Esileht Väikelaps Mitu tundi päevas peaks lugema õppimiseks harjutama ?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Mitu tundi päevas peaks lugema õppimiseks harjutama ?

Postitas:

Meil on ikka väga tore suvi see aasta ,et lugemine enne kooli ikka saaks ometi selgeks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.06 18:01; 13.06 21:59; 19.06 17:28; 20.06 20:47; 20.06 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asja, sa teed nalja või? Mis tundidest sa räägid? Alustad 5-10minutist ja kui lapsel vastu hakkab, siis teed pausi, vastikuks ei tohi õppimine muutuda. Miks sa varem ei hakanud lapsele lugemist ja tähti õpetama? Mõtle, mis stressi sa sellega lapsele tekitad, on ju suvi ja mängimise aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et kuni pool tundi on ok. Kui loed ka ise vahel mõne sõna/lause ja aitad teda järje peale. Nt peale hommikusööki, siis on laps värske ja tegutsemisaldis, pole jõudnud veel mängumaailma rännata:)

Kui iga päev pool tundi loete, saate sügiseks lugemise selgeks küll:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et kuni pool tundi on ok. Kui loed ka ise vahel mõne sõna/lause ja aitad teda järje peale. Nt peale hommikusööki, siis on laps värske ja tegutsemisaldis, pole jõudnud veel mängumaailma rännata:)

Kui iga päev pool tundi loete, saate sügiseks lugemise selgeks küll:)

Karu aabitsast veerib niiöelda aga isegi sõna haaval loeb kokku EMA PESI PESU.ISA PESI PESU Sellest ju vähe kui ta need kerged laused kokku loeb.Kooli aabitsas ju palju raskemad sõnad ja laused.Vanasti oli tähtis et enne kooli oleks tähed ja numbrid selged ja siis koolis kõik lapsed koos õppisid lugema aga nüüd tahetakse juba ,et kooli minnes peab oskama …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.06 18:01; 13.06 21:59; 19.06 17:28; 20.06 20:47; 20.06 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

appi, mis jutt see on, et vanasti õpiti koolis lugema. Meile küll nõuka ajal õpetati lasteaias tähti ja lugema õppisin 4-aastaselt. No olgu, natuke hiljem võib ka, poisid sageli on aeglasemad, aga isegi mu vend, kes oli laisk, õppis 6-aastaselt lugema. Tänapäeval minu arust lihtsalt vaadatakse koos lastega vähe raamatuid, muidugi siis on raske kui alles 7selt selle kõigega tegelema hakata. Mu lapsed said 3. sünnipäevaks aabitsad. Tähed olid selleks ajaks enamus selged. Igal õhtul loeme koos unejuttu. Lapses on huvi olemas ja olen kindel, et kui on õige aeg, pole ka lugemine probleem. Aga kui tõesti pole varem asjaga tegelenud, siis mine tänavale. Lugege koos silte jne. Ei pea ju ainult toas laua taga nn tuupima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

motiveeri teda kuidagi. oma poisi, kes käib küll juba koolis, aga kes ka lugeda ei armasta, saan ainult lugema neid raamatuid, mis ta ise välja valib. nüüd käibki omaalgatuslikult raamatukogus ja valib ise endale lugemise.

enne kooli oli ka nii, et igat raamatut ei tahtnud lugeda. näiteks muinasjutud talle üldiselt ei meeldinud. samas mingid naljakad luuletused näiteks meeldisid. meil oli kasutuses näiteks poiste aabits. olgem ausad, ühtegi last ei huvita lugeda lause: “ema pesi pesu”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti oskasid (no peaaegu) kõik kooliminevad lapsed nõukaajal lugeda! Ja hakati selleks harjutama ja õpetama ikka oluliselt varem ja ei jätnud vanemad seda lasteaia kaela ega viimaseks suveks hoogtöö korras.
Õpetada saad niikaua kui laps lubab, kui te igalpeval pool tundi õpite (ja ei pea olema korraga, kasvõi sünakaupa, lugege tänavasilte või misiganes) on lugemine juba sorav. Väsinud ja tüdinud last õpetades ja sundides tekitad sa talle ainult vastikuse lugemise kui sellise suhtes. Ainult veerides kooliminev laps saab hakkama küll, aga kuna lugemise kiirus kasvab aabitsas pris kiiresti, siis hahake jah praegu harjutama, muidu peab seda tegema kooliaasta jooksul. Aga saab ka nii, pole mõtet paanitseda, kui laps veel kiiresti ei loe sügiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peida mingid asjad (maius) ning kirjuta otsimiseks vihjed, on lapsel lõbusam ning ehk ka rohkem huvi.
Lugege kordamööda (ajakirja, raamatut) sõnade/lausete/lõikude kaupa, et lapsel huvi säiliks. Multifilmidel (dvd-na)on võimalik panna hääle asemel subtiitrid, äkki innustab see sõnu kokku lugema. Ausalt öelda Karu-aabits minu lapsele üldse ei istunud ei ette lugemisena ega ka lugema õppimisel (oma lapsele sobis hoopis üks vana aabits, aga lugema õppimisel oli sellest vähe kasu, sest tal oli väikesest peast vaatamisest/kuulamisest need jutud pähe jäänud). Kui tähed olid selged, siis üritasin lapsele huvipakkuvama sisuga raamatuid (trükitähtedega on vähem, aga luuletused või jutuked ning oma laps läks üsna kiirelt üle kirjatähtedega raamatutele) leida, siis oli ka huvi. Tegelikult oli minu lapsel ka huvi koomiksite vastu, kuid need olid ainukesed, mida ma ette ei lugenud (kuidagi keeruline) ning eks ta siis tasapisi veeris ise neid sõnu sealt kokku.
Oma laps oskas küll lugeda varemalt, aga veel kevadel enne kooli tundus, et soravust vähe. Lugemissoravus tuli tegelikult hüppeliselt suvel nö kõikide tegevuste (sõidu ajal sildilt lugemine eeldab kiirust).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no jumaa eest, kas üldse ei loe lastele raamatuid, koos lastega ei vaata raamatuid? Õhtul loed laspele unejuttu,s isi palu raamatust tal alati esimene lause ise kokku lugeda enne kui edasi loed. Nädal hiljem las loeb kaks lauset. Ei olegi vaja ilusa ilmaga tuupida siis.

Või hommikul peale hommikusööki saad ju võtta need 15 minutit, enne kui terveks päevaks õue lähete.

ja kas sa arvad, et vihmaseid, külmi ilmasid ei tule suvel piisavalt, kui muud pole teha lapsel kui toas multikaid vahtida?

Kui kaubanduskeskusesse lähete, siis lase lapsel lugeda kaupluste nimesid, poes hinnasiltidelt kauba nimetust jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olen samas olukorras olnud.
Laps, kellest juttu, õpib juba ülikoolis.

Tähtis ei ole tundide arv, tähtis on, et lapsel tekiks ja säiliks huvi.
Saan aru, et laps juba veerib, no ongi väga hästi.
Kõik need mängud ja ettelugemised on omal kohal, iseseisvat lugemist ei pea palju olema, kuni see on lapsele veel raske. Võib-olla ta suve teises pooles “läheb lahti”, siis lapse järgi saad vaadata. Võite näiteks võtta kahe peale lugemiseks mõne raamatu- loete nii, et laps loeb mingi jupi ja siis sina ise edasi. Näita lapsele, milline tore maailma on lugemine. Mõni laps jälle läheb hasarti- mäletan, et minu laps oli vaimustuses igasugu töövihikutest, suve jooksul täitsime neid hulgi, kõik mis saada olid vähegi.

Kooli algusega teie tee ei ole lõppenud, teatud mõttes alles algab. Sellise lapsega peab alguses kindlasti koos õppima, aitama tööjuhenditest aru saada, lugema kodus aabitsatekste üle, isegi kui neid pole koju antud. Nii et oluline on hoida lapse huvi ja õppida koostööd, pingestatud treenimine ei tule sellele kasuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mind küll keegi ei õpetanud ja lasteaias ma ka ei käinud. Koolis õppisingi lugema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänu sellele oli mul koolis surmani igav esimeses klassis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil aitas see, kui lugesin ise teksti ühe korra soravalt ette ja siis luges tema üle. Kui osavamaks sai, siis mina enam ei lugenud. Ühte teksti lasen lugeda vähemalt 2 korda.

Harjutame iga päev u 15 min lugemist ja kolm lühikest lauset kirjutamist.

Lugusid kuulata lapsele väga meeldib, raamatuid oleme beebist peale vaadanud. Tähed, numbrid olid selged 2,5 a vanuses, aga ise lugeda ta üldse ei tahtnud. Kuueselt võtsin asja ise käsile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll nõuka ajal kooli minnes lugeda ei osanud. 1.klassi lõpuks sain lugemise selgeks. Vanemad jah sundisid mind iga päev lugema, kuid selgeks sain lugemise siis, kui näppu sattus raamat, mis mind köitis, oli minu jaoks huvitav jne.
Minu enda laps ei hakanud ka väga kergelt lugema. Küll on tal väga suur huvi looduse vastu ning siis tänu sellele õppis ka lugema. Ma lihtsalt keeldusin talle päevast päeva ette lugemast. Õhtuti unejuttu ikka lugesin, kuid päeval tema loodusraamatuid ette ei lugenud enam. Hakkas ise pusima, algul veerides, varsti juba kiiremini. Loodusteemalised raamatud huvitavad teda siiamaani, loeb neid söögi alla ja söögi peale (ta teadmised elusloodusest on nüüdseks juba paremad, kui minul või ta algklasside õpetajal, kes neile loodusõpetust annab). Nüüd kui lugemine selge, loeb laps ka laste ilukirjanduslikke raamatuid rõõmuga.

Teemaalgataja leia sellised raamatud, mis last huvitavad, need on kõige paremad motivaatorid lugema õppimiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed läksid kooli eelmisel aastal ja õppisid seal lugema. Midagi halba nendega ei juhtunud, 1. poolaasta lõpuks olid teistega samal tasemel ja seejärel kevadeks parimate hulgas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles vanuses koolieeliku tähelepanuvõime pedagoogide sõnutsi on 20-30 minutit. Täpselt nõnda kaua peakski üks õppetund neil kestma. On normaalne, et võtate iga päev sellise rutiinse rahuliku ja kindla aja, 20 minutit, mil laps teab et vot nii, nüüd istume ja õpime natukene! See on ühtlasi suurepärane harjutus paari kuu pärast algavaks koolieluks. Oodata selles vanuses lapselt, kes suvel päevad läbi ainult ja ainult mängib, et ta istuks ühes ööpäevas 20 minutit paigal ning keskenduks raamatutarkusele, ei ole lapse piinamine (nagu mõned siin kindlasti mulle nüüd väita üritavad).

Tänapäeval on poed igasugu lahedaid õppematerjale tuubil täis, on töövihikuid koolieelikutele jpm. Või võtad kätte mõne huvitava ja lapsele väga meeldiva raamatu, loed sealt ise lapsele ette kuni kõige põnevama kohani, ning siis ulatad raamatu lapsele ja palud tal edasi lugeda. Sobivad ka Miki-Hiire koomiksid, seal on pildid ning lapsel tekib huvi teada, mida tegelased ütlevad.

Minu lapsed on juba koolis, kuid siiamaani on meil säilinud selline nõue, et lapsed peavad iga päev vähemalt 20 minutit raamatut lugema. Oleme valinud selleks õhtuse aja, mil lastel on hambad pestud ja istuvad voodis, ning siis on neil käsk natuke lugeda. Panen kas või munakella öökapile. Sel ajal on neil rangelt keelatud ringi joosta, voodil hüpata, põrandal aeleda ning kisendada, vaid nad on kohustatud vaikselt istuma ning lugema. Päris hea keskendumisharjutus lastele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 10:57; 16.06 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänu sellele oli mul koolis surmani igav esimeses klassis.

Sama siin. Viidi teise klassi edasi ning ka seal oli liiga igav. Tulemuseks oli see, et kaotasin õppimise vastu huvi ning muidu eeskujulikust lapsest sai probleemne tundi segav tegelane. Klassijuhataja enda sõnad. Anti küll lisaülesandeid jne, aga sellest jäi väheks. Kool ei olnud minu jaoks põnev. Nooremate õdedega enam seda viga ei tehtud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänu sellele oli mul koolis surmani igav esimeses klassis.

Sama siin. Viidi teise klassi edasi ning ka seal oli liiga igav. Tulemuseks oli see, et kaotasin õppimise vastu huvi ning muidu eeskujulikust lapsest sai probleemne tundi segav tegelane. Klassijuhataja enda sõnad. Anti küll lisaülesandeid jne, aga sellest jäi väheks. Kool ei olnud minu jaoks põnev. Nooremate õdedega enam seda viga ei tehtud

Aga samas on ju lugemine vaid üks paljudest-paljudest koolis õpetatavatest asjadest! Mõni saab lugemise koolis kiirelt selgeks, siis on ju ka temal edaspidi samamoodi igav, eks ole.

Kui ongi selline laps, kes haarab kõike lennult ja on lahtise peaga, siis ei tasu selles süüdistada enne kooli lugemaõppimise pattu. Vaid nii ongi- sel lapsel on koolis igav üleüldse ja siin aitab kas lapse süvaõppekooli panemine või talle lisakoormuste (huviringid, teadlaste klubid jms) leidmine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 10:57; 16.06 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-4 lauset iga päev.
Kui juba lugemine põhimõtteliselt selge, siis pikemad lõigud vilumuse tekkimiseks 6-7-aastaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et kuni pool tundi on ok. Kui loed ka ise vahel mõne sõna/lause ja aitad teda järje peale. Nt peale hommikusööki, siis on laps värske ja tegutsemisaldis, pole jõudnud veel mängumaailma rännata:)

Kui iga päev pool tundi loete, saate sügiseks lugemise selgeks küll:)

Karu aabitsast veerib niiöelda aga isegi sõna haaval loeb kokku EMA PESI PESU.ISA PESI PESU Sellest ju vähe kui ta need kerged laused kokku loeb.Kooli aabitsas ju palju raskemad sõnad ja laused.Vanasti oli tähtis et enne kooli oleks tähed ja numbrid selged ja siis koolis kõik lapsed koos õppisid lugema aga nüüd tahetakse juba ,et kooli minnes peab oskama …

Kui tublisti harjutad, saad isegi ehk õigekirja selgeks. Valus lugeda…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära noki ,kui ei ole midagi asjalikku öelda siis võiks vastamata jätta

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.06 18:01; 13.06 21:59; 19.06 17:28; 20.06 20:47; 20.06 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kirjutades pane ikka kirjavahemärgid õigesti. Ei ole tühik ja koma, vaid on enne koma ja siis alles tühik. Vaata mõnest raamatust, kuidas see käib 🙂 Mitte üldse paha pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene poolaasta tavalises koolis on suhteliselt ärakiri ja lasteaia kiirkordamine. Kui ta sul suudab kokku lugeda 1-2 silbilisi sõnu, siis läheb juba 3 silbiline kiiresti. Minu piiga lõpetas just esimese klassi ning neil oli just esimese klassi lugema õppimise abi ehk siis lugemisklubi. Kord nädalas käisid koos õpetaja andis harjutusi, mida siis koos lugesid.

Kui lubad last arvutisse, siis soovitan lasta tal mängida neid mänge…http://www.frepy.eu/

Lähete poodi, siis koostage kodus lapsele enda list, mida peab otsima. Stiilis piim, leib, sai, või. Kirjutate koos kirja..poes ta peab lugema kokku, mis seal kirjas ning ise üles otsima.

Lisaks lugemise raamatud ” Lupsti lugema” sealsed mängud väga lugema õppimist toetamas.

Leia mõni toreda jutuga trükitähtedega raamat ja lugege kahekesi koos seda. Ära sunni üle 1-2 lehe lugema. Kindlasti ei tohiks seda teha lauataga. Meie läksime teise tuppa istusime kahekesi põrandal ja nii me siis lugesime.
Hästi sobisid minu lapsele selle sarja raamatud, https://www.apollo.ee/ookullitudruk-teele-aitab-uut-sopra.html

TErve suve veel kordasime õppisime, aga kooli algus tundus olevat ikka, et ei oska. Umbes 2 nädalat koolis kui oli tunda, et vot nüüd sai pihta kui vajalik see lugemine on.

Jõudu ja meelekindlust…mõnel lapsel lihtsalt võtab aega…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kirjutades pane ikka kirjavahemärgid õigesti. Ei ole tühik ja koma, vaid on enne koma ja siis alles tühik. Vaata mõnest raamatust, kuidas see käib Mitte üldse paha pärast.

Nutikast kirjutades on väga raske hästi ja õigesti kirjutada ,muudkui kustutan ja jälle kirjutan ja eriti kui kiiresti kirjutada siis läheb viltu lihtsalt ja näpud liiga suured ka 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.06 18:01; 13.06 21:59; 19.06 17:28; 20.06 20:47; 20.06 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene poolaasta tavalises koolis on suhteliselt ärakiri ja lasteaia kiirkordamine. Kui ta sul suudab kokku lugeda 1-2 silbilisi sõnu, siis läheb juba 3 silbiline kiiresti. Minu piiga lõpetas just esimese klassi ning neil oli just esimese klassi lugema õppimise abi ehk siis lugemisklubi. Kord nädalas käisid koos õpetaja andis harjutusi, mida siis koos lugesid.

Kui lubad last arvutisse, siis soovitan lasta tal mängida neid mänge…http://www.frepy.eu/

Lähete poodi, siis koostage kodus lapsele enda list, mida peab otsima. Stiilis piim, leib, sai, või. Kirjutate koos kirja..poes ta peab lugema kokku, mis seal kirjas ning ise üles otsima.

Lisaks lugemise raamatud ” Lupsti lugema” sealsed mängud väga lugema õppimist toetamas.

Leia mõni toreda jutuga trükitähtedega raamat ja lugege kahekesi koos seda. Ära sunni üle 1-2 lehe lugema. Kindlasti ei tohiks seda teha lauataga. Meie läksime teise tuppa istusime kahekesi põrandal ja nii me siis lugesime.
Hästi sobisid minu lapsele selle sarja raamatud, https://www.apollo.ee/ookullitudruk-teele-aitab-uut-sopra.html

TErve suve veel kordasime õppisime, aga kooli algus tundus olevat ikka, et ei oska. Umbes 2 nädalat koolis kui oli tunda, et vot nüüd sai pihta kui vajalik see lugemine on.

Jõudu ja meelekindlust…mõnel lapsel lihtsalt võtab aega…

Suur tänu sulle ,andsid oma kirjaga minule juurde väga palju julgust ja pealehakkamist ja Ilusat päikeselist suve sinu perele .

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.06 18:01; 13.06 21:59; 19.06 17:28; 20.06 20:47; 20.06 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas eestis peab laps ikka veel kooli minnes oskama lugeda?
Mina ei õpetanudki oma last lugema, eelkoolis ise hakkas. Esimese klassi õpetaja arenguvestlusel ütles, et laps ei pea oskama lugeda, kirjutada ega arvutada, et nemad kõik koos õpivad. Ütles, et mul laps loeb nii soravalt, et aga ma teda kindlasti ei paneks ekstra sellepärast kodus lugema. Arvutama ma teda ka ei õpetanud. Koolis õppis ise, õpetaja väga ei soovitanud ka, kuna neil koolis omad õpetusmeetodid ja minu õpetus võib ajada lapse segadusse.
Kella ka tundma ei õpetanud, koolis sai sellegi selgeks ja järsku ise oskaski.
Mida see kool ja õpetajad siis teevad? Kool ju ongi õppimise koht ja õpetajad õpetamiseks? Laps peaks saama suve nautida.
Kui muidugi laps ise on huvitatud lugemisest siis muidugi las loeb. Minu lapsele meeldis Mõmmi aabitsat lugeda ja sirvida. Aga see oli kõik tema enda soovil, ekstra laua tirida ja lugema panna, kui lapsel endal huvi puudub, pole küll mõttekas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Väikelaps Mitu tundi päevas peaks lugema õppimiseks harjutama ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.