Esileht Koolilaps Neti kasutamise piiramine teismelisel

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Neti kasutamise piiramine teismelisel

Postitas:

Ma ei ole seni lapse interneti kasutamist piiranud, kuid viimasel ajal olen märganud, et hommikuti juba ärgatakse telefon kaisus. Ilmselt tuleb hakata telefoni kasutamist kuidagi piirama. Laps on 14 aastane tüdruk. Kuidas või kas piirata teismelise lapse interneti kasutamist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hiljaks oled jäänud 😉
mina oma 14-aastasel lapsel võtsin sellel aastal alates selle suve algusest lõpuks kõik nutipiirangud ära. siiani oli see aastaid kooliajal 2 ja vaheajal 3 tundi päevas.
ka uinub ja ärkab telefoniga (ehk siis sõpradega). aga 3x nädalas käib trennis, teeb kodutöid, niidab muru, hängib sõpradega väljas, suhtleb meiega ka vabalt. seega ei näe enam mõtet piirata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jällegi ei arva, et hiljaks jäänud. Mul ka kuidagi läks nii, et eelmise uue telefoniga kadusid piirangud, kuid asja hoidis vähemalt kontrolli all see, et tal polnud mobiilset interneti. Kooli ajal oli palju kodust ära olemist tänu koolile ja trennidele, nii et asi polnud hull, kuna vaid kodus sai korralikku wifit kasutada. Nüüd suvel aga istub vaid toas ja hommikust õhtuni on telefonis, asi ikka puhta hull. Minu õnneks läks telefon katki ja kuna ta mingit sahtlis olevat “juustu” ei taha, siis uuele tuleb jälle screen time app peale. Vähemalt ööseks hakkab telefon lukku minema, et ta oma unetunnid täis saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhtul telefon esikukapile või sinu voodi kõrvale, hommikul annad tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

14-aastasel ma enam ei piira midagi, kuigi eks aeg-ajalt tuleb öösel liiga pikka netisistumist ikka ette. Suvevaheaeg ju, hommikul saab kaua magada. Kooliajal läheb ta ise normaalsel ajal magama, sest saab aru, et unisena on päeval halb olla.
Ma oleksin ikka üsna tige olnud, kui minu vanemad oleksid mul teismelisena raamatulugemist piiranud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Telefon voodi juures on väga kahjulik tervisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

me ei ole kunagi piiranud, kuna internetiühendus on kõigile pere liikmetele vajalik, arvutis-telefonis võib mängida ka vahel, aga üldiselt tehakse nendega siiski vajalikke asju.
kodust võrku jagatakse meil pigem läpakate kui telefonide jaoks
meil oli paar päeva tagasi hoopis vastupidine probleem, poiss läks merele ja ei tahtnud, et koguaeg nett sees oleks, et “muidu läheb liiga kalliks”, arvestamata, et kui merel õnnetus juhtub, on ka päästjatel gps positsioneerimise järgi lihtsam appi tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lapse tuleks suunata juba alguses muule tegevusele, mitte nii, et võtan telefoni ära ja asi lahendatud. meil on reegel – õue nutiseadmeid kaasa ei võeta – siis loobitakse palli, käiakse bassus, hüpatakse batuudil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jällegi ei arva, et hiljaks jäänud. Mul ka kuidagi läks nii, et eelmise uue telefoniga kadusid piirangud, kuid asja hoidis vähemalt kontrolli all see, et tal polnud mobiilset interneti. Kooli ajal oli palju kodust ära olemist tänu koolile ja trennidele, nii et asi polnud hull, kuna vaid kodus sai korralikku wifit kasutada. Nüüd suvel aga istub vaid toas ja hommikust õhtuni on telefonis, asi ikka puhta hull. Minu õnneks läks telefon katki ja kuna ta mingit sahtlis olevat “juustu” ei taha, siis uuele tuleb jälle screen time app peale. Vähemalt ööseks hakkab telefon lukku minema, et ta oma unetunnid täis saaks.

Mu 12-aastane häkib kuidagi ScreenTime’i maha. Mitmed sõjad peetud, nii tema enda kui ScreenTime klienditoega, kasutegur null.
Ma ei keela tal mitte põhimõtteliselt ja “vana kännu õelusest” nutiseadmete kasutamist, aga asi hakkab juba sõltuvuseks muutuma, kui valetatakse, vassitakse ja häkitakse. Äpiga tuba korda, pesu masinasse ja nõud kraanikaussi ei saa, selleks tuleb ikka veel lihasjõudu kasutada. Ei saa teismeline aru, et lisaks õigustele on ka elementaarsed kohustused pereeelus osalemiseks ja mõned vältimatud kohustused iseenda tervise ja heaolu tõttu, nagu ööuni. Ja mina, “vana känd”, ei saa aru, kuskohas ma tema kasvatamisel vea tegin…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 01:38; 15.08 10:32; 16.08 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on vist õnneks läinud sellega, et teismelisel (ja tema vanematel) on ka muud kired ja sõltuvused – muusika, head raamatud, käsitöö, kõikvõimalikud nuputamismängud ja lauamängud. Aga see on olnud ka algusest peale mu põhitöö. Me ei keela nutiseadmeid, ei piira neid üldse, vaid innustame teisi kirgi tagant, et päev endiselt tasakaalu jääks. Laps, kes loeb keskmiselt iga nädal raamatu ja mängib tunnikese pilli, võib ka tunni või paar päevas telefonis maha mängida ilma, et sellest katastroofi sünniks. Ja mis siis, kui mustad nõud alati ise kööki ei tule?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 09:15; 15.08 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on vist õnneks läinud sellega, et teismelisel (ja tema vanematel) on ka muud kired ja sõltuvused – muusika, head raamatud, käsitöö, kõikvõimalikud nuputamismängud ja lauamängud. Aga see on olnud ka algusest peale mu põhitöö. Me ei keela nutiseadmeid, ei piira neid üldse, vaid innustame teisi kirgi tagant, et päev endiselt tasakaalu jääks. Laps, kes loeb keskmiselt iga nädal raamatu ja mängib tunnikese pilli, võib ka tunni või paar päevas telefonis maha mängida ilma, et sellest katastroofi sünniks. Ja mis siis, kui mustad nõud alati ise kööki ei tule?

Minu pōhitöö nullis kahjuks kool, sest 1. klassi arvutitundidest alates see mängukirg koju tassiti. Usinalt lugevast lapsest on saanud ekraani külge kleepunud pahur pubekas. Klassikaaslaste valdav suhtumine on, et lugemine on nōme ja loevad ainult nohikud, vinge vend on mitte see, kel suurem silmaring, vaid see, kel uuem nutitelefon. Trenn on, vabal tahtel, mitte kodu sunnil. Kōigele muule eelistatakse ekraane ja mustade nōude virna lähen lapse toast otsima siis, kui köögis kruusidega nappima hakkab.
Ma saan aru, et “nad kōik” tuhnivad oma nuhvlites, aga kusagilt läheb piir tänapäevase pōlvkonna tavakäitumise ja sōltuvuse vahel. Kui tunnist telefonis saab kuus vōi kaheksa, ükski palve, arutelu, veenmine ega kärkimine ei mōika, on mōistus otsaa. Psühholoog ja vōōrutusravi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 01:38; 15.08 10:32; 16.08 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et “nad kōik” tuhnivad oma nuhvlites, aga kusagilt läheb piir tänapäevase pōlvkonna tavakäitumise ja sōltuvuse vahel. Kui tunnist telefonis saab kuus vōi kaheksa, ükski palve, arutelu, veenmine ega kärkimine ei mōika, on mōistus otsaa. Psühholoog ja vōōrutusravi?

Mida sa ise teed vabal ajal? On sul mingid kired, millega võid tundide viisi tegeleda? Loed sa vahel päevi maha? otsid teinekord terve pärastlõuna mustreid, mida tikkida või kooke, mis ootavad küpsetamist? Käid sa kuskil regulaarselt trennis või kooris laulmas? Kui jah, siis anna endast parim, et teismeline kaasata ja tallegi teistsugust maailma näidata. Näita seda, mis sind vaimustab. Näita oma emotsiooni!

Ma olen endiselt arvamusel, et keelamisega ei saavuta midagi. Kui sa tahad, et ta ühe oma sõltuvusega vähem tegeleks (ka see pole normaalne, kui loetakse suurt sarja nii, et ööuneks päevade ja nädalate viisi vaid mõni tund), siis tuleb mõni teine suuremaks maasikaks üles joonistada. Ära oota, et teismeline lihtsalt lennult kaasa tuleb, vaid leia moodus, kuidas vaikselt ja salaja talle naha alla pugeda. Sama moodi olen ma arvamusel, et koristamata toa peale ehitatud keeld ei tee tuba korda, kuid olles märgatud ja kiidetud, kui mingi pisiasi sai õigele kohale, võib seda küll teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 09:15; 15.08 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Installi omale Timescreen äpp. Esimene kuu on tasuta, edasi on tasuline – aga see on seda väärt! Haldad kõike, määrad aja, lõpetad distantsilt netis passimise. Saad iga päev infot, millisel lehel mitu minutit viibitud on ja milliseid äppe alla laaditud. Soovitan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 11:27; 16.08 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Installi omale Timescreen äpp. Esimene kuu on tasuta, edasi on tasuline – aga see on seda väärt! Haldad kõike, määrad aja, lõpetad distantsilt netis passimise. Saad iga päev infot, millisel lehel mitu minutit viibitud on ja milliseid äppe alla laaditud. Soovitan!

14-aastase jaoks? meest ka kontrollid sellega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 11:44; 16.08 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema on lapse nutitelefoni kasutamisest, lugemispuudeline.
Minu 8-aastase poja telefoni kasutamisel on ScreenTimest väga abi olnud. Ja ülevaade, milliseid veebilehti külastatakse – lapse puhul – on üsnagi vajalik. Sina ära suhtu oma mehesse nagu kaheksaaastasesse 😀

Kui lapsel on kalduvus nutikaga koos teki alla kobida, saad oma telefonist lihtsalt nn HeadÖöd sõnumiga netikasutuse maha võtta. Kogu lugu. Ekstreemseim oleks ehk jah, ruuter seinast välja 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 11:27; 16.08 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema on lapse nutitelefoni kasutamisest, lugemispuudeline.
Minu 8-aastase poja telefoni kasutamisel on ScreenTimest väga abi olnud. Ja ülevaade, milliseid veebilehti külastatakse – lapse puhul – on üsnagi vajalik. Sina ära suhtu oma mehesse nagu kaheksaaastasesse ????

Kui lapsel on kalduvus nutikaga koos teki alla kobida, saad oma telefonist lihtsalt nn HeadÖöd sõnumiga netikasutuse maha võtta. Kogu lugu. Ekstreemseim oleks ehk jah, ruuter seinast välja ????

khm… teema oli teismeliste nutikasutusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu varem kirjutasin, on nt 12-aastasel oskus ka Screen Time (tasuline versioon) maha vōtta. Alarmiks on muidugi see, et raporteid üldse ei saabu.
Kontrollige, et Avast Cleanup ei oleks installitud, see vōimaldab piirangutest mööda hiilida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 01:38; 15.08 10:32; 16.08 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema on lapse nutitelefoni kasutamisest, lugemispuudeline.
Minu 8-aastase poja telefoni kasutamisel on ScreenTimest väga abi olnud. Ja ülevaade, milliseid veebilehti külastatakse – lapse puhul – on üsnagi vajalik. Sina ära suhtu oma mehesse nagu kaheksaaastasesse ????

vastupidi, ma suhtun oma 14-aastasesse ka nagu päris inimesesse. võibolla sellepärast ei olegi mul oma teismelistega probleeme olnud, kes teab.

meenutan, et teema oli 14-aastase, mitte 8-aastase telefonikasutusest. üsna asjakohatu on soovitada meetodeid, mis sobivad kasutamiseks lapse esimese telefoni puhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 11:44; 16.08 13:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps Neti kasutamise piiramine teismelisel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.