Esileht Tööelu, raha ja seadused. On siin kedagi ,kes ei ole saanud lapse pärast tööle minna ?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: On siin kedagi ,kes ei ole saanud lapse pärast tööle minna ?

Postitas:

Laps 5 aastane ja istun siiani kodus ,kuna pole sellist tööd leidnud ,mis sobiks ,et laup pühap vabad ja tööaeg lõpeks enne 17.00 õhtul ,et lapsele järgi jõuaks lasteaeda.Graafikuga tööd on pakutud aga see ei sobi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 05:06; 03.03 05:38; 03.03 05:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati võib ju ettevõtjana oma teenuseid pakkuda. Saad täpselt sellises mahus ja kohas ning kellaaegadel töötada nagu endale sobib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen küll palju kuulnud lapsevanemate muret, eriti üksikvanemate, et töögraafikut on väga raske lapse graafikuga ühildada. Leitakse kõikmõeldavaid lahendusi, et hakkama saada. Küll aga ei tea ma kedagi, kes ebasobivat töögraafikut vabanduseks tuues lihtsalt kodus istub. Mismoodi see võimalik peaks olema? Kes näiteks teid see 5 aastat üleval on pidanud? Ilmselgelt ei ole te ju istunud metsas kuuse all ja puukoort söönud. Kui see ülalpidaja on seni maksnud, siis las maksab nt paar aastat veel, läheb laps kooli ja saab üksi kodus hakkama, kuni sa tuled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea kedagi, kes 5aastase lapse kõrval lihtsalt kodus istub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem on ka organiseerimisvõime vähene. Miks tööpäev peab lõppema enne 17.00? Meil on lasteaed kella 18:30-ni avatud. Klapita sõbrannadega aegu ja tooge üksteise lapsi lasteaiast. jne. Selliseid töid, mida nädalavahetusel ei pea tegema ja mis lõppevad kell 17:00, on ju päris palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 09:05; 20.04 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen. Laps 3.

Igasuguseid graafikuga töid on hulgim, mõnikord jääbki selline mulje, et enam ei olegi selliseid töökohti, kus nädalavahetus vaba oleks.

Päris tööta ma siiski ei istu, mul on enamvähem stabiilne töö, mida ma teen kodust, tõlgin. Seda kahjuks küll nii palju pole, et normaalne palk kätte saada, umbes 400-500 saab sellega kuus kätte, aga parem ikka kui saada vaid 100 rohkem ja istuda kuskil graafikutega öövalves. Koormus on mul kodus umbes selline, et kaks nädalat uhan hommikust õhtuni tööd teha, ja siis umbes kaks nädalat on selline vabam aeg, kus töid eriti ei ole.

Eks ma vaikselt vaatan kogu aeg ringi ka, aga pole veel midagi uut silma hakanud. Ühes kohas proovisin (graafikuga) aga tulin ära. Eelmisest töökohas koondati pärast LHP lõppu mu töökoht ära, seal oli töö kell 10-18, üsna mõnus ajavahemik mu jaoks.

Mul ei ole otseselt sellist soovi, et töö lõppeks kindlasti enne kella 17, neid nagu väga palju pole ju. Küll aga ma tahan stabiilsete kellaaegadega tööd, mitte nii, et ühel päeval algab töö kell 7, teisel päeval lõppeb alles keskööl, kolmas päev on üldse öösel ja kõik nädalavahetused tööl. Kui ma oleksin sundseisus, siis peaks, hambad ristis, seda tegema, kuid mul on õnneks see tõlkimise töö ja ma oleksin üldse täielikult kodus töötamisega väga rahul, kui seda tõlkimist oleks kasvõi kolmandikugi võrra rohkem kui praegu on. Eks näis, ehk ajapikku leian juurde midagi.

Oleneb, mis su eriala on, kodust mingi töö tegemine on mu meelest hea alternatiiv. Mulle on silma hakanud ka vähemtasustatud osaajaga töid. praegu otsitakse ntx mingit muuseumivalvurit, kolm päeva nädalas tööl (aga nädalavahetus on sees). Äkki proovid seda Goworkabiti? sealtkaudu leiab ka midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis alal tööd otsid?

Olen hetkel ise ka tööotsinguil (sain hiljuti koondamise) ja just seepärast olen pidanud mitmest pakkumisest loobuma, et tööaeg on kas kl 18-19-ni või siis tuleb töötada ka nädalavahetustel. Mees töötab liikuva graafiku alusel, nii et pean leidma kindlasti hiljemalt kl 17.30 lõppeva ja vabade nädalavahetustega töö.

Ja meil tõesti ei ole ühtki sellist lähisugulast ega sõbrannat, kellega laste lasteaiast äratoomist klapitada või kes laste järgi nädalavahetusel vaadata saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis haridus sul on? Kui ei ole mingit sellist eriala õppinud, millega saaks 8-17 töö, siis praegu oleks viimane aeg seda teha. Niikuinii keegi sind ja last ju praegu üleval peab, kui laps käiks lasteaias saaksid kasvõi päevases õppes midagi õppida ja seda kodusolemise aega maksimaalselt ära kasutada.

Mulle endale tundub naljakas, et keegi tõsimeeli ütleb, et ei käi tööl selle pärast, et 5-aastast ei saaks lasteaiast tuua. Kui tõesti ühest palgast perele ei piisaks, siis usun, et olekskid mingi töö juba lapse kolmeseks saades leidnud, aga kui otsest vajadust pole, siis muidugi tundub graafikuga töö selline, mida vastu võtta ei tahaks, või siis ei ole piisavat motivaatorit, et tööotsinguid tõsisemalt võtta.

Mul endal on kaks lasteaialast – 4 a ja 5,5 a (mõlemad käivad sellises rühmas, mis pannakse kell 18 kinni, st järgi tuleb olla kas hiljemalt 17.45 või siis lähevad edasi valverühma). Vanaemasid-vanaisasid või kedagi, kes minu eest lapsi tuua-viia saaks ei ole, mehe tööpäevad on pikemad kui minul ja töökoht kodust 100 km kaugusel. Ametlik tööaeg on mul 9-18, aga lapsehoolduspuhkuselt tulles arutasin ülemusega ja tehti erand, st tööaeg on 17ni ja töötan ilma lõunata. Vahepeal töötan ka nädalavahetusel, kui nädala sees olen laste haiguse pärast vaba päeva võtnud või on mingite lasteaiaürituste vmt pärast vaja tasa töötada. Tööpakkumise kuulutusi on portaalid täis, midagi sellist ikka leiab, mis lasteaialapsega sobib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 3 last. Hetkel pisemaga kodus (beebi), aga kahe esimese kõrvalt läksin tööle, kui lapsed u 2a olid. Ei kujutaks ette, et istun 5a kodus ja laiutan käsi- tööd pole. On ikka- tööd on sitaks, kui oskad ja tahad midagi teha. Ka saab vahetustega tööd tehtud, kui vähegi pingutada selle nimel. Edu otsingutel!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Graafikuga just lihtsam ju! Kui käid E-R ja laps jääb haigeks, siis 5 päevaks on palju raskem hoidjat leida. Graafikuga käies on nädala sees 2-3 tööpäeva ainult ja nendeks päevadeks lihtsam leida hoidjat ju. Mul on 3 last ja olen valinud just sellise töö, et tööpäev oleks võimalikult pikk, sest siis vähem tööpäevi kuus. Minu tööpäevadel tõi abikaasa lapsed aiast koju. Või kui keegi haige, siis kutsusime hoidja, jäin ise või mees hoolduslehele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meenub, et aastaid tagasi töötasin ühes suures toidupoes.
Seal oli 2 üksikema?, kes käisid tööl korda-mööda graafikuga, pika ja lühikese nädala erinevad vahetused. Mõlemad olid alati hommikuses vahetuses, st 8-20. See, kes vaba oli, tõi lapsed ära ja pärast teine läks läbi, võttis oma lapse ja koju.
Väga täpselt ei ole kursis, aga mingi selline süsteem oli.

E kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab. Teine isik ei pea ju tingimata kolleeg olema, võib küsida ka lasteaias vanematelt, liht lähedal elavatelt emadelt, mõni penskar on ehk nõus väikese raha eest jne.
Teine lapsevanem on hea, sest maksad nö vastuteenega, aga see paneb kohustuse. Penskar – tuleb veidi maksta, aga vabal päeval ei ole võõra lapsega seotud.
Siit samast foorumist võid uurimist alustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töö ei pea ju lõppema 17.00, lasteaiad on 18.30-19.00 lahti. Ja lapsele endale oleks parem, kui ta lastaias käiks – koolis kergem! Lasteaias toimuvad ju õppetegevused, või kas sa õpetad ise oma last? Joonistate, maalite, voolite, kleebite, kirjutate, arvutate, laulate, tantsite? Lisaks veel suhtlemine teistega.
Mulle tundub ka, et asi on pigem su enda saamatuse taga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale koondamist vahetasin juba 3 töökohta aasta jooksul. Hetkel otsin 4. Minu mure on pigem just selles, et pidin töötama 7.30-16.00. Kuna töö on kiire ja pingeline siis on väga raske töötada kui laps on koguaeg haige ja lasteaias käib vaid max 7päeva kuus. Last saab hoida ainult mina või isa ja muud variandid meil puuduvad. Nüüd on plaanis töötada vahetustega. Kui see ei toimi siis ainuke lahendus – töötada 0.5 kohaga. 🙁
PS! Pensionäärid juba 2tk hoidmisest ära öelnud kuna kardavad nakatamist. Lisaks viirused on nii jubedad, et laps vajab siiski rohkem emmet. Ise olen väga väsinud, kurnatud ja piisult meeleheitel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen küll palju kuulnud lapsevanemate muret, eriti üksikvanemate, et töögraafikut on väga raske lapse graafikuga ühildada. Leitakse kõikmõeldavaid lahendusi, et hakkama saada. Küll aga ei tea ma kedagi, kes ebasobivat töögraafikut vabanduseks tuues lihtsalt kodus istub. Mismoodi see võimalik peaks olema? Kes näiteks teid see 5 aastat üleval on pidanud? Ilmselgelt ei ole te ju istunud metsas kuuse all ja puukoort söönud. Kui see ülalpidaja on seni maksnud, siis las maksab nt paar aastat veel, läheb laps kooli ja saab üksi kodus hakkama, kuni sa tuled.

Ja kui sel ülalpidajal midagi juhtub – terviserike või otsustab lihtsalt ükskord, et aitab küll koormaeesel olemisest, mis siis?
Pakun ka, et sel tädil pole mingit majanduslikku kindlustatust, ega ilmselt ka ülearu palju haridust. Mida niisugune sellises olukorras tegema hakkaks?

Sokuta ennast sinnasamma lasteaed abiks või kellekski, kus su lapski käib. Paljud pisipoed on niisugustel kellaaegadel lahti, mitmed tootmisettevõtted (pagarid vm) alustavad varavalges ja lõpetavad poole päeva pealt. Mis eritingimused küll sinul ja su lapsel peavad olema? Ja kas lasteaed on tõesti vaid 17-ni lahti? Isegi meie kohalik vallalasteaed on kauem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida te materdate sellest teemaalgatajast. Kui pole sobivat töökohta, siis pole. Kõik inimesed ei ela linnas. Maakohtades on võib-olla lasteaed kodust 20km kaugusel, töökoht teisele poole 20km. Ei jõuagi lapsele järgi, kui tööpäev lõppeb kell 17:00. Kõik näevad asju ainult oma mätta otsast. Lisaks osadel pole üldse mehi või siis on mehed välismaal tööl. Osad mehed ei vii ega too lapsi elus lasteaiast ära. Olen ka selliseid näinud. On kohti, kus tööpäev algab kell 7. Samas valverühm tehakse kell 7 lahti. No mitte kuidagi ei jõua õigeks ajaks tööle.
Mina olin kahe lapsega kodus kokku üle 8 aasta. Põhiliselt ikkagi selle pärast, et lapsed olid väga haiged. Aga ega vastavat tööd leida oli ka keeruline. Õnneks, kui vanem laps juba kooli läks, leidsin assistendi koha, kus tööpäev 9st-5ni. Enne seda käisin ka kursustel, mis kestsid hommikust õhtuni. No ei olnud see õppimine lihtne, sest tipptunnil linnast autoga välja saamine võttis oma aja ja tihti jõudsin ka mina lastele viimasena järele. Seda närveldamist oli palju. Kui isegi uus elukutse omandada kuskil kõrgkoolis, siis tihtipeale loengud toimuvad ka päris õhtul. No ei saa kuidagi ju õppida, kui mees näiteks Soomes tööl ja sina oled ainus, kes vastutab selle eest, et lapsed lasteaeda ja koju saaksid.
Ja see jutt, et keegi teine muudkui toob ja teeb, ei kõlba ka kuskile. Mis mul kasu oleks vanaemast, kes elab küll kõrval tänavas, aga ta on 75-aastane ja loomulikult autoga ei sõida. Lasteaed on aga 4km kaugusel ja sinna saab vaid autoga. Ma ei saaks eeldada, et võõrad inimesed muudkui tegelevad minu lastega samas, kui ma mingi kopika raha eest kuskil kontoritooli nühin. Veel vähem olen ma nõus oma last 75aastase vanaemaga jätma, kellel endal on tegu, et eluga toime tulla.
Normaalne mees peabki oma naist ja lapsi üleval, kui naisel pole võimalik tööle minna. Kui mehega midagi peaks juhtuma, siis lihtsalt vahetatakse kohad. Mees tegeleb lastega ja naine saab rahulikult tööl käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töö ei pea ju lõppema 17.00, lasteaiad on 18.30-19.00 lahti. Ja lapsele endale oleks parem, kui ta lastaias käiks – koolis kergem! Lasteaias toimuvad ju õppetegevused, või kas sa õpetad ise oma last? Joonistate, maalite, voolite, kleebite, kirjutate, arvutate, laulate, tantsite? Lisaks veel suhtlemine teistega.
Mulle tundub ka, et asi on pigem su enda saamatuse taga.

Kus kohast sa loed välja ,et laps ei käi lasteaias ? Laps ju käibki lasteaias , olen kodune siis käingi ise järgi ,sest mehe tööpäevad lõpevad hilja kui lasteaed ammu suletud,vanaemasid ja vanaisasid pole kuskilt võtta ja sõbrannad kõik sellised ,kellel pole enam nii väikseid lapsi . Päris kella 19.00 küll ei taha oma last aias hoida kuna siis lapsele ikka väga pikk päev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 05:06; 03.03 05:38; 03.03 05:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida te materdate sellest teemaalgatajast. Kui pole sobivat töökohta, siis pole. Kõik inimesed ei ela linnas. Maakohtades on võib-olla lasteaed kodust 20km kaugusel, töökoht teisele poole 20km. Ei jõuagi lapsele järgi, kui tööpäev lõppeb kell 17:00. Kõik näevad asju ainult oma mätta otsast. Lisaks osadel pole üldse mehi või siis on mehed välismaal tööl. Osad mehed ei vii ega too lapsi elus lasteaiast ära. Olen ka selliseid näinud. On kohti, kus tööpäev algab kell 7. Samas valverühm tehakse kell 7 lahti. No mitte kuidagi ei jõua õigeks ajaks tööle.
Mina olin kahe lapsega kodus kokku üle 8 aasta. Põhiliselt ikkagi selle pärast, et lapsed olid väga haiged. Aga ega vastavat tööd leida oli ka keeruline. Õnneks, kui vanem laps juba kooli läks, leidsin assistendi koha, kus tööpäev 9st-5ni. Enne seda käisin ka kursustel, mis kestsid hommikust õhtuni. No ei olnud see õppimine lihtne, sest tipptunnil linnast autoga välja saamine võttis oma aja ja tihti jõudsin ka mina lastele viimasena järele. Seda närveldamist oli palju. Kui isegi uus elukutse omandada kuskil kõrgkoolis, siis tihtipeale loengud toimuvad ka päris õhtul. No ei saa kuidagi ju õppida, kui mees näiteks Soomes tööl ja sina oled ainus, kes vastutab selle eest, et lapsed lasteaeda ja koju saaksid.
Ja see jutt, et keegi teine muudkui toob ja teeb, ei kõlba ka kuskile. Mis mul kasu oleks vanaemast, kes elab küll kõrval tänavas, aga ta on 75-aastane ja loomulikult autoga ei sõida. Lasteaed on aga 4km kaugusel ja sinna saab vaid autoga. Ma ei saaks eeldada, et võõrad inimesed muudkui tegelevad minu lastega samas, kui ma mingi kopika raha eest kuskil kontoritooli nühin. Veel vähem olen ma nõus oma last 75aastase vanaemaga jätma, kellel endal on tegu, et eluga toime tulla.
Normaalne mees peabki oma naist ja lapsi üleval, kui naisel pole võimalik tööle minna. Kui mehega midagi peaks juhtuma, siis lihtsalt vahetatakse kohad. Mees tegeleb lastega ja naine saab rahulikult tööl käia.

Suur tänu sulle ,sa oled siin ainuke ,kes tõesti saab minu murest aru. Sellepärast ju otsingi sellist kohta kus siis lõpeks 16.30 või 17.00 ,et arvestada poole tunniga järgi jõudmisest lapsele ja kui ikka vahemaa veel kaugemal siis läheb kauema aega ju . Suur ,suur aitäh sulle veelkord ,sest kui teema teha siis saab siin ainult materdamist ja ei muud midagi ……

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 05:06; 03.03 05:38; 03.03 05:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu sulle ,sa oled siin ainuke ,kes tõesti saab minu murest aru. Sellepärast ju otsingi sellist kohta kus siis lõpeks 16.30 või 17.00 ,et arvestada poole tunniga järgi jõudmisest lapsele ja kui ikka vahemaa veel kaugemal siis läheb kauema aega ju . Suur ,suur aitäh sulle veelkord ,sest kui teema teha siis saab siin ainult materdamist ja ei muud midagi ……

Ma tean, miks sa normaalset tööd ei saa ja pead neid näruseid graafikuga töid vaatama. Sa oled vähese haridusega, eks? Ja välja paistab see sellest, et sa ei tea, et koma ei käi mitte talle järgneva sõna ette, vaid talle eelneva sõna järele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates ei materdata sind, vaid ei pakuta sulle sobivaid lahendusi. Kui mees töötab pikki päevi, siis tal on mõned päevad vabad või hakkab töö hiljem? Sain aru, et tegelikult on sul võimalus last hoida lasteaias kuni 19.00?

Mina ei näe üldse probleemi. Kui mees läheb hiljem tööle ja lõpetab hiljem, siis tema viib lasteaeda ja sina tood. Kui saad graafikuga töö, siis sul on vabad päevad ja laps on vabadel päevadel sinuga kodus, kus saate puhata ja koos aega veeta.

Kui mees sind juba praegu üleval peab, siis jõuab ta ka lapsehoidjale maksta, kes võtab lapse lasteaiast ära ja veedab temaga paar tundi, arvan, et oleksite ikka plussis.

Lasteaiakoha võid otsida ka oma töökoha lähedale. Elad näiteks maal, aga tööl käid linnas (leiad sobiva kellaajaga töö), siis saad ta varem ära võtta, ei kulu nii palju aega sõitmise peale.

Kokkuvõttes võin öelda, et mulle tundub, et otsisid siin pigem kaasaelajaid, et tööd ja lasteaeda on võimatu klapitada, kuid pole. Me kõik oleme hakkama saanud, tahtmises ja valikutes on küsimus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kõigil polegi meest ja siis peavad tegema tööd, mida saab. Sinul ilmselgelt pole niiväga seal tööl vaja käia, siis ei olegi piisavalt motivatsiooni midagi otsida ega lahendusi leida. Kui vaja, siis on laps jah seitsmeni lasteaias, mis teha. Tundub, et sulle tehakse veidi etteheiteid, et nii suure lapsega kodus passid ja siis püüadki leida siin kaasatundjaid, et jah, pole midagi teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 16:13; 16.04 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töö tööks, kuid mind paneb siinkirjutajate soovitus last kella 19.00 lasteaias hoida ikka küll imestama. Ma ei tuleks selle pealegi, et töötaksin igapäevaselt sellisel kohal, kus laps ehk juba 7.30 lasteaias ning on seal kuni 19.00ni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töö tööks, kuid mind paneb siinkirjutajate soovitus last kella 19.00 lasteaias hoida ikka küll imestama. Ma ei tuleks selle pealegi, et töötaksin igapäevaselt sellisel kohal, kus laps ehk juba 7.30 lasteaias ning on seal kuni 19.00ni.

No inimesed tavaliselt ei olegi nii kaua tööl, vaid lasteaed on lahti selles vahemikus. Inimesed on ikka 8 tundi tööl, kes toob poole kaheksaks, viib varem ära, kes hommikul toob üheksaks, selle laps on siis seitsmeni. Sina said jutust küll väga valesti aru. Teemaalgataja ütles, et talle ei sobi, kui kell neli lahti ei saa, sest seitsmeni ta küll ei taha last aias hoida. Kes hoiavad, need viivad ju ka hiljem, sest tööpäevad ei ole ju nii pikad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 16:13; 16.04 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 5 aastane ja istun siiani kodus ,kuna pole sellist tööd leidnud ,mis sobiks ,et laup pühap vabad ja tööaeg lõpeks enne 17.00 õhtul ,et lapsele järgi jõuaks lasteaeda.Graafikuga tööd on pakutud aga see ei sobi

Sul on päev otsa vaba aega. Ei pea ju teiste heaks töötama, võib iseenda heaks tööd teha. Kui teadmisi napib, siis on sul vaba aega õppida kodus. Sul on väga vedanud, kui ei pea elatise pärast pingutama. Nüüd saad mõelda, mida kodus teha saaksid, et sissetulek oleks sul. Ei pea teistele rabama võib seda ka enda heaks teha. Tee oma huvist ja hobist endale töö. Oled terve elu õnnelik 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps veel beebi oli, arvasin samuti, et mis see ära ole uus töökoht leida. Tegelikult ega see nii kerge polegi.
Laps on mul hetkel 2.aastane, käib hoius nö poole kohaga. Majanduslikus mõttes saan veel veidi vabalt kodus olla ja ei pea muretsema raha pärast aga ise väga väga tahaks tööle tagasi juba.
Olin eelnevalt klienditeenindaja aga graafik seal 9-21ni.Minu puhul hetkel võimatu, mul ei ole siin tugivõrgustiku.Käisik küsimas küll, et ehk oleks kuidagi võimalik ala kella 16.30ni tööl käia (hoid kella 17ni) aga kahjuks nad ei saanud mulle seda võimaldada, arusaadav ka.Kuna olen ikka aktiivselt hoidnud silma peal töökuulutustel, otsisin samal ajal ka igaksjuhuks lapsehoidjat, kes saaks vajadusel aidata. Ma elan üsna suures linnas ja noh, hoidjad on kallid, ausalt.Mul ei ole varem selliste asjadega kogemust olnud aga ma ei arvanud ka, et nii palju küsitakse raha. Lisan siin kohal, et hoidjat olen vaadanud juba veidi üle kahe kuu..Enamused pakkumised on siiani olnud sellised, kus siis hoidja ei saaks olla koguaeg nö “olemas”. See variant ka paha. Üks tore hoidjatädi võttis küll ühendust aga soovis nö täiskohaga hoidmist ja palgaks 800EUR. Ilmselgelt see varianr jääb ära.
Minu lähedasemad sõbrannad on lastetud ja lisaks paar neist käivad veel kahe koha peal tööl, see variant on välistatud. Naabritädid ei saaks kuidagi aidata, isegi liiguvad vaevalt ringi.
Ma ei ole kõrgharitud ja selliseid 8-17ni tööd väga palju ikka ei ole. Ma heameelega läheksin graafiku alusel tööle ja enda vanasse töökohta aga no kuidagi ei vea välja. Minu elukaaslane/lapseisa töötab aastakese Eestist eemal, muidugi käib kodus ka aga hetkel ma temaga ei saa arvestada seoses enda tööleminekuga.
Lisan veel, et ma ei istu kodus ja virise ala tööd ei ole, on küll aga vb lapse kõrvalt võib olla mitte nii sobivaid. Ma olen ise veel paljudesse kohtadesse kirjutanud kuigi töökuulutust pole üleval, et ehk neil pakkuda sellise graafikuga tööd, siiani pole vedanud 🙂

Kuna see tööle saamine “üksinda” lapse kõrvalt ei olegi nii kerge nagu ma arvasin, siis sügisel lähen veel harima ennast ja uueks aastaks elukaaslane ka püsivalt kodus, siis kindlasti tunduvalt kergem, saab temaga ka arvestada.Aga saan teemaalgatajast mõningal määral aru ja ei kujutaks ette mis saaks, kui rahalises mõttes PEAB minema tööle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan teemaalgatajast küll täiesti aru. Kõik ei ela linnas. Kõigil ei ole tugivõrgustikku. Ei ole vaja kohe halvasti öelda. Minul näiteks on erivajadusega laps, kes ei pea tervet päeva lasteaias vastu, seetõttu sobib mulle ainult selline töö, mida võimalik teha kas kodus või 8-12. Kuna eriala on selline, et kodustöötamise võimalust pole, siis jääbki üle ainult hommikune aeg. Elame maal, tugivõrgustikuta, otsisin tööd ca 1,5 a, nüüd viimaks tekkis võimalus, iseasi, kuidas see reaalselt välja nägema hakkab, sest kõik sõltub lapse tervisest. Saame hakkama vaid seetõttu, et mees töötab 2 koha peal. Seetõttu on ka minu hõivatus lapsega suurem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamused pakkumised on siiani olnud sellised, kus siis hoidja ei saaks olla koguaeg nö “olemas”.

Kui teil on üks vaba tuba elamises, siis palka au pair. Tasu oleneb riigist, aga põhjamaades on see ca 400€ kuu (20-35h nädalas), lõuna pool odavam. Teine variant on kirjutada kohalikku au pairide gruppi ja sealt päevane hoidja otsida. Reeglina küsivad nad vähem kui kohalikud lapsehoidjad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ela ka linnas, elan maal, käin 40 km kaugusele tööle. Lasteaed on 9 km kaugusel. Aga tegelikult hakkasin ma juba aasta enne lapse lasteaiaaega otsima noort autoga pensionäri, kes oleks nõus last vajadusel lasteadea viima ja õhtul ära tooma ja haiguste ajal hoidma. Otsinguks kuluski täpselt aasta aega, aga lõpuks leidsin sellise inimese. Loomulikult läheb päris suur protsent mu palgast lapsehoidjale tasuks, aga seni on mul aega otsida paremat tööd ja end koolitada. Kui esimesed haigusterikkad aastad ära kannatad rahalises mõttes, siis edasi läheb järjest kergemaks ning on töö ka juba olemas ja pärast pikka kodus istumist ei pea selgitama suurt auku oma CV-s.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 09:05; 20.04 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame Tallinnas, 3a last on vaja ühistranspordiga viia linna teise otsa lasteaeda. Kuna ei ole lasteaiaküps ja seega erivajadustega, pidime otsima koha erirühma (raske leida) ja lisaks ei pea ta sealgi tervet päeva vastu, õpetajad paluvad varem järele tulla. Seega ei saa meil lapse isa tööle minna.
Ärkame kell 6 et laps lasteaeda viia ning kell 1500 stardib isa talle järele (suur edasiminek, varem pidime kell 1230 ära tooma), viieks jõuavad koju. Mina jõuan koju seitsmest.
Eriala on kah selline, et töökohti ei liigu, seega poole kohaga töö otsimine on tulutu soovitus ja olgem ausad, neid poole kohaga kohti eriti ei liigu ka. Kuidagiviisi elame ühest palgast ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 10:47; 20.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kui sa kodune oled ja pakutavad graafikuga töökohad ei sobi, siis võta kätte end ja mine õpi endale elukutse, mis võimaldaks E-R 8-17 tööl käia. Näiteks õmblemine – 8-16.00 tööpäev, E-R, Tallinnas väga otsitakse häid õmblejaid (Nt. Lenne, Velmard jne), töötasu 800-1200€, sõltuvalt panusest.
Tean, sest olen valdkonnas tegev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 14:56; 20.04 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea nõuanne… ja millest vahepeal tema ja ta laps elavad? Ja kuidas elavad? Kui ta kusagil karutagumikus elab, ei ole tal võimalik ka lasteaiakoha olemasolul koolis käia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 10:47; 20.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. On siin kedagi ,kes ei ole saanud lapse pärast tööle minna ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.