Esileht Ilu ja tervis Müoomi operatsioon

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Müoomi operatsioon

Postitas:

Mul on aastaid olnud müoom, aga vaevusi pole põhjustanud. Nüüd viimane kord oli siiski päevad väga pikad ja vererohked, läksin arsti juurde, kes ütles, et nüüd tuleks ikka ära opereerida. Hirmu valmistab see, et äkki lähen sinna riikliku arsti juurde ja kuigi ütlevad mulle, et tuleb laporoskoopiline operatsioon ja emaka jätame alles, siis kui üles ärkan, olen lõhki lõigatud ja emakas ära võetud, see variant on neile vist lihtsam. Arst mulle rääkis, et jajaa, teeme ikka laporoskoopia kui võimalik, emakat ei võta jne, aga õele sosistas, et bolshaja operatsia budet. Kas Fertilitases saab ka haigekassa rahaga operatsioone teha, kui järjekorras oodata? Mul on seal väga hea arst. Mis on teie kogemused müoomi opereerimisega? Olen igasuguseid asju kuulnud. Mõni on kategooriliselt keeldunud, üks naine rääkis, et emakas eemaldati, kuigi ka alguses oli jutt, et seda ei tehta. Mida teie soovitaksite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 09:26; 11.02 19:40; 15.02 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on aastatid tagasi tehtud. Tehti loikusega, myoom oli väga suur, 600 gr, muud varianti eriti ei olnud. Aga läks hästi, emakas jäeti alles ja komplikatsioone polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

alles hiljaaegu oli suur skandaal Ferilitasest, kui ühel naisel sellesama opi käigus kõik vussi keerati ja sa tahad just sinna minna?
http://epl.delfi.ee/news/eesti/fertilitase-raviviga-pani-naise-elu-ohtu-huvitist-pole-haigla-siiani-maksnud?id=74945713

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ivo Saarmat ma ei usaldakski, sest tema tegeleb arstitööga viimasel ajal väga vähe, ega siis ei oskagi nii hästi enam. Aga mul on seal endal väga hea arst, keda usaldan sada protsenti. Sest tema teeb operatsioone väga palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 09:26; 11.02 19:40; 15.02 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et soovid veel sünnitada. Sellisel juhul püüavad ka need nn “riiklikud arstid” emaka igal juhul säilitada.
Mul olid ka päevad müoomi tõttu väga vererohked, aga kuna olin kindel, et rohkem sünnitada ei soovi, siis nõustusin emaka amputatsiooniga. Mingit põhjust keelduda, veelvähem kategooriliselt, polnud. Op. oli laproskoopiline ja läks plaanipäraselt. 2. päeval peale oppi sain koju ja 2 nädala pärast tööle. Elukvaliteedi oluline tõus (enam ei pea näiteks pikal koosolekul muretsema verejooksu pärast) näitas, et otsus oli õige.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 13:36; 15.02 22:56; 16.02 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas varem tööle ei saa minna? Mul pole kohe kuidagi võimalik lähematel kuudel kaks nädalat töölt puududa, alles alustasin sellel töökohal. Kas enesetunne ei võimaldanud või see on soovituslik, et peaks kaks nädalat kodus olema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 09:26; 11.02 19:40; 15.02 17:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas varem tööle ei saa minna? Mul pole kohe kuidagi võimalik lähematel kuudel kaks nädalat töölt puududa, alles alustasin sellel töökohal. Kas enesetunne ei võimaldanud või see on soovituslik, et peaks kaks nädalat kodus olema?

Mina kirjutasin emaka amputatsiooni kogemusest ja ei oska öelda milline on enesetunne ja millal saab tööle minna müoomi opi järgselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 13:36; 15.02 22:56; 16.02 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et soovid veel sünnitada. Sellisel juhul püüavad ka need nn “riiklikud arstid” emaka igal juhul säilitada.
Mul olid ka päevad müoomi tõttu väga vererohked, aga kuna olin kindel, et rohkem sünnitada ei soovi, siis nõustusin emaka amputatsiooniga. Mingit põhjust keelduda, veelvähem kategooriliselt, polnud. Op. oli laproskoopiline ja läks plaanipäraselt. 2. päeval peale oppi sain koju ja 2 nädala pärast tööle. Elukvaliteedi oluline tõus (enam ei pea näiteks pikal koosolekul muretsema verejooksu pärast) näitas, et otsus oli õige.

Emakas eemaldati tupe kaudu? Kas laparoskoopia-augud on ca cm-sed või suuremad ja märgatavad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emakas eemaldati tupe kaudu? Kas laparoskoopia-augud on ca cm-sed või suuremad ja märgatavad?

Ei, tupe kaudu emakat ei eemaldatud. Laproskoopia käigus tehti kõhu eesseinale neli lõiget- üks ca 2 cm pikkune naba alla ja 3 ca 4 mm ristlõiget alakõhule. Väikesed ristikesed on peaaegu kadunud, suurem arm veidi märgatav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 13:36; 15.02 22:56; 16.02 16:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult eemaldati emakas Sul ikkagi tupe kaudu. Selles mõttes, et füüsiliselt tõmmati ta tupe kaudu välja, aga nuga ja nö kaamera käisid läbi kõhu. Mul ka müoomiga emakas eemaldatud ja pea nähtamatud armid kõhul, ise oskan neid näha. Minul ei ole ristilõiked, vaid väiksed kriipsdu. Üks arm on natuke nähtav, sealtkaudu oli pärast oppi sond väljas, kust siis miski haavavedelik vms välja jooksis. see mul ei kasvanud ilusti kokku, vaid jäi nats konarlik. aga aastatega on pea nähtamatuks muutunud. samamoodi kaks päeva olin haiglas ja nädal haiguselehel. oleneb tööst, kui rahmedlama ei pea, siis saab teha küll. mingeid valus´id ei olnud, lihtsal kui ikka augud kõhus, siis tundus, et selline hädine olek. pigem psühholoogiline moment 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Müoomi operatsioon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.