Esileht Beebi ja mitmikud Õhtuse tissitamise lõpetamine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Õhtuse tissitamise lõpetamine

Postitas:

Poiss on 9 kuune ja tõmbame tissitamisega otsad kokku. Kõik on läinud meil väga sujuvalt läinud, kuna laps on tissi vastu ise huvi kaotanud vaikselt. Öiseid toitmisi pole ammu enam, laps magab jutti terve öö. Päevased jätsin vaikselt ära ja nüüd ongi jäänud see õhtune mõnulemine vaid. Mure aga veidike selles, et laps pole kunagi lutti võtnud, ega ühestki lutipudelist söönud. Nüüdseks sööb ta päris rikkalikku menüüd, joob tassist ja lutipudeli peale teeb vaid nägusid. RPA’d pole ta kunagi saanud ja nüüd proovides ei taha ka. Proovisin erinevaid pudeleid ja erinevaid RPA segusid ja ikka ja jälle korduvalt, kuid miski ei sobi talle. Rinnapiim ongi hetkel asendatud vaid piimatoodetega, mida üks 9 kuune süüa võib. Poepiima lisan hetkel vaid pudrule.
Nüüd aga küsimus: Kas õhtul enne tuttu minekut tingimata peab see sossu soe piim olema? Igasugustes näidismenüüdes on õhtul viimane asi ikka kas rinnapiim või RPA. Mis juhtub aga kui õhtu lõpebki õhtusöögiga ja mingit piima ei olegi? Laps on väga vähenõudlik, ma pole küll proovinud ilma tissitamata magama panna aga tõenäoliselt lepiks ta sellega kenasti. Kui aga siiski peab midagi enne magamaminekut andma, siis mis see meie puhul oleks? Rinnaga kohe lõpetan, RPA’d ei taha ja poepiima jaoks natu vara veel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 20:35; 18.01 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks ta ei võikski siis õhtul lihtsalt rinda saada? Selles mõttes, et meie lastearsti soovitus oli küll see, et kui rpaga jamama ei taha hakata, siis kaks korda ööpäevas võiks laps ikkagi kuni aastaseks saamiseni rinnapiima saada. Nii tegimegi, kuna ka minu laps ei võtnud ei lutti ega pudelit ja ausalt öeldes ei viitsinud ka nende pulbrite ja asjadega jamama hakata, kuna see ju nii väheseks ajaks.
Kui sul on praegu see üks kord ainult jäänud, siia äkki jätkad veel natuke. Aastani peaks ikka saama kas rp või rpa.
Või on sul vaja hakata õhtuti kuskil ära käima või on mingi põhjus, miks tahad kindlasti lõpetada?
Vabandust, ma ei ole mingi nn rinnapiimahull, aga lihtsalt tekib küsimus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 21:00; 18.01 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Ei ole mingit konkreetset põhjust õhtust tissitamist lõpetada. Mulle iseeenesest meeldivad need õhtused ninnu-nunnu minutid lapsega. Lihtsalt minuteada tekib piima rindadesse vastavalt nõudlusele. Kuna aga nõudlus on üsna nullilähedane siis kahtlustan, et varsti mul enam piima ei ole. Ja seda olukorda tahaks vältida, kus laps niisama tissi imeb tulemusteta.
Tundub, aga et eksisin ja piima siiski tekib isegi kui vaid õhtuti imetan!?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 20:35; 18.01 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, no ma arvan, et ikka tekib jah nii palju, et ta miskit sealt ikka saab. Eks seda saab muidugi ju kontrollida, võtad tal vahepea rinna suust ja vaatad, kas tuleb vms. Võib-olla lihtsalt siis nii palju stimuleerida, et pakkuda mõlemat rinda iga õhtu, siis vast tekib rohkem?
Ega ma kindlalt ei tea, ma niisama arutlen. aga tean, et mu sõbranna laps sai ka rinda ainult öösel korra ja sõbranna lõpetas, kuna arvas ka, et ega sealt midagi ei tule. Kahe päeva pärast oli piimapais platsis. Järelikuklt rind ikka tootis üsna hea koguse veel seda piima.
Paljudel tuleb ju piima veel ka kuid pärast imetamise lõpetamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 21:00; 18.01 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piim tekib ka siis, kui vaid ühe korra päevas imetad. Aga mina lõpetasin ka imetamise, kui laps oli 10-kuune, kuna ta ei tahtnud enam süüa tissist ja niisama trallitas seal otsas. RPA-d ka enam andma ei hakanud, andsin keefiri, putrudele ja püreedele lisasin piima või koort ja üsna varsti hakkas ta ka poepiima jooma.

Ja vabalt võib nii, et lõpetad päeva mingi õhtusöögiga, kuskil pole öeldud, et just piim peab see päeva viimane eine olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

9-kuune on ikka väga vara, et lihtsalt niisama rinna nadmist lõpetada. Kui ta sul kord päevas rinda saab,s isi täpselt selleks ajaks ka see piim on seal olemas. Paljud lõpetavad umbes aastaselt suurema imetamise, aga just ööuneeelne jääb veel pea 2-aastaseks saamiseni. Mitte, et pead nii kaua jätkama, aga lihtsalt selgituseks, et 1 kord päevas võid sa vabalt mitu aastat imetada 😀 Piima ongi täpselt nii palju, kui palju on nõudlust ja kui nõudlus on 1 kord päevas 2 lonksu, siis nii palju piima ongi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Õhtuse tissitamise lõpetamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.