lõpus sündiski see kaua oodatud tita.

Kõik, kes on pidanud selle läbi elama, siis julgustan ja lohutan – küll ükskord kõik laabub. Peab endale aega andma ning ikka lõpuni pingutama ja mitte alla andma. See kõik on seda väärt! 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 18:23; 07.04 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul peetus esimene rasedus augustis 2016, nii vara, et kui 5. nädalal määrimisega ultrahelisse läksin, polnud näha enam midagi. Nädal hiljem algas tugev verejooks. Teine rasedus peetus novembris 2016. 6. nädala alguses käisin määrimisega UHs, loode oli umbes 2 nädalat arengust maas, arst siis veel peetumist ei kinnitanud, 2 nädalat vahet on veel ok. määrimine päris ära ei jäänud, 8. nädalal määris juba pidevalt ja 9. rasedus katkes, ilmselt oli peetunud juba seal 5. nädala kandis. Peale seda saadeti mind TÜ kliinikumi Kristiina Rulli vastuvõtule, kes on korduvaid peetumisi-katkemisi palju uurinud. Tema tegi mulle erinevaid analüüse, millest selgus, et üks minu autoantikehade näite on väga paigast ära, mis viitab Leideni mutatsioonile. Kuigi seda diagnoositakse kahe analüüsiga, mis tehakse 12 nädalase vahega. Aga ma jäin enne teist analüüsi uuesti lapseootele. Korraldus oli rasedaks jäädes kohe arstile kirjutada, mida ma ka tegin. Sain alustuseks peale duphastoni, 6. nädala alguses käisin UHs, kus oli kõik väga kenasti korras ning sellest ajast alates süstin clexanet. Kusjuures minu jaoks pole enda igapäevases süstimises mingit probleemi. Pole ka need süstid eriti valusad. Uus arstiaeg on homme, siis on suures plaanis juba selge, kas ravist on abi olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul peetus esimene rasedus augustis 2016, nii vara, et kui 5. nädalal määrimisega ultrahelisse läksin, polnud näha enam midagi. Nädal hiljem algas tugev verejooks. Teine rasedus peetus novembris 2016. 6. nädala alguses käisin määrimisega UHs, loode oli umbes 2 nädalat arengust maas, arst siis veel peetumist ei kinnitanud, 2 nädalat vahet on veel ok. määrimine päris ära ei jäänud, 8. nädalal määris juba pidevalt ja 9. rasedus katkes, ilmselt oli peetunud juba seal 5. nädala kandis. Peale seda saadeti mind TÜ kliinikumi Kristiina Rulli vastuvõtule, kes on korduvaid peetumisi-katkemisi palju uurinud. Tema tegi mulle erinevaid analüüse, millest selgus, et üks minu autoantikehade näite on väga paigast ära, mis viitab Leideni mutatsioonile. Kuigi seda diagnoositakse kahe analüüsiga, mis tehakse 12 nädalase vahega. Aga ma jäin enne teist analüüsi uuesti lapseootele. Korraldus oli rasedaks jäädes kohe arstile kirjutada, mida ma ka tegin. Sain alustuseks peale duphastoni, 6. nädala alguses käisin UHs, kus oli kõik väga kenasti korras ning sellest ajast alates süstin clexanet. Kusjuures minu jaoks pole enda igapäevases süstimises mingit probleemi. Pole ka need süstid eriti valusad. Uus arstiaeg on homme, siis on suures plaanis juba selge, kas ravist on abi olnud.

Ka Minul on 1 korra läbitud see õudus ja ei jõudnud kaugemale, kui 11 nädalani. Uuesti jäädes, kirjutas arst Mulle klexanei ravi. Kuklavoldi UH-is selgus, et ,, täpikesega” on kõik hästi ja ravi sobib väga hästi. Kõhubeebil kõik hästi. Sünnitasin lapse 41+1 ja laps terve kui purikas. Nüüd ootame teist beebit ja loodame, et taas kõik läheb hästi ja kasutusel klexanei ravi . Hetkel rasedust 12+ ja kõik korras. Tehti just UH ja näidud korrras.

Ilusat ja muretut rasedust Kõikidele!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud üks peetumine ja alles see oli alles peale KV uuringut, mis tegi asja kuidagi eriti raskeks. Nüüd ootan jälle last, nädala pärast KV. Loodan, et seekord kõik korras ja jääb ka nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie titekesel eilses UHs süda lõi ja areng vastas ootustele (7+3). Arvestades seda, et mul on teada konkreetne viga, ravi on peal ja ma pole seni ühegi rasedusega nii kaugele jõudnud, on juba palju kindlam tunne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli 1 katkemine ja 1 peetumine – 3s kord läks õnneks 🙂

Esimene katkemine oli 2014 septembris – hakkas määrima 5-6 nädala pealt ning duphaston ei suutnud rasedust hoida. Järgmine katse oli sama aasta lõpus, mis kahjuks lõppes peetumisega 2015 jaanuaris (peetus vist samal ajal, mis esimene aga avastati paar nädalat hiljem) ning puhastati tabletiga. Teise raseduse ajal avastas naistearst, et mu veri oli “liiga paks” ja pidin hakkama süstima vere lahjendajat, kuid tänu jõulu pühadele ei jõudnud piisavalt ruttu rohtu peale saada :(. Käisime mehega geneetikul, kuid nemad midagi ei leidnud. Naistearst siis soovitas kuu aega enne järgmise raseduse proovimisest hakata võtma hertemagnyl tablette ja foolhapet. Kuna rasedus tuli üllatusena 2016 mais siis sain rohud peale u 4dal nädalal. Hertemagnyl tablette võtsin kuni 36nda nädalani. Viimane rasedus õnnestus ning 2017 jaanuaris kohtusin oma vikerkaare beebiga 🙂

Loodan, et minu lugu annab kellegile lootust 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tore on lugeda kokkuvõttes positiivseid lugusid. Natuke imestan, et juba pärast esimest peetumist, on määratud ravi (nt progesteroon). Kas oli siis mingeid lisanäidustusi? Tehti mõni analüüs? Kus te arsti juures käite?

Minul oli hiljuti peetumine. Küsisin arstilt, kas uue raseduse tekkimisel peaksin kuidagi erilise jälgimise all olema või mingeid lisaanalüüse andma. Arst vastas, et ei. Samas olen väga mures, et võib tekkida uus peetumine, võib-olla oleks võimalik ravimitega rasedust toetada. Lisaks on probleem selles, et ITK-s tuleb esmalt aeg panna ämmaemanda juurde (naistearstidele on ka järjekord liiga pikk), kes vist ravi ei määra. Viimase peetumisega ei tundnud ämmaemand üldse huvi väga madalate PAPP-A ja HCG väärtuste vastu (ütles, et tema neid ei vaata, polnud ka kellegi teise poole pöörduda, ITK-s ju arsti juures arvel ei olda). Saan aru, et need näidud üksi ei näita midagi, kuid need olid tõesti väga madalad. Madalad PAPP-A ja HCG oleks võinud olla esimene indikatsioon, et kõik ei ole korras ja peetumine oleks avastatud varem.

Võib-olla peaks pöörduma Pelgulinna või erakliinikusse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tore on lugeda kokkuvõttes positiivseid lugusid. Natuke imestan, et juba pärast esimest peetumist, on määratud ravi (nt progesteroon). Kas oli siis mingeid lisanäidustusi? Tehti mõni analüüs? Kus te arsti juures käite?

Minul oli hiljuti peetumine. Küsisin arstilt, kas uue raseduse tekkimisel peaksin kuidagi erilise jälgimise all olema või mingeid lisaanalüüse andma. Arst vastas, et ei. Samas olen väga mures, et võib tekkida uus peetumine, võib-olla oleks võimalik ravimitega rasedust toetada. Lisaks on probleem selles, et ITK-s tuleb esmalt aeg panna ämmaemanda juurde (naistearstidele on ka järjekord liiga pikk), kes vist ravi ei määra. Viimase peetumisega ei tundnud ämmaemand üldse huvi väga madalate PAPP-A ja HCG väärtuste vastu (ütles, et tema neid ei vaata, polnud ka kellegi teise poole pöörduda, ITK-s ju arsti juures arvel ei olda). Saan aru, et need näidud üksi ei näita midagi, kuid need olid tõesti väga madalad. Madalad PAPP-A ja HCG oleks võinud olla esimene indikatsioon, et kõik ei ole korras ja peetumine oleks avastatud varem.

Võib-olla peaks pöörduma Pelgulinna või erakliinikusse?

Esimene kord ei tehtud eraldi analüüse, sest polnud vajadust. Kuna teisel korral jõudsin arsti juurde määrimisega, siis jah progresterooni kontrolliti.

Kahjuks tavapärane suhtumine ongi selline, et enne 2-3 peetumist ei tehta midagi. Öeldakse, et looduslik valik. Paljudel lähebki teisel korral kõik kenasti, aga kui ikka mures oled, siis mine erakliinikusse. Võid ka Pelgulinna proovida, mind võttis küll seal esimesel korral arst vastu.

Teemaalgataja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 18:23; 07.04 19:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Mitu peetumist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.