Esileht Ilu ja tervis Näonahk kuiv – samas õhuke. Raske hooldada. Soovitusi?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Näonahk kuiv – samas õhuke. Raske hooldada. Soovitusi?

Postitas:

Tere! Ma ei saa enda näonahast üldse sotti. Esiteks on mul allapoole põski kõik punne täis. Neist ma kuidagi lahti ei saa. Näonahk on iseenesest peale pesu nats aega kuiv ketendab ja paari h pärast rasvane. Ja mitte vähe ning ketendus alles. Kui peale pesu kreemitan nahka siis kohe nägu nii rasvane et pean selle kreemi maha loputama kohe. Samas nina kõrval enne põski nahk üliõhuke ja geenidega juba tiinekana tulid need rõvedad punased kapillaarid. Nahk punane kogu aeg sealt ja ilma meigita ei saagi kuskil käia. Koorida vana nahka maha saan ainult laubalt ja põskedest alla poole. Nina juurest ei julge kuna nahk megaõrn. Ei tea mida enam ette võtta. Äkki on kellegil sarnane mure olnud ja saab soovitada midagi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 18:41; 13.12 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Euroopas tuntakse järgmisi nahatüüpe – kuiv, rasune, akneline, kombineeritud ja tundlik. Koreast tuleb aga näiteks juurde ka selline tüüp, nagu dehüdreeritud. Kirjeldusele tuginedes kipun arvama, et teemaalgatajal on dehüdreeritud rasune nahk. Kui kuiv nahk tahab rasva niisutamiseks, siis dehüdreeritud vajab vett. Ja ma ei mõtle siin all tavalist kraanivett, vaid veebaasil tehtavaid niisutajaid. Mina olen Eestis kosmeetikute ja kosmeetikapoodide müüjatega vaielnud ja vaielnud, et mul on kuiv nahk, nemad aga väidavad vastu, et kui on suur mure pooridega, siis peab mul äärmisel juhul kombineeritud olema, kuid kindlasti ei saa see olla kuiv. Aga mina tundsin kiskuvat nahka ning nägin seda (eriti ninalt) “pragunemas”. Juhtus see, mis tavaliselt nahahooldusmaailma sukeldunud inimesega kunagi ikka juhtub – avastasin Korea. Dehüdreeritud nahatüübist teadasaamine oli mu näonahale vist küll maailma parim asi. Ma olen praegu nii rahul oma nahaga – peale pesemist/puhastamist enam nahk ei tiri ning on korralikult niisutatud. Koreas on olemas ka tooteid dehüdreeritud rasusele nahale, nad ise sügavalt usuvad naha niisutamisesse (st õigele nahatüübile vastavate toodetega). Kui õhuke nahk, siis kindlasti kaitsta ennast päikesekreemiga (soovitan füüsilisi blokaatoreid otsida).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.12 22:31; 14.12 02:48; 19.12 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

veel on olemas pindkuiv nahatüüp, aga see on selline paks nahk just, pealmine kiht kuiv, muidu normaalne.
teemaalgatajal pakun tundlikku kuperoosset nahka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.
Tõesti nahk väga tundlik ja kuiv. Ma paneks need kaks nahatüüpi heaga ühte potti – tundlik kuperroosne ja dehüdreeritud rasune nahk. Aga mismoodi siis nahka paremini hooldada? Mis tooted paremini niisutaks? Ise olen ka mõelnud veebaasil kreemidele aga ainult mõtteks jäigi. Aga seda punasust ma tean et ma kodus sellest lahti ei saa. Sellega pean kindlasti arstile minema. Aga nahakuivuse ja kiskumise vastu ootan küll vastust veel 🙂 millised tooted ja kust saab et nahk ülirasvane poleks koguaeg 🙂 ??
Tänan

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.12 18:41; 13.12 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.
Tõesti nahk väga tundlik ja kuiv. Ma paneks need kaks nahatüüpi heaga ühte potti – tundlik kuperroosne ja dehüdreeritud rasune nahk. Aga mismoodi siis nahka paremini hooldada? Mis tooted paremini niisutaks? Ise olen ka mõelnud veebaasil kreemidele aga ainult mõtteks jäigi. Aga seda punasust ma tean et ma kodus sellest lahti ei saa. Sellega pean kindlasti arstile minema. Aga nahakuivuse ja kiskumise vastu ootan küll vastust veel ???? millised tooted ja kust saab et nahk ülirasvane poleks koguaeg ???? ??
Tänan

Mul on samasugune nahk. Rasuseks mineku vastu ei ole abi leidnud – puhkepärvadel on rahulikum, tööpäevadel tupsutan aeg-ajalt salvrätiga lauba matiks. Lisaks hakkab minul see rasu ka ebameeldivalt haisema (ise vähemalt tunnen).
Akne vastu aitab Skinoren. Nahaarst kirjutab.
Kreemidest kasutasin pikka aega seda Domina Elegansi kreemi http://ee.dominaelegans.com/tooted/natural-beauty-et/universal-revitalizing-face-cream-3/
ja hüaluroonhappeseerumit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.
Tõesti nahk väga tundlik ja kuiv. Ma paneks need kaks nahatüüpi heaga ühte potti – tundlik kuperroosne ja dehüdreeritud rasune nahk. Aga mismoodi siis nahka paremini hooldada? Mis tooted paremini niisutaks? Ise olen ka mõelnud veebaasil kreemidele aga ainult mõtteks jäigi. Aga seda punasust ma tean et ma kodus sellest lahti ei saa. Sellega pean kindlasti arstile minema. Aga nahakuivuse ja kiskumise vastu ootan küll vastust veel ???? millised tooted ja kust saab et nahk ülirasvane poleks koguaeg ???? ??
Tänan

Ma võin järgmine nädal seda teemat uuesti vaatama tulla, see nädal liiga kiire. Midagi hooldamise kohta saaksin vast ikka siia kirjutada. Ei ole küll kosmeetik, kuid see-eest asjaarmastaja 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.12 22:31; 14.12 02:48; 19.12 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, aga kirjuta konkreetselt, mis tooteid sa praegu kasutad ja kuidas su näohooldus täpsemalt välja näeb? Kirjutad, et pesed, aga kuidas ja millega? Kui nt mingi vahendiga, milles on sulfaadid (SLS, ALS, ALES), siis need pesevad viimsegi rasu nahalt ja kompenseerimiseks hakkabki see rasu juurde tootma, et niisutada. Jne. ehk siis palun detailsemat kirjeldust koos toodetega:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Punetuse vastu võib aidata apteegis müüdav sari Bioderma, kus on tooted Anti Red.
https://apteek.apotheka.ee/search?q=bioderma%20sensibio%20AR

Kuperoosat saab spets hooldusega palju paremaks, ma tegin fotonoorendust ja lasin nähtavad kapillaarid eemaldada.
Selle ülikuiva naha niisutamiseks võibolla kasutada hüaluroonhapet?
Mis on vanus? Surnud rakke peaks ikka eemaldama ja koorima, aga mitte siis mehaaniliselt (kuna kuperoosa), vaid keemiliselt (nt aha). Muidu ei pääse niisutavad tooted niisutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kahe käega poolt eelmises postituses väljatoodud keemilise koorimise suhtes. Graanulid hõõruvad nahalt nende loomuliku kaitsekihi maha ning tulmuseks on rasva ületoomine. Ja lisaks need ärritavad tõesti nahka. Aha puhul on oluline toodete pH, kuna neil on oma aktiivtoimeks vaja olla teatud pH tasemel, muul juhul pole nendest mingit kasu. Samuti mängib rolli naha enda pH enne toote pealekandmist. Aha peaks olema ca 3.5, no võibolla tiba üle, kuid mitte üle 4-ja. Aktiivtoimeaeg on ca 20 minutit. Kui puhastada nägu enne Aha pealekandmist tootega, mille pH on nt 8 ja kui koheselt kanda näole aha-d, siis aha ei jõua mõjuma hakata, kuna kõigepealt hakkab toode naha enda pH-d madalamale viima ning kui ta lõpuks jõuab 3,5 juurde, on aktiivaeg juba läbi saanud ja aha ei jõudnudki mõjuma hakata. Seda saab vältida kas a) pH balansseeriva tooneriga, b) naha naturaalse pH tasemel olevate puhastustoodete kasutamisega (ca pH 5, tegelikkuses see ongi soovituslik puhastusvahendite juures) või c) peale (nt pH 8) puhastusvahendi kasutamist oodata ca 15 minutit, et naha pH tase laskuks ise oma normi juurde tagasi. Aktiivaine toimeaeg on kuni 20 minutit, seega midagi muud näole enne 20 minuti möödumist lisada ei tohi. Akiivained on aha, bha ning c-vitamiin (mitte kõik c-vitamiini vormid, ainult L-ascorbic acid ehk l-askorbiinhape)
Lisan enda peal katsetatud toodete lingid:
Paula’s Choice 5% – minu jaoks liiga nõrk, kuid algajale uudistamiseks ideaalne.
Paula’s Choice 10% – kahe eelmise puhul on hea see, et sealt tellides saab sampleid võttes postikuluks ainult 4.50 eurot. Suuremate toodete puhul oli see vist 14 eurot. Samplite arv on piiratud (vist oli 14 tk), kuid testimiseks piisav. Aha-ga koorimine aga muudab naha õhemaks, seega ma seda põskedele panekuks ei julge soovitada. Ma lihtsalt ei ole nahaarst, seega ma ei tea, kas sinna tohib või mitte, Alati peab kasutama päikesekreemi, kuna õhuke nahk on päiksesekahjustustele vastuvõtlikum, st ta ei kaitse nii väga kiirguse eest. Seda ka niisama ning aktiivainete kasutamisel.
Mizon aha 8% – sealt postikulu kas tasuta või ca 2.50 eurot, et tuleks jälgimisnumbriga. Ma ise ei ole seda veel kasutanud, kuna alles liigub siia postiga, kuid blogides on väga palju kiidusõnu olemas. Ma ise olen tellinud seda BeautyNetKoreast, kuid mul oli kogu toode laialivalgunud. Ma ei tea, kas pakend oli kehva või mis…Igatahes peale piltide saatmist sain raha ilusasti tagasi. St koht tellimiseks on turvaline.
COSRX AHA 7 Whitehead Power Liquid – pole ka veel jõudnud proovida, kuna kinkisin oma pudeli ära, kuid blogides on hea tagasiside ning selle firma tooteid olen teisigi kasutanud ning kõik on siiani head olnud. TesterKoreast olen mitmeid kordi tellinud, see on hinna suhtes üks mu lemmikuid kohti.
Ma usun, et kellel huvi, siis siin väljatoodud Aha-sid saab uurida ja praeguseks peaks piisama küll listist 🙂

Hüaluroonhape niisutamiseks – nagu eelminegi postitaja, soovitan minagi seda.
Hada Labo Rohto Hadalabo Lotion Hada Super Hyaluronic Moisturizing Lotion Toner – tegelikkuses on see tooner, lotioniga pole seal miskit pistmist. Ise kasutan seda ning olen väga rahul.
COSRX Hyaluronic Acid Hydra Power essence – ise pole seda kasutanud, kuid nagu eespool mainitud, siis see firma mulle meeldib. Tahaksin täpsustada, et kuigi hüaluroonhappe puhul kasutatakse sõna “hape”, pole seal siiski happega sellises mõistes tegemist, nagu seda on aha, bha või c-vitamiini puhul. Hüaluroonhape on niisutav toode, teised väljatoodud happed on aktiivained, mis on pH tundlikud ning ei taha teisi tooteid kohe endale peale saada.
Minu enda lemmik toode naha niisutamiseks on see COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power Essence Mulle see toode meeldib nii väga, et olen seda teistele kingituseks ostnud ning endal läheb juba mitmes pudel.
Täpsustan esimese ja teisena väljatoodud toodete erinevusi. Esimene on tooner, teine essents. Tooner on vedelam ning mõeldud kihitamisena esimeseks, essents on viskoossem/tihedam ning seda kasutatakse peale tooneri lisamist. Ma ise kasutan mõlemat – alguses lisan niisutamiseks toonerit (see ei ole päris selline tooner, mida meie Euroopas toonerina tunneme. See on tiba paksema vedelikuga) ja siis snail essentsi peale. Ja siis veel kreemi ka, et kõik see värk naha sisse lukustada.
Need asjad, mis ma siia lingitasin, on veebaasil olevad niisutavad tooted (v.a aha, see on soovitus graanulite väljavahetamiseks) ning ma soovitan neid proovida. Ma olen juba paar inimest Korea poole suunanud ning nad kõik on sinna ka pidama jäänud. Sest seal lihtsalt ON head tooted.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.12 22:31; 14.12 02:48; 19.12 10:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Näonahk kuiv – samas õhuke. Raske hooldada. Soovitusi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.