Esileht Tööelu, raha ja seadused. On siin kedagi ,kellel ei ole praegu haigekassa kindlustust

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: On siin kedagi ,kellel ei ole praegu haigekassa kindlustust

Postitas:

kas siis ilma lepinguta töötegemisel(mustalt töötades ) või mõnel muul põhjusel. Kui on vaja naistearsti juurde minna ,palju siis pap test maksab ja visiit ise ?
Abielus olles on võimalik saada abikaasa kaudu kuni lapse 8 aastaseks saamiseni ja kuidas sellest aru saada või siis 8 aastase lapse I klassi lõpetamiseni ,see tähendab ,et kui laps saab 9 siis peab vanem kindlasti tööl käima ,muidu pole haigekassat

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 04:48; 15.02 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülalpeetava abikaasana saad kindlustuse kuni hetkeni kui noorim laps saab 8a…kui see juhtub ajal kui ta õpib I klassis siis pikeneb sinu kindlustus I klassi kooliaasta lõpuni st kuni viimane august (kooliaasta algus on 1.sept ja lõpp 31.august)…minu laps sai 8a juba II kl õppides, siis lõppenuks minu kindlustus lapse 8a sünnipäeval.

Võimalus on töötuna arvele võtta, saad riigi poolt ravikindlustuse(ooteaeg 1k)
või
sõlmida Haigekassas vabatahtlik kindlustus…mille hind on üsnagi kallis:kindlustusmakse suurus ühe kalendrikuu eest on 2017. aastal 138,50 eurot, kvartalimakse on 415,50 eurot ja aastamakse 1662 eurot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 07:44; 12.03 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hinnad https://www.medicum.ee/index.php?id=52

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pap test oli 7.50 ja visiit 25

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea küll selliseid eluheidikuid, kel ravikindlustus puudub ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea küll selliseid eluheidikuid, kel ravikindlustus puudub

selleks ei pea olema eluheidik kui ravikindlustus puudub,isiklikult tean mitut kes töötavadki mustalt ja haigekassa puudub

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 04:48; 15.02 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks need inimesed end töötukassas arvele ei võta, sealt saab ka ravikindlustuse. Kui mustalt töötatakse, siis nad ei ole ju ühegi tööandja juures kirjas, mis tähendab, et ametlikult on nad töötud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea küll selliseid eluheidikuid, kel ravikindlustus puudub ????

Mina olin enda teadmata peaaegu aasta selline eluheidik, kel haigekassa puudus. vahetasin töökohta, läksin tööle väikefirmasse ja avastasin juhuslikult umbes aasta hiljem eesti.ee-st mingit muud asja vaadates, et mul puudub haigekassa kindlustus. Lähemalt uurima hakates selgus, et eelmise töökoha kindlustuse lõopedes ca kuu või kaks peale töökoha vahetust, pole uues kohas mulle kindlustust vormistatudki. Kui ülemuse/omaniku jutule läksin, siis ta alguses eitas, et selline asi pole võimalik ja pärast lubas raamatupidajalt üle küsida. Töökaaslastega rääkides tuli välja, et ka enne mind samasse firmasse tulnud kaastöötaja töötas samuti mõned kuud ilma haigekassata. Palka saime enda arvates ikka ausalt, kuigi ma ei oska seda mitu aastat tagantjärele ka kusagilt kontrollida. Samuti tundub mulle, et kui firma sotsiaalmaksu maksis, siis tõenäoliselt ta ka ei võitnud selle mittekindlustatuse pealt midagi. Raamatupidaja krooniline lohakus või oli seal ikkagi mingi sahker-mahker mängus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui firma sinu tasude pealt sots maksu maksis, siis tähendab, et nad ka deklareerisid seda EMTA’s ja see tagabki ravikindlustuse. Midagi muud selleks tegema ei pea.
Tõenäoliselt sa töötasid enesele teadmata “mustalt”. Ettevõtte jaoks on see otse loomulikult puhas pluss kui töötajad ohmud on… (Liinitöötaja puhul, veidi kõrgemate ametite puhul tuleb mõtlemine ka ikka kasuks)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks need inimesed end töötukassas arvele ei võta, sealt saab ka ravikindlustuse. Kui mustalt töötatakse, siis nad ei ole ju ühegi tööandja juures kirjas, mis tähendab, et ametlikult on nad töötud.

Töötukassa jaoks on ka pisut aega vaja. 2-4 nädala tagant konsultandi vastuvötul, anda aru kandideerimiste kohta, täita tööotsimiskava (koolitused, töötoad, praktika jne.). Kui sa ise aktiivsust üles ei näita, pannaksd need töötoad, koolitused ja praktika sunniviisiliselt. Kui nõus pole, lõpetatakse töötuna arvelolek.
Sellepärast inimesed ei viitsi niisama jamada selle Töötukassaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei sellest ainult ei piisa, et tööandja sots maksu maksab. Töötaja peab olema ka registreeritud maksuameti töötajate registris.

Eriti väikeste ettevõtete puhul on see sagedane viga, et kui maksud makstakse ka ausalt ära, siis töötajate registri kanne unustatakse teha.

Samas seda saab iga inimene ise kontrollida, kas on kanne tehtud või ei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See eneses teadmata eluheidik on üsna lihtsalt võimalik. Minul oli õigus kindlustusele nii üliõpilasena kui kolme lapse emana, lõpetasin ülikooli, jäi kehtima kodusoleva vanema kindlustus. Ja ühel päeval postkastis paberkiri, et te ei tohi enam kasutada euroopa ravikindlustuskaarti, kuna teie ravikindlustus on lõppenud. No eks see lõppes, kui vanim laps 16 sai (ma ise naiivselt arvasin, et kehtib ka siis, kui laps on 16). Meil on e-riik, digitaalne eesrindlane, aga mitte ühtegi teadet ei saanud nad mulle saata selle kohta, et ravikindlustus lõppeb. Kui mul poleks seda euroopa ravikindlustuskaarti olnud, polekski ma siiamaani teadnud, et mul kindlustust pole.

Arsti juures pole ma aastaid käinud. Või õigemini olen, aga kuna mulle vajalike eriarstide juurde ei ole olnud võimalik haigekasse raha eest saada, siis olen oma raha eest eraarstil käinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ravikindlustuseta n-ö vabakutseline, tegelikult töötan ja täitsa ametlikult ja tulumaksu ka maksan, aga muudest töötava inimese “hüvedest” võin ainult und näha. Arsti juurde eriti ei ole vajadust minna. Kui auto alla jään, siis kiirabi (ja haigla jne) nkn riigi kulul…

Tegelikult on lisaks töötukassas regamisele ja haigekassale nende röögatute summade maksmisele võimalus ka end mõne kindlustusfirma juures ära kindlustada, peaks tulema sutsu odavam. Aga naistearsti kohta ei oska vastata, ilmselt pead siis täisraha maksma, jah.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 19:40; 19.02 01:05; 22.02 04:39; 22.02 05:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea küll selliseid eluheidikuid, kel ravikindlustus puudub

selleks ei pea olema eluheidik kui ravikindlustus puudub,isiklikult tean mitut kes töötavadki mustalt ja haigekassa puudub

Mis see mustalt töötaja muud on, kui asotsiaalse mõtteviisiga mölakas. Riiki kiruma varmad, aga vot makse ei taha kuidagi maksta. Viha teevad sellised “aga miinimumpalgaga ei ela ju ära” -suhtujad???? Loodan, et küll teie aeg ka tuleb ja peate tasuma oma võlad.

Kõiksugused “loll saab kirikus ka peksa” ja “tahtsin head, aga…” -hädaldajad, kes kohtutäituri eest pagevad, on kamp samasuguseid kloune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, tore lugu see ‘mustalt’ töötamine ja suhtumine, et kui auto alla jään, küll siis riik maksab… mina maksan iga kuu u 700 eurot sots maksu. sain vähidiagnoosi ja ruttu arsti juurde saamiseks maksan ikka ise peale. Aga minu 700 kulutatakse teiste peale ära. Solidaarsus on vahva!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 11:16; 19.02 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, tore lugu see ‘mustalt’ töötamine ja suhtumine, et kui auto alla jään, küll siis riik maksab… mina maksan iga kuu u 700 eurot sots maksu. sain vähidiagnoosi ja ruttu arsti juurde saamiseks maksan ikka ise peale. Aga minu 700 kulutatakse teiste peale ära. Solidaarsus on vahva!

Sina ise ikka maksad seda sotsmaksu v? Üldiselt maksab tööandja sinu eest. Milles mina süüdi olen, et minu tööandja ei ole nõus seda tegema? Ära muretse, kui sa auto alla jääd, siis saad ka tasuta ravi. Ei ole siin mingit ülekohut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 19:40; 19.02 01:05; 22.02 04:39; 22.02 05:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, tore lugu see ‘mustalt’ töötamine ja suhtumine, et kui auto alla jään, küll siis riik maksab… mina maksan iga kuu u 700 eurot sots maksu. sain vähidiagnoosi ja ruttu arsti juurde saamiseks maksan ikka ise peale. Aga minu 700 kulutatakse teiste peale ära. Solidaarsus on vahva!

Sina ise ikka maksad seda sotsmaksu v? Üldiselt maksab tööandja sinu eest. Milles mina süüdi olen, et minu tööandja ei ole nõus seda tegema? Ära muretse, kui sa auto alla jääd, siis saad ka tasuta ravi. Ei ole siin mingit ülekohut.

Tasuta on ainult esmaabi, kõik muu maksab. Küsimus on ainult, kes. Kui sinu palgalt on maksud ilusti tasutud, on sul õigus haigekassale. See ei ole sisuliselt oluline, mis põhjusel haigekassas on linnuke tegemata jäänud. Vaielda võiks selle üle, kelle süü tõttu on asjad vormistamata.

Kui aga tuleb välja, et oled palka mustalt saanud, siis tuleks välja otsida tööleping, maksudeklaratsioonid ja pöörduda ametkondade poole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 10:09; 19.02 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole midagi tasuta. See kõik makstakse meie maksudest kinni. Kui ma ei peaks sots maksu maksma, oleks mu töötasu ju selle võrra suurem. Aga minu pealt tasutud sots maksu eest peetakse üleval ka neid, kes sots maksu ei maksa- nt elupäästvad süstid narkomaanidele, kes üldjuhul tööl ei käi… mitte midagi ei ole siin ilmas tasuta. Nii et kui sots maksu maksev inimene vajab esmaabi, siis ta saab seda abi, mida ta igakuiselt rahastab. Kui sots maksu mitte maksev inimene vajab esmaabi, siis maksab selle teine inimene kinni. Nii lihtne see ongi. Meie ravikindlustussüsteem põhineb solidaarsusprintsiibil- pole tähtis, kui vähe/palju panustad, abi on ikka samaväärne. Nt kui ravikindlustuseta isik haigestub vähki, siis saab ta automaatselt kindlustuse ja makstakse ka tema tuhandeid ja tuhandeid eurosid maksev ravi kinni, st teiste arvelt…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 11:16; 19.02 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole midagi tasuta

Esmaabi on patsiendile tasuta, sõltumata haigekassa olemasolust. Ole kasvõi turist, narkar või asotsiaal.

Loomulikult maksab maksumaksja selle kinni, aga me räägime patsiendi poolt vaadatuna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 10:09; 19.02 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole midagi tasuta

Esmaabi on patsiendile tasuta, sõltumata haigekassa olemasolust. Ole kasvõi turist, narkar või asotsiaal.

Loomulikult maksab maksumaksja selle kinni, aga me räägime patsiendi poolt vaadatuna.

Ma ei ole öelnud, et riik selle kuskilt õhust võtab. Loogiline, et kõik maksab kinni maksumaksja. Aga ikkagi teie ise ei maksa s*ttagi, teie tööandjad maksavad. Nii et ärge kobisege.

Aga ei ole ainult esmaabi tasuta. Kui kiirabi sind haiglasse viib, on kõik, kuni kiirabi väljakutsest kuni haiglast väljakirjutamiseni tasuta (ja ma olen haiglas nii olnud, nii et ärge vaielge). Sellepärast saab teatud juhtudel kirjutada arst patsiendi ka erakorraliseks patsiendiks juhul, kui ta seda tegelikult ei ole. Mõned arstid on nii vastutulelikud, kui on asjaga kiire või oled kindlustuseta. Uskumatu ülekohus eks. V.a juhul, kui on tõesti aasta lõpp ja haigekassal on raha parajasti otsakorral, siis võib juhtuda, et nõutakse kõik sisse. Seda viimast rääkis mulle perearst, seda ma pole oma nahal kogenud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 19:40; 19.02 01:05; 22.02 04:39; 22.02 05:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, tore lugu see ‘mustalt’ töötamine ja suhtumine, et kui auto alla jään, küll siis riik maksab… mina maksan iga kuu u 700 eurot sots maksu. sain vähidiagnoosi ja ruttu arsti juurde saamiseks maksan ikka ise peale. Aga minu 700 kulutatakse teiste peale ära. Solidaarsus on vahva!

Kle, hallo, tule maapeale. See ei ole mingi USA, kus iga asjaga kohtusse joostakse. R
Sina ise ikka maksad seda sotsmaksu v? Üldiselt maksab tööandja sinu eest. Milles mina süüdi olen, et minu tööandja ei ole nõus seda tegema? Ära muretse, kui sa auto alla jääd, siis saad ka tasuta ravi. Ei ole siin mingit ülekohut.

Tasuta on ainult esmaabi, kõik muu maksab. Küsimus on ainult, kes. Kui sinu palgalt on maksud ilusti tasutud, on sul õigus haigekassale. See ei ole sisuliselt oluline, mis põhjusel haigekassas on linnuke tegemata jäänud. Vaielda võiks selle üle, kelle süü tõttu on asjad vormistamata.

Kui aga tuleb välja, et oled palka mustalt saanud, siis tuleks välja otsida tööleping, maksudeklaratsioonid ja pöörduda ametkondade poole.

Kle, sul on ikka nii idealiseeritud maailmapilt, et ma ei hakka sellega isegi vaidlema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 19:40; 19.02 01:05; 22.02 04:39; 22.02 05:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fertilitases käin olenemata sellest kas on ravikindlustus või vahepeal pole. Visiit on 50 euri ja pap test vb maksab midagi juurde. Igal juhul saab kohe aja, ei pea 2 kuud ootama ja normaalse teeninduse ka 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas siis ilma lepinguta töötegemisel(mustalt töötades ) või mõnel muul põhjusel. Kui on vaja naistearsti juurde minna ,palju siis pap test maksab ja visiit ise ?

Kui mul parasjagu kindlustus on olemas, siis küsimusele vastata ei tohi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötuna arvel olles(hoolimata, kas saad töötuskindlustushüvitist, töötutoetust või ei saa üldse mingit toetust) oled riigi poolt ravikindlustatud.

St täpselt nii kaua kui oled töötuna Töötukassas arvel, nii kaua oled ka ravikindlustatud. Täpsemalt +1 kuu lisaks(tkh saanule +2k)

http://www.haigekassa.ee/et/inimesele/kindlustus/tootu

Kui töötukassas arveloleku periood on lõppenud, kehtib ravikindlustus veel ühe kuu. Erandiks on töötuskindlustushüvitise saajad, kelle ravikindlustus lõpeb kahe kuu pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.02 07:44; 12.03 11:33;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. On siin kedagi ,kellel ei ole praegu haigekassa kindlustust

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.