Esileht Tööelu, raha ja seadused. oleks kummaline hakata uue kodu puhul hinda alla proovima tingida?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: oleks kummaline hakata uue kodu puhul hinda alla proovima tingida?

Postitas:

Kuna pank annaks meile umbes 10 000 vähem laenu kui uued kodud siin meie piirkonnas (elame mehega ta vanemate juures praegu) maksavad, siis vist ei jää üle küsida allahindlust. Vanema ja kasutatud ridaka või korteri puhul vast ikka leiaks mingi ettekäände hinda alla natuke saada, aga uues kodus on ju kõik uus:)

Võibolla annaks sugulaste-tuttavate abiga 3000- 4000 lisaks saada, aga ikkagi…

Uusarendustesse kolinud, olete saanud natuke alla kuulutuses olevast hinnast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 10:46; 17.03 09:05; 25.04 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole kummaline, alati võib allahindlust küsida. kui sa muidugi selveri kassas üritad 50 sendise piimapaki pealt veel 10% alla tingida, vot siis oleks kummaline…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa ise ikka saad oma kirjutatust aru? kohutav kui eesti keelt nii väänatakse.
alati võib hinna üle tingida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla kohe ei saa tingida, aga kui jääb majast nii 1-2 korterit müümata, siis ehk saaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 10:55; 22.12 18:12; 22.12 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi küsi! Annavad 5-10% hinnast alla ka juba siis, kui alles hakati kortereid müüma. Enda ja tuttavate kogemusest tean: meie saime 10% alla, kui pooled korterid olid müüdud, tuttavad said ca 7% alla, kuigi alles hakati müüma.

Kui enamus korterid on müüdud, siis viimastele pannakse niikuinii soodushind juba kodulehele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaatasin kesklinnas korterit uues majas, 45 ruutmeetrit korter ja hind 115 000. saan aru, et kuumakse sõltub perioodist ja sissemaksest ja muust, kuid mis kuumakse umbes tuleks sellisel juhul kui 10% sissemaksu teeks?
korterisse ju sisustust ka vaja……väga tahaks oma elamist, aga tundub et käib üle jõu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme ikka üsna mitu elamist ostnud sh kaks täiesti uut ning pole ühegi eest maksnud seda hinda, mis kuulutuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei julge tingida, siis mine nt kv.ee ja otsi objekt üles. Seal on selline koht nagu “paku oma hind” vms. Kui ma korterit otsisin, siis kasutasin seda alati. Osad ei vastanud, aga väga paljudel juhtudel tuli ka vastus, et on nõus. Samas ei tasu üle ka pingutada. Kui eluase maksab ca 100 000€, siis 5000€ võib täiesti vabalt vähem pakkuda. Vähemalt selline on minu kogemus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise üritan alati tingida hinda veidi allapoole, kui olen olnud ostja rollis. Kui olen müüja rollis, siis KÕIK korterite või maja huvilised on sama teinud. Müüjana ma olen olenevalt oma olukorrast hinda lasknud alla, või kui müügiga eriti kiiret pole, siis mitte lasknud hinda alla, vaid oodanud lihtsalt järgmist ostjat.

Olen tähele pannud, et mõnedel ostuhuvilistel on jabur taktika. Tullakse vaatama korterit, mille hind on ostjale ilmselgelt ülejõu käiv ja siis süüdistatakse müüjat röövellikult kõrges hinnas…. pean selliseid inimesi madala-laubalisteks, kuna hind on selgelt kuulutuses kirjas ja mina pole sundinud neid nii kõrge hinnaga korterist huvituma, et mind saaks nende hädades süüdistada, ikka ise on nad otsuse vastu võtnud tulla seda korterit vaatama.

Aga noh, kui sellised välja jätta, siis normaalsed inimesed muidugi küsivad kas hind võiks olla hoopis selline või selline ja siis on minu asi, kas ma nõustun või mitte ja ostja peab sellega leppima. Mõnel juhul on mul isegi väike kauplemisruum hinna sisse arvestatud ja selle siis langetangi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt kortereid müüaksegi sellise hinnaga, et sealt on võimalik alla tingida. Nii mõnedki eraisikud on sellise veidi suurema hinna pannud. Näiteks hind on 107000 euri ja oled arvestanud, et annad ära 100000 euriga. Ehk siis kauplemisvaru on.
Samas me kunagi buumiajal ostsime korteri nii, et pidime lausa peale maksma. Hind oli 1 milj krooni. Siis järsku seletati, et on veel üks tahtja ja kui me nüüd seda korterit tahame, siis hind on 1010000 kr. Ma ei tea, kas tänapäeval võib ka selliseid asju juhtuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt kortereid müüaksegi sellise hinnaga, et sealt on võimalik alla tingida. Nii mõnedki eraisikud on sellise veidi suurema hinna pannud. Näiteks hind on 107000 euri ja oled arvestanud, et annad ära 100000 euriga. Ehk siis kauplemisvaru on.
Samas me kunagi buumiajal ostsime korteri nii, et pidime lausa peale maksma. Hind oli 1 milj krooni. Siis järsku seletati, et on veel üks tahtja ja kui me nüüd seda korterit tahame, siis hind on 1010000 kr. Ma ei tea, kas tänapäeval võib ka selliseid asju juhtuda.

mul juhtus masuajal nii. maakler teatas veidi peale seda, kui olime käed löönud, et tekkis veel üks huviline, kes iga hinna eest seda korterit saada soovib. algul läksingi selle mänguga veidi kaasa mingi piirini, kuid siis lõin käega, ilmselgelt oli see maakleri müügitrikk. kusjuures pärast minu loobumist kadus ka see äkitselt tekkinud huviline ära ja korter oli veel mõnda aega algse hinnaga müügis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 17:40; 27.04 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen tähele pannud, et mõnedel ostuhuvilistel on jabur taktika. Tullakse vaatama korterit, mille hind on ostjale ilmselgelt ülejõu käiv ja siis süüdistatakse müüjat röövellikult kõrges hinnas…. pean selliseid inimesi madala-laubalisteks, kuna hind on selgelt kuulutuses kirjas ja mina pole sundinud neid nii kõrge hinnaga korterist huvituma, et mind saaks nende hädades süüdistada, ikka ise on nad otsuse vastu võtnud tulla seda korterit vaatama.

Käisin vaatamas kallimat korterit, kui eelarve lubas aga seda sellepärast,et kuulutuse pealkirjas oli kirjas: tee oma pakkumine. Tegingi – alguses ei sobinud. Nädal hiljem maakler helistas, et sobib, aga jäi siiski ostmata meie poolt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 10:55; 22.12 18:12; 22.12 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas me kunagi buumiajal ostsime korteri nii, et pidime lausa peale maksma. Hind oli 1 milj krooni. Siis järsku seletati, et on veel üks tahtja ja kui me nüüd seda korterit tahame, siis hind on 1010000 kr. Ma ei tea, kas tänapäeval võib ka selliseid asju juhtuda.

Meil oli sama asi 2008 aastal. Korter oli ka ligi miljon, öeldi, et huvilisi palju ja sai 15 000 otsa. Ostsime ikkagi ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 10:55; 22.12 18:12; 22.12 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis järsku seletati, et on veel üks tahtja ja kui me nüüd seda korterit tahame

Mulle tuli sama jutt. Kui seepeale ostusoovis kahtlema hakta, siis selgub ruttu, et teine ostja kadus ära või ei saanud laenu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis järsku seletati, et on veel üks tahtja ja kui me nüüd seda korterit tahame

Mulle tuli sama jutt. Kui seepeale ostusoovis kahtlema hakta, siis selgub ruttu, et teine ostja kadus ära või ei saanud laenu.

Ma vist olen lootusetu kaupleja, aga siiani ei ole olnud keegi nõus sentigi alla laskma…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 10:46; 17.03 09:05; 25.04 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vist olen lootusetu kaupleja, aga siiani ei ole olnud keegi nõus sentigi alla laskma…

Samas midagi ära müüdud ka pole, ehk see on pall nende väravasse. Ma läheks isegi veel kaugemale ja tõmbaks hinna veel 5% allapoole nüüd ja kohe pakkumisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vist olen lootusetu kaupleja, aga siiani ei ole olnud keegi nõus sentigi alla laskma…

Samas midagi ära müüdud ka pole, ehk see on pall nende väravasse. Ma läheks isegi veel kaugemale ja tõmbaks hinna veel 5% allapoole nüüd ja kohe pakkumisega.

Proovisin seda varianti- ei mõjunud. Head ajad paistavad maakleritel:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 10:46; 17.03 09:05; 25.04 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen senises elus saanud hinnast alla tavaliselt ca kuni 5%. Uusarendustega on nii ja naa, vahel just algfaasis on neil rohkem hädasti vaja ehituse jätkamiseks raha, aga kui on 1-2 korterit veel järel, on projekt omadega juba mäel ja need 1-2 korterit võivad ostjat oodata kaua tahes. Allahindluse küsimiseks ei peagi kodul olema mingit puudust. Ütled lihtsalt, et meie jaoks on see korter väärt X eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Masu ajal ostetud korteri eest vanasse majja sain u 5% alla. Selle aasta algul uusarendusse ostetud ridamaja boksi eest alla hinda ei lastud, tänaseks, 3 kuud hiljem on selle arenduse hinnad võrreldes esialgsega hoopis 15 000 € kasvanud. Pealtnäha jääb küll mulje, justkui uus kinnisvarabuum oleks lahti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.12 17:40; 27.04 12:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. oleks kummaline hakata uue kodu puhul hinda alla proovima tingida?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.