Esileht Sünnitus öösel algav sünnitus ja väikelaps

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: öösel algav sünnitus ja väikelaps

Postitas:

Kuidas olete toimetanud, kui sünnitusmajja minek on keset ööd ja peres on ka väikelaps, kedagi parasjagu keset ööd enda juurde kutsuda ei saa. Kas siis olete lihtsalt lapse üles äratanud ja kaasa võtnud ning hiljem mees lapsega koju tagasi? Või on mees jäänud lapsega koju ja ise taksoga sünnitusmajja?

Täitsa mures, vanavanemad elavad kaugel ja lähim sugulane saaks keset ööd ainult nädalavahetusel tulla, kuna tal mees töötab välismala ja ei sa aoma väikelapsi üksi jätta… Esimese sünnituse ajal läksimegi öösel kell 01 sünnitusmajja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Magav laps autosse ja sõidate teel sünnitusmajja selle sugulase juurest läbi, poetate lapse sinna. Eelnevalt on vaja kõik kokku leppida ja hommikul, kui isa läheb lapse järele, võiks ka kingitus või üllatus kaasas olla lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No üldjuhul on ju ikka tükk aega aega veel kodus olla. Me panime magava lapse riidesse ja viisime vanavanemate juurde (1h sõit, jäi teepeale haigla suunas).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil elavad ka vanavanemad kaugemal, käivad tööl, last polnud kordagi veel hoidnud, laps kartis neid niikuinii meeletult (võõrastas), nii et selle peale isegi ei mõelnud, et vanemaid kutsuda või laps nende juurde viia. Olin ühe lähedal elava sõbrannaga kokku leppinud, et helistan talle ja ta tuleb last seniks valvama, kuni mees mu sünnitusmajja viib. Esimese sünnitusega olid tuhude valud nii meeletud, et ma ei suutnud ei rääkida ega liigutada, nii et taksoga mineku ma esialgu välistasin (kujutan ette taksojuhi nägu, kui ma tuhu ajal lõdvestumisele keskendun ja kontaktitu olen).

Sünnitus algaski öösel, umbes kella 1 ajal helistasin sõbrannale, et ta tuleks. Mees viis mu haiglasse ja sõitis koju tagasi (1,5-aastane oli meil selline, kes meeletult võõrastas, öösel ärkas väga tihti jne, nii et olime otsustanud, et mees läheb kohe koju tagasi, ei jää minuga haiglasse). Mees sõitis koju, sõbranna läks ära ja tegelikult olin selleks ajaks, kui mees koju jõudis, lapse juba ära sünnitanud 😀 Nii kui haiglasse jõudsin, läks väga kiireks (üldse oli kiire sünnitus, kokku koos kodus valutamisega u 3 h). Haiglasse on meilt kodust u 20 min sõit. Hommikul tuli mees suurema lapsega haiglasse mind ja titat vaatama, järgmisel päeval tulime juba koju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 12:30; 09.09 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kodus 4,5 aastane ja 2,3 aastane. Jäävad lihtsalt koju üksi, kui mees mind ära viib. Pole lihtsalt kedagi kes tuleks või kelle juurde saaks viia. Ja ilmselt sünnitan üksi, mees laste juurde tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 14:57; 12.09 09:19; 14.09 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kodus 4,5 aastane ja 2,3 aastane. Jäävad lihtsalt koju üksi, kui mees mind ära viib. Pole lihtsalt kedagi kes tuleks või kelle juurde saaks viia. Ja ilmselt sünnitan üksi, mees laste juurde tagasi.

Mitte ühtegi sõbrannat pole, keda tunnikeseks kutsuda? Või ühtegi tuttavat, kellele helistada, et su haiglasse ära viiks? Selles vanuses laste üksi koju jätmine ei ole ju lahendus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 12:30; 09.09 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kodus 4,5 aastane ja 2,3 aastane. Jäävad lihtsalt koju üksi, kui mees mind ära viib. Pole lihtsalt kedagi kes tuleks või kelle juurde saaks viia. Ja ilmselt sünnitan üksi, mees laste juurde tagasi.

Mingi nali või?! Vabandust, kuid milleks üldse vaja kolmandat last juurde teha kui kaht esimestki ei suuda/saa ära hoitud. Sellises vanuses lapsi EI TOHI üksi koju jätta!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustun Kägu 23:30. Sellises vanuses lapsi EI TOHI üksi koju jätta. Mõtle kui sul korter põlema läheb näiteks? Loomulikult on see vähe tõenäoline aga siiski, mis iganes võib juhtuda. Ärkavad lapsed just sel ajal öösel üles, kui teie mehega sünnitusmaja poole sõidate ja satuvad paanikasse, kus emme-issi on? Suurem vb saab veel akna ka lahti kangutatud ja …. ma ei taha edasi mõeldagi. Igatahes sinule soovitaksin mina küll parem kiirabi endale järele kutsuda, kui mitte ühtegi inimest pole laste valvesse seniks kutsuda. Parem karta kui kahetseda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sõbrannaga sünnitustähtaegade vahe 1 kuu ning tegime sellise kokkuleppe, et kui temal peaks sünnitegevus algama ning mees on nt tööl (töötab kaugel), siis viin ta ise haiglasse enda autoga ning vastupidi. Mina teda haiglasse ei pidanud viima, aga tema tuli mind viima (sõita oli ca 50 km) ja jäi veel sünnituse ajaks ka (tal mees vaastas kodus beebit samal ajal).

Kui taksot ei taha tellida, siis tuleks leida inimene, kes on nõus ära viima (ükskõik mis kell). Kui ei leidu sellist inimest, siis kiirabi. Ma ei saa aru, miks peaks mees sõidutama ja kohe koju tagasi (transpordi küsimus ju), sest väikesed lapsed. Tänapäeval on transpordiks nii palju erinevaid võimalusi, et selleks ei pea küll enda pisikesi lapsi omapead jätma või neid ebamugavasse olukorda seadma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aru ei saa vanematest, kes jätavad oma eelkooliealisi lapsi üksi koju või autosse. Seda ei tohi teha ja tegelikult on see ka täiesti vastustustundetud ning kriminaalne tegevus
Kui kedagi pole võimalik lapsi vaatama kutsuda, siis tuleb üksi sünnitusmajja minna. Täiskavanud naine ei saa olla nii saamatu ja enesega toimetulematu, et ei saa ilma meheta üldse hakkama. Haiglasse minekuks saab kasutada kiirabit, kes alati appi tuleb ja taksot. Sünnituse juurde võib kutsuda ju sõbranna, sugulase või kui kedagi ei ole /ei soovi- siis saab ka üksi väga edukalt hakkama. Meie emad ja vanaemand on kõik ilma meheta sünnitanud
Kui mina tean kuskil üksi olevatest lastest- teatan kohe politsesisse ja üldse ei huvita kuhu ja kui kauaks keegi läks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma siit ei loe küll välja, et keegi tahaks sünnitama minnes lapsed koju jätta. Saan aru et asi on ainult transpordis. Võibolla on see mingi 10 minutit. Rahunege nüüd maha 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 14:57; 12.09 09:19; 14.09 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei pea ilmtingimata kutsuma seda inimest enda juurde, paned väikelapse poolunes riidesse ja viid teel sünnitusmajja sõbra juurde. Meie tegime eeltööd, harjutasime last selle inimesega, kelle juurde ta pidi minema. Küll oli veidi raskusi esimesel korral magava sõbra äratamisega, ta oli telefoni teise tuppa unustanud ja pidime aknale koputama, he, et ta teisel korrusel ei maga. Kolmanda lapse sündides olid väikelapsed kodus ja juhtumisi olid ämm-äi külas, aga samuti oli lähemal elavate sõprade perega kokku lepitud, et nad hoiavad öösel telefoni sees ja me toome lapsed öösel neile. Meil muidu vanaemad-vanaisad ja sugulased elavad ka kõik mitmesaja km kaugusel ja minul oli nii palju libavalusid enne, et poleks osanudki öelda neile, millal sõitma hakata. Haiglasse jõudes võttis vaid 30 min ja laps oli sündinud. Mees jõudis tegelikult hommikul laste ärkamise ajaks juba jälle koju, polnud mõtet seal magava naise ja beebi kõrval passida. Lisaks leppisin kokku igaks juhuks ka paari sõbrannaga, et nad on nõus mind öösel sõidutama, kui mees just sel päeval on komandeeringus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 09:49; 12.09 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plaan, jätta lapsed üksi koju minu meelest sünnituse puhul väga hea ei ole, sest iial ei tea, mis komplikatsioonid tekivad, emal hakkab sünnitegevus autos, vallanduvad veed autos, tekib mingi komplikatsioon, naine vaagub elu-surma vahel, hakatakse kõrval kiirabis elustama, mees ei torma ju koju laste juurde sealt. Minu meelest igal inimesel ikka mõni sõber enamasti on, kes sellises erandlikus olukorras, nagu sünnitus, on nõus appi tulema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 09:49; 12.09 09:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No üldjuhul on ju ikka tükk aega aega veel kodus olla. Me panime magava lapse riidesse ja viisime vanavanemate juurde (1h sõit, jäi teepeale haigla suunas).

No üldjuhul on ju ikka tükk aega aega veel kodus olla. Me panime magava lapse riidesse ja viisime vanavanemate juurde (1h sõit, jäi teepeale haigla suunas).

Aga kuidas ette teada, kui palju aega on? Mu esimene laps sündis poole tunniga, hea, et haiglasse jõudsin. Teise lapsega kolisin ema juurde ära, et oleks võimalik esimene laps magavana sinna jätta, kui minek on. Mõlemad korrad 4-5 paiku öösel läinud sünnitama. Teine sünnitus kestis tund aega, ei kujuta ette, et oleks pidanud last kuskile viima hakkama. Kiire läbisõit ehk jah, kui tee peale jääb, aga tunniajast sõitu haiglasse poleks ka ette võtnud. Kolmas sünnitus kestis 2 tundi, siis oleks saanud küll kuskile sõita, aga ega seda ju ette ei teadnud, et seekord läheb kauem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist oli siis teise sünnitusega. Sünnitus kestis kokku 2h50min. Valud hakkasid siis algul arvasin, et need on jälle libakad. Algasid valud öösel 2:40. Keerasin külge ei aidanud, käisin wc ära kuna täis põiest oli ka eelnevatel öödel valud olnud. Ei aidanud. Läksin siis sooja dušši alla. Seal olin max 5minutit ja valud läksid meeletuks. Ajasin igaksjuhuks mehe ülesse. Arvasin ka et kodus on aega olla küll veel mis siis et valud olid nii meeletud et tõmbasid kõverasse ja väga kõvasti hingama ning kadus kõne võime. Jumal tänatud, et mees ikkagi otsustas kohe omal emal helistada, kes elas 5minuti auto sõidu kaugusel. Haiglasse oli 30minuti autisõidu tee. Haiglasse jõudsime kell 4, hiljem sain teada, et selleks ajaks oli avatus 8cm. Natuke ennem kella 5 kutsus mees arsti kuna tekkis imelik tunne. Peale pikka veenmist otsustati ikkagi läbi vaadata. Pandi siis lauale mind öeldi et täis avatus, tehti veed lahti ja hakati kiirelt lauda valmis sättima. Laps sündis siis kell 5:20. Alati ei ole aega kodus olla. Paar päeva ennem kui haiglas kontrollis käisin siis öeldi, et nii kui regulaarsed valud tulevad tuleb kohe haiglasse minna. Eelmise rasedusega läksin ka haiglasse nii kui regulaarsed valud olid olnud tunnike. Aga sünnitus kestis kokku 11h50min. Minu enda ämmakas ütles et paar-kolm tundi läheb teine sünnitus kiiremini. Sünnituste vahe 4 aastat. Jumal tänatud, et mees ikkagi kutsus kohe ämma ja sai haigla poole mindud. Peale sünnitust tekkis suur verekaotus ( 1100ml). Plaan peab olema ennem paigas, valmis tuleb olla kõigeks eriti veel kui sünnituste vahe väike. Kui ämma ei oleks ligiduses elamas siis oleks arvatavasti omal õega rääkinud et ta selleks ajaks meie kodus oleks peatunud. Esimene sünnitus algas mul hommikul kell 9ksa. See kord oli tunne, et algab öösel. Peamine plaan kuidas tegutseda oli just siis kui algab öösel. Päevase sünnituse korral oli plaan natuke lahtine. Sünnitasin siis 39ndl

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ei ole kedagi lapse juurde kutsuda selleks ajaks, kui on vaja haiglasse saada, siis kutsutakse kiirabi järele (nad tulevad küll ja see on ok), mitte ei jäeta lapsi üksi koju. Mees jääb lastega koju ja naine saab kiirabiga kohale

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 00:01; 13.09 00:04; 14.09 01:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

OT: aga minul oli teine sünnitus 15 tundi lühem, kui esimene 🙂 (esimene 25 h, teine 10 h)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 00:01; 13.09 00:04; 14.09 01:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läksin taksoga haiglasse, mees jäi lapsega koju. Mees tuli hommikul koos suuremaga haiglasse meid vaatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen neid teemasid ja imestan, et inimestel üldse sõpru ei ole. Kasvõi ühte, kellele helistada, et ole hea, sõida ruttu siia. Mees saaks naisega haiglasse minna ja talle toeks olla, sõber jääks koju lapse juurde ja siis on juba aega mõelda, et kui hommik käes, saavad vanemad kaugemalt kohale sõita ja sõbra koju lasta või sõidutab sõber lapse hommikul kellegi teise poole (nt kui see teine on oma lastega kodune, aga sõber peab tööle minema vms).

Selliste teemade vastused kipuvad kõik sellised olema, et naine olgu tugev ja sünnitagu üksi, haiglasse mingu kah takso või kiirabiga, sest olemasolev laps võõrastab. Naine ei ole sellevõrra vähem tubli kui tal sünnitusel mees kõrval on. Lapse sünd on oluline sündmus ja olemasolev laps saab selle puhul vanavanemate või mõne peresõbra seltsis kenasti see pool päeva hakkama, midagi ei juhtu temaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 21:43; 09.10 20:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole ju nii, pigem vastatakse sellele ühele kommenteerijale, et väikelapsi ei jäeta üksi koju öösel, et mees saaks naise haiglasse viia ja tagasi koju minna kohe. Parem siis juba kiirabi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 00:01; 13.09 00:04; 14.09 01:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valin siis pigem takso. Kiirabi jätaks tõsisematele haigetele. Aga kõige parem hoopis, kui kannataks nii kaua, et viin lapsed enne lasteaeda ja siis lähen 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 14:57; 12.09 09:19; 14.09 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin nii, et kui valud hakkasid siis helistasin sünnitusosakonda ( ei ela eesti, siin tuleb enne minemist ette helistada ) ja sealt siis anti nõu kas tulla või veel kodus olla. Õnneks mehe ema elab meil tänava teises otsas ja tuli hommikul 5 ajal meile suuremat valvama. Haiglas olin ktg all ja emakas oli 4vm avanenud, pakuti võimalust koju minna ja anti mingid 2 valuvaigistit ka kaasa, et magada saaksin. Magasingi mingi 3h kodus ja siis hiljem peale ärkamist hakkasid sellised ebaregulaarsed valud. Senikaua pakkus mehe vend välja, et suurem laps võib nii kauaks nende juurde tulla, kuni beebi sündinud. Hilisõhtul ja öösel siis muutusidki valud juba väga hulluks, mingi 3.30 ajal öösel kirjutati mind sisse haiglasse ja 5.30 olin laual ja 9min hiljem laps sündis. Mees oli natuke aega minuga ja siis läks suurema lapse juurde.
Väiksem muidugi sündis ka ajalises mõttes väga ideaalsel ajal, just jõulude eel kui enamusel siinmail hakkasid jõulupuhkused ja sellepärast oli ka kõigil natuke rohkem aega 🙂
Aga nii väikeseid lapsi, nagu üks ülevalpool kirjutaja üksi koju tahab jätta, on küll väga vastutustundetu. Miks ei saa minna taksoga või kutsudki kiirabi järele vms. Mees las jääda lastega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen neid teemasid ja imestan, et inimestel üldse sõpru ei ole. Kasvõi ühte, kellele helistada, et ole hea, sõida ruttu siia. Mees saaks naisega haiglasse minna ja talle toeks olla, sõber jääks koju lapse juurde ja siis on juba aega mõelda, et kui hommik käes, saavad vanemad kaugemalt kohale sõita ja sõbra koju lasta või sõidutab sõber lapse hommikul kellegi teise poole (nt kui see teine on oma lastega kodune, aga sõber peab tööle minema vms).

Kõikidel inimestel tõepoolest pole suurt tutvusringkonda. Ja isegi kui on sõber, kes oleks valmis last valvama, siis nt. võib sel sõbral olla töö, kust ei saa lühikese etteteatamisajaga vabaks, sõber võib olla ise haige/komandeeringus. Või on sõbral endal väiksed lapsed. Alati ei saa ka vanavanemad kiiresti kohale, eriti kui nad peavad liikuma busside/rongidega. Ja ei maksa unustada, et väikelapsed ei pruugi kõigi hoidjatega leppidagi, pole just meeldiv jätta last kellegi hoolde teades, et laps tõenäoliselt terve aja röögib, mina emana eelistaksin selle asemel üksi sünnitama minna ja lapse isaga jätta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kes siin lapsed üksi tahtis jätta, kuniks mees teda sünnitusmajja viib, pole ju öelnud, kaugel sünnitusmaja on. Meil näiteks on sünnitusmaja 1,5km kaugusel, aga näiteks minu emal kuluks meie juurde jõudmiseks vähemalt tund. Ma ei näeks ka probleemi, kui mees mind keset ööd, kui lapsed magavad, kiirelt ära viib. 10 minuti pärast on kodus tagasi ja oht, et selle 3 minutiga, mis sünnitusmajja sõitmiseks kulub, hakkaks laps autos sündima, praktiliselt puudub. Ju ma olen ka siis kehv lapsevanem.
Peaks kiirabi sellise asja pärast tülitama, kui samal ajal äkki keegi vajab elustamist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Väikelapsi keset ööd üksi jätta- kujutage ette, millise paanikahoo saab 4-aastane, kui ärkab öösel üles ja avastab, et issit-emmet ei ole. Ja ärgata võib ka selline laps, kes ” mitte kunagi mitte millegi peale muidu ei ärka”, kasvõi annab keegi uksekella, vajutab (valesti) fonolukku, sõidab mööda sireeniga operatiivsõiduk jne. Olen ise kiirabiga käinud kutsel, kui naabrid kutsusid kortermajas hüsteeriliselt röökivatele luku taga olevatele lastele, kohal olid kiirabi-politsei-pääste. Lõpuks tehti uks lahti, uksel unine ja surmani hirmunud 7-8a poiss, kes seletas- tema emmele tuli tädi Malle külla, koos oma lastega, nii kahene ja neljane umbes, pandi lapsed suurde tuppa magama, öösel ärkas üks neist üles- võõras korter, pime, emmmet ei ole- hakkas nutma, see äratas teise, röökisid koos. Küsimusele, kus siis ema ja tädi Malle on, arvas poiss, et ju kõrvalmajas sõbranna juures- politsei läks järgi. Mõlemad emad vandusid kohale tulles, et nende lapsed mitte kunagi muidu öösel ei ärka….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka keset ööd võib juhtuda liiklusavarii või autoga midagi, mistõttu ei jõuaks isa nii kiirelt koju tagasi, kui esialgu planeeritud. Ehkki selliste asjade võimalus on väike, siis mina ei riskiks. Asjad kipuvad juhtuma, siis kui neid kõige vähem vaja on. Nt 1,5 km taksoga pole ka sünnitavana suur katsumus sõita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No jaa… meie ajasime oma kolmepoolese kell viis hommikul üles, et ta vanaema juurde viia. Vaene laps ei ärganudki korralikult, poolunes panime talle kombekat selga. Mõte oli laps esmalt ära viia ja siis edasi sünnitusmajja, kuid mõtlesin ümber ja palusin ennast esimesena ära viia. Õigesti tegin, sest laps sündis ca 15 minutit pärast sünnitusmajja jõudmist. Nii kiire sünnitus oli, et ise ka ei usu :O.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen neid teemasid ja imestan, et inimestel üldse sõpru ei ole. Kasvõi ühte, kellele helistada, et ole hea, sõida ruttu siia. Mees saaks naisega haiglasse minna ja talle toeks olla, sõber jääks koju lapse juurde ja siis on juba aega mõelda, et kui hommik käes, saavad vanemad kaugemalt kohale sõita ja sõbra koju lasta või sõidutab sõber lapse hommikul kellegi teise poole (nt kui see teine on oma lastega kodune, aga sõber peab tööle minema vms).

Kõikidel inimestel tõepoolest pole suurt tutvusringkonda. Ja isegi kui on sõber, kes oleks valmis last valvama, siis nt. võib sel sõbral olla töö, kust ei saa lühikese etteteatamisajaga vabaks, sõber võib olla ise haige/komandeeringus. Või on sõbral endal väiksed lapsed. Alati ei saa ka vanavanemad kiiresti kohale, eriti kui nad peavad liikuma busside/rongidega. Ja ei maksa unustada, et väikelapsed ei pruugi kõigi hoidjatega leppidagi, pole just meeldiv jätta last kellegi hoolde teades, et laps tõenäoliselt terve aja röögib, mina emana eelistaksin selle asemel üksi sünnitama minna ja lapse isaga jätta.

Ma ei räägigi ju suurest sõpruskonnast, vaid paarist inimesest, kes samas linnas elaksid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 21:43; 09.10 20:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kodus 4,5 aastane ja 2,3 aastane. Jäävad lihtsalt koju üksi, kui mees mind ära viib. Pole lihtsalt kedagi kes tuleks või kelle juurde saaks viia. Ja ilmselt sünnitan üksi, mees laste juurde tagasi.

Võimalik, et kuu möödudes on laps juba sündinud, aga kui ei ole, mõtle natuke järele…
Kõiki ohtusid ei saa ette näha, aga ometi võivad need juhtuda. Isegi kui vahemaa on lühike ja aega kulub vähe. Kuigi sinu mees võib olla ideaalne ja korralik juht, on palju neid, kes seda pole. Sõidab mingi idioot keset ööd sajakümnega su mehe autole sisse, mõtle, kui kaua sellisel juhul su lapsed peavad üksi hakkama saama. Tund, kaks tundi, terve ööpäeva? Pole ka sugugi haruldased need juhtumid, kus pealtnäha täiesti terve mees saab roolis olles terviserikke ja sureb. Ja lapsed on üksi kodus. Loodetavasti midagi nii hirmsat ei juhtu, aga juhtub ka väiksemaid asju. Auto annab ootamatult otsad või lõhkeb rehv. Isegi kui mees auto sinnapaika jätab ja takso abil koju kiirustab – lisaminutid tiksuvad. Mitu minutit läheb vaja, et laps suudaks avada akna? Kukkuda vastu lauanurka, kui ta öösel unesegaselt tühjas kodus vanemaid otsib? Selliste asjade jaoks polegi tegelikult vaja, et teelolijal midagi juhtuks, need asjad võivad toimuda nende loetud minutite jooksul, mil mees sind haiglasse transpordib.
Mina ei lähe isegi eramaja teisel korrusel elades õue prügi viima ilma telefonita ja oma 1,5-aastast last võrevoodisse panemata. Ja tavaliselt ma pigem ei lähegi, kui kedagi teist majas pole. Mis siis, et minutiga oleks käidud. Aga kui ma komistan trepil ja murran jala? Kukun ja löön oma pea ära? Minutist võib saada määramatu aeg, sulaselge oht väikelapsele.
Ja pole mõtet öelda, et ära kraaksu õnnetust või et ära kutsu kurja välja. Õnnetused juhtuvadki ju ootamatult, iga päev, keegi pole ette teadlik, et kas juhtub midagi või ei.
Olen ise olnud ühes loos pealtnägija, kus ema jättis oma magava imiku turvahälliga autosse maapoe parklasse ja lipsas kibekiirelt poodi. Aga just ema poodi jõudes üks auto hakkas parklast välja tagurdama ja nii ettevaatamatult, et tagurdas sellele teisele autole sisse. Täpselt sinna, kus magas laps. Tookord midagi hullemat ei juhtunud kui et auto oli hullult mõlkis, uksel oli pikk pragu sees ja uksepostid olid kõverad. See ettevaatamatu juht aga ei ramminud hooga, vaikselt tagurdas. Aga kui oleks hooga minekut tegema hakanud?
Asjad juhtuvad ja just siis kui sa seda kõige vähem ootad. Mõtle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastel on emaradar. Nad saavad aru, kui mind lähedal ei ole ja ärkavad siis üles ja tulevad teise tuppa mind otsima ja kaissu magama. Või siis nii, et väiksem magab nagu kott, lähen vanemat last lasteaia uksest sisse viima, kolm minutit. Tagasi tulles on maganud laps üleval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Sünnitus öösel algav sünnitus ja väikelaps

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.