Esileht Ilu ja tervis olen 39, aga tunnen ennast kui 85, kuidas saada tagasi jõud

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: olen 39, aga tunnen ennast kui 85, kuidas saada tagasi jõud

Postitas:

Olen 39 aastane naine ja omadega täiesti läbi. Eks siin on olnud kõike, ületöötamist, läbipõlemist, masendust niisama vingumist. Kõige rohkem häirib, aga see meeletu väsimus, tüdimus j apidev peavalu. Tööle minna ei tahaks, isegi paari telefoni kõne tegemiseks pävas võtan hoogu, suhelda ei jõua, pidevalt olen väsinud ja tahaks magada ning kodus diivanil tukkuda. Ei saa ju ometi 39-lt koduseks jääda, kui ka mõni 75-negi käib tööl. Mida ometi teha, kust saada motivatsiooni, energiat. Kehakaalu on ka üle u 15 kg. Seda olen proovinud viimased 15 a allapoole saada, ei midagi, ikka tuleb 1-2 kg aastas juurde. Töö on istuv, sellest ilmselt peavalud (sundasend).

Tervis on muidu korras, uuritud igalt poolt. Võtan ka AD vahelduva eduga, et kuidagigi toime tulla. Peavalude osas olen ka vist juba kõike proovinud, 3-4 x nädalas kepikõnd jne. Ei midagi, nii kui jälle tööle lähen hakkab pea u kl 14-st valutama. Kodu peale tööd olen ka nagu laip, ei suuda lapsega õppida ega midagi. No ma ei tea, kas ma pean nüüd elu lõpuni niimoodi piinlema. Oskab keegi aidata. Äkki peaks taimetoitlaseks hakkama vms, äkki siis tuleb kuskilt energia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 10.02 15:29; 11.02 08:59; 11.02 19:23; 11.02 19:30; 11.02 21:26; 12.02 10:48; 12.02 10:51; 12.02 22:18; 17.02 11:04; 18.02 02:37; 19.02 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk kolab tobedana, aga oled synniga kaasa antud eluenergia ära kulutanud. See vaja taastada. Organismi puhastamine voiks olla yks variant.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 17:04; 11.02 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk kolab tobedana, aga oled synniga kaasa antud eluenergia ära kulutanud. See vaja taastada. Organismi puhastamine voiks olla yks variant.

Lollakas

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 20:55; 11.02 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taimetoitlus, see võtab veel rohkem jõudu ära. Äkki sööd kehvasti ja valesid asju või üldse piirad toitumist. Suur osa hädadest algab toidust, liiga ühekülgne.
39 aastane inimene ei olegi nii võimekas enam nagu on 20 aastane. Sul on liiga palju tegemisi võetud, loobu osadest ja puhka. Lepi sellega et sa ei pea nina peast rabama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 23:12; 11.02 11:31; 11.02 21:26; 12.02 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole vaja soimata, kui ei saa aru, mida motlesin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 17:04; 11.02 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Taimetoitlus, see võtab veel rohkem jõudu ära. Äkki sööd kehvasti ja valesid asju või üldse piirad toitumist. Suur osa hädadest algab toidust, liiga ühekülgne.
39 aastane inimene ei olegi nii võimekas enam nagu on 20 aastane. Sul on liiga palju tegemisi võetud, loobu osadest ja puhka. Lepi sellega et sa ei pea nina peast rabama.

Vöib-olla tõesti asi toidus, aga ma ju 15-20 kg ülekaaluline. Söön ikka kõike, kala, kana, liha, salatit, muna, köögivilju, suppe, putru, tatart. Kuigi tuleb tunnistada, et liiga tihti läheb ka burgereid, pizzat, sokolaadi, küpsiseid, limonaadi, sest kogu aeg on ju kiire ja nt magus annab vähemalt energiat, kui on palju tegemisi.

Ise mõtlen, et kui selle 20 kg seljast kuidagi ära saaks, siis tuleks ju ka energiat juurde, aga alla pole suutnud võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 10.02 15:29; 11.02 08:59; 11.02 19:23; 11.02 19:30; 11.02 21:26; 12.02 10:48; 12.02 10:51; 12.02 22:18; 17.02 11:04; 18.02 02:37; 19.02 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta siis ennast kätte ja vähenda rämpstoidu söömist miinimumi kõrgete eesmärkide nimel. Sisenda endale, et rämpstoit on sinujaoks vastik toit kuni seda uskuma hakkad:D

NB! näri igat suutäit 33 korda, see on väga väga tähtis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 23:12; 11.02 11:31; 11.02 21:26; 12.02 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kogu aeg on ju kiire ja nt magus annab vähemalt energiat, kui on palju tegemisi.

Kui sööd tihti ja palju magusat, siis madal energiatase võib tulla sellest, et veresuhkur kõigub palju ja üsna pea peale söömist saad küll kerge “energialaksu”, aga varsti veresuhkru tase langeb kiiresti ja tunned end eriti väsinuna, kuni järgmise portsu magusat saad.

15-20 kg ülekaalu on samuti väsitav, ka südamele. Kujuta ette, et pead pidevalt kolme keskmist ämbrit vett kaasas tassima. Ma väsiks küll üsna kiiresti ära (mul on ülearu nii 5 kg).

Peavalude põhjust võiks uurida. Ka migreeni puhul on ravimeid, mis mõningaid aitavad. Pingepeavalu korral aitab massaaž. Ja magama peaks piisavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta siis ennast kätte ja vähenda rämpstoidu söömist miinimumi kõrgete eesmärkide nimel. Sisenda endale, et rämpstoit on sinujaoks vastik toit kuni seda uskuma hakkad:D

NB! näri igat suutäit 33 korda, see on väga väga tähtis.

Miks see 33 närimist nii väga tähtis on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 10.02 15:29; 11.02 08:59; 11.02 19:23; 11.02 19:30; 11.02 21:26; 12.02 10:48; 12.02 10:51; 12.02 22:18; 17.02 11:04; 18.02 02:37; 19.02 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kogu aeg on ju kiire ja nt magus annab vähemalt energiat, kui on palju tegemisi.

Kui sööd tihti ja palju magusat, siis madal energiatase võib tulla sellest, et veresuhkur kõigub palju ja üsna pea peale söömist saad küll kerge “energialaksu”, aga varsti veresuhkru tase langeb kiiresti ja tunned end eriti väsinuna, kuni järgmise portsu magusat saad.

15-20 kg ülekaalu on samuti väsitav, ka südamele. Kujuta ette, et pead pidevalt kolme keskmist ämbrit vett kaasas tassima. Ma väsiks küll üsna kiiresti ära (mul on ülearu nii 5 kg).

Peavalude põhjust võiks uurida. Ka migreeni puhul on ravimeid, mis mõningaid aitavad. Pingepeavalu korral aitab massaaž. Ja magama peaks piisavalt.

Und vajan tõesti palju, ca 8-9 h on minu jaoks ideaal. Enamasti nii kaua püüan ka magada, aga ikka on nii, et kui hommikul lõpuks uksest välja jõuan, nii 9 ajal, olen juba väsinud. Tõusen 6.30. Ei tea, kas see on mingi depreka kõrgem tase või mis? Peavaludid uuritud siit ja sealt, ei midagi.

Eks ma üritan siis keha puhastada, rohkem vett juua ja vähem rämpstoitu. Äkki peaks kohvist loobuma? Joon seda ikka palju, 3-4 tassi kindlasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 10.02 15:29; 11.02 08:59; 11.02 19:23; 11.02 19:30; 11.02 21:26; 12.02 10:48; 12.02 10:51; 12.02 22:18; 17.02 11:04; 18.02 02:37; 19.02 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehakaalu on ka üle u 15 kg. Seda olen proovinud viimased 15 a allapoole saada, ei midagi, ikka tuleb 1-2 kg aastas juurde. Töö on istuv, sellest ilmselt peavalud (sundasend).

Tervis on muidu korras, uuritud igalt poolt. Võtan ka AD vahelduva eduga, et kuidagigi toime tulla. Peavalude osas olen ka vist juba kõike proovinud, 3-4 x nädalas kepikõnd jne.

Vöib-olla tõesti asi toidus, aga ma ju 15-20 kg ülekaaluline. Söön ikka kõike, kala, kana, liha, salatit, muna, köögivilju, suppe, putru, tatart. Kuigi tuleb tunnistada, et liiga tihti läheb ka burgereid, pizzat, sokolaadi, küpsiseid, limonaadi…

Sa oled viimased 15 aastat ülekaalus, sööd mingit saasta, trenni ei tee (keppidega loivamine ei ole trenn) – mida sa ootad?
Kuidas üks terve mõistusega täiskasvanud inimene üldse tarbib limonaadi ja küpsiseid? Ja, ei, nendest sa mingit energiat küll ei saa, ära kujuta endale ette. Energiat saad sa kaerahelbepudrust. Limonaadist ja küpsistest saad vaid kõikuva veresuhkru ja järgmise pekivoldi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 20:55; 11.02 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trenni olen ikka korralikult teinud, mitte ainult kepikõnd, vaid ka muud jõusaal, bodypump, spinning, pilates jne. Ja mis ajast kepikõnd trenn ei ole, kui ikka 12 km tempokalt käia, saab korraliku koormuse.

Kui olen magusast nö sõltuvuses, energiapuudusel võtan uue laksu, kas siis magusast täielikult loobudes on võimalik sellest hüpoglükeemiast kuidagi välja tulla? Kui kaua see võõrugusperiood kestab?

Kareahelbe putru söön muideks 1-2 x nädalas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 10.02 15:29; 11.02 08:59; 11.02 19:23; 11.02 19:30; 11.02 21:26; 12.02 10:48; 12.02 10:51; 12.02 22:18; 17.02 11:04; 18.02 02:37; 19.02 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta siis ennast kätte ja vähenda rämpstoidu söömist miinimumi kõrgete eesmärkide nimel. Sisenda endale, et rämpstoit on sinujaoks vastik toit kuni seda uskuma hakkad:D

NB! näri igat suutäit 33 korda, see on väga väga tähtis.

Miks see 33 närimist nii väga tähtis on?

Seedimine algab siis juba suus ja mida rohkem närid seda rutem kõht saadab ajule signaali – kõht on täis. Kiirelt süües sööd üle, aga aju arvates on sul kõht tühi kuna seedimisprotsess pole veel alanud. Sedasi võtad toitu juurde ja sööd üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 23:12; 11.02 11:31; 11.02 21:26; 12.02 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See magus võib olla kurjajuur küll ja üldse liiga palju süsivesikuid teebki uniseks. Kohviga ka liialdada ei saa, see ka väsitab lõppeks. Olen sama vana ja umbes sama palju ülekaalu, 3 last ja tunnen end vastupidi nii hästi. Kui peeglist poleks kole vaadata, siis kaal üldse ei sega. Aga ma ka väga jälgin söömist, ilmselt söön lihtsalt tervislikke asju liiga palju, et kaal ei liigu, ka nendega ei saa liialdada. Kui vahepeal on söömine lõdvem, siis ongi energiat vähem, ausõna. kui toitumise taas reele saan, on kohe uus tuhin sees, jaksan lastega sahmerdada, ei jää õhtul diivanile istuma, kõik kodutööd on lisaks täisajaga töötamisele (töö väga nõudlik) tehtud.

Magusast loobumiseks võib ju proovida ka LCHF toitumist, mitu sõbrannat sellega edukalt ülekalau alandanud, aga mulle ei sobi. Mulle sobibki kõige tavalisemad, mainstream soovitused. Suhkur on menüüst üldse väljas, sh kõik magusad jogurid jne, süsivesikuid söön pigem hommikupool, pooled lõunad võtan liha/kala ja salati ilma süsikateta, ei näksi, puuviljadega ka ei liialda. Kui söön pastat, siis täistera. Pigem on süsivesikute allikaks läätsed, kinoa jms. Nii vähemalt juurde ei võta ja energiat jätkub, kaalu aga alla ei saa ka kuidagi. Trenni teen ka – Zumba, pilates, nia, kui ilma on, käin jooksmas. Praegu suusatamas, seda naudin väga.

Üks asi veel – võibki olla juba eeldiabeet. Lase veresuhkrut testida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See magus võib olla kurjajuur küll ja üldse liiga palju süsivesikuid teebki uniseks. Kohviga ka liialdada ei saa, see ka väsitab lõppeks. Olen sama vana ja umbes sama palju ülekaalu, 3 last ja tunnen end vastupidi nii hästi. Kui peeglist poleks kole vaadata, siis kaal üldse ei sega. Aga ma ka väga jälgin söömist, ilmselt söön lihtsalt tervislikke asju liiga palju, et kaal ei liigu, ka nendega ei saa liialdada. Kui vahepeal on söömine lõdvem, siis ongi energiat vähem, ausõna. kui toitumise taas reele saan, on kohe uus tuhin sees, jaksan lastega sahmerdada, ei jää õhtul diivanile istuma, kõik kodutööd on lisaks täisajaga töötamisele (töö väga nõudlik) tehtud.

Magusast loobumiseks võib ju proovida ka LCHF toitumist, mitu sõbrannat sellega edukalt ülekalau alandanud, aga mulle ei sobi. Mulle sobibki kõige tavalisemad, mainstream soovitused. Suhkur on menüüst üldse väljas, sh kõik magusad jogurid jne, süsivesikuid söön pigem hommikupool, pooled lõunad võtan liha/kala ja salati ilma süsikateta, ei näksi, puuviljadega ka ei liialda. Kui söön pastat, siis täistera. Pigem on süsivesikute allikaks läätsed, kinoa jms. Nii vähemalt juurde ei võta ja energiat jätkub, kaalu aga alla ei saa ka kuidagi. Trenni teen ka – Zumba, pilates, nia, kui ilma on, käin jooksmas. Praegu suusatamas, seda naudin väga.

Üks asi veel – võibki olla juba eeldiabeet. Lase veresuhkrut testida.

tänan põhjaliku vastuse eest. veresuhkur korras. see on imelik, et sul siis ka sama palju ülekaalu, kui toitud nii tervislikult, teed trenni ja 3 last (ikka palju rohkem tegemist). mina mõtlesin, et sellise eluviisiga inimesed on need, kes kaaluvad 55 kg (170 cm juures), aga ei ole see kaalu asi kellegil lihtne 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 10.02 15:29; 11.02 08:59; 11.02 19:23; 11.02 19:30; 11.02 21:26; 12.02 10:48; 12.02 10:51; 12.02 22:18; 17.02 11:04; 18.02 02:37; 19.02 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rämpstoit(purgerid, pizza, saiakesed) ja poolfabrikaadid(pihvid, viinerid, valmis toit jne) muudavadki laisaks ja tekitavad jubedat rammetust. Ma olen ka vahel harva lõunaks burgerit ja friikaid võtnud just ajanappuse tõttu. Mul kehakaaluga probleeme pole. Pigem olen just alakaaluline. Aga see päev, kui ma söön lõunat Hessburgeris või Macis on tund aega peale lõunat tohutu laiskus, jõuetus ja viitsimatuse tunne peal pool õhtut. No käed jalad lihtsalt ei taha liikuda ja laiskus võtab võimust ja tuleb meeletu uni peale ????
Seega mina, kes muidu toitub tervislikult, saab sellest vahest kohe aru. Kodus meil poolfabrikaate on väga harba ja teen peaaegu iga päev värske toidu. Kuna on peres ka väikelaps.

Toitumine mõjutab väga palju. Pea valutab mul siis, kui liiga vähe vett tarbin. Alla 1l päevas. Siis ei võta isegi valuvaigisti valu ära.

D vitamiini võtad? Samuti peaks tarbima c vitamiini. Need annavad energiat.

Samuti olen täheldanud seda, et vahel peabki puhkama, laisklema ja mitte midagi tegema. Paar päeva piisab ja siis on nagu uus energia jälle olemas.
Aga muna sul on masendus ja tarbid ka ad-sid on sinul kindlasti raskem sellest laiskuse ringist välja saada.

D-vitamiini võtan ja lisaks ka üld mineraale (looduspoe oma ja kvaliteetne). Vesi on hea märkus, tänud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 10.02 15:29; 11.02 08:59; 11.02 19:23; 11.02 19:30; 11.02 21:26; 12.02 10:48; 12.02 10:51; 12.02 22:18; 17.02 11:04; 18.02 02:37; 19.02 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen samuti 39 ja oleks siia peaaegu identse teema teha saanud. Mul on ca 10kg ülekaalu ja masendus on ka, aga kuna ma pole sellega kuhugi pöördunud, siis AD-d mul ei ole. Märkan enda puhul, et toidulaud mõjutab enesetunnet tõesti palju, aga tundub nii, et kaalu mõjutab ainult ebatervislik toidulaud. Seega juurde tuleb kui väga ei jälgi, maha ei lähe kui jälgin. Parim füüsiline enesetunne on mul üldse kui ma minimaalselt söön, aga siis on jälle nälg, see ka hea ei ole ju. Nii kui normaalse inimese moodi söön, võtan kaalus juurde. Viimati kui veresuhkrut kontrollisin, oli see korras. Aga tasakesi hiiliv diabeet või diabeedieelne seisund vist ei ole lihtsa prooviga kontrollitav, peab mingi põhjalikum test olema?
Väsimus ja peavalu käivad hooti, kord kuus on mitmepäevane peavalu ja väsimus on eriti suur siis kui on ka võimalus puhata. Näiteks mul oli jõulude ja aastavahetuse vahel puhkus, oli plaanis külalisi kutsuda, suhelda, lastega sporti teha, mehega õhtuti filme vaadata, lugeda. Aga ma olin nagu zombi, õudne väsimus oli kogu aeg.
Ilmselt ka sellel oli seos sellega, et olid jõulutoidud ja rohkem magusat kui tavaliselt, aga ma tarbisin seda kõike palju vähem kui eelnevatel aastatel.
Tööl söön lõunaks ainult salatit fetajuuste ja kanaga või kalaga, sest kui söön baguetti või suure prae, on tahtmine koju voodisse minna ja peale lõunat on töötempo aeglane, uimasus võtab jalust.
Ma tean, et sport ja liikumine, üldse aktiivsus, aitavad enesetunnet parandada. Aga kunagi varem pole aktiivne olemine olnud nii raske. Tahaks kogu aeg ainult puhata ja niisama olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas kilpnääre on uuritud? alatalitlus tekitab väsimust.
mingit organismi puhastamist ei ole olemas ega toimi, see on lollidelt raha ära võtmise äri.
kuidas seedimine on? seedimisel, nagu ka toitumisel on selliste asjadega suur seos. kas probiootikume oled proovinud? veel parem oleks neid toiduga saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas kilpnääre on uuritud? alatalitlus tekitab väsimust.
mingit organismi puhastamist ei ole olemas ega toimi, see on lollidelt raha ära võtmise äri.
kuidas seedimine on? seedimisel, nagu ka toitumisel on selliste asjadega suur seos. kas probiootikume oled proovinud? veel parem oleks neid toiduga saada.

Kilpnääre korras, seedimine- minu arust ok, kõik toimib vähemalt ????

Pro- biootikume võtan juba 1 kuu, mõtlesin, et peakski vist regulaarselt tarbima.

Äkki peaks AD ära jätma, kas selle kõrvalmõju ei vōi olla. Ilma AD-ta olen muidugi ärevik.

Äkki peaks kodukeemia öko vastu vahetama.

Muidu elan suht tervislikult, ei joo, ei suitseta, pikad jalutuskäigud looduses ja värskes õhus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 10.02 15:29; 11.02 08:59; 11.02 19:23; 11.02 19:30; 11.02 21:26; 12.02 10:48; 12.02 10:51; 12.02 22:18; 17.02 11:04; 18.02 02:37; 19.02 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kaalu saad vähendada ainult toidu vähendamisega. Tee inventuur millest saaksid loobuda ja vaata kas kuu jooksul tekib mingi tulemus. Kui tekib siis edasi vaata veel mida saad vähendada. Muide, jäta see endale meelde, keskealine inimene ei saa enam süüa nii palju kui 20 aastane. Sellega tuleb leppida. Osta vähem, osta parema kvaliteediga, söö aeglaselt ja naudi. Pitsad burgerid, saab ka süüa kui võtta kõige väiksem burger ja väiksemast pitsast paar lõiku. Rohkem preemiaks kui igapäeva toiduks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.02 23:12; 11.02 11:31; 11.02 21:26; 12.02 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin. Minul mõjuvad niimoodi nisujahu ja suhkur. 3 kuud tagasi hakkas sõbranna kaalu langetama ja mõtlesin talle toeks olla (mul endal otseselt langetada pole vaja) ja jätsin välja kõik jahud, suhkru ja tärklise. Peale 3 päeva ei saanud aru, mis viga on. Varem vajusin peale laste magamasaamist ise tühjana diivanile, nüüd on kell 23 ja minul ikka und ja väsimust pole, hoopis tunne, et tahaks midagi teha. Lõpuks olin sunnitud jooksmas käima hakkama, et õhtul paremini uni tuleks.
Siis käisin Itaalias reisil ja sõin nii pizzat, pastat kui magusat ja kõik väsimus ja loidus tuli tagasi. Alles siis sain aru, mis mulle niimoodi mõjub.
Tean, et iga inimene on erinev, aga proovi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen teemaalgataja.

Suured tänud vastuste eest. Ma proovingi seda toitumise muutmist. Sõbrapäeval veel libastusin, sõin 2 tk kooki ja ühe 150 g tumedat sokolaadi. Sellised kogused on minu puhul täiesti tavapärased…kahjuks. Loobulikult oli 15/02 mul ka eriti kehv olla (väsimus, loidus, keskendumisraskused tööl jne), aga muidu alates 12/02 olin juba uuel dieedil. Ega siin muu ilmselt ei aita jah ilmselt, kui valge suhkur ja nisujahu menüüst ikka välja. Samuti vähendan tugevalt puuviljade osakaalu. 3-4 puuvilja päevas oli minu jaoks täiesti tavaline. Proovin nüüd teha nii, et 3-4 puuvilja nädalas 🙂 No ütleme üle päeva 1 puuvili (nendes ka ju nii palju suhkrut) ja katsun juua rohkem vett (min 1,5 l), vähendada kohvi 2 tassile päevas ja käia iga päev päeva valguse ajal üks tiir jalutamas. Tööl ka kasvõi sundida ennast 15 minutiks välja minema.

Vitamiine võtan ka. Ostsin ka c-vitamiini.AD tahan ka suveks lahti saada.

Vaatan nii 1 kuu, kas on mingeid muutusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 10.02 15:29; 11.02 08:59; 11.02 19:23; 11.02 19:30; 11.02 21:26; 12.02 10:48; 12.02 10:51; 12.02 22:18; 17.02 11:04; 18.02 02:37; 19.02 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänan põhjaliku vastuse eest. veresuhkur korras. see on imelik, et sul siis ka sama palju ülekaalu, kui toitud nii tervislikult, teed trenni ja 3 last (ikka palju rohkem tegemist). mina mõtlesin, et sellise eluviisiga inimesed on need, kes kaaluvad 55 kg (170 cm juures), aga ei ole see kaalu asi kellegil lihtne ????

Ah, ei ole see midagi nii lihtne. Mina söön väga tervislikku toiduvalikut (maistevad lihtsalt tervislikud toidud, s.h. ka liha), aga söön väga palju (kuna töötan kodukontoris külmkapi kõrval). Veresuhkur on korras. Käin ka Pilateses ja oman kolme väikest last, aga 10-15 kg üle ideaalkaalu on ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peavalude, eriti pingepeavalude vastu aitab päris hästi pea-, kaela ja õlapiirkonna massaaž, vähemalt 10x ja kohvi tuleb vähendada. Iseenesest ei joo sa seda küll palju, aga ju siis sinu jaoks on palju. Selles eas hakkab ka vererõhuprobleem vaikselt tekkima, ka see on peavalu põhjustaja. Ega vererõhk ka korraga kõrgeks ei hüppa, ikka tasapisi tõuseb. Arstid on ka erinevatel seisukohtadel mis suurusest peaks ravi peale panema. Vähenda kohvi kogust ja kontrolli tulemust. Esimesed paar päeva võib uimasem olla ja peavalu isegi tugevneda, sest organism on harjunud sellise kofeiinilaksuga, aga siis peaks paremaks minema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 01:08; 18.02 11:30; 20.02 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peavalude, eriti pingepeavalude vastu aitab päris hästi pea-, kaela ja õlapiirkonna massaaž, vähemalt 10x ja kohvi tuleb vähendada. Iseenesest ei joo sa seda küll palju, aga ju siis sinu jaoks on palju. Selles eas hakkab ka vererõhuprobleem vaikselt tekkima, ka see on peavalu põhjustaja. Ega vererõhk ka korraga kõrgeks ei hüppa, ikka tasapisi tõuseb. Arstid on ka erinevatel seisukohtadel mis suurusest peaks ravi peale panema. Vähenda kohvi kogust ja kontrolli tulemust. Esimesed paar päeva võib uimasem olla ja peavalu isegi tugevneda, sest organism on harjunud sellise kofeiinilaksuga, aga siis peaks paremaks minema.

Vererõhk on mul madal, isegi liiga. Seepärast kohvi peaks omal kohal olema. Aga tean jah, et laias laastus kohv muidugi head ei tee, katsun vähendada.

Kas oskas head massaazi kohta soovitada, Tallinnas? Oleksin väga huvitatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 10.02 15:29; 11.02 08:59; 11.02 19:23; 11.02 19:30; 11.02 21:26; 12.02 10:48; 12.02 10:51; 12.02 22:18; 17.02 11:04; 18.02 02:37; 19.02 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peavalude, eriti pingepeavalude vastu aitab päris hästi pea-, kaela ja õlapiirkonna massaaž, vähemalt 10x ja kohvi tuleb vähendada. Iseenesest ei joo sa seda küll palju, aga ju siis sinu jaoks on palju. Selles eas hakkab ka vererõhuprobleem vaikselt tekkima, ka see on peavalu põhjustaja. Ega vererõhk ka korraga kõrgeks ei hüppa, ikka tasapisi tõuseb. Arstid on ka erinevatel seisukohtadel mis suurusest peaks ravi peale panema. Vähenda kohvi kogust ja kontrolli tulemust. Esimesed paar päeva võib uimasem olla ja peavalu isegi tugevneda, sest organism on harjunud sellise kofeiinilaksuga, aga siis peaks paremaks minema.

Vererõhk on mul madal, isegi liiga. Seepärast kohvi peaks omal kohal olema. Aga tean jah, et laias laastus kohv muidugi head ei tee, katsun vähendada.

Kas oskas head massaazi kohta soovitada, Tallinnas? Oleksin väga huvitatud.

Madal vererõhk tekitab ebameeldivusi aga iseenesest halb ei ole ja seda pole vaja tegelikult üldse tõsta. Kohv tõstab vererõhku ja see põhjustab peavalu, sest sinu jaoks on see vererõhk kõrge. Tulemused on ikka samad nagu neil kel vererõhk kõrge. Muide ka mina elasin aastaid teadmisega, et mul on madal vererõhk ja siis ükskord selgus, et enam ei ole.
Massaažikohta soovitada ei oska, neid on erinevaid ja kodu või töökoha läheduses oleks parim. Igasugused imetehnikad(kivid ja šokolaad jne) jäta ehk kõrvale, klassikaline oleks esialgu parim. Ise otsisin ka ja käisin hoopis oma kodu lähedal linnast pisut väljas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 01:08; 18.02 11:30; 20.02 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peavalude, eriti pingepeavalude vastu aitab päris hästi pea-, kaela ja õlapiirkonna massaaž, vähemalt 10x ja kohvi tuleb vähendada. Iseenesest ei joo sa seda küll palju, aga ju siis sinu jaoks on palju. Selles eas hakkab ka vererõhuprobleem vaikselt tekkima, ka see on peavalu põhjustaja. Ega vererõhk ka korraga kõrgeks ei hüppa, ikka tasapisi tõuseb. Arstid on ka erinevatel seisukohtadel mis suurusest peaks ravi peale panema. Vähenda kohvi kogust ja kontrolli tulemust. Esimesed paar päeva võib uimasem olla ja peavalu isegi tugevneda, sest organism on harjunud sellise kofeiinilaksuga, aga siis peaks paremaks minema.

Vererõhk on mul madal, isegi liiga. Seepärast kohvi peaks omal kohal olema. Aga tean jah, et laias laastus kohv muidugi head ei tee, katsun vähendada.

Kas oskas head massaazi kohta soovitada, Tallinnas? Oleksin väga huvitatud.

Madal vererõhk tekitab ebameeldivusi aga iseenesest halb ei ole ja seda pole vaja tegelikult üldse tõsta. Kohv tõstab vererõhku ja see põhjustab peavalu, sest sinu jaoks on see vererõhk kõrge. Tulemused on ikka samad nagu neil kel vererõhk kõrge. Muide ka mina elasin aastaid teadmisega, et mul on madal vererõhk ja siis ükskord selgus, et enam ei ole.
Massaažikohta soovitada ei oska, neid on erinevaid ja kodu või töökoha läheduses oleks parim. Igasugused imetehnikad(kivid ja šokolaad jne) jäta ehk kõrvale, klassikaline oleks esialgu parim. Ise otsisin ka ja käisin hoopis oma kodu lähedal linnast pisut väljas.

Tänan, aga kas musta teed võib? Earl Grey nt hästi lemmik. Ma mõtlen kohvi asemel. Ega see kahjulik pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 10.02 15:29; 11.02 08:59; 11.02 19:23; 11.02 19:30; 11.02 21:26; 12.02 10:48; 12.02 10:51; 12.02 22:18; 17.02 11:04; 18.02 02:37; 19.02 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan, aga kas musta teed võib? Earl Grey nt hästi lemmik. Ma mõtlen kohvi asemel. Ega see kahjulik pole.

Kõike võib mõistlikult ja mõõdukalt. Aga kui sa küsid, kas kohvi väljavahetamine Earl Grey tee vastu on mõistlik, siis vastus peavalude seisukohalt sellest erilist abi pole. Kuigi erinevad allikad pakuvad tassi kohvi kofeiinisisalduseks olenevalt sordist 100-200 mg ja tee puhul 40-60 mg, siis ka see 40-60 on ilmselgelt liiga palju, kui soovid kofeiiniga seotud peavalusid vältida. Pigem võid kaaluda kofeiinivabale kohvile üleminekut. Samas ei ole ka kofeiinivaba kohv 100% kofeiinivaba, tavaliselt sisaldab selle tass keskmiselt 3-6 mg kofeiini, aga proovidega on leitud, et mõnede tootjate kofeiinivabades on olnud isegi 20 mg tassi kohta alles. Ma ise asendasin kohvi täielikult kofeiinivaba kohviga ärevuse ja peavalude pärast ja see töötab. Teed ei joo (välja arvatud taimeteed).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustun eelmise käoga, et kõike võib aga mõõdukalt. Kusjuures on inimesi kelle organism teele reageerib kohati isegi teravamalt. Ise ei kannata üldse rohelist teed, jalamaid süda kloppimas, pea lõhub valutada jne. Must tee seda ei tee. Esialgu võid tõesti ju ainult piirduda kohvikoguse piiramisega, mitte 4 tassi päevas aga 2 ja vaatad kuidas mõjub. Ja massaaživõimalust otsiksin ikkagi edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 01:08; 18.02 11:30; 20.02 19:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Ilu ja tervis olen 39, aga tunnen ennast kui 85, kuidas saada tagasi jõud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.