Esileht Koolilaps Nutisseadmete kasutamine/keelustamine koolis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Teema: Nutisseadmete kasutamine/keelustamine koolis

Postitas:

Kas kuskil koolides on nutiseadmete kasutamine keelustatud? Mind on hakanud häirima teadmine, et mu laps veedab koos sõpradega kõik vahetunnid ekraani ees. Kas kuskil on mingid reeglid kehtestatud? Kuidas see läbi viidi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 20:43; 09.02 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

algklassilapsel klassijuhataja lihtsalt ei luba. teised aineõpetajad paraku ei viitsi kisa tõsta ega tee välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 21:39; 13.02 22:06; 14.02 07:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil peavad vähemalt algklassidel olema telefonid päeval oma kapis ja välja ei tohi võtta enne kui tunnid läbi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 21:49; 09.02 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu Veeriku koolis on vähemalt algklassidel keelatud olnud. Minu lapse klassijuhataja jälgib seda küll, koolipäeva jooksul telefoni välja ei võeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 21:52; 09.02 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reealkool ja Kesklinna Põhikool ei luba vähemalt algklassides telefoni koolimajas välja võtta.
VHK minu teada ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kool võib keelata palju tahab, aga alates ca 3-4 klassist alates ei anna osad lapsed enam lihtsalt telefone hoiule ja kogu lugu. jõuga õpetaja ära võtta ei saa. või annavad mõne mittetöötava.
kuskil alates 7-8.kl saadetakse õpetaja, kes telefoni ära panna palub, lihtsalt otsesõnu p…sse.

kusjuures tean, et paljudes eelpoolnimetatud koolides võtavad lapsed kaasa 2 telefoni: üks – mingi vana ja rikkis telefon – pannakse pidulikult telefoni kappi või taskusse, teine aga on enda ligi ja telefonis käiakse surfamas ja chattimas nt wc-kabiinis viibides.

soovitan kõigil neil vanematel, kes on veendunud, et tema lapse koolis ei lubata telefoni kasutada, kontrollida mitu vana “juustu” teil veel äraviskamist ootavate rikkis telefonide karbis/kapis alles on. osa on sealt kindlasti kadunud ja lastel igapäevaselt koolis kaasas, võibolla mõni ka pinginaabri jaoks “laenatud” samal põhjusel.
või astuge koolipäeval lapse koolist läbi.
osades koolides on algklassides seinal nn telefonitaskud, ca pooled neist telefonidest seal taskutes olid töökorras viimati 5-10a tagasi (töötavad on lastel taskus)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kool võib keelata palju tahab, aga alates ca 3-4 klassist alates ei anna osad lapsed enam lihtsalt telefone hoiule ja kogu lugu. jõuga õpetaja ära võtta ei saa. või annavad mõne mittetöötava.
kuskil alates 7-8.kl saadetakse õpetaja, kes telefoni ära panna palub, lihtsalt otsesõnu p…sse.

kusjuures tean, et paljudes eelpoolnimetatud koolides võtavad lapsed kaasa 2 telefoni: üks – mingi vana ja rikkis telefon – pannakse pidulikult telefoni kappi või taskusse, teine aga on enda ligi ja telefonis käiakse surfamas ja chattimas nt wc-kabiinis viibides.

soovitan kõigil neil vanematel, kes on veendunud, et tema lapse koolis ei lubata telefoni kasutada, kontrollida mitu vana “juustu” teil veel äraviskamist ootavate rikkis telefonide karbis/kapis alles on. osa on sealt kindlasti kadunud ja lastel igapäevaselt koolis kaasas, võibolla mõni ka pinginaabri jaoks “laenatud” samal põhjusel.
või astuge koolipäeval lapse koolist läbi.
osades koolides on algklassides seinal nn telefonitaskud, ca pooled neist telefonidest seal taskutes olid töökorras viimati 5-10a tagasi (töötavad on lastel taskus)

ÕUDNE… ja muidugi kurb..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis on siin perekoolis teemad, kus inimesed üritavad selgeks teha, et algklasside lastel peab juba nutitelefon olema. Kui sulle ei meeldi, et laps istub ekraani ees ja sa ei suuda lapsele selgeks teha, et pidev ekraani ees istumine ei ole ok, siis ära osta lapsele nutitelefoni, helistamiseks piisab ka nuppudega telefonist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 23:32; 09.02 08:55; 09.02 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reaalis pole küll mingit telefonide ärapanemise kappi, algklassides polnud küll lubatud ilma vajaduseta kasutada. Suuremates klassides vist ei huvita enam kedagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kuskil koolides on nutiseadmete kasutamine keelustatud? Mind on hakanud häirima teadmine, et mu laps veedab koos sõpradega kõik vahetunnid ekraani ees. Kas kuskil on mingid reeglid kehtestatud? Kuidas see läbi viidi?

mind häirib palju rohkem see, et lapsi vahetundideks klassidest välja ei aeta ja klassiruume ei tuulutata.
Nutiseadmed on kasutuses tundides. Ka esimesed klassis. Lisaks on veel ka arvutiklassitunnid erinevates ainetes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 00:03; 10.02 17:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kuskil koolides on nutiseadmete kasutamine keelustatud? Mind on hakanud häirima teadmine, et mu laps veedab koos sõpradega kõik vahetunnid ekraani ees. Kas kuskil on mingid reeglid kehtestatud? Kuidas see läbi viidi?

mind häirib palju rohkem see, et lapsi vahetundideks klassidest välja ei aeta ja klassiruume ei tuulutata.
Nutiseadmed on kasutuses tundides. Ka esimesed klassis. Lisaks on veel ka arvutiklassitunnid erinevates ainetes.

Sellisel juhul, kui nutiseadet on koolis vaja, eelistaksin mina tahvlit. Selle võtabki välja ainult tunnis. Ning mul raske uskuda, et algklassides käib arvutamine nutitelefoniga, seal ikka õpitakse peast arvutamist.

See, et klassidest välja ei aeta, on teine teema. Ma isegi ei tea, kuidas mu lapse koolis on, pole uurinud. Kuid tean seda, et kui laps vahetunnis rahu ja vaikust soovib, käib raamatukogus lugemas.

Minu 2.kl lapsel on nuppudega telefon (klassis mõnel lapsel veel) ning siiamaani küll koolitundides nutiseadmeid vaja pole läinud. Kodus on tahvel, kuid ka seda ei kasuta iga päev, enamasti nädalavahetustel tunnikese.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 23:32; 09.02 08:55; 09.02 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Minu laps on põhikoolis juba ja ma usun ka, et selles vanuses midagi taolist läbi viia on jube keeruline. Olen kodus samuti hädas, et pean pidevalt kontrollima, et terve koolist ja trennist vaba aeg ei mööduks ekraani ees. Koolis peaks vahetunnis aju puhkama ja keha saama liikumist, sirutamist, aga kuuldavasti istuvad lapsed reas, seljad küürus ja silmad nutiseadmes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 20:43; 09.02 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kuskil koolides on nutiseadmete kasutamine keelustatud? Mind on hakanud häirima teadmine, et mu laps veedab koos sõpradega kõik vahetunnid ekraani ees. Kas kuskil on mingid reeglid kehtestatud? Kuidas see läbi viidi?

Teemaalgataja, miks su lapsel üldse on nutitelefon? Ja miks sa ise oma last ei kasvata, et ta kogu oma vaba aja ekraani ees ei passiks?

Meil peavad vähemalt algklassidel olema telefonid päeval oma kapis ja välja ei tohi võtta enne kui tunnid läbi.

Ja kuidas on korraldatud asi olukorras, kus lapsel on vaja helistada või lapsevanemal on vaja laps kätte saada? Ära tule seletama, et siis peab laps õpetaja käest luba küsima. Õpetaja ei pruugi üldse vahetunni ajal klassis olla ja laps ei pea õpetajale aru andma, miks ta täpselt oma ema või isaga suhelda tahab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.02 10:22; 09.02 12:27; 10.02 09:22; 10.02 09:23; 10.02 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui last on vaja kätte saada, olen mina klassijuhatajale sõnumi saatnud palvega midagi edasi öelda või palunud, et laps helistaks. Lapse telefon on päeval hääletu peal ja teda ei saa kätte niikuinii. Meil nii karm kord ei ole, et helistada ei tohiks. Aga helistamist on kolme aasta jooksul üksikud korrad ette tulnud, sellised erandjuhtumid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 21:52; 09.02 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste koolis on kindel reegel, et koolipäeval lapsele helistada ei tohi, kui on hädaolukord, tuleb võtta ühendust õppealajuhatajaga, kes kutsub ise lapse tunnist välja.

Muuseas, sellega, et lapsed vahetunnis mitmekesi ühe telefoni ümber istuvad kaasneb veel uus probleem – täide levik. Juba mitmendat nädalat võideldakse selle jamaga mu laste koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kuskil koolides on nutiseadmete kasutamine keelustatud? Mind on hakanud häirima teadmine, et mu laps veedab koos sõpradega kõik vahetunnid ekraani ees. Kas kuskil on mingid reeglid kehtestatud? Kuidas see läbi viidi?

Teemaalgataja, miks su lapsel üldse on nutitelefon? Ja miks sa ise oma last ei kasvata, et ta kogu oma vaba aja ekraani ees ei passiks?

Meil peavad vähemalt algklassidel olema telefonid päeval oma kapis ja välja ei tohi võtta enne kui tunnid läbi.

Ja kuidas on korraldatud asi olukorras, kus lapsel on vaja helistada või lapsevanemal on vaja laps kätte saada? Ära tule seletama, et siis peab laps õpetaja käest luba küsima. Õpetaja ei pruugi üldse vahetunni ajal klassis olla ja laps ei pea õpetajale aru andma, miks ta täpselt oma ema või isaga suhelda tahab.

Mis on see erandjuhtum, et laps peab tundide ajal helistama? Kui on juba midagi sellist, et vanemat peab teavitama, siis ma olen küll 100% kindel, et kool teavitab mind. Kui mul on vaja lapsele midagi öelda, siis helistan talle peale tundide lõppu. Ei näe probleemi.
Meie koolis ei ole küll nutitelefonide kasutamise reegleid ka, kuid sellegi poolest ma ei helista lapsele tundide ajal ega ka laps mulle.

Kuidas me küll vanasti elatud saime? Telefon on hea asi, kuid see peaks olema meie elu lihtsamaks tegev abivahend mitte, et me ise oleme hoopis telefoni orjad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.02 23:32; 09.02 08:55; 09.02 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste koolis on kindel reegel, et koolipäeval lapsele helistada ei tohi, kui on hädaolukord, tuleb võtta ühendust õppealajuhatajaga, kes kutsub ise lapse tunnist välja.

Üsna tobe oleks õppealajuhatajale helistada näiteks teatega, et lapsevanem jääb lapsele järeletulemisega veidi hiljaks. Ja et ennetada kriitikat teemal, miks laps ise ei liigu, siis lihtsalt laps ei jõuaks ise õigeks ajaks koolist trenni.

Ja ikkagi, kuidas lahendatakse lapse jaoks hädaolukorrad? Minu ühel lapsel on algklassides olnud 2 korda juhus, kus ta on mulle vahetunnis nuttes helistanud ja ma siis olen teda rahustanud. Kummalgi korral pole tegu olnud täiskasvanud inimese jaoks hädaolukorraga, aga lapsel oli sel hetkel probleem suur ning kindlasti poleks ta võimeline olnud klassijuhataja käest luba küsima. Kuigi klassijuhataja oli tal väga tore ning üritas ka ise teda lohutada. Aga minuga vahetunnis vestlemine rahustas lapse maha ja ta sai oma koolipäeva rahulikult jätkata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.02 10:22; 09.02 12:27; 10.02 09:22; 10.02 09:23; 10.02 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolis peaks vahetunnis aju puhkama ja keha saama liikumist, sirutamist, aga kuuldavasti istuvad lapsed reas, seljad küürus ja silmad nutiseadmes

Ma ei kiida seda absoluutselt heaks, aga telefonis istumine lõõgastab lapsi. Tähelepanu on mõnel mängul, vestlusel vm asjal, saab end korraks välja lülitada koolimelust. Kordan, et ei õigusta, vaid selgitan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viljandi Paalalinna koolis nt. Kooli juhtkond ja hoolekogu võtsid vastu otsuse. Minu laps küll juba suuremates klassides, aga ütleb, et on oluliselt vähenenud. Eks neid olevat ka, kes lähevad vetsu vms oma telefoni näppima, aga enamus ei viitsi nii palju vaeva näha:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks vahetundidele istutakse ka tundides ekraanide taga.

Meie lapsel telefonis mänge ei ole olnud, lisaks ei võinud ka tahvelarvutit kooli viia. Aga vahet ei ole, sest nad istusid kambakesi ühe ekraani taga (üks mängis ja teised vaatasid).

Mõni aasta tagasi tuli teade, et kõikidele lastele tuleb ipad kohustuslikuks õppevahendiks. Nüüd on laps enamuse ajast ekraani ees. Mulle see üldse ei meeldi aga teha ka midagi ei ole. Koolivahetus oleks võimalik aga lapsele muidu oma koolis meeldib, õpetajad ja kaasõpilased on toredad enamasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka koolis keelatud. Koolis peetakse korrast tõesti kinni, vähemalt olen aru saanud. Kodus vot ei peeta, minu sõna ei maksa

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ikkagi, kuidas lahendatakse lapse jaoks hädaolukorrad? Minu ühel lapsel on algklassides olnud 2 korda juhus, kus ta on mulle vahetunnis nuttes helistanud ja ma siis olen teda rahustanud.

Ei taha sind hirmutada, aga olen ka näinud üliõpilast (!) nuttes halva hinde pärast emale helistamas. Koolis peaks laps ikka õppima iseendaga hakkama saama, ka keerulistes olukordades. Toimunut arutada ja last nunnutada jõuab õhtul kodus. Mina ja 99,9% minu põlvkonnast käisime 12a koolis ära nii, et kordagi ei olnud vaja emal kooli helistada et mulle mingit teadet edastada. Millegipärast tol ajal ei olnud neid pakilisi teadaandeid pidevalt. Et keegi jääb kohtumispunkti 10 min hiljaks, see oli normaalse kõikumise piires ja sellest ei pidanud ekstra teavitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahetunnid on niivõrd lühikesed, 10min. ekraani vaatamist pole veel nii tervist kahjustav. Ok, söögivahetund on vähe pikem, kuid ma ei usu, et lapsed kõik vahetunnid algusest lõpuni ekraani taga istuvad. Suheldakse ikka omavahel ka, korratakse õppimisi vastamisteks jne. Tundides on meie lapse koolis küll telefonid keelatud, panevad enne tundi selleks ette nähtud kappi ära. Kes üritab vana telefoni kappi sokutada, on ise totu, sest tunni ajal telefonisse vaatamisega vahele jäädes on ees käik direktori juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 16:18; 10.02 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel peab telefon kapis olema. Ma ei kujuta ka ette, miks peaks laps päeval mulle helistama või mina talle. Kui ka telefon oleks lapsel kotis vms, siis oleks see ju hääletu ja ma ikka last kätte ei saaks.

Kui on tõesti mingi eriti hädajuhus, siis saab kooli sekretärile helistada. See et ma nt lapsele järgi minemisega hiljaks jään, miks ma peaks sellest ette helistama. Laps ju näeb, et mind pole ja ootab v helistab ise mulle.

Samuti häda korral helistamiseks võib laps oma kapist ju telefoni võtta ei tea, et peaks luba küsima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 21:49; 09.02 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kuskil koolides on nutiseadmete kasutamine keelustatud? Mind on hakanud häirima teadmine, et mu laps veedab koos sõpradega kõik vahetunnid ekraani ees. Kas kuskil on mingid reeglid kehtestatud? Kuidas see läbi viidi?

Teemaalgataja, miks su lapsel üldse on nutitelefon? Ja miks sa ise oma last ei kasvata, et ta kogu oma vaba aja ekraani ees ei passiks?

Meil peavad vähemalt algklassidel olema telefonid päeval oma kapis ja välja ei tohi võtta enne kui tunnid läbi.

Ja kuidas on korraldatud asi olukorras, kus lapsel on vaja helistada või lapsevanemal on vaja laps kätte saada? Ära tule seletama, et siis peab laps õpetaja käest luba küsima. Õpetaja ei pruugi üldse vahetunni ajal klassis olla ja laps ei pea õpetajale aru andma, miks ta täpselt oma ema või isaga suhelda tahab.

Kuidas küll ometi varem vanemale helistamata hakkama saadi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas küll ometi varem vanemale helistamata hakkama saadi?

Varem olid lapsed kordi iseseisvamad ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.02 16:18; 10.02 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas küll ometi varem vanemale helistamata hakkama saadi?

Sama hästi võid ju küsida, kuidas varem inimesed ilma mobiilideta hakkama said. Veel 30 aastat tagasi pidi Eestis telefonijärjekorras ootama, et koju üldse telefoni saada. Miks siis praegu täiskasvanud ilma isikliku mobiilita hakkama ei saa? Äkki peaks ekooli ka ära keelama, sest meie ajal said nii lapsed, lapsevanemad kui ka õpetajad ju ilma selleta hakkama. Autod võiks ka ära keelata, sest varem ju ometi said inimesed ilma hakkama. Tundub ju tobe?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.02 10:22; 09.02 12:27; 10.02 09:22; 10.02 09:23; 10.02 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varem olid lapsed kordi iseseisvamad ka.

Ja selle iseseisvumise tagajärjeks muide oli kordades rohkem õnnetusi lastega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.02 10:22; 09.02 12:27; 10.02 09:22; 10.02 09:23; 10.02 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil 5.klassis pole nutitelefonid päeva jooksul lubatud, need tõmbavad laste mõtted mujale-küll on vaja instast vaadata palju laike on, küll jääb mäng pooleli või “õpetaja pärast” järgmine level saavutamata.
kui õpetaja avastab et laps on vahetunnis nutiseadmes on tal õigus see konfiskeerida.
nii me sügisel koosolekul lastevanematega kokku leppisime ja nii on jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste koolis on kindel reegel, et koolipäeval lapsele helistada ei tohi, kui on hädaolukord, tuleb võtta ühendust õppealajuhatajaga, kes kutsub ise lapse tunnist välja.

Üsna tobe oleks õppealajuhatajale helistada näiteks teatega, et lapsevanem jääb lapsele järeletulemisega veidi hiljaks. Ja et ennetada kriitikat teemal, miks laps ise ei liigu, siis lihtsalt laps ei jõuaks ise õigeks ajaks koolist trenni.

Ja ikkagi, kuidas lahendatakse lapse jaoks hädaolukorrad? Minu ühel lapsel on algklassides olnud 2 korda juhus, kus ta on mulle vahetunnis nuttes helistanud ja ma siis olen teda rahustanud. Kummalgi korral pole tegu olnud täiskasvanud inimese jaoks hädaolukorraga, aga lapsel oli sel hetkel probleem suur ning kindlasti poleks ta võimeline olnud klassijuhataja käest luba küsima. Kuigi klassijuhataja oli tal väga tore ning üritas ka ise teda lohutada. Aga minuga vahetunnis vestlemine rahustas lapse maha ja ta sai oma koolipäeva rahulikult jätkata.

See ei ole päris normaalne, et laps peab tunnist otse trenni tormama ja päevaplaan on nii pingeline, et laps jõuab sinna ainult siis, kui vanem tal autoga järel käib. Aga kui vanem on oma lapse elu juba sellisel viisil organiseerinud, siis olgu nii kena ja ärgu jäägu hiljaks. Õpetaja ja klassikaaslased ei pea teie huvitegevuse pärast kannatama. See ei ole normaalne, kui vanem helistab tunni ajal, et lapsele öelda, et kuule, ma jään veidi hiljaks. See segab tervet klassi ja tunni läbiviimist.
Sa võid ju 1. jõuda õigeks ajaks 2. saata SMSi 3. laps lihtsalt ootab, kuni sina veidi hiljaks jääd. Lepi lapsega kodus kokku, mida ta peab tegema juhul, kui sina õigeks ajaks ei jõua.

Minu lapse lasteaias käis üks laps, kellel oli mobiil kogu aeg taskus ja päev läbi käis üks emaga helistamine. See segas tervet rühma. Iga kord kui õueminek oli, pidi laps emale helistama ja siis käis tund aega läbirääkimine, mida laps peab selga panema ja mida mitte panema. Samuti iga kord, kui toit ei maitsenud või ei saanud soovitud mänguasja või ei tulnud lõuna ajal uni, kohe laps helistas emale.
Sellel emal oli täpselt sama argument, et laps võib oma vanemaga 24/7 suhelda ja ei pea kasvatajatele ega õpetajatele aru andma, miks tal seda vaja on.
Minu meelest see ei ole normaalne. Esiteks takistab telefonisõltuvus lapse arengut ja teiseks häirib teisi lapsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 10:55; 10.02 15:38; 10.02 15:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )


Esileht Koolilaps Nutisseadmete kasutamine/keelustamine koolis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.