Esileht Väikelaps multikate vaatamine hommikuti

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: multikate vaatamine hommikuti

Postitas:

Loen, et paljudes peredes kuulub hommikurutiini juurde telekast multikate vaatamine. Tean, et mu sugulaste peres (lasteaialastega) on ka nii. Küsin huvi pärast, et miks nii tehakse? On mingi praktiline põhjus? Lihtsalt uudishimust küsin, mitte paha pärast. Minu lapsed vaatavad ka vahel multikaid, aga ainult pärastlõunal/õhtul. Minu arvates on hommikul niigi kiire ja kõigil palju askeldamist, et miks seda protsessi multika võrra veel pikendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu sõbranna laps oli hommikuti nii unine, et sai tasapisi silmad lahti alles diivanil, kui midagi huvitavat tuli. Igas peres omamoodi. Ei ole ühesuguseid vanemaid, kasvatusprintsiipe, lapsi. Nii ongi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps on unine, siis peaks ta selle vältimiseks õhtul varem magama panema. Ka ka ei saa hommikul multikate vaatamise vajadusest aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei ole hommikuti üldse kiire. Laps on pikema aja jooksul ärkaja, oma 15-20 minutit virgub ikka. Hommikul ärkan, äratan lapse, tema tuleb tekk käes elutuppa, paneb multikad ja vaikselt toibub. Mina samal ajal valmistan hommikusööki. Siis sööme koos ja hakkame pesema-riidesse panema. Silmade avamisest kuni toast välja astumiseni läheb 1.5-2 tundi. Hea, rahulik ja mõnus.

Varem olid meil kiired ja stressirohkem hommikud, kõik olid tigedad. Seega muutsimegi oma rutiini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul näiteks laps on hommiku inimene ja mina ei ole seda absoluutselt. Neljane ärkab tavaliselt enne minu kella ja siis suundubki multikaid vaatama. Multikad jäävad veel ka hommikusöögi taustaks. Kui laps enne mind ei ärka, siis ei vaata ka multikaid. Mingit lisa ajakulu see ei tekita ning ilma igasugu rahmeldamiseta oleme u 40 minutiga peale ärkamist uksest väljas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ei ole hommikuti kiire. Ärkame tund enne seda, kui peame uksest välja astuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kord vaatame, kord mitte. Vaatame vaid põhjusel, kui tekib vaba hetk ja laps parasjagu diivanil lesimas või istumas ja täidab aega rõõmsalt mõne vahva lühikese multsiga, kuni mina ennast riide panen vmt. Ilusasti jõuame kõike.

See multikate hirm on osadele kohe nagu sisse kodeeritud. Võtke rahulikumalt, ärge kontrollige elus kõike nii paaniliselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 08:25; 19.06 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres ei ole argipäevahommikuse multikavaatamise rituaali, eks igal pool ole omamoodi. Üksvahe mõtlesin ka, et näe teised lapsed alustavad päeva multikatega, proovin siis kah. Kuid meil see kahjuks ei toiminud – sel juhul jäidki lapsed multikaid vaatama ning kõik hommikuaskeldused nagu söömine, pesemine, riietumine jne, jäidki neil tegemata. Selgitasin lastele, et nad võiksid õppida tegema mitut asja korraga – poole silmaga vaatavad multikat, ise samal ajal tõmbavad diivanil pükse jalga. Ei osanud nad nõnda. Teine probleem oli see, et kui nad juba telerit vaatama hakkasid, siis tahtsid nad muidugi vaadata multika/ saate lõpuni. Aga kui see multikas pidi lõppema kl 7.40 ning meie pere pidi üheskoos kodust välja astuma kl 7.45, siis 5 minutiga ilmselgelt ei ole keegi võimeline sööma, pesema hambad, panema riidesse, kammima juuksed ning panema saapad-ülerõivad selga. Kuna nägin, et kogu see lakkamatu selgitamine ja moosimine ja pealepassimine ei ole ju tegelikult kogu seda vaeva üldse väärt, siis lõpetasin hommikuse multikapassimise ära. Ma ise ju ka ei vaata hommikuti telerit.

Puhkepäeviti vaatavad lapsed hommikuti multikaid küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdrukul patside tegemise ajaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil vaatavad lapsed (4 a ja 6 a) hommikuti multikaid. Mis vahet seal on, kas vaatavad õhtupoole või hommikul?

Lasteaiapäeval ärkavad, pesevad, söövad putru, seejärel jääb 5-10 min multikateks. Multika võivad mängima panna, kui on pestud, riided ja söönud, ei ole nii, et multikas kohe paralleelselt muude tegevustega jookseb. Nii et multikas ei ole kõigi hommikuste tegevuste taustaks, vaid ikkagi eraldi aeg, kui kõik muu on tehtud, mõnes mõttes on see ka motivaatoriks, et kui kõik valmis ja pole pikalt riidessepanekuga või pesemisega aega veedetud, siis jääb multikaaeg.

Meil pole kunagi olnud probleemi, et lapsed siis jonniks või protestiks, et tahavad edasi vaadata, mitte lasteaia poole liikuma hakata. Kui ütlen, et aeg minema hakata, panevad teleka kinni ja lähme. Mõni päev enne lasteaeda hoopis joonistavad või mängivad natuke, kui on mingi mõte neil, mida tahavad juba hommikul teostama hakata.

Ilmselt oleneb see ka lastest, meil on mõlemad hommikuinimesed, ärkavad vara ja nii jääbki enne lasteaeda muudeks asjadeks aega. Eriti suurem tüdruk on meil selline, et võibki ka puhkepäeval 6.30 tõusta ja nt joonistama hakata. Täiesti tavaline on, et laupäeva hommikul veidi peale 7 on mõlemad üleval ja kuulen, et mängivad lastetoas legodega 😀

Mingit erilist praktilist põhjust hommikuseks multikavaatamiseks ei ole, lapsed lihtsalt on üleval ja lasteaiani on aega. Mõnikord, kuni nemad multikaid vaatavad, teen sel ajal neil juuksed korda (kui just ei taha lihtsalt hobusesaba, siis ongi paras aeg, et mingi punutis pähe teha) või siis sätin veel kodus mingid asjad korda. Selline hea aeg, et nö lõplikult ärgata ja vaim päevaks valmis panna, ei pea liigselt kiirustama, vaid saavad natuke multikatega aega veeta.

Puhkepäeval või puhkuse ajal on tihtipeale nii, et meie mehega veel magame, lapsed tõusevad varem, panevad teleka mängima ja vaatavad natuke multikaid, seejärel hakkavad mängima või joonistama. Nii et kui üles tõuseme, siis tavaliselt on nad juba muu tegevuse endale leidnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaiahommikul küll mingiks multikaks aega ei jää, pesu-riidesse ja minema. Aga kuna nad on pigem kodused, siis see käib hommikuse ärkamise juurde, et nad veavad ennast elutuppa, kus vaatavad niikaua igaüks 1 multika, kuni mina putru keedan. Edasi sk, riidesse ja ongi päev alanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tüdruk on aeglase ärkamisega ja hommikuti esimene pool tundi pigem pahur. Ja kui ma näen, et jälle on mingi selline hommik, kui ta ei taha üldse voodist välja tulla, veel vähem riietuda vmt (see ei ole kaugeltki iga päev nii!), siis on mul kõige lihtsam-kiirem-mugavam panna elutoas multikad käima, ta nende abil voodist välja meelitada, ja seni, kuni ta multikaid vaatab, ise talle kähku riided selga toppida ja patsid pähe teha ning hambad pesta. Selle asemel et teda lõputa tagant ajada, jonnimist välja kannatada, sellega võidelda, vaielda-vaielda-vaielda … Muul ajal päeva jooksul riietub muidugi ise. Ja parema tujuga hommikutel samuti. Nii et meil on mõnikord multikad, mõnikord mitte. Aga seda tõesti ei maksa loota, et panen multikad käima ja siis ta sealt kõrvalt ei unustaks ennast ise riidesse panna, kindlasti unustab!

Aga hommikusööki sööb meil tüdruk õnneks lasteaias, kodus me sellele hommikuti aega ei raiska.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehakse, sest vanemad on lollid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps (5.a) vaatab hommikuti reeglina lastenurgast kaks lühemat multikat. See on tal selline nö ärkamistraditsioon. Tuleb voodist välja ja vaatab kõigepealt kaks multikat ning selle ajal nö “ärkab”. Samal ajal sätin mina end valmis, panen tööasjad kokku ja viin autosse, panen hommikusöögi valmis, nüüd suvisel ajal käin teen kasvuhoone lahti jne. Siis sööme koos hommikusööki, laps peseb seejärel näo, käed ja hambad, paneb riidesse ja läheme välja. Mingit probleemi multikate vaatamise lõpetamisega ei ole, laps teab, et on 2 multikat ja kui need on läbi, siis paneb ise teleka kinni ja tuleb sööma.

Laps pole erilile hommikuinimene, seega olen vaadanud, et need multikad aitavad rahulikult ärgata nin gpärast sujuvad kõik toimingud väga ilusti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehakse, sest vanemad on lollid.

kuule kloun, vaata peeglisse.
Närve oled lasknud kontrollida ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 08:25; 19.06 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed ja nende tegevused on erinevad. Meile andis see hommikuks hoopis lapse rahulikuma oleku (ma ei pidanud last pidevalt utsitama pesema, sööma, riidesse panema) ning andis ka meile mehega rahulikumat aega ise ärata (meie kõigi organismi loomulikum õigem ärkamisaeg on umb 1-2h tööpäevasest vajalikust ärkamisajast hiljem ning jälgime niigi, et unetunde siiski tuleks piisavalt). Samas pealelõunal ja õhtusel ajal olemegi loomu poolest aktiivsemad, seega oleme õues (ka talvisel/sügisesel ajal, rääkimata ilusamate ilmadega), käime ringi või teeme midagi koos ja lapsel polnud lasteaiaealisena pealelõunal ja/või õhtul televiisori vaatamist. Seega hommikused/õhtused teiste pererutiinid mind ei häiri, kui just ei näe, et väikelapsed juba varakult ja palju ekraanides ja/või lastele eluohtlikud situatsioonid ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kahel lasteaialapsel on võimalus üks 5- minutiline multikas vaadata siis, kui nad on söönud, pesnud, riidesse pannud, patsid pähe saanud. Rõhk on sõnal “kui”, sest tuleb ette ka jorutamise ning jonnimise hommikuid ja kui nad siis õigeks kellaajaks oma toimetusi tehtud ei saa, siis ei ole multikast juttugi. See õpetab neile, et nende enda tegemistest midagi sõltub ja kui pingutada ning tubli olla, saab pärast loorberitel puhata:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil nädalavahetusel vaatavad lapsed hommikul multikaid just seetõttu, et nemad ärkavad vara, mina olen aga pärastlõunase ja õhtuse aktiivsusega inimene. Seega saan hommikul rahulikult kohvitassi juures ärgata, enne kui pean putru keetma hakkama. Varem magamaminekust ei tasu rääkida see mind ei aita ja pole ka reaalselt võimalik, lapsed lähevad kell 9 magama, mehega kahekesi koos olemiseks on mul vaid tund aega, kell 22 lähen juba magama. Välja puhkan siiskui vaid siis kui saan hommikul magada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osadel (nii minu tutvusringkonnas kui tegelikult ka siit lugedes. Aga mitte kõigil, nii et palun mitte solvuda) on hommikune telekavaatamine selleks, et lapse tähelepanu mujale juhtida söömiselt, sellelt, et ise last riidesse topid või juuste kammimiselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osadel (nii minu tutvusringkonnas kui tegelikult ka siit lugedes. Aga mitte kõigil, nii et palun mitte solvuda) on hommikune telekavaatamine selleks, et lapse tähelepanu mujale juhtida söömiselt, sellelt, et ise last riidesse topid või juuste kammimiselt.

Miks peaks keegi selle peale solvuma? Igal emal-isal on oma nipid, kuidas lastele ebameeldivad tegevused võimalikult tähelepandamatuks muuta, see ju ainult hea. Kui lapsele on kammimine-patsipunumine-riidessetoppimine tüütu ja ebameeldiv tegevus, siis on ju ainult hea, kui ta samal ajal on süvenenud hoopis multikasse. Ma ei näe selles midagi halba.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres ei ole argipäevahommikuse multikavaatamise rituaali, eks igal pool ole omamoodi. Üksvahe mõtlesin ka, et näe teised lapsed alustavad päeva multikatega, proovin siis kah. Kuid meil see kahjuks ei toiminud – sel juhul jäidki lapsed multikaid vaatama ning kõik hommikuaskeldused nagu söömine, pesemine, riietumine jne, jäidki neil tegemata. Selgitasin lastele, et nad võiksid õppida tegema mitut asja korraga – poole silmaga vaatavad multikat, ise samal ajal tõmbavad diivanil pükse jalga. Ei osanud nad nõnda. Teine probleem oli see, et kui nad juba telerit vaatama hakkasid, siis tahtsid nad muidugi vaadata multika/ saate lõpuni. Aga kui see multikas pidi lõppema kl 7.40 ning meie pere pidi üheskoos kodust välja astuma kl 7.45, siis 5 minutiga ilmselgelt ei ole keegi võimeline sööma, pesema hambad, panema riidesse, kammima juuksed ning panema saapad-ülerõivad selga. Kuna nägin, et kogu see lakkamatu selgitamine ja moosimine ja pealepassimine ei ole ju tegelikult kogu seda vaeva üldse väärt, siis lõpetasin hommikuse multikapassimise ära. Ma ise ju ka ei vaata hommikuti telerit.

Puhkepäeviti vaatavad lapsed hommikuti multikaid küll.

Meil on kell 7.00 äratus. Kell 7.07 hakkab multifilm mis kestab 20 minutit ja pärast seda läheb telekas kinni. Lapsi on mitu ja neid kõiki vaheldumisi äratada on keeruline, sest nad kipuvad uuesti uneledes magama jääma. Kui on multika-aeg, siis maanduvad kõik 3 televiisori ees ja on multika lõpuks virgunud. Edasi on pesu, riietumine ja söömine rahulikus tempos. Uksest välja minek on kell 8.00.
Mina olen enne lapsi valmis, ärkan varem. Nende multikate ajal söön ise koos abikaasaga, teeme lastele söögid ja paneme lastele riided valmis. Aga see sobib vaid sellepärast, et see konkreetne multifilm sobib oma aja poolest. Sellist ei saa vaadata, mis liiga hilja lõpeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga miks sa hindad teiste pereelu enda järgi? ilmselgelt neil pole kiire, kes saavad multikate vaatamist lubada 😀 saaks aru, kui jutt oleks multikate kahjulikkusest vmt, aga lihtsalt, et hommikul on kiire?

Mul ärkab vanem laps hommikuti kell 6 tavaliselt, kuigi enne 6.30 puudub vajadus. Või noh, see 6.30 on ka selleks, et ta lasteaias jääks ikka lõunaunne ilma teisi segamata. Kiiret ei ole. Panengi talle multikad käima, et ta teisi segama ei tuleks ja saaksime ülejäänutega magada või vähemalt rahulikult pikutada, kuni oleme valmis toimetama 🙂

Laps ju ei meigi ennast hommikuti vmt, et tal oleks jube palju toimetusi 🙂 ikka vanematel on kiire, mitte lastel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed hommikul nii uimased, kui ma neid kohe takka hakkan kihutama ja kiirustama, ei jõua me kuhugi. Lapsed toibuvad veidi teleri ees, seni teen mina v mees söögi, kui söök valmis, läheb teler kinni ja hommik toimib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on 5aastane ja palub igal õhtul, et paneksin talle äratuse kell 6.15, et ta ei magaks TV3-s multikaid maha.
Sel ajal käin mina pesemas, siis sööme, laps peseb hambad ja liigume.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Väikelaps multikate vaatamine hommikuti

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.