Esileht Koolilaps No ei meeldi mulle see e.kool!

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: No ei meeldi mulle see e.kool!

Postitas:

Ma tean, et siit tuleb mulle nüüd palju vastuseid selliseid, kus öeldakse, et ise süüüdi, ei oska planeerida, ei ole hea ema jne. Ok, no eks ma isegi tunnen juba nii!

Aga probleem- lapsed ise ei tea eriti mis neil õppida on. Mul käivad lapsed 2. ja 3. klassis. 3. klassi laps oskab ise enamasti õppimist vaadata, 2. klassi laps ei oska. Minu tööpäevad on õhtul kella 20.00 ni, käin vahetustega tööl. Mind ajab see kohutavalt närvi, et pean hakkama veel õhtul hilja sinna e.kooli logima. Miks ei võiks lastel olla päevikus enda õppimised kirjas? Niimoodi kirjas, et nad saaksid ise ära õppida ja mina õhtul kontrollin ja aitan kus ei osatud. Olengi olnud tavaliselt peale tööpäevi nii väsinud, et ei olegi loginud e.kooli, oleme üle vaadanud järgmised peatükid raamatust ja töövihikutest. Eks hinded on kohati selle all kannatanud. Vabadel päevadel olen seal e.koolis käinud.

Nüüd uus probleem. Väiksem laps saab juba mitu nädalat pahandada ja ühtesid, et ühe kindla aine tööraamat kodus. Olen minagi temaga pahandanud, et ta lohakas on. Loen muudkui e.koolist märkusi ja saadud ühtesid ja jälle teeme järgi. Täna kuidagi tuli pähe vaadata lapse tunniplaani päevikust. Polegi seda tundi kirjas üldse sellel päeval. Minu viga muidugi, et ma kohe ei kontrollinud! aga vot käärid selle e.kooliga. õpetaja kirjutab märkuse e.kooli, mitte päevikusse. Oleks ta päeviku võtnud, oleks näinud, et lapsel vale tunniplaan. Ja tunniplaani loomulikult e. koolis üleval ei ole! tagatipuks oli see sama õpetaja (kes muidu tundub väga toreda inimesena) öelnud täna vanemale lapsele, et see meie noorem laps visatakse koolist välja, sest kodutööd on tegemata ja asjad kodus. Olen üsna endast väljas, leian et ei ole õige niimoodi lapsele öelda.

Ühesõnaga, tunnen kuidas see suur it rägastik neelab alla mu juba. Tunnen puudust lihtsast inimlikust suhtlusest õpetajatega. Tunnen puudust sellest, et lapsed teaksid ise oma õppimisi ja peaksid tundma vastutust. samas kui kõik käib ainult läbi e.kooli, siis ei saagi neil suurt mingit vastutust olla.

Tunnen ennast läbikukkujana, tundub nagu kõik teised saaksid hakkama ja mina ei saa. ma tõesti vihkan seda e. kooli süsteemi. See võiks olla mingi tugiraamina, mitte aga põhiline asi mille järgi koolis asjad käivad!

Palun vabandust, ootan teie mõtteid!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 14:04; 15.02 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen muidu ka üsna it-lembene inimene, aga olen nõus, et vana hea klassikaline paberpäevik võiks ikka ka veel olemas olla. Meil vahel kodus samamoodi, et küsin õhtul lapselt, et kas tal on homseks midagi õppida ka. Laps vastab, et ei tea – et äkki mina viitsiksin järgi vaadata mis tal õppida on. Lisaks ka see, et kui koolis on reegel, et pärast kella 17 enam kodutöid e-kooli kanda ei tohi, siis ikka leidub õpetajaid, kes panevad kodutööd sinna kell 16:55. Nii et kui laps koolist koju jõudes ka ise oma õppimist vaatab, ei pruugi seal veel kõiki asju kirjas olla.
Kui laps peaks ise kodutööd päevikusse kirja panema, siis jääks talle ka tihti juba kirjutamise käigus meelde, et kas ja mida kodus teha on vaja. Praegu on nii, et õpetaja võib ju tunni lõpus midagi kodutöö kohta mainida, aga lastel läheb see ühest kõrvast sisse ja teisest välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunned puudust suhtlemisest … aga miks siis ei suhtle? Õpetaja peaks sulle helistama? Miks? Mine ja räägi, kindlasti ei saadeta sind minema.
Mis aga puutub päevikusse ja e-kooli, siis enamikus koolides on ikkagi selgelt kodukorras välja öeldud, et päevik on primaarne (vähemalt algklassides) ning e-kool sekundaarne. Ehk siis kui päevikus on üks info ja e-koolis teine, siis on õige päeviku info. Lapsed algklassides kirjutavad päevikusse õppimist iga tunni lõpus. Äkki sinu omad lihtsalt ei kirjuta? Teevad sel ajal midagi muud?
Tunniplaani pole e-koolis vist kellelgi. See-eest on see olemas kooli kodulehel. Vaata ja kontrolli üle, kas lapsel on õige tunniplaan päevikus. Seda ei pea ju ometi õpetaja tegema, ikka lapsevanem?
Ühesõnaga, jah, sul on õigus, mina ei näe siin küll kellegi muu tegematajätmisi kui sinu enda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 14:25; 16.02 01:13; 16.02 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel on algklassides olnud ikka kõik õppimine päevikus kirjas – õpetaja kirjutab koduse töö tahvlile ja kõik koos kirjutavad selle sealt päevikusse. Kui sellise skeemi juures on ikka lapsel päevikust kodutöö puudu, peaks hakkama peale lapsega vestlemist õpetajaga suhtlema (minu laste õpetaja on teatud laste, enamasti ath-ga, puhul eraldi üle kontrollima, kas laps kirjutas kõik päevikusse). E-koolis oli ka kodutöö, aga see oli dubleeriv, igaks juhuks, vanemale. E-kooli kasutajakontot meie lastel algklassides ei olnudki ja tegelikult ei tohi vanem oma konto parooli lapsele anda. Mis reaalses elus ei ole muidugi võimalik, sest vähe on neid koduseid vanemaid, kes saavad lapsele e-kooli lehe lahti teha vajalikul hetkel. Eks meilgi on aegajalt olnud selliseid mõttevahetusi, et mõni õpetaja paneb õppimise ainult e-kooli, laps läheb vanema kontoga sisse ja kool saadab vanemate listi kirju, et miks lapsed kasutavad vanemate kontosid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 14:38; 16.02 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 14.25. Mida mul suhelda on? Ütlen, et mulle ei meeldi see teie e.kool?
Päevikust ja õppimise kirjutamisest rääkides. No ei ole see päevik primaarne! Isegi kui õpetaja kirjutab tahvlile, siis kas ta ei võiks teha klassis tiiru ja vaadata kas lapsed kirjutavad üles või ei? Mina ei saa nende kõrval koolis olla, mina teen teist tööd! Õppisin teist ala! Lastele kohusetunde õpetamine ei ole nagu üldse õpetajate asi. Ma tahakski siinjuures öelda, et isegi juhtumisi kui lapsed teevad õppimise kirjutamise ajal “midagi muud”, siis kus on õpetaja kes peaks lapsi korrale kutsuma ja ütlema, et tunnis on vaja teha koolitööd? Teiseks eks ma olen sellel e.kooli teemal kodus juba jauranud ka ja küsinud, et miks ei ole õppimisi päevikus, siis öeldakse, et aga õpetaja ei kirjuta tahvlile, ütlebki et e.koolist on vaja vaadata. Mul on tunne, et õpetajad on muutunud kuidagi väga mugavaks. tehakse täpselt niipalju kui vaja ja kõik, aga need on ju lapsed kes neil käe all on. Nad õpivad koolist elu. Kui kooliajal on õppimine vanemate probleem, siis mis saab siis kui nad lõpetavad kooli? Siis peavad järsku päevapealt suureks saama, või võivad nad edaspidi töökohtadel samamoodi loota kellelegi teisele. Kohusetunnet pole neile väljaspool kodu õpetatud. Ok, läksin vist liiale sõnavõtuga, aga ära ei hakka ka kustutama.

PS. Meie kooli kodulehel ei ole tunniplaane!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 14:04; 15.02 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil küll päevik ja päevik peab olema ka täidetud, õpetaja kirjutab igal nädalal allkirja ja sama teen mina, kui unustan siis järgmisel korral kohe punane konks. Ma ei saa küll midagi õpetajale /koolile etteheiteid teha. Oleneb ikka lapsest kes paneb tunnis tähele ja kes ei pane. Õppimist vaatavad sellegipoolest e koolist, arvuti ju pidevalt avatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunned puudust suhtlemisest … aga miks siis ei suhtle? Õpetaja peaks sulle helistama? Miks? Mine ja räägi, kindlasti ei saadeta sind minema.
Mis aga puutub päevikusse ja e-kooli, siis enamikus koolides on ikkagi selgelt kodukorras välja öeldud, et päevik on primaarne (vähemalt algklassides) ning e-kool sekundaarne. Ehk siis kui päevikus on üks info ja e-koolis teine, siis on õige päeviku info. Lapsed algklassides kirjutavad päevikusse õppimist iga tunni lõpus. Äkki sinu omad lihtsalt ei kirjuta? Teevad sel ajal midagi muud?
Tunniplaani pole e-koolis vist kellelgi. See-eest on see olemas kooli kodulehel. Vaata ja kontrolli üle, kas lapsel on õige tunniplaan päevikus. Seda ei pea ju ometi õpetaja tegema, ikka lapsevanem?
Ühesõnaga, jah, sul on õigus, mina ei näe siin küll kellegi muu tegematajätmisi kui sinu enda.

see võib nii olla, et koolis on kodukorjas kirjas, et primaarne on päevik ja e-kool sekundaarne, kuid tegelik elu on selline, et õpetajad EI KIRJUTA õppimist tahvlile, vaid hoopis e-kooli. Meil näiteks on ka koolis kord, et õpilased peavad õppimise märkima päevikusse. Kuid reaalsus on see, et tahvlile märgib õppimist ainult klassijuhataja, kes annab siis eesti keele, matemaatika ja loodusõpetuse tunde. ülejäänud õpetajad märgivad õppimist e-kooli ja kusjuures üldsegi veel mitte samal päeval.

Kuid selles osas küll, kui päevik on märkustest punane, oleksin mina juba ise õpetajaga ühendust võtnud ja uurinud, milles asi. Vahel tuleb ennast lihtsalt sundida mingeid asju tegema, ei saa lihtsalt ignoreerida ja edasi lükata. Probleemid ei lahene ise, vaid hoopis kuhjuvad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles mõttes on tõesti käärid, et ühelt poolt räägitakse – ära osta algklassi lapsele nutitelefone, ei ole vaja mingeid ekraane ega arvuteid nii vara. Teiselt poolt on kogu õppimine ka algklassides just nimelt e-koolis, paberpäevikuid ei jaksa või ei viitsi õpetaja isegi enam nõuda, selle täitmisest rääkimata.

Tulebki õpetajale rääkida nendest mõtetest. Ja paluda tavapäeviku kasutuselevõttu – 2. klassi lapsed ei oskaks sellele reeglile ise küll veel vastu puiklema hakata. Kui on vaja, siis tuleb õpetajale ka selle vajalikkust illustreerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja, katsu leida oma töö kõrvalt see aeg ja suhtle klassijuhataja(te)ga. Temal on ehk sulle hoopis muud öelda kui su lastel, kelle jutt ei pruugi alati olla objektiivne. Mu lapse klassis on ka poiss, kes ei kipu kodutöid üles kirjutama, ja ka tema emale jäi alguses mulje, et koolis ja tundides toimub mingi kaos, tema laps saab märkusi jne. Viimaks selgus, et tõesti poiss ei kirjutanudki kodutöid üles.
Ja kui lapsel on päevikus vale tunniplaan, aita teda vähemalt nii palju, et uuri välja õige. Mõni algklassiõpetaja muide tõstab tunde ka vahel ümber ja teeb ühe tunni asemel teise, aga ta ütleb seda lastele alati ette.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 16:34; 16.02 06:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 3. kl lastel kõikidel oma e-kooli kontod.
Pidevalt ju nad ninapidi telefonides, õppigu ka e-kooli kasutama.
Samas on klassis kokkulepe, et päevik on nr1. Kui e-koolis on õppimine ja päevikus pole (õpetaja pani varem e-kooli, kuid nt tunni lõpus päevikusse ei jõutud kirjutada), siis kehtib ikka paberpäevik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on väga hea õpetaja, laps kirjutab kõik päevikusse ja igasugused õppevahendid, mida vaja kaasa võtta – vesivärvid, käärid jne korratakse mitu korda üle lastele. Esimese klassi lapsel on ekooli konto ja oskab ise ka oma õppimist vaadata ekoolist, aga tegelikult igapäevaselt vajadust pole, sest kõik on päevikus.

Aga mulle ka ekool ei meeldi. Esiteks ei leia ma sealt asju üles. Ja teiseks see sama, et õpetajad lisavad asju viimase hetkeni. Ühe korra oli kehalisega nii, et laps võttis kaasa siseriided, kuid tund toimus väljas. Kehalise õpetaja on ainus, kes ainult ekooli märgib.

Ja ma mõistan seda laste segadust. Minu laps on väga tubli ja organiseeritud ja saaks hakkama ka igapäevaselt ekooli ning päeviku info kontrollimise/võrdlemisega, kuid ma ise olin täielik udu lapsena. Ma arvan, et ma oleks väga hädas selle süsteemiga, et osa asju on siin, osa seal. Oma lapse asjadelgi raske silma peal hoida.

Kui vanem laps oskab ekooli kasutada, siis ehk vaatab nooremaga iga päev kell 5 üle, mis tal teha on. See ei võta kaua ja tuleb kasuks mõlemale. Üks saab vast varsti selgeks ekooli kasutamise, teine õpib abistamist ja toetamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul 2. klassi laps ja päevik on primaarne. igal nädalavahetusel vaatame kooli kodulehelt tunniplaani ja kirjutab selle päevikusse. (meil viimasel ajal seda muudeti ja tuleb kontrollida)
kehalise kasvatuse õpetajalt ma ei eelda, et ta päevikusse kirjutaks, neid ju pole lastel tunnis kaasas.
2. klassi last peab ikka kontrollima, meil ka mõnikord õppimine kirjutamata, e-kooli ilmub see õhtul alles.
tee siis oma lapstele e-kooli konto ja las vaatavad õppimist sealt kui päevikut täitma ei pea ja neilt eeldad suurt iseseisvust.minu 2.klassi lapsel on ka just tehtud e-kooli konto, plaan teda õpetada seda oma telefonist vaatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 14.25. Mida mul suhelda on? Ütlen, et mulle ei meeldi see teie e.kool?

Aga sa ju ise ohkad, et tahaks suhelda. Mine siis ja suhtle, see oli mu mõte. Mine ja küsi iga päev, mis õppida oli. Mine ja küsi, miks õpetaja ei kirjuta tahvlile.
Võib olla pole sa veel vilunud lapsevanem, aga ma sinu asemel küll ei võtaks kullana kõike, mida su lapsed räägivad – et õpetaja ei kirjutagi tahvlile, me üldse ei peagi päevikusse kirjutama ja tegelikult ei pea õppima ka … Mine ja suhtle, kui sul on kahtlusi.

PS. Meie kooli kodulehel ei ole tunniplaane!!!

Vat SEDA ma ei usu. Koolide kodulehed on kõik standardsed, seal peavad sisalduma kindlad asjad nagu kodukord, õppeperioodide ajad, tundide ajad, tunniplaan, õpetajate nimekiri ning vastuvõtu kord. Otsi tunniplaan üles. Kui ei leia, pane siia kooli kodulehe link, me aitame leida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 14:25; 16.02 01:13; 16.02 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 14.25. Mida mul suhelda on? Ütlen, et mulle ei meeldi see teie e.kool?

Aga sa ju ise ohkad, et tahaks suhelda. Mine siis ja suhtle, see oli mu mõte. Mine ja küsi iga päev, mis õppida oli. Mine ja küsi, miks õpetaja ei kirjuta tahvlile.
Võib olla pole sa veel vilunud lapsevanem, aga ma sinu asemel küll ei võtaks kullana kõike, mida su lapsed räägivad – et õpetaja ei kirjutagi tahvlile, me üldse ei peagi päevikusse kirjutama ja tegelikult ei pea õppima ka … Mine ja suhtle, kui sul on kahtlusi.

PS. Meie kooli kodulehel ei ole tunniplaane!!!

Vat SEDA ma ei usu. Koolide kodulehed on kõik standardsed, seal peavad sisalduma kindlad asjad nagu kodukord, õppeperioodide ajad, tundide ajad, tunniplaan, õpetajate nimekiri ning vastuvõtu kord. Otsi tunniplaan üles. Kui ei leia, pane siia kooli kodulehe link, me aitame leida.

tõepoolest ei ole kõigi koolide kodukatel tunniplaane, olen ise ka sellega hädas olnud, tahaks võrrelda. Mustamäe gümnaasium nt, erakoolid jne. Kindlasti on neid veel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 16:34; 16.02 06:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on e-kool telefonis. Sa võid ju vaadata õppimised ära ja helistada lastele või saata sõnumiga need õppimised.
Aga suhtle kõigepealt õpetajaga, 2 klassi lapse puhul enam õpetaja ei kontrolli koduste tööde tegemist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis on on kodused ülesanded kirjas ainult päevikus. E-koolis on hinded, uudised, ülesanded, õppimine puudujatele. Tunniplaan on meie koolis kirjutatud päevikusse. E-koolis on aeg-ajalt aegunud tunniplaan. Mingi hetk siis jälle parandatakse ära.
Meie koolis alati õpetaja spetsiaalselt rõhutab, et pange nüüd tähele, ka sina Pets, kirjutage ülesanded päevikusse. Aga lastel on vahel sellele vaatamata pea nii laiali otsas, et unustab lõpuni kirjutamata. Teise klassi laps saab kindlasti e-kooli vaatamise selgeks, kui natuke treenida. Tehke nädalavahetusel kuiva trenni selles osas. Üldiselt ma arvan, et kui õpetaja iga päev laste eest näpuga päevikutes järge ajaks, siis lapsed ei saagi selgeks, et see on nende vastutus. Päevikusse mitte kirjutamine peaks tooma mingit lisavaeva ja lisasekeldust (a la sõbrale helistamine, e-kooli vaatamine, lapsevanema pahandamise kuulamine), et järgmine kord tunduks vajalik ikka kohe õppimine päevikusse kirjutada.

Kas lapse isa ei ela teiega koos, et ta saaks lapse õppimist ja tunniplaane üle kontrollida? Mõned lapsed ei ole teiseks klassiks veel piisavat iseseisvust omandanud, et kõigega ise ilma vanemate abita hakkama saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks lapsed ise e-koolist ei vaata?
Meil on küll päevikusse kirjutamise komme aga laps vaatab ka tihti e-koolist oma asju.
1. klass.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõepoolest ei ole kõigi koolide kodukatel tunniplaane, olen ise ka sellega hädas olnud, tahaks võrrelda. Mustamäe gümnaasium nt, erakoolid jne. Kindlasti on neid veel.

MG-s paistab olema intranet, pakun, et tunniplaan on intranetis ning kõigil lastevanematel sinna ligipääs (muudel polegi ju asja, isegi teatud määral turvarisk on)? Kui ei, siis on asi küll veider ja vääriks järelpärimist koolist või siis lausa halduskogu kaudu, kui muidu asi ei liigu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 14:25; 16.02 01:13; 16.02 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja on lihtsalt saamatu. Tal tõenäoliselt pole tahtmistki oma algklassides!!!! käivate laste koolitöösse süveneda. Ütled, et oled 20ni tööl. Tõenäoliselt siiski mitte iga päev ja kui jah, siis on ju hommikud vabad. Tegele siis laste eKooliga tutvumisega. Kirjuta kasvõi välja neile, mida nad järgmiseks päevaks tegema peavad. Su käekirja nad ikka mõistavad lugeda, kui eKooli mitte?

Kirjutad, et õpetaja paneb märkusi ja ühtesid tegemata tööde eest. No aga mida ta peab siis tegema, kui järjepanu su lapsel pole kaasas õppevahendid, pole tehtud kodused tööd???? See käitumine mõjus ju! Sa hakkasid lõpuks ometi liigutama! Said lõpuks aimu, et sul laps käib mitu nädalat koolis vana tunniplaani järgi. Kui ta sul nii saamatu on, et ei suuda seda ise tahvlilt (kuhu õpetajad tavaliselt uue tunniplaani kirjutavad), maha kirjutada, siis vaadake ometi koos kooli kodulehelt. Vaata nüüd sina ka sinna, tunniplaan on seal kindlasti olemas! Vaata ja sa näed nagu ütlevad kuulsad filosoofid 🙂

Hädaldamise asemel ole oma lastele toeks. See tasub end edaspidi kuhjaga ära, kui sa seda praegu teed.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõepoolest ei ole kõigi koolide kodukatel tunniplaane, olen ise ka sellega hädas olnud, tahaks võrrelda. Mustamäe gümnaasium nt, erakoolid jne. Kindlasti on neid veel.

MG-s paistab olema intranet, pakun, et tunniplaan on intranetis ning kõigil lastevanematel sinna ligipääs (muudel polegi ju asja, isegi teatud määral turvarisk on)? Kui ei, siis on asi küll veider ja vääriks järelpärimist koolist või siis lausa halduskogu kaudu, kui muidu asi ei liigu.

Mina MG lapsevanemana ei tea küll, et mul intranetti juurdepääs oleks. Tunniplaani neil tõesti väljas ei ole. mind iseenesest pole see häirinud, minu laps on gümnas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 14:38; 16.02 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 3 klassi laps ja ma ei mõista, miks tal üldse päevik on. Kõik kolm aastat on kodutööd ainult e-koolis onlud. Koolis heal juhul tõmmatakse töövihiku leheküljele ring ümber, aga ka seda suht harva.

Mulle meeldiks ka, kui info oleks lapse päevikus. Siis on täitmine lapse kohustus. Mitte lapsevanema kohustus see info lapsele õigeaegselt edastada.

Usun küll, et kaks algklassi last + hilisõhtuti töötamine on päris väsitav kombinatsioon. Mul üks koolilaps tugevas nn eliitkoolis ja märkimisväärnne osa minu vaba ajast (kui mitte öelda, et enamus) kuulub sellele, et lapse kooliasjadega kursis olla, last toetada ja nö lainel püsida. Õnneks ma hetkel noorema lapsega kodune ja ressurssi on. Aga kui ma tööl käisin, siis lapse hinnetelehe ja minu töölähetuste graafiku vahel oli tugev korrelatsioon.

Muud ei oska soovitada, kui otsi lahendusi. Äkki saab laste isa või mõni tugiisik lastega koos päeval õppida? Või koolis on korralik pikapäevarühm, kus lapsed ka kodutööd õpetajatega koos teevad (meil on, kuid maksab meeletult). Leia päeval seda aega, et korraks e-kooli sisse logida ja lastele helistada/SMSida. Lepi lastega kokku, mida nad saavad päeval ise teha ja mis jääb õhtuks koos õppimiseks. Tore muidugi oleks, kui lapsed saaksid 100% ise hakkama, aga selleks kuulub ilmselt veel mõni aasta. Ja millegipärast tänapäeva kool eeldab, et lapsevanemad peavadki lastega koos õppima vähemalt algkoolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps viiendas ja ikka on märkmik-päevik, kuhu kodutöösid ja muid teateid kirjutatakse. Nii laste ja vanemate poolt otsustati. Seda ekraani on niigi liiga palju. Muidugi vaatab kodus Stuudiumi, õpetajad kirjutavad ka sinna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimeses neljas klassis pannakse igal neljapaeval meie e-kooli milleks on õppesüsteem ItsLearning, järgmise nädala kava välja. Seal on kodused tööd kõikideks järgmise nädala päevadeks kirjas. Iga päev saab laps koju kaasa konkreetseks kodutööks vajaliku raamatu või vihiku. Mõne asja saab varem ka ette ära teha.
Alates viiendast klassist on kodused tööd nädalaks ajaks samuti korraga kirjas, selle vahega et õpilane peab ise planeerima, kuna ta mida teeb, peamine, et reedeks oleks kõik valmis. Sellist asja, et kodused tööd mis järgmiseks päevaks tarvis ära teha, ilmuvad it-süsteemi eelmise päeva õhtul kell 17, ei eksisteeri.
Kuidas need lapsed peaks planeerimist ja oma aja organiseerimist õppima kui isegi õpetaja ei suuda nii palju ette planeerida, et paneks aegsasti koduste tööde info üles?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps No ei meeldi mulle see e.kool!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.