Esileht Pereelu ja suhted õudne käitumine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: õudne käitumine

Postitas:

Kas teie meelest on selline käitumine kohutav? Nimelt läksin vanavanematele külla nende sünnipäeva puhul. Minu ema kaudu nad teavad minu elust palju. Ja siis oli vanaema lõiganud ühest lehest peokutse (ülikooliga seotud üritus) ja ütles, et mina elan kuiva elu, kuna mul pole poissi ja sõpru, kellega väljas vabal ajal käia. Et mingu ma ikka sinna peole. Et tema tahab, et mul ikka poiss ja sõbrad oleksid. See on kuiv ja igav elu, mida ma elan tema meelest. Kuigi ta teadis väga hästi, et ma käin päeval tööl ja õhtul koolis. Ja siis ütles, et kes selles süüdi on, et mina tahan haridust omandada. Ja hakkas süüdistama, et mina ikka elan sellist elu. Tema ikka käis laupäeva õhtuti tantsimas.
Kuidas teie reageeriksite sellise käitumise peale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta on lihtsalt mures, sest tema ajal oli 22 viimne taks ja kui sul selleks ajaks abielu ja lapselast pole ette näidata, oledki aia taha läinud. Kuigi mina oleks ka sellise käitumise peale solvunud, see on taktitundetu teise inimese isiklikku ellu tungimine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 16:08; 19.06 01:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No vanainimene on mures, et miks sa ei võiks laupäeva õhtuti tantsimas käia. Ja tõepoolest, miks sa ei võiks kord nädalas kuskil seltskondlikul üritusel käia.

Mina seda käitumist küll kohutavaks ei pea, pigem vanavanem hoolib sinust omal moel. On see siis kohutav, et ta soovib, et sul oleks poiss ja sõbrad? Ka ei pea ma seda kuidagi taktituks käitumiseks, sest ma saan aru, et see vanainimene on su sugulane, mitte mingi suvaline naaber. Kui naabrimutt tantsupeo flaiereid pihku topiks, siis võiks seda võtta kui teise inimese isiklikku ellu tungimist, aga kui seda teeb su oma vanavanaema, siis on sinu isiklik elu tema jaoks selline, et see läheb talle korda. Tantsimise soovitus pole midagi hullu ju.

Kui sa ka sinna peole minna ei kavatse, siis vanainimesele ütled ilusti aitäh ja nii tore, et ta muretseb ja et sa võtad tema nõu kuulda, käid ikka mõnikord tantsimas ka. Teinekord kui jälle rääkima hakkab, siis vastad jälle samamoodi, et aitäh ja nii tore.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 16:19; 18.06 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutt käib vanavanaemast, mitte lihtsalt vanaemast. Kuna teemaalgataja on täisealine ja ta kirjeldab, et vanavanaema rääkis niisugust juttu nagu ta rääkis, siis ma oletan, et vanainimene on vähemasti üle 70 aasta vana. Minu jaoks on vanainimene selles mõttes natuke nagu lapsega ühel pulgal, et vanainimesele annad rohkem andeks kui endavanusele täiskasvanule. Kui sama juttu ajaks näiteks 40-aastane tädi, siis oleks rohkem põhjust solvuda kui siis kui seda teeb 80-aastane memm.

Memmele ütledki, et aitäh, nii tore ja küll ma ikka käin ka, pole see asi nii hull midagi.

Tädile ütleks, et saan ka ise hakkama ja ärgu mulle enam selliseid flaiereid toogu.

Mu meelest on see tantsimise teema lihtsalt nii tühine, ajast aega on vanemad sugulased pidevalt käinud küsimas, et noh, millal siis peenikest peret ka oodata on ja kas sul ka pruuti/peigmeest on või… Mul küll on olnud. See on lihtsalt selline asi, et lased ühest kõrvast sisse ja teisest välja, selle peale pole mõtet solvuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 16:19; 18.06 17:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on päris vastik tegelikult, selline teema tõstatamine ja toppimine, aga mina olekski flaieri võtnud, öelnud aitäh ja jalga lasknud, öelnud, et lähen siis nüüd sellele üritusele. Vähemalt ta andis sulle vähemalt põgenemistee. Võidad midagi, kaotad midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie meelest on selline käitumine kohutav? Nimelt läksin vanavanematele külla nende sünnipäeva puhul. Minu ema kaudu nad teavad minu elust palju. Ja siis oli vanaema lõiganud ühest lehest peokutse (ülikooliga seotud üritus) ja ütles, et mina elan kuiva elu, kuna mul pole poissi ja sõpru, kellega väljas vabal ajal käia. Et mingu ma ikka sinna peole. Et tema tahab, et mul ikka poiss ja sõbrad oleksid. See on kuiv ja igav elu, mida ma elan tema meelest. Kuigi ta teadis väga hästi, et ma käin päeval tööl ja õhtul koolis. Ja siis ütles, et kes selles süüdi on, et mina tahan haridust omandada. Ja hakkas süüdistama, et mina ikka elan sellist elu. Tema ikka käis laupäeva õhtuti tantsimas.
Kuidas teie reageeriksite sellise käitumise peale?

Kuidagi ilmselt ei reageeriks. Võtaks kutse ja tänaks hoolimise ja armastuse eest. Nende eesmärk pole ju solvata. Kui PÄRAST küsitakse, kuidas läks, ütleksin, et valisin kooli. Milleks tühjast tüli teha ja sellist käitumist õudseks pidada? See on kõigis peredes nii, et vanad kipuvad märkama, kui sul paarilist pole ja omapoolset panust sellesse panema. mis on väljalõigatud paber, mis ei kohustu millekski. vaata kui selguks, et sa oleks mõnele väärilisele perele juba äramüüdud ja sul tuleks abielluda, sest muud võimalust pole. vat see on õudne. Aga mis õudsat on ühes paberitükis ? Meist vanemad ei muutu, nende veidrustega tuleks arvestada. Ise ilmelt tõmbaks ema liistule, mis õigus on tal jagada edasi infot, mida minu käest saab. Ehk siis tõmbaks oma elust infojagamist nii koomale kui saab. KUi ikka peres jutud liiguvad ja seda ärakasutatakse, siis pole midagi teha, infot nad enam ei saa. Aga paberiltükist küll tüli pole vaja teha. Elus on hulga hullemaid asju, loodetavasti jääbki see su kõige õudsamaks kogemuseks elus 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lumehelbeke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta huumoriga. Vanavanematel ja nende põlvkonnal on tihtipeale erinev arusaam elust ja asjadest. Kui solvusid, siis pigem näitab see seda, et sulle endale on see hell koht ja tunned isegi, et tegelikult pole päris kõik tasakaalus. Vanavanematele aga oleks võinud ju öelda, et iga asi omal ajal, et praegu on sulle tähtsam töö ja hariduse omandamine. Ja ma ei tea, kui vanad nad on, aga ilmselt on neil juba teatud kiiksud ja veidrused, nii et pole mõtet solvuda selliste inimeste peale. Kirjelduse järgi vähemalt tundus, et nad on astunud juba sellesse vananemise etappi, kus mõistus ja otsustusvõime, mis on õige ja mis vale, hakkab alt vedama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 19:32; 18.06 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru, kuidas see käitumine õudne oli? Võta huumoriga seda ja ela rahulikult enda elu edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Jutt käib vanavanaemast, mitte lihtsalt vanaemast”. Miks sa arvad, et vanavanaemast, kui teemaalgataja kirjutab, et tegu on vanavanemaga. Lisaks on teemaalgatajal selge sõnaga kirjas, et “vanaema” 🙂

Ei solvuks, vanemad inimesed näevadki elu teistmoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 17 54: Ikka vanaemast käib ju jutt, mitte vanavanaemast. Teemas on ju kirjas, et inimene läks vanavanematele külla ja vanaema soovitas pidu. Kui teemaalgataja on tudeng, siis see vanaema on ilmselt 60-ndates.
Mina saan küll aru, et selline asi on nõme. Kägu 19.32 kirjutab, et kui teemaalgataja solvus, siis järelikult on see talle endale hell koht. Pühade müristus, milline üllatus ja kui ebatavaline, et teiste sekkumine inimese armuellu on hell koht? Kas tõesti on veel inimesi, kes ei tea teemasid, mis on inimeste jaoks hellad kohad. Sellisel juhul ma võin valgustada, et need hellad teemad on sageli just armastus ja laste saamine.
See vanaema on samasugune nagu minu ema. Mu ema on sellest 22 viimne taks ajastust. Ma ise sain seda pressi suurtes kogustes tunda. See on ebameeldiv kui oma sugulaste ringis ei saa olla mõnusalt ja ennast armastatuna ja hinnatuna tunda, ilma et keegi üritaks sind ümber muuta.
Mu õel on täiskasvanud lapsed ja mu ema luiskab nüüd õe täiskasvanud tütre kohta oma sõbrannadele, et tollel on peika. Olen seda ise kuulnud kui ta kord telefoniga rääkis oma sõbrannaga. Minu hämmastuse peale ütles, et ah las sõbranna arvab, et lapselapsel on peika, temavanustel ju kõigil on ja tolle sõbranna lapselapsel on kaaaaa. Õetütar on alles 20-aastane. Oma sõbrannadele ajab kägu, sest ta ka häbeneb et ta lapselapsel veel peikat ei ole. Need inimesed on tegelikult kuskil sügaval südamesopis ebakindlad, nad tahaksid, et kõik oleks neid ümbristevate inimeste elus “normaalne”.

Teemaalgataja, sa võiks oma vanaemale ka internetist ürituste reklaame välja printida. See mis ta sealt ajalehest leiab, on ju väga piiratud info. Pensionäride rahvatantsugrupp, vesiaeroobika, käsitööklubi, laulukoor, you name it. Selline inimene nagu su vanaema, jääb kindlasti imeliku näoga sinu soovitusi vaatama, sest ega sellistele ei meeldi kui neid ennast õpetama tullakse. Siis ütled siiralt naeratades, et ei tahtnud tänu võlgu jääda, temal eakana ju palju rohkem vaba aega ja seega vajab palju abi, kuidas seda aega täita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 17 54: Ikka vanaemast käib ju jutt, mitte vanavanaemast. Teemas on ju kirjas, et inimene läks vanavanematele külla ja vanaema soovitas pidu. Kui teemaalgataja on tudeng, siis see vanaema on ilmselt 60-ndates.
Mina saan küll aru, et selline asi on nõme. Kägu 19.32 kirjutab, et kui teemaalgataja solvus, siis järelikult on see talle endale hell koht. Pühade müristus, milline üllatus ja kui ebatavaline, et teiste sekkumine inimese armuellu on hell koht? Kas tõesti on veel inimesi, kes ei tea teemasid, mis on inimeste jaoks hellad kohad. Sellisel juhul ma võin valgustada, et need hellad teemad on sageli just armastus ja laste saamine.

Muidugi on see hell koht, nagu ka laste saamine, partneri leidmine. Aga kas iga ütleja sõnadele reageerida tuleb, see on hoopis teine küsimus (vanainimeste puhul eriti).

Vanemate inimeste seas on selliseid ütlejaid vägagi palju ja omast kogemusest võin öelda, et ega nende mõtteviisi ei muuda, nii et pole mõtet tuuleveskitega võidelda.

Olen sama, mis teemaalgataja, läbi teinud oma vanavanematega ja kahjuks ka vanematega, kelle jaoks oli ikka sulaselge piin, et nende 25+ vanuses tütrel polnud ei meest ega lapsi (elukaaslase leidsin, kui olin 30, esimese lapse sünnitasin, kui olin 34). Mingi aeg häirib see tõesti väga (seepärast arvan ka, et teatud moel on iga inimene hell selliste küsimuste suhtes ja nii ka teemaalgataja, aga kui asjad enda jaoks selgeks mõelda, siis kaob selliste küsimuste mõju lihtsalt ära, kuna tead, mida ise elult ootad ja miks see nii on, nagu parajasti on).

Nii et ega muud ei olegi teha, kui paksem nahk selga kasvatada ja huumoriga võtta. Neile lihtsalt on nii, et 22 viimane taks ja oi, kui palju ma seda oma elus kuulnud olen 😀 Ja selliseid ütlejaid ei muuda, nii et parim, mis teha saab, on välja kujundada nö stampvastus, mida vastata ja siis kogu teema mööda külgi maha lasta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 19:32; 18.06 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeldusel, et teemaalgataja on naissoost, siis vastus stiilis “Läheks küll tantsupeole, aga seal vaadatakse mind minu pruudiga imelikult” peaks vanaemal suu kinni panema mõneks ajaks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei olnud vanaema käitumises midagi õudset, hoopis naljakas on. Tavaliselt on vanem põlvkond ikka hädas, et noored liiga palju pidutsevad. Sinu vanaemal on sinuga risti vastupidine mure – lapseke on liiga kodune, vaja vägisi pittu ajada:)

Hiljuti lugesin, et mingi uuringu järgi kahetseb enamus vanemaid inimesi, et nad omal ajal elu liiga tõsiselt võtsid, liiga palju õppisid, töötasid ja endale erinevaid kohustusi kaela võtsid. Ilmselt teavad vanavanemad omast käest, et millal siis veel elu nautida kui mitte praegu ja sinu vanuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, eks see oli tõesti taktitundetu ja kui öeldaks niimoodi veel teiste ees (ma ei tea kas öeldi) siis ka üsna piinlikkusttekitav. Aga ma usun, et vanainimene tahtis ainult head. Oluline on talle mõista anda, et saad ise hakkama ja edaspidi pole vaja selle pärast enam muretseda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 20:55; 18.06 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kindlasti vestleks selllel teemal emaga ka, sest tema on see, kes sinu “kuiva” elu vanaemale ette kannab ja arutab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 20:55; 18.06 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna taktitu ja jäme lähenemine. Küsi vanaemalt, et mis ajast suhtes olemine mingi kohustus on? Veel vähem laste saamine. Kellele selline taktitu küsimus esitatakse, soovitan uhkelt vastata, et olete turvaseksiga kursis. Võib vanaemale endalegi turvalist olemist soovida;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanaema kui oli 70a ja nägi mind üle pika aja siis pidi esimese asjana märkima et oled kole paksuks läinud. Samasugune on ka mu ema, näeb üle pika aja, elan välismaal siis astun üle ukse läve ja siis ütleb sa oled kohutavalt juurde võtnud,MIS juhtus. Ütleme kohe et pole mingi megapaks inimene. Samuti teeb kaaluteemalisi märkusi meie ühele sugulasele, on täiesti võimeline telefonis küsima, et noh palju sa siis oled nüüd mahavõtnud või miks sa nii paksuks oled läinud. Oma ühe sõbrannale kogu aeg teeb märkusi et kas sa ikka oled dieedi peal. No püha jumal, siis imestab et inimesed teda väldivad.
Mingi elementaarne taktitunne peab olema ka oma pereliikmete ja sugulaste vastu, mitte nii nagu siit kuuled et nad on ju “mures” sinupärast ja sellepärast võib sulle hinge sülitada, öelda mis sülg suhu toob ja pärast silmi pööritada.
Selle teemaalgataja teema juurde kui mulle ema ka tuli lagedale selle jutuga siis ütlesin et ära muretse, lapse ikka muretsen aga noh selle mehega vaatan veel. Pani suu lukku kohe, nii hirm oli et jään üksikemaks (vanasti ka suur häbi).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanaema kui oli 70a ja nägi mind üle pika aja siis pidi esimese asjana märkima et oled kole paksuks läinud.

No ütle siis heatujuliselt vastu, et vaata, paks on sile ja ilus – ma vaatan, et sina oled kuidagi nii vanaks jäänud ja kortsu läinud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 21:38; 18.06 22:49; 18.06 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kindlasti vestleks selllel teemal emaga ka, sest tema on see, kes sinu “kuiva” elu vanaemale ette kannab ja arutab.

Pagan küll, kas näiteks mina hüpoteetiline ema ei või enam arutada omaenda emaga (siin siis selle vanaemaga) oma pereasju ja näiteks muresid tütrega?
Mis pagana “ettekandmine”? Ma räägin oma emaga, et näe, muretsen tüdruku pärast, pole teisel sõpru ega midagi jms. Minu ema, tüdruku vanaema, on mulle, oma tütrele toeks, arutame, tal tekivad omad ideed. On need head või halvad, aga no kurat küll, kui külm ja ükskõikne peaks üks perekond üldse olema, et plastmassist eurokäod ei solvuks pidevalt?
Ära räägi, ära vaata, ära tee, ära puutu, ära käitu üldse nagu ema või vanaema, vaid sure maha, kõige õigem. Jäta noored rahule, nende elu pole sinu asi! Julgesid vanaemaga minu elu arutada? Kriips peale suhtlusele!

Haige maailm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 21:59; 19.06 10:10; 19.06 10:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see memm on tõesti omas ajas veel, kui peod olid viisakad ja poisid samuti. minu süda küll valutab, kui tütar läheb peole. igasugused tabletid, ghb, alko ja autod, hiv. pahad poisid oma nn raske lapsepõlvega. nende pahategudele on pärast kümneid vabandusi.
parem käigu neiu koolis, tööl ja leiab sealt kaudu endale kellegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 22:23; 19.06 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kindlasti vestleks selllel teemal emaga ka, sest tema on see, kes sinu “kuiva” elu vanaemale ette kannab ja arutab.

Pagan küll, kas näiteks mina hüpoteetiline ema ei või enam arutada omaenda emaga (siin siis selle vanaemaga) oma pereasju ja näiteks muresid tütrega?
Mis pagana “ettekandmine”? Ma räägin oma emaga, et näe, muretsen tüdruku pärast, pole teisel sõpru ega midagi jms. Minu ema, tüdruku vanaema, on mulle, oma tütrele toeks, arutame, tal tekivad omad ideed. On need head või halvad, aga no kurat küll, kui külm ja ükskõikne peaks üks perekond üldse olema, et plastmassist eurokäod ei solvuks pidevalt?
Ära räägi, ära vaata, ära tee, ära puutu, ära käitu üldse nagu ema või vanaema, vaid sure maha, kõige õigem. Jäta noored rahule, nende elu pole sinu asi! Julgesid vanaemaga minu elu arutada? Kriips peale suhtlusele!

Haige maailm.

Minu jaoks teeb vahe sisse see, kas laps on emaga sellel latramise teemal vestelnud või mitte. Ema ei pea lugema lapse mõtteid, et teda vanaemaga asjade arutamine häirib. Kui aga ema on ekstra palutud seda-toda-kolmandat teemat mitte puutuda, siis nende teemade arutamine kolmandate isikutega ongi sigadus. Jah, ka vanaemaga, kui selline on olnud lapse soov.

Ma olen sama asja pärast enda emaga konflikti läinud mitu korda, sp tundsin end veidi puudutatuna ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 22:49; 18.06 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie meelest on selline käitumine kohutav? Nimelt läksin vanavanematele külla nende sünnipäeva puhul. Minu ema kaudu nad teavad minu elust palju. Ja siis oli vanaema lõiganud ühest lehest peokutse (ülikooliga seotud üritus) ja ütles, et mina elan kuiva elu, kuna mul pole poissi ja sõpru, kellega väljas vabal ajal käia. Et mingu ma ikka sinna peole. Et tema tahab, et mul ikka poiss ja sõbrad oleksid. See on kuiv ja igav elu, mida ma elan tema meelest. Kuigi ta teadis väga hästi, et ma käin päeval tööl ja õhtul koolis. Ja siis ütles, et kes selles süüdi on, et mina tahan haridust omandada. Ja hakkas süüdistama, et mina ikka elan sellist elu. Tema ikka käis laupäeva õhtuti tantsimas.
Kuidas teie reageeriksite sellise käitumise peale?

Võtaksin väljalõike vastu, loeksin vanaema ees läbi, annaksin talle musi põse peale ja ütleksin heatujuliselt: “Vanaema, see on nii armas kuidas sa minu pärast muretsed! No on minul ikka vanaemaga vedanud! Ma kindlasti proovin sinna peole minna, kui võimalik!” Näitaksin vanaemale, kuidas ma selle aja oma telefoni kannan, paneksin väljalõike omale kotti – ja vahetaksin sujuvalt teemat.

Kas tõesti on mõtet kuidagi teisiti käituda? Kas te ei oska enam suhelda või? Ei saa aru, et teised inimesed mõtlevad teistmoodi, kuid nendega tuleb osata sujuvalt ümber käia, soovitavalt veel nii, et kõigile jääb hea tunne? Krt kas te olete mingid suhtlemishälvikud, kohe peab vihastuma ja solvuma ja ei tea mida? Nii oskamatu suhtlemisega inimene elus kuhugi ei jõua – oma vanaemaga ei saa nüüd asja naljaga ja peaaegu-tõsiste lubadustega lahendada? No ausalt, nagu mingid lumememmed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 21:38; 18.06 22:49; 18.06 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie meelest on selline käitumine kohutav? Nimelt läksin vanavanematele külla nende sünnipäeva puhul. Minu ema kaudu nad teavad minu elust palju. Ja siis oli vanaema lõiganud ühest lehest peokutse (ülikooliga seotud üritus) ja ütles, et mina elan kuiva elu, kuna mul pole poissi ja sõpru, kellega väljas vabal ajal käia. Et mingu ma ikka sinna peole. Et tema tahab, et mul ikka poiss ja sõbrad oleksid. See on kuiv ja igav elu, mida ma elan tema meelest. Kuigi ta teadis väga hästi, et ma käin päeval tööl ja õhtul koolis. Ja siis ütles, et kes selles süüdi on, et mina tahan haridust omandada. Ja hakkas süüdistama, et mina ikka elan sellist elu. Tema ikka käis laupäeva õhtuti tantsimas.
Kuidas teie reageeriksite sellise käitumise peale?

Võtaksin väljalõike vastu, loeksin vanaema ees läbi, annaksin talle musi põse peale ja ütleksin heatujuliselt: “Vanaema, see on nii armas kuidas sa minu pärast muretsed! No on minul ikka vanaemaga vedanud! Ma kindlasti proovin sinna peole minna, kui võimalik!” Näitaksin vanaemale, kuidas ma selle aja oma telefoni kannan, paneksin väljalõike omale kotti – ja vahetaksin sujuvalt teemat.

Kas tõesti on mõtet kuidagi teisiti käituda? Kas te ei oska enam suhelda või? Ei saa aru, et teised inimesed mõtlevad teistmoodi, kuid nendega tuleb osata sujuvalt ümber käia, soovitavalt veel nii, et kõigile jääb hea tunne? Krt kas te olete mingid suhtlemishälvikud, kohe peab vihastuma ja solvuma ja ei tea mida? Nii oskamatu suhtlemisega inimene elus kuhugi ei jõua – oma vanaemaga ei saa nüüd asja naljaga ja peaaegu-tõsiste lubadustega lahendada? No ausalt, nagu mingid lumememmed.

Mina olen suhltemishälvik sinu mõistes. Sinu kirjeldatud viisil käitudes tuleb mul nii ebasiiras tunne peale, nagu oleks mingi kleepuva solgiga koos vms. Ka viibides seltskonnas, kus jutt läheb minu väärtustega vastuollu, aga ma konflikti vältimiseks viisakalt suu kinni hoian, tuleb räpane tunne peale. Nagu oleks endale valetanud võimidagi. Tuleb tahtmine end pahupidi tõmmata ja pesumasinasse ronida.

Ma vastasin lihtsalt andmaks teada, et ongi jah suhtlemisväärakaid. Igaüks neist(meist) omadel põhjustel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 22:49; 18.06 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks selline süütu märkus sulle haiget teeb? Kui mu sugulased midagi sellist ütleksid, oleks mul sügavalt savi. See, et sina seda nii hinge võtsid ja lausa vaevusid siia teemat tegema, näitab et see on ka sinu jaoks probleem ja vanaema lihtsalt puudutaski õrna kohta. Ka sa ise leiad, et sul võiks olla muu elu peale kooli ja töö, lihtsalt kardad seda ilmselt endale tunnistada. Kui see nii poleks, et oleks selline süütu märkus sulle korda läinud. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen suhltemishälvik sinu mõistes. Sinu kirjeldatud viisil käitudes tuleb mul nii ebasiiras tunne peale, nagu oleks mingi kleepuva solgiga koos vms. Ka viibides seltskonnas, kus jutt läheb minu väärtustega vastuollu, aga ma konflikti vältimiseks viisakalt suu kinni hoian, tuleb räpane tunne peale. Nagu oleks endale valetanud võimidagi. Tuleb tahtmine end pahupidi tõmmata ja pesumasinasse ronida.

Ma vastasin lihtsalt andmaks teada, et ongi jah suhtlemisväärakaid. Igaüks neist(meist) omadel põhjustel.

Sa paistad olevat tore inimene, aga tõesti, suhtlemisoskus ilmselt siis sinu tugevate külgede hulka ei kuulu. Võibolla eksin, kudi oletan, et kuulud ekraanidega üles kasvanud põlvkonda, kus näost-näkku situatsioone enam lahendada ei osata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.06 21:38; 18.06 22:49; 18.06 23:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie meelest on selline käitumine kohutav? Nimelt läksin vanavanematele külla nende sünnipäeva puhul. Minu ema kaudu nad teavad minu elust palju. Ja siis oli vanaema lõiganud ühest lehest peokutse (ülikooliga seotud üritus) ja ütles, et mina elan kuiva elu, kuna mul pole poissi ja sõpru, kellega väljas vabal ajal käia. Et mingu ma ikka sinna peole. Et tema tahab, et mul ikka poiss ja sõbrad oleksid. See on kuiv ja igav elu, mida ma elan tema meelest. Kuigi ta teadis väga hästi, et ma käin päeval tööl ja õhtul koolis. Ja siis ütles, et kes selles süüdi on, et mina tahan haridust omandada. Ja hakkas süüdistama, et mina ikka elan sellist elu. Tema ikka käis laupäeva õhtuti tantsimas.
Kuidas teie reageeriksite sellise käitumise peale?

õige. ära raiska noorust. tasakaal….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks selline süütu märkus sulle haiget teeb? Kui mu sugulased midagi sellist ütleksid, oleks mul sügavalt savi. See, et sina seda nii hinge võtsid ja lausa vaevusid siia teemat tegema, näitab et see on ka sinu jaoks probleem ja vanaema lihtsalt puudutaski õrna kohta. Ka sa ise leiad, et sul võiks olla muu elu peale kooli ja töö, lihtsalt kardad seda ilmselt endale tunnistada. Kui see nii poleks, et oleks selline süütu märkus sulle korda läinud. ????

Kas viisakas poleks hoopis nii, et kui on oht õrna kohta puudutada, tasuks vait olla? Ilmselgelt läheb teemaalgatajale korda, muidu ta poleks seda postitust teinud. Närvi ajavad need inimesed, kes targutavad, et “järelikult oli ikka õigus”. Kellele seda vaja on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 16:08; 19.06 01:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei näe probleemi – vanemas generatsioonis oligi kombeks võimalikult noorelt ‘tanu alla saada’. Öeldi ju – 22 viimane taks, st kes 22-selt endale kaaslast polnud leidnud, oligi juba vanatüdruk valmis. Ja vanatüdrukuks olemine oli häbiasi – arvati, et ju siis on midagi viga, et keegi ei taha. Seega tüdrukute meheleminek oli terve suguseltsi südameasi – ikka püüti leida peigmeest.
Minu vanaema (nüüdseks üle 80a) oli ka väga mures ja kutsus sageli mulle vallalisi noormehi külla. Pärast oli veel solvunud ka – kantakse kandikul ette ja ikka ei taha! Tol ajal tundusid väga piinlikud olukorrad – tõepoolest oleksin tahtnud maa alla vajuda. Nüüd aga tagantjärgi mõeldes ajavad naerma. Kombed ja käitumine on ajaga palju muutunud, vanad sageli elavad minevikus ega ole tänapäeva asjadega enam hästi kursis.
Ma arvan, et vanaema tahab sulle ikkagi head (tema enda arusaama järgi). Seega mina lihtsalt tänaksin viisakalt, noogutaksin kaasa ja teeksin ikkagi seda, mida ise heaks arvan. 80-st vanainimest enam ümber ei kasvata – nemad elavad oma tõekspidamistega rõõmsalt elu lõpuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olete te mõelnud kunagi, et mingi mõttetera on öelnud üks Vana Tark Naine?
ja kuna Üks Vana Tark Naine/Mees nii ütles, siis peab see olema tõsi?
kuidas saab ühest vanast naisest tark naine ja teisest mitte?
see peab ikka olema see, et mingil hetkel te mõtlete või hakkate mõtlema samamoodi, kui Vanatarknaine.
ilmselt arvab vanatarknaine, et elus on kõige tähtsam armastus ja perekond. neid mõtteteri saab lugeda ka sellistest raamatutest, kuhu on kogutud nende tarkused või mõtted elatud elust.
selles valguses ei paistagi see tema käitumine nii õudne ehk 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 22:23; 19.06 09:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted õudne käitumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.