Esileht Ilu ja tervis Näonahk nö teraline, väikesed punnid

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Näonahk nö teraline, väikesed punnid

Postitas:

Tere!

Olen ahastuses juba- näonahk nagu liivapaber viimased mitu aastat. Pole suuri punne, vaid rõvedad väikesed. Näonahk ebatasane selletõttu. Justkui ummistunud poorid, aga nad ei saaks nii tihti tekkida ometi. Teatud valguses isegi ei paista välja. Kas kellelgi sarnane mure ja leitud põhjus ja viis, kuidas sellest lahti saada? Üritan käia palju meigivabalt, pole tolku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.03 18:50; 09.03 18:59; 16.03 16:21; 17.03 12:18; 16.06 16:11; 17.06 21:43; 18.06 16:39; 25.06 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi ammu käisin. Mingi vanamees arst oli, pmst isegi ei vaevunud vaatama, ütles lihtsalr :”hormoonidest”, kirjutas mingi lahuse, mis ei aidanud. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.03 18:50; 09.03 18:59; 16.03 16:21; 17.03 12:18; 16.06 16:11; 17.06 21:43; 18.06 16:39; 25.06 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Komedoonid või miiliumid. Hakka igapäevaselt AHA/BHA hapetega kreemi kasutama (päeval kasutades peaksid päikesekaitsekreemi veel peale panema), nt Avene Diacneal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga millega sa oma nägu igapäevaselt puhastad? Mul ka kipuvad sellised teralised punnikesed tekkima, kui koorimise ära unustan. Kasutan nt tavalist näopuhastusgeeli koos dr Hauschka näosvammiga, mis puhastab näo kenasti siledaks päeval nahale ladestunud tolmust ja rasust. Eriti hea on seda duši all teha. Ilmselt toimiks ükskõik milline näosvamm samamoodi. Ma enda oma sain lihtsalt kingiks ja tõesti on hea asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

keratoos?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.Viimasele, ei ole keratoos.

Nägu puhastan Gatineau pesemisgeeliga, lisaks koorin korra nädalas.
Nahk oleks justkui stressis, sarnaseid punne olen näinud kui inimene higistab, pisikesed vistrikud. Samas nahka ma ei koorma meigi jms. On arvatud ka, et hormoonidest, panin aja naistearstile, ehk saab analüüsid anda, kuigi pille ei soovi võtma hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.03 18:50; 09.03 18:59; 16.03 16:21; 17.03 12:18; 16.06 16:11; 17.06 21:43; 18.06 16:39; 25.06 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miilium ka vist pole? Oled proovinud meigivabalt käia, aga kas nahahoolduses ka mingeid muudatusi oled teinud? Nt kui kaua see sama pesemisgeeli mark kasutuses olnud, millised näokreemid, kui palju ja kui tihti muudatusi tehtud jne? Milline pH näopesugeelil on? Nägu ja ka ülejäänud keha peaks kokku puutuma toodetega, mille pH jääks kusagile 5 kanti. Tavaliselt kipub toodetel aga kõrgem pH olema. Pahatihti võib kurjajuur olla lihtsalt mingi nahahooldustootega, mida inimene kasutab. Ja kui nahka koorida, siis nagu eespool soovitati, oleks mõistlik aha hapet selleks kasutada. Bha puhastab poore, aha koorib. Mehhaaniline ehk graanulitega koorimine tegelikult ärritab nahka ning hõõrub kogu loomuliku kaitsekihi maha. Päikesekreemi kandmine on kohustuslik hapete kasutamisel. Hapete kasutamise puhul tuleb jällegist endale nende pH-d selgeks teha, kuna väga palju müüakse ka mingit umbluu toodet, millele on küll aha peale kirjutatud, kuid nt toote enda pH on juba liiga kõrge, et see mõigata saaks, st puudub aha jaoks vajaminev happeline keskkond.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja*
Miiliumitega tõesti tegu pole, selles päris kindel. Välja näevad nagu ummistunud poorid(mitte päris mustpead). Näopesugeel nahaga ligilähedase ph-ga. PH skaalaga olen üleüldiselt hästi kursis.
Nahaarstile aeg, aga 29.juuni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.03 18:50; 09.03 18:59; 16.03 16:21; 17.03 12:18; 16.06 16:11; 17.06 21:43; 18.06 16:39; 25.06 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal oli sama probleem ning tegu on selliste punnikeste korral tihtipeale seenbakteriga. Googelda nt fungal acne vms. Aitab see, kui pesed otsaesist Nizoraliga ja hoiad 5 min peal enne, kui maha pesed. Minule tegi imesid. Vt ka https://www.youtube.com/watch?v=gmk-bwuTL4c

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Update väike. Teemaalgataja olen. Tänaseks nahaarstil käidud. Tegu väikest viisi hormonaalse aknega- pidevad ummistunud valgepead ja poorid, suuri põletikus punne pole. Sain rohtu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.03 18:50; 09.03 18:59; 16.03 16:21; 17.03 12:18; 16.06 16:11; 17.06 21:43; 18.06 16:39; 25.06 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on teemaalgatajaga sarnane mure. Olen 36 ja viimase 2, 5 aasta jooksul sünnitanud 2 last. Raseduste ajal (ja tegelikult enne ka) oli nägu täiesti tiptop. Nüüd aga…midagi sellust pole enne olnud, pubekana olid pigem jah üksikud suured ja põletikulised. Praegu on peeglisse vaadates näha selline ühtlane krobeline kuumaastik. No ja pluss veel on hakanud kortsud tulema. Suht masendav pilt igatahes. Ma ei saa öelda, et oleksin kõike proovinud, lihtsalt kolme lapse kõrvalt pole alati energiat veel näoga tegelemiseks. Ja samas saan aru, et peaks leidma energiat, sest see pimt tekitab mus masendust väikestviisi.
Kahtlustasin suhkrut ja püüan seda vältida, aga see on raske, eks mul on suuremat sorti suhkrusõltuvus vist. Paar päeva pean vastu ehk, aga nii kui mingi keerulisem päev on, võin kommipaki tuimalt tühjaks süüa. Vett peaks ka rohkem jooma.
Ühesõnaga – mingit lahendust leidnud ma pole, aga arvan, et ka minul see hormoonidest. Juuksedki näitavad, et midagi toimub, kuna 2 aasta jooksul kasvasid meeletult ( minu kohta), loomulikud lokud vajusid täiesti sirgeks. Ja nüüd tuleb peotäite kaupa maha.
Ei teagi, kas peaksin lihtsalt laskma organismil rahuneda nö, või saaksin siiski midagi ära teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Viimasele vastuseks, et ka mina vältisin erinevaid toiduaineid jne, ei läinud paremaks. Ei aita see rahunemine paraku. Soovitan kohe tegutseda, see wi taandu paraku ise. Elasin 3,5a nii, otsisin igas asjas põhjustajat. Kokkuvõttes hormoonid v muu sisemine häda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.03 18:50; 09.03 18:59; 16.03 16:21; 17.03 12:18; 16.06 16:11; 17.06 21:43; 18.06 16:39; 25.06 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvel võtan Dermanutrix akne kapsleid suukaudseid ning näokreem Sebionex.K. Need pole retseptiravimid. Muidu kirjutati Retina vms, aga alustan sügisel, suveks pidi liiga karm olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.03 18:50; 09.03 18:59; 16.03 16:21; 17.03 12:18; 16.06 16:11; 17.06 21:43; 18.06 16:39; 25.06 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastamast, kogemata kustutasin siit vahepealt oma küsimuse ära. Ma ilmselt ei hakkaks siiski veel ühtegi ravimit võtma, mul veel rinnalaps ja ei taha talle ilmaasjata sisse sööta mingit jama. Kannatan ( ja see on tegelikult päriselt ka igavene kannatamine) lihtsalt ära ja kui imetamise lõpetan, võtan asja kätte.
Seniks raiskan raha erinevate puhastus jms vahendite peale, järgmine katsetus on Natura Siberica detox seep söega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on täpselt selline akne piimatoodetest, eriti hulluks teeb näonaha jäätis, punnid on eriti arvukalt rinnaesisel ja juustepiiril laubal, nuuks… juba aastaid tagasi kosmeetik pillas, et mingi talumatus, et need mittepõletikulised punnikesed pole päris akne. Ja nagu ikka, mille põhjus on seespool, ega seda pealemäärimine ei ravi tegelikult, muidugi on näo puhastamine ka tähtis. Natukene on ka hormoonidest.
Ka seentest põhjustatud akne on tõenäoline põhjus, aitab tõesti nizorali taolise “näovahuga” pesu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tellisin iHerbist Reviva Labs, 5% Glycolic Acid kreemi. Sellel on ka 10-protsendiline versioon, aga 5-protsendilist soovitatakse esimesena kasutada. Mulle see kreem sobib, ei tee nahka nt kiskuvaks või punaseks, aga nahka siiski natuke koorub (mitte nii palju, et see mulle häiriv oleks). Kindlasti parim kreem, mida aastate jooksul kasutanud olen. Teised kreemid, mida siiani kasutanud olen (neid on ikka kümneid erinevaid olnud), jätavad mingi kihi või teevad naha punaseks ja/või teevad korraks väga matiks ja varsti on rasu jälle väljas või siis ei tee justkui midagi. Selle kreemiga on aga rasueritus päriselt vähenenud (tuleb ainult kerge läige peale päeva jooksul, sh meigituna). Näppudega mööda näonahka tugevasti libistades tunnen, et neid väikseid nahaaluseid punne on oluliselt vähem. Aga nagu ikka, siis see kreem ei pruugi kõikidele sobida, lihtsalt minu jaoks oli see päris hea leid.
https://www.iherb.com/pr/Reviva-Labs-5-Glycolic-Acid-Cream-1-5-oz-42-g/5075

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tellisin iHerbist Reviva Labs, 5% Glycolic Acid kreemi. Sellel on ka 10-protsendiline versioon, aga 5-protsendilist soovitatakse esimesena kasutada. Mulle see kreem sobib, ei tee nahka nt kiskuvaks või punaseks, aga nahka siiski natuke koorub (mitte nii palju, et see mulle häiriv oleks). Kindlasti parim kreem, mida aastate jooksul kasutanud olen. Teised kreemid, mida siiani kasutanud olen (neid on ikka kümneid erinevaid olnud), jätavad mingi kihi või teevad naha punaseks ja/või teevad korraks väga matiks ja varsti on rasu jälle väljas või siis ei tee justkui midagi. Selle kreemiga on aga rasueritus päriselt vähenenud (tuleb ainult kerge läige peale päeva jooksul, sh meigituna). Näppudega mööda näonahka tugevasti libistades tunnen, et neid väikseid nahaaluseid punne on oluliselt vähem. Aga nagu ikka, siis see kreem ei pruugi kõikidele sobida, lihtsalt minu jaoks oli see päris hea leid.
https://www.iherb.com/pr/Reviva-Labs-5-Glycolic-Acid-Cream-1-5-oz-42-g/5075

Seda kreemi olen mõelnud soetada, päris palju internetis erinevatel saitidel soovitatud seda. Tänan, et sellest juttu tegid!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.03 18:50; 09.03 18:59; 16.03 16:21; 17.03 12:18; 16.06 16:11; 17.06 21:43; 18.06 16:39; 25.06 12:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Näonahk nö teraline, väikesed punnid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.