Esileht Beebi ja mitmikud Nõudlik beebi

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Nõudlik beebi

Postitas:

Juba sünnitusmajas öeldi, et beebi on keskmisest nõudlikum. On olnud gaasivalud, koolikud, tundlikkus emotsioonide suhtes. Mis tähendab teie jaoks nö. nõudlik beebi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 21:39; 09.06 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaua sa seal sünnitusmajas olid siis, et juba oskasid öelda?

Minu jaoks tähendab nôudlik beebi, et tahab 24/7 süles olla. Gaasivalud jmt on tavaliselt mingi osa päevast, mitte terve päev.

Mida tähendab, tundlikus emotsioonide suhtes? Hakjab nutma, kui keegi närvitseb kôrval? See ju nornaalbe. Hakkab nutma, kui keegi naerab kôrval – ilmselt sôltub, kes naerab ja kuisas ( mône naer ongi hirmus ????)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olime 3 päeva. Tundlikkus ehk siis kartlik, ei taha et teda väga läbi vaadataks (oli lasteosakonnas peale sündi), ärkab nutuga, erinevad helid võivad tekitada hüsteeria (nt paberi pooleks rebimine), kõvema häälega.
Beebid on ju erinevad. Kuna varasemalt kogemus puudub, siis mõtlesin küsida teistelt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 21:39; 09.06 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli esimene laps ülitundlik. Esimene eluaasta olin 24/7 lapsega koos, kartis kõike ja nuttis palju. Helid häirisid st kui tema samas toas oli, siis tv ja raadio täiesti kinni. Igasugune stimulatsioon võis kiiresti üle väsitada ja siis röökis mitu tundi jutti, kasvõi nt külalised. Elasime mitu aastat ülirahulikus tempos ja nüüd on ta mul varsti juba tundlik koolilaps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli esimene laps ülitundlik. Esimene eluaasta olin 24/7 lapsega koos, kartis kõike ja nuttis palju. Helid häirisid st kui tema samas toas oli, siis tv ja raadio täiesti kinni. Igasugune stimulatsioon võis kiiresti üle väsitada ja siis röökis mitu tundi jutti, kasvõi nt külalised. Elasime mitu aastat ülirahulikus tempos ja nüüd on ta mul varsti juba tundlik koolilaps.

Meil vanema lapsega sama seis, järgmine aasta läheb kooli.

Sündis veidi enneaegsena, kasvupeetusega, haiglas olime üle nädala. Meeletud gaasivalud, magas väga halvasti (esimest korda magas öö otsa, kui oli üle 3 a vana, esimesel eluaastal ärkas öösiti u poole tunni kuni tunni tagant, teisel eluaastal suutis ikka paar tundi jutti ka magada), võõrastas väga pikalt, ka oma pere liikmeid, sobisin ainult mina, igasugune ülestimuleerimine (külalised, kuskil külas käimine, mingid lasteüritused jmt) võis tekitada sellise ärevuse, et pärast elas nuttes mitu tundi välja jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõudlik beebi oli meil ka. Tal puudus eneserahustamise oskus, rahunes ainult siis kui hoidsime teda ise püsti seistes süles ja kussutasime, niikui tahtsime voodisse panna või ise istuda, hakkas uus nutt, see võis kesta tunde ja tunde, olime mõlemad mehega kurnatud. Rind oli teine viis rahuneda ta vahel oligi 24/7 rinnal ja niiviisi nädalaid (vahel tundus, et ta ei maganudki, ainult imes), see oli mulle väga raske aeg. Teda hirmutasid ka igasugu helid. Elame kortermajas ja laps ehmatas juba sellepärast, et keegi üleval korrusel WC-s vett lasi, uks kägises või koer haugatas. Gaasivalud kestsid 4 kuud. 4,5 kuuselt hakkasid igemed valutama ja valutavad siiamaani. Laps nüüd 1a7k ja on üsna klammerduv ning tähelepanu vajav. Näeb õudusunenägusid ning hambad (tagumised purihambad), mis praegu tulevad teevad ka suurt valu. Otsib lähedust igalt poolt, kui õues jalutame, tahab kõikidele koertele ja kassidele pai ja kalli teha ning kõiki poste ja puid kallistada. Tundub, et on lihtsalt selline õrnahingeline, vahab palju rahu, lähedust ja rahulikul toonil selgitamist, mis siis ikka. Hakkasin talle laulma, see rahustab teda kõige paremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Nõudlik beebi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.