Esileht Pereelu ja suhted Olen vihane ema

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: Olen vihane ema

Postitas:

Õudne lugeda. Mul oli samamoodi, kui olin 16 aastane, sealt algasidki mu ärevushäired ja paanikahood. Ema ei hoolinud ja ei viitsinud mu “hala” kuulata. Samuti oli mul esimene tõsisem suhe ning mind jäeti maha.
Vajasin vaid toetust, mul oli PÄRISELT halb olla (mis sest, et psühhosomaatiline, kuid tunne oli reaalne), igalt poolt valutas, surmahirm. Käisin kõiksugu uuringutel haiglas, pealast jalatallani uuriti läbi. Käisin ka psühholoogi juures ning too soovis mu emaga rääkida, et anda soovitusi, kuidas mind aidata. Ja teate mis – ema keeldus tulemast, sest see ei pidavat olema tema asi. Ta vihastas pidevalt, kui mul oli halb.
Siiani olen kurb, et ema tollal ei toetanud, sest 15 aastat hiljem on mul periooditi ikka ärevus, kuigi elan õnnelikku pereelu. Võib olla oleks teismeliseeas saanud sellele piiri panna

justnimelt, VÕIB-OLLA. võib-olla oleks aga võib-olla ka mitte.
emad on ka ainult inimesed, oma vigade ja nõrkustega. on loomulik ja loogiline, et laps peab ema ideaaliks ja kõikvõimsaks aga sina oled nüüd eeldatavasti juba täiskasvanu. ehk isegi ema?

kui kaua sa jaksaks kogu aeg ja kõiges süüdi olla?

No kui raske saab olla see, et sa ei hakka nõuannetega pähe taguma, kui teine lihtsalt end tühjaks rääkida tahab. See pidev nõu andmine ongi kõige suurem viga, kõige suurem suhtluse ja usalduse tapja. Kohutavalt frustreeriv. Üks tahab rääkida, tahab, et teda mõistetaks (mis ei pea tähendama nõustumist!!!!!), aga teine pool hakkab kohe nõuandeid jagama. KOHUTAVALT vale lähenemine!

et siis kus ja millal ma sulle nõu olen andnud? suisa nõuannetega pähe tagunud?

püüdsin vaid ääri-veeri vihjata, et isegi sinu ema on ainult inimene. mõtteid lugeda ei oska meist keegi. ka sina mitte.
aga sinul on võimalus palju-palju parem ema olla.
samas, sinu agressiivset kõnepruuki arvestades… noh, ütleme nii, arenguruumi veel on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 11:01; 21.02 15:17; 21.02 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui raske saab olla see, et sa ei hakka nõuannetega pähe taguma, kui teine lihtsalt end tühjaks rääkida tahab. See pidev nõu andmine ongi kõige suurem viga, kõige suurem suhtluse ja usalduse tapja. Kohutavalt frustreeriv. Üks tahab rääkida, tahab, et teda mõistetaks (mis ei pea tähendama nõustumist!!!!!), aga teine pool hakkab kohe nõuandeid jagama. KOHUTAVALT vale lähenemine!

Oi, mu ema teeb ka nii ja tänu sellele ei ole ma talle aastaid enda muredest suurt midagi rääkinud. Nii kui mokaotsast mainin, lendab oma lahendustega peale. Oleks need lahendused siis vähemalt midagi uut, mille peale ma ise pole tulnud, aga ei, täiesti ilmselged asjad. Saan aru ema vajadusest oma last muredes kohe praegu aidata ja neid lahendada, aga esiteks on vanus sealmaal, kus peaksin ise hakkama saama ja teiseks olen hetkeks, kui temaga mure jagan, olukorda iga nurga pealt juba analüüsinud ja ei ootagi muud kui ära kuulamist. Mitte ilmselgeid variante lahendustest.

kas poleks lihtsam, kui sa emale ka seda ütleksid, et sul on endal muredele lahendused juba olemas aga sa tahad lihtsalt ennast tühjaks rääkida.
kui sa ei ütle, siis ema ei tea. ta ei oska sinu mõtteid lugeda ja sina tema omi paraku ka mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 11:01; 21.02 15:17; 21.02 15:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas poleks lihtsam, kui sa emale ka seda ütleksid, et sul on endal muredele lahendused juba olemas aga sa tahad lihtsalt ennast tühjaks rääkida.
kui sa ei ütle, siis ema ei tea. ta ei oska sinu mõtteid lugeda ja sina tema omi paraku ka mitte.

Teda ei heiduta selgitamine. Kui inimesel on kindel käitumine välja kujunenud, siis on teda väga raske ümber kasvatada. Ta ongi lahendaja-tegutseja tüüpi inimene ja mina olen sellega nüüdseks leppinud ning lihtsalt ei räägi talle mõningaid asju. Paar päeva tagasi unustasin end filtreerimast, ei rääkinud murest ega palunud abi, vaid rääkisin, et mu mehel on ühe kallima eseme ost ees. Tema, nagu ta ikka, hakkas koos isaga kohe portaale lappama ja läks mitu kõnet, enne kui mõistsid, et meil pole vaja, et nemad enda aega raiskaks.

Ühelt poolt on tema tegutsemisind armas, aga teisalt kui inimene abi ei küsi, või minu puhul mainib, et oleme kõik hetkel üleval olevad kuulutused läbi vaadanud, siis ei ole vaja hakata mind kõnedega võimalikest variantidest pommitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 13:18; 21.02 19:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted Olen vihane ema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.