Esileht Beebi ja mitmikud Ootamatu kõhulahtisus, mis nüüd teha?

1 postitus (kokku 1)

Teema: Ootamatu kõhulahtisus, mis nüüd teha?

Postitas:

Appi, mu lapsel läks esimest korda elus järsku kõht lahti. Muidu sööb Hippi ja 3 x päevas saab putru ja püreed. Midagi uut nagu söönud ei ole. Hakkas juba eile minema, järsku tuli väga suur ports pehmet kraami korraga. Muidu on tal selline täiskasvanu moodi toodang. Ja täna kl 7 saadik läks lahti, järjest vedelam ja imelikum ja appi, mis aroomid… Praeguseks on kakinud 10 korda, tuleb pmst vett mingite valkjate tükikestega. Kogus pole enam suur ja on täiesti lõhnatu, sest tal ei ole vist enam midagi alles sooltes, kõik mis tuleb, see kohe läheb. Palavikku ei olnud, kui kraadisin, aga laps on suht löts ja lämu, magas hommikul tavapärasele veel 2,5 h otsa. Samas ei nuta, aga aktiivne ja rõõmus ka ei ole.
Andke nõu, kas oleks mõttekas veel oodata, et ehk läheb üle või peaks püüdma kuhugi valvearstile saada? Mis ma talle süüa tohin anda? Täna ma üldse ei torkinud lusikaga, arvasin, et vedelik on tähtsam, sööb RPAd küll, aga mitte just kõige isukamalt. Kas pidada püreedega pausi? Veel on hull, et taguots muutus hoobilt tulipunaseks ja nüüd käib puhastamine ja mähkmevahetus suure valu ja nutuga. Tegin õhuvanni, mille ajal ta muidugi jälle purtsatas. Kreemi panin, aga see ei jõua ju mõjuda, kui iga poole tunni tagant uuesti puhastada tuleb.
Mis arvate, kas see tundub pigem seedehäire või kõhuviirus? Kas tuleks hakata kohe erakorralise poole liikuma? Olen kuulnud, et väikestel on kõhulahtisus ohtlik. Miks? Kas vedelikupuuduse pärast?
Ja veel, 2,5 nädalat tagasi sai ta mmr vaktsiini,kas see võib süüdlane olla?
Tahaks nüüd mõistlik olla ja last õigesti aidata, aga hakkan paanikasse minema. Kuradi nädalavahetus! Ja no kust see jama küll tekkis järsku??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
1 postitus (kokku 1)


Esileht Beebi ja mitmikud Ootamatu kõhulahtisus, mis nüüd teha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.