Esileht Ilu ja tervis Odavad vs kallid šampoonid ja palsamid

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Odavad vs kallid šampoonid ja palsamid

Postitas:

Kas olete täheldanud suurt erinevust juuste väljanägemises? Olen kasutanud nii 50€ komplekte (Tigi, Joico jms) kui ka 6€ maksvaid ja pean ütlema, et minu juuste puhul ei mängi hind erilist rolli. Nii kallimate kui ka odavate seas on olnud totaalseid läbikukkumisi (Puhta looduse oma ei sobinud üldse, miski tundmatu nimega 40€ komplekt muutis ka kahuseks).
Kuidas teil?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tigi tekitas kõõma. Praegu pesen Head & Shouldersiga, sest see on ainuke millega mu juuksed natukenegi puhtad püsivad. Mul juuksed muutuvad hästi ruttu rasvaseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende nö salongišampoonidega (kuigi Tigi enam selleks ei peeta, liiga mainstream) peab oskama pesta – nendega pesemine on minu jaoks jube keeruline ning seetõttu olen ka tagasi pöördunud mitmeid kordi poešampoonidele. Kõige lollikindlam on minu jaoks Loreali roosa šampoon. Samas olen ostnud neid igasugu kalleid salongi omasid ka, aga pikkade ning paksude juustega on see pisike tirts pähe (palju ei tohi korraga, siis ei pese välja ja tekib kõõm) ja 2 x pesemine, siis alles hakkab vahutama, selline tüütus, et lasen põhjaliku pesu teha kord kuus juuksuris ning muidu kasutan vana head poekraami.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Odavad poešampoonid on täis kanget keemiat ja odavat toorainet. Lugege koostisosi ja googeldage neid. Enamus neist on mürgid, mis peanaha kaudu kehasse imbuvad ja kemikaalid, mis juustele neid kahjustava läikiva kihi moodustavad, ilma et seal mingit niisutamist tegelikult oleks jne.

Koostisosade nimekirjad toodetel on koostatud põhimõttega, et nimekirja alguses olevad aineid on kõige rohkem ja lõpus olevaid kõige vähem. Tavaliselt neid aineid on ainult tilgake, mis järgnevad peale lõhnaaineid (‘Fragrance’ või ‘Parfume’). Seega mõni poešampoon on suurelt välja reklaamitud kui kasulikke õlisid sisaldav, kuid koostisosasid vaadates ilmneb tõsiasi, et neid kasulikke õlisid pole pudelis eriti ollagi 🙂

Kallimad tooted (nb! mitte kõik neist) on enamasti tehtud kvalitiivsemast toorainest ja ei sisalda neid kahjulikke mürke. Odavad poetooted on loodud enam-vähem kõigile sobivaks, nii et kõik saaksid nendega pestes keskpärase tulemuse. Kallimad tooted aga mitte. Seega võib sulle ebasobiva kalli šampooniga pestes saada halvema tulemuse. Kuid siis kui oskad enda peanaha ja juuste seisundile sobiva kalli šampoonivälja valida, on tulemus mäekõrguselt igast poetootest üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutasin Tigi tooteid aastaid ja sobisid hästi. Eelmine aasta sattusin täiesti juhuslikult sõbranna juures proovima Natura Siberica tooteid ja need meeldisid nii nii väga, et nüüd oleme ainult selle tooteid ostnud. Šampoon, palsam ja dušigeel siis. Nii minu kui abikaasa absoluutsed lemmikud, siiani on kõik erinevad sarjad väga meeldinud, hetkelemmik ehk see Eesti rukkilillesari, järgmisena läheb proovimisele saialill. Astelpaju omadest olin vahepeal juba lõhna tõttu täiesti sõltuvuses.

Varem pesin pead iga päev ja teisel päeval olid juba päris rasused. Nüüd enamasti üle päeva aga teinekord ka suurema vahega. Nt täna hommikul pesin pead aga enne seda laupäeval, kusjuures täna hommikul ei olnudki pea rasune. Täitsa okei oli 🙂

Muidugi suur erinevus on ka sellest, et pole juba ca 2 aastat juukseid värvinud. Tiinekana sai kõik värvid ära proovitud ja siis võttis üle 10 aasta aega, et jõuaks kohale, et tegelikult on oma värv ka päris ilus ja võiks seda veidi nautida enne kui juba halli tõttu värvima peab hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul muutis salongišampoonide kasutamine juuksetüüpi. Olin teismeeast saati meeletu loomuliku lokiga. Juuksed olid pidevalt kuivad, kahus ja krässus. Pesin poešampoonidega ja tõdesin, et polegi ilmselt suurt midagi teha. Mingil hetkel kui hakkasin tööl käima ja rohkem palka saama, tekkis huvi kallimate toodete vastu. Oli üks juuksepiim, mida tuli peale pesu ja enne föönitamist pähe kanda (L’Oreal Professional). Pärast selle toote mõnekuulist kasutamist muutusid mu juuksed äkki siidiseks ja sirgeks. Nüüd kasutangi enamasti nö odavamaid salongišampoone (L’Oreal Professional, Scharzkopf, Joico, Tigi, Macadamia jne) ja juuksed on täiesti sirged, terved, siidised ja läikivad! Juuksur ka ei usu, et mul veel 5 aastat tagasi korgitserlokk ja tuhm kahu peas olid.

Samas on mul väga peen juuksekarv ning kõik salongišampoonid ei sobi ka. Osad tooted teevad pea rasvaseks ning valida tuleb kergemaid tooteid, mis pigem niisutavad kui toidavad. Vahest pesen poešampooniga ka aga olen märganud, et kui üle viie pesu järjest odavama šamooniga pesta, hakkab tuhmus ja kahu tagasi tulema…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen oma karvaste juustega ära proovinud igasuguseid asju erinevatel ajajärkudel. Alustades taimsetest leotistest otse loodusest, munaga, leivaga jne pesemisest siis kui elasin maal, ökoloogiliselt väga puhtas kohas, lõpetades kalli salongikosmeetikaga. Vahele jääb siis veel poekosmeetika ja apteegi oma. Tunnistan ausalt-vahet pole mingisugust! Ei teinud minu juustega mingit imet otse loodusest tulev kraam ega kallis salongikosmeetika. Minu jaoks aastatega on välja kujunenud nii: šampoon suvaline odav poe oma, palsam, mask ja viimistlus peavad olema korralikumad (Kerastase nt). Samas on hea ka Dove palsam.
Ja mis puudutab seda, et osad virisevad keemia üle siis lõppkokkuvõttes saab kõik kuidagi ju ikka alguse loodusest. Teiseks, kui ka need keemiat sisaldavad tooted tekitavad juustele selle kihi, mis loob mulje ilusast ja tervest juuksest, siis mulle sobib! Oluline ongi, et ilus välja näeb. Ei ole kahjuks ükski ökomöko toode midagi paremaks teinud mul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on kehvad juuksed. õhukesed. kui enamus inimesi tahab, et juuksed oleks siledad ja pehmed, siis minu puhul on need siis lihtsalt inetult pead ligi ja haledad.
poe shampoonidest on head & shoulders ainukesena hea. tekitab tunde, et mul on ka juuksed.
muidu kasutan üht kallimat salongishampooni, mis sobib. teeb juuksed tugevamaks ja jäigemaks. palsamit ei kasuta üldse. kui siis vaid üht juukselakki, mis ei kleebi juukseid kokku vaid mõjub juust pisut kõvemaks muutvalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule jällegi näiteks ei sobi kõik salongitooted.

Mitte kellelegi ei sobi KÕIK salongitooted. Leida tuleb ikka enda peanahale ja juustele sobivad – šampoon peanaha järgi, palsam juuste järgi.
Mul on pikad keskmiselt paksud terved töötlemata juuksed, aga sobiva ja sobimatu tootega pestes on vahe mäekõrgune. Poetoodetega ei eksperimenteeri juba ammu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on head paksud juuksed, üsna jämeda karvaga, mis eriti lokkimisele ei allu. Ka nüüd 45-aastasena on veel täitsa paksud ja läikivad, kuigi loomulikult hallid juba, nagu näitab väljakasv.
Olen alati kasutanud tavalisi poes müüdavaid šampoone, erinevaid. L´Oreal, Fructis, Garnier, Syoss. Värvin ka ise poevärvidega.
Kunagi u 10 aastat tagasi ühes salongis hakkas tuttav juuksur mulle ka hirmsasti soovitama Tigi tooteid. Paar päeva enne oli üks sõbranna just hirmsasti kiitnud, et tema kasutab ainult salongitooteid, pidi hirmus head olema. Ma läksin seekord siis ka õnge. Ostsin ühe Tigi šampooni ja palsami. Mulle need üldse ei meeldinud. Šampoon ei hakanud üldse vahutama. Seda ma isegi tean, et salongišampoonid ei vahutagi nii väga, nagu odavamad poešampoonid. Aga minul oli tunne, et kui ei vahuta, siis ka puhtaks ei pese. Aga palsam jälle ei teinud juukseid üldse selliseks mõnusaks libedaks ja kergesti kammitavaks, nagu odav poepalsam. Ma vist kasutasin need Tigi tooted ikka ära, päris minema ei visanud. Aga rohkem pole ma tahtnud oma raha salongikraami peale kulutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus näitab, et hinnast ei sõltu midagi. On kalleid šampoone, mis ei sobi, aga samamoodi on odavaid, mis ei sobi.

Näiteks minu juustele sobib kõige paremini Pantene Pro-V. Paremini kui ükskõik milline “salongitoode”, mida seni katsetanud olen. Samas nt hea sõbranna teeb suured silmad, et temale Pantene just üldse ei meeldi. Samas nt Tigi sobis kindlasti paremini kui nt Fructis, mis üldse ei sobi mulle.

Hind ei näita tegelikult kvaliteeti, see on rohkem marketingi küsimus. Et kui müüakse ainutl salongis, sisi tundubki, et küllap midagi head ja hinda väärt. Umbes sama on ka loomatoidu ja apteegikosmeetikaga – küsimus on rohkem marketingis, mitte tingimata kvaliteedis (jah, on erandeid, eelkõige allergiavabad tooted, aga mitte kõik 100% apteegis müüdav kraam pole kohe ülimegasuperhea)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tigi tekitas kõõma. Praegu pesen Head & Shouldersiga, sest see on ainuke millega mu juuksed natukenegi puhtad püsivad. Mul juuksed muutuvad hästi ruttu rasvaseks.

Mul tekitas Head and Shoulders kõõma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olete kindlad, et kõõm? Ma olin ka kindel, et kõõm aga selgus, et hoopis peanaha allergiline ärritus (sügeles ka vastikult), tükk aega katsetasin erinevaid apteegišampoone kuni leidsin selle õige.

Nüüd ongi nii, et kui nt külas olles vms pesen mingi suvalise šampooiniga, siis sügelen nii kaua kui saan oma šampooniga üle pesta. Kallis lõbu küll aga no mis sa teed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Odavad poešampoonid on täis kanget keemiat ja odavat toorainet. Lugege koostisosi ja googeldage neid. Enamus neist on mürgid, mis peanaha kaudu kehasse imbuvad ja kemikaalid, mis juustele neid kahjustava läikiva kihi moodustavad, ilma et seal mingit niisutamist tegelikult oleks jne.

Kallimad tooted (nb! mitte kõik neist) on enamasti tehtud kvalitiivsemast toorainest ja ei sisalda neid kahjulikke mürke

Minu meelest jagunevad šampoonis olevad ained laias laastus 3-ks:
1) pesuaine (pesuaine on tavaliselt koostisosade nimekirjas vee (aqua) järel 2. kohal)
2) niisutavad ained
3) igasugu abiained, mis aitavad šampoonil säilida jne. – no nende osas peaks siis ökokad kõige ohutumad olema

Aastaid tagasi, kui šampoonindust uurima hakkasin, siis mõtlesin: aga kas ei oleks mingit sellist varianti, et juukseid ei peakski nii hirmsasti niisutama ehk siis niisutavaid aineid endale pähe ajama -et oleks lihtsalt selline šampoon, mis kuivatab vähem? Paljud nii poe kui ka salongišampoonid sisaldavad pesuainena täpselt seda ühte ja sama – sodium lauryl sulphate (SLS). Ehk siis see aine, mis pesemise töö ära teeb, on sama. Erinevad on vaid niisutajad – mis on siis väidetavalt salongikatel kallimad, paremad ja efektiivsemad.

Mina ei osta ühetegi salongišampooni, mille koostises on pesuainena SLS – sest ma ei usu ja on näidanud ka kogemus, et SLS baasil odavamadja kallimad, olgugi neil kallimatel SLS kuivatava mõju neutraliseerimiseks paremad niisutajad sees, ometigi ei erine nii palju, et tasuks kõrgemat hinda maksta.

Küll aga minu puhul peab paika, et need šampoonid, kus on mingi teine pesuaine kui SLS (nimetatakse ka sulfaadivabadeks šampoonideks) kuivatavad tõesti peanahka vähem, ei jää kiskuvat tunnet nagu SLS-ga. Ja kui šampoon kuivatab vähem, siis puudub ka vajadus kuivatavat toimet hüper-superniisutavate ainetega kompenseerida. Ehk, kui ma vähem kuivatan, siis sampoon ise ei pea olem nii superniisutav, ka võin balsamit üldse mitte panna või panna ainult juukseotstesse. Peanahk jääb igasugu niisutavast kraamist puhta(ma)ks – mis omakorda vähendab ohtu, et tekiks peadligi juuksed, kõõm vms. probleemid.

Näiteks Logona (ilma palsamita) ökošampoon sobib, Puhas Loodus mustsõstra (seal on teine pesuaine kui SLS) sobib, Wella Elements (jälle muu pesuaine kui SLS) sobib ja küllap sobiks ka mingi kallis SLS-ta salongišampoon.

Nii et erinevaid pesuained tasub küll oma peas läbi katsetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ka vaadanud nende salongivahendite koostist ja erilist vahet pole nagu, ikka on neil SLS ja silikoonid sees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olete kindlad, et kõõm? Ma olin ka kindel, et kõõm aga selgus, et hoopis peanaha allergiline ärritus (sügeles ka vastikult), tükk aega katsetasin erinevaid apteegišampoone kuni leidsin selle õige.

Nüüd ongi nii, et kui nt külas olles vms pesen mingi suvalise šampooiniga, siis sügelen nii kaua kui saan oma šampooniga üle pesta. Kallis lõbu küll aga no mis sa teed.

äkki jagad infot selle apteegišampooni kohta, mehel samad tunnused, kõike neid läbi katsetada suht utoopiline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

vanasti kasutasin nö marketitooteid, ja pesin oma kuivi õhukesi juukseid 2x nädalas. Siis läksin üle salongitoodetele (mida saab Kaubamajast – Goldwell, Swartzkopf) ja juuksepesu vajadus vähenes ühele korrale nädalas.
Kasutan shampooni, palsamit ja pähejäetavat spreipalsamit. Lakke-vahte lisaks ei tarbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis Odavad vs kallid šampoonid ja palsamid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.