Esileht Koolilaps *

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: *

Postitas:

*

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolilaps ilusamal ajal on küll palju õues ja siis ka meil hoovid kihavad lastest (väikeste kortermajade regioon). Lasevad ühelt mänguväljakult teisele, sõidavad ratastega või mängivad kodu juures jalgpalli jne. Praeguste ilmadega tõesti eriti õues ei ole kuna ei ole lihtsalt midagi teha seal. Tuleks lumi maha oleks jälle möllu palju.

Samas kuna laps ekraanidest sõltuvuses pole vaid pigem meisterdab, joonistab jne, siis ei ole see minu jaoks probleem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 14:41; 24.01 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame Tallinnas Mustamäel. Kui lumi oli maas, siis olid küll kõik ümbruskonna lapsed õues, minu enda laps oli üks päev suisa 4 tundi järjest. Nende poriste ilmadega jah väga lapsi välja ei kisu, kuid siiski iga päev peale tunde käivad õues. Poriste ilmadega ķüll pigem nii, et saavad õues kokku ja siis käivad üksteisel külas. Meie juurde maandus ükspäev 6-liikmeline punt vanuses 5-10 aastat ehk enam vähem meie ja naabermajade samavanad eestikeelsed lapsed. Et oma lapse sõprade pealt ma ütleks, et käivad küll õues ja mitte vähe. Nu jah võib-olla vähem kui me ise omal ajal, kuid siiski kogu vaba aja veedavad nad pigem õues sõpradega kui toas ekraanide ees. Ja kui külas käivad üksteisel, siis ka ei istuta ekraanide taga, vaid mängitakse ja joonistatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.01 15:10; 22.01 19:59; 24.01 22:11; 26.01 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

elasin lapsena Rakveres ja mäletan, kuidas talvel kihas Vallimägi kelgutajatest ja keset linna oli suur uisuväljak lapsi täis. Eelmine talv käisin lastega seal ja läksime kelgutama -ilus, päikseline pühapäev ning ca 20 last, enamik lasteaialapsed koos vanematega. Meie kelgutasime ikka 13-14 aastani välja. Liuväljakut ei ole ka ammu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kuidas teistel, aga meil on nii, et ärkame kell 05, kell 07 läheb väiksem laps lasteaeda, kell 07:15 jõuab suurem laps kooli ning mina ise 07:30 tööle. Kell 15:00 lõppeb lapsel kool (1.klass) ja ma jõuan töölt talle sinna järgi. Kell 16:00 hakkab lapsel trenn, sellel ajal jõuan väiksemale lapsele ka lasteaeda järgi minna. Kell 18 oleme kõik kodus. Siis õppima, sööma, kell 19 pessu ja raamatuid lugema, kell 20 magama. Ja nii põhimõtteliselt iga päev. Vaheldub ainult see, et laste trennid on vaheldumisi, esmaspäeval ja kolmapäeval suuremal lapsel, teisipäeval ja neljapäeval väiksemal. Kui on väiksema lapse trennipäevad, siis suurem laps on koolis pikapäevarühmas ja seal nad käivad õues möllamas. Nädalavahetuseti käime külas, sünnipäevadel või kusagil muuseumis. Sellel nv olime kodused ja lihtsalt puhkasime pikast nädalast, lapsed ehitasid tekkidest onni jms. Ei jaksanud kusagile välja jalutama minna. Jalutame niigi iga päev, autot mul ei ole. Ei tunne süüdi, et iga päev veel lisaks õue ei lähe või jõua, see ei ole mingi näitaja, et me päevad läbi ekraanide taga oleksime. Päevas tuleb keskmiselt samme 13 000 ja valdavalt need on õues kõnnitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.01 16:29; 22.01 18:13; 22.01 20:16; 23.01 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kuidas teistel, aga meil on nii, et ärkame kell 05, kell 07 läheb väiksem laps lasteaeda, kell 07:15 jõuab suurem laps kooli ning mina ise 07:30 tööle. Kell 15:00 lõppeb lapsel kool (1.klass) ja ma jõuan töölt talle sinna järgi. Kell 16:00 hakkab lapsel trenn, sellel ajal jõuan väiksemale lapsele ka lasteaeda järgi minna. Kell 18 oleme kõik kodus. Siis õppima, sööma, kell 19 pessu ja raamatuid lugema, kell 20 magama. Ja nii põhimõtteliselt iga päev. Vaheldub ainult see, et laste trennid on vaheldumisi, esmaspäeval ja kolmapäeval suuremal lapsel, teisipäeval ja neljapäeval väiksemal. Kui on väiksema lapse trennipäevad, siis suurem laps on koolis pikapäevarühmas ja seal nad käivad õues möllamas. Nädalavahetuseti käime külas, sünnipäevadel või kusagil muuseumis. Sellel nv olime kodused ja lihtsalt puhkasime pikast nädalast, lapsed ehitasid tekkidest onni jms. Ei jaksanud kusagile välja jalutama minna. Jalutame niigi iga päev, autot mul ei ole. Ei tunne süüdi, et iga päev veel lisaks õue ei lähe või jõua, see ei ole mingi näitaja, et me päevad läbi ekraanide taga oleksime. Päevas tuleb keskmiselt samme 13 000 ja valdavalt need on õues kõnnitud.

Issand, kui kohutav elu, pole ime, et noored lapsed enesetappe teevad, kui päev pidevalt nii vara algab ja nii täis on igasugu tegevusi topitud. Kohutav!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kuidas teistel, aga meil on nii, et ärkame kell 05, kell 07 läheb väiksem laps lasteaeda, kell 07:15 jõuab suurem laps kooli ning mina ise 07:30 tööle. Kell 15:00 lõppeb lapsel kool (1.klass) ja ma jõuan töölt talle sinna järgi. Kell 16:00 hakkab lapsel trenn, sellel ajal jõuan väiksemale lapsele ka lasteaeda järgi minna. Kell 18 oleme kõik kodus. Siis õppima, sööma, kell 19 pessu ja raamatuid lugema, kell 20 magama. Ja nii põhimõtteliselt iga päev. Vaheldub ainult see, et laste trennid on vaheldumisi, esmaspäeval ja kolmapäeval suuremal lapsel, teisipäeval ja neljapäeval väiksemal. Kui on väiksema lapse trennipäevad, siis suurem laps on koolis pikapäevarühmas ja seal nad käivad õues möllamas. Nädalavahetuseti käime külas, sünnipäevadel või kusagil muuseumis. Sellel nv olime kodused ja lihtsalt puhkasime pikast nädalast, lapsed ehitasid tekkidest onni jms. Ei jaksanud kusagile välja jalutama minna. Jalutame niigi iga päev, autot mul ei ole. Ei tunne süüdi, et iga päev veel lisaks õue ei lähe või jõua, see ei ole mingi näitaja, et me päevad läbi ekraanide taga oleksime. Päevas tuleb keskmiselt samme 13 000 ja valdavalt need on õues kõnnitud.

Issand, kui kohutav elu, pole ime, et noored lapsed enesetappe teevad, kui päev pidevalt nii vara algab ja nii täis on igasugu tegevusi topitud. Kohutav!

Ärkavad vara, sest neile meeldib, et saavad rahulikult hommikuti süüa, multikaid vaadata ja hommikusi toimetusi teha. Kui sügisel äratasin neid pool tundi enne väljumist, siis oli ainult üks suur kiirustamine ja lõpuks kõik pahurad. Kui kool ja töö algavad vara, siis pole ju ka midagi teha. 2 korda nädalas trenn/huviring on liiga palju igasuguseid tegevusi, tõesti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.01 16:29; 22.01 18:13; 22.01 20:16; 23.01 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kuidas teistel, aga meil on nii, et ärkame kell 05, kell 07 läheb väiksem laps lasteaeda, kell 07:15 jõuab suurem laps kooli ning mina ise 07:30 tööle. Kell 15:00 lõppeb lapsel kool (1.klass) ja ma jõuan töölt talle sinna järgi. Kell 16:00 hakkab lapsel trenn, sellel ajal jõuan väiksemale lapsele ka lasteaeda järgi minna. Kell 18 oleme kõik kodus. Siis õppima, sööma, kell 19 pessu ja raamatuid lugema, kell 20 magama. Ja nii põhimõtteliselt iga päev. Vaheldub ainult see, et laste trennid on vaheldumisi, esmaspäeval ja kolmapäeval suuremal lapsel, teisipäeval ja neljapäeval väiksemal. Kui on väiksema lapse trennipäevad, siis suurem laps on koolis pikapäevarühmas ja seal nad käivad õues möllamas. Nädalavahetuseti käime külas, sünnipäevadel või kusagil muuseumis. Sellel nv olime kodused ja lihtsalt puhkasime pikast nädalast, lapsed ehitasid tekkidest onni jms. Ei jaksanud kusagile välja jalutama minna. Jalutame niigi iga päev, autot mul ei ole. Ei tunne süüdi, et iga päev veel lisaks õue ei lähe või jõua, see ei ole mingi näitaja, et me päevad läbi ekraanide taga oleksime. Päevas tuleb keskmiselt samme 13 000 ja valdavalt need on õues kõnnitud.

Issand, kui kohutav elu, pole ime, et noored lapsed enesetappe teevad, kui päev pidevalt nii vara algab ja nii täis on igasugu tegevusi topitud. Kohutav!

Ärkavad vara, sest neile meeldib, et saavad rahulikult hommikuti süüa, multikaid vaadata ja hommikusi toimetusi teha. Kui sügisel äratasin neid pool tundi enne väljumist, siis oli ainult üks suur kiirustamine ja lõpuks kõik pahurad. Kui kool ja töö algavad vara, siis pole ju ka midagi teha. 2 korda nädalas trenn/huviring on liiga palju igasuguseid tegevusi, tõesti?

Aga miks ülejäänud 3 päeva siis laps sõpradega õues mängimas ei käi? Minu laps hakkab ka kell 19:00 magama sättima ning kell 20:00 magab juba, ärkab küll 6:30 (on lihtsalt suure unevajadusega), kuid jõuab igapäev sõpradega õues olla ja kodus õpitud.
Lastele peab andma oma aega, et õpiksid igavust tundes ise otsustama, kuidas oma aega sisustada, õpiksid olema oma mõtetega, et leiaksid ise, mis neile tegelikult elus meeldib, rõõmu valmistab.
Huviringid, trennid on head, kuid viimseni lapse päev ära sisustada ja ostustada lapse eest, seda ma õigeks ei pea.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.01 15:10; 22.01 19:59; 24.01 22:11; 26.01 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kuidas teistel, aga meil on nii, et ärkame kell 05, kell 07 läheb väiksem laps lasteaeda, kell 07:15 jõuab suurem laps kooli ning mina ise 07:30 tööle. Kell 15:00 lõppeb lapsel kool (1.klass) ja ma jõuan töölt talle sinna järgi. Kell 16:00 hakkab lapsel trenn, sellel ajal jõuan väiksemale lapsele ka lasteaeda järgi minna. Kell 18 oleme kõik kodus. Siis õppima, sööma, kell 19 pessu ja raamatuid lugema, kell 20 magama. Ja nii põhimõtteliselt iga päev. Vaheldub ainult see, et laste trennid on vaheldumisi, esmaspäeval ja kolmapäeval suuremal lapsel, teisipäeval ja neljapäeval väiksemal. Kui on väiksema lapse trennipäevad, siis suurem laps on koolis pikapäevarühmas ja seal nad käivad õues möllamas. Nädalavahetuseti käime külas, sünnipäevadel või kusagil muuseumis. Sellel nv olime kodused ja lihtsalt puhkasime pikast nädalast, lapsed ehitasid tekkidest onni jms. Ei jaksanud kusagile välja jalutama minna. Jalutame niigi iga päev, autot mul ei ole. Ei tunne süüdi, et iga päev veel lisaks õue ei lähe või jõua, see ei ole mingi näitaja, et me päevad läbi ekraanide taga oleksime. Päevas tuleb keskmiselt samme 13 000 ja valdavalt need on õues kõnnitud.

Issand, kui kohutav elu, pole ime, et noored lapsed enesetappe teevad, kui päev pidevalt nii vara algab ja nii täis on igasugu tegevusi topitud. Kohutav!

Ärkavad vara, sest neile meeldib, et saavad rahulikult hommikuti süüa, multikaid vaadata ja hommikusi toimetusi teha. Kui sügisel äratasin neid pool tundi enne väljumist, siis oli ainult üks suur kiirustamine ja lõpuks kõik pahurad. Kui kool ja töö algavad vara, siis pole ju ka midagi teha. 2 korda nädalas trenn/huviring on liiga palju igasuguseid tegevusi, tõesti?

Aga miks ülejäänud 3 päeva siis laps sõpradega õues mängimas ei käi? Minu laps hakkab ka kell 19:00 magama sättima ning kell 20:00 magab juba, ärkab küll 6:30 (on lihtsalt suure unevajadusega), kuid jõuab igapäev sõpradega õues olla ja kodus õpitud.
Lastele peab andma oma aega, et õpiksid igavust tundes ise otsustama, kuidas oma aega sisustada, õpiksid olema oma mõtetega, et leiaksid ise, mis neile tegelikult elus meeldib, rõõmu valmistab.
Huviringid, trennid on head, kuid viimseni lapse päev ära sisustada ja ostustada lapse eest, seda ma õigeks ei pea.

Vabandust, veelkord- laped käivad 2 (loe kaks!) huviringi nädalas, enda valitud selle järgi, mis neile rõõmu valmistavad. Ja koolipäev on ikkagi kohustuslik osa päevast ja seda 5 päeva nädalas. Või sa tahad väita, et laps saaks ise otsustada, mis kell koolipäev algab või lõppeb? Igaks juhuks mainin ka siis juba, et pikapäevarühm ei ole huviring, vaid enamasti vaba mänguaeg (sellest kodutööde osa on max pool tundi), ülejäänud aja veedavadki sõpradega koos mängides, enamasti õues. Või sõpradega peab just nimelt maja taga hoovis mängimas käima? Teema küsimus oligi ju sellest, et miks paneelmajade hoovid lastest tühjad on ja ma vastasingi, et käivad mujal õues ning ei tasu arvata, et kui majatagune on tühi, siis need istuvad päev läbi toas telefonis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.01 16:29; 22.01 18:13; 22.01 20:16; 23.01 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean tunnistama, et praegu ei käi ka minu 3′ klassi laps nädala sees üldse õues. Kolm korda nädalas on trenn ja kahel õhtupoolikul lihtsalt on kodus või kutsub kedagi külla. Seda küll, et peale kooli vahel mängivad lumesõda kooli juures, kui sulalund on. Kevadel ja sügisel on aga õhtuti väga palju õues- sõidavad ratastega, mängivad palli, mängivad trifaad vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale kooli ongi ju “napp tunnike” valget aega üldse. Mu 8. klassi jüts jõuab koju (lihtsalt koolist) siis, kui juba pimeneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna andeks, aga paistab järjekordne eneseupitamisteema. Näed minu laps on ikka nii tubli ja käib teisi välja kutsumas, aga näete et need teiste lapsed ju üldse ei käi õues!

Ei käi jah. Vähemalt minu akna all Mustamäel on pori. Koolilapsed ei käi enam ka mänguväljakul. Õues liigume perega koos näiteks Nõmme turule jalgsi. Jalutamas käime Kadriorus, linnast väljas rabas, või ka Vanalinnas. Äripäeviti kooli-koju käivad bussiga-jalgsi. Juba see on väga hea, me ei sõiduta neid autoga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame Tallinna lähistel rahvarikkas kohas. Kortermajade kaupa noori peresid ja palju väikeseid lapsi, kellele ei jagu lasteaia- ega koolikohti.

Oot, kuidas ei jagu koolikohti?
Ma arvasin, et koolikohti peab kõigile jaguma, sest kool on kohustluslik. Pole veel kuulnud lapsest, kes ei käi koolis, kuna koolikohta temale ei jagunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen ausalt, et praegused ilmad ei kisu minu 3nda klassi poissi absoluutselt õue.
Niipalju kui koolis madistavad peale tunde, enne kui koju hakatakse kõndima. Trennid on lapsel 6x nädalas. Kohe peale kooli. Koju jõuab küll normaalsel ajal, ca 16-16.30 paiku, kuid siis ongi niisama puhkamise aeg (pikk koolipäev+trenn otsa ju). Ja õhtusöögiaeg. Ja õppimise aeg.
Teeme kõik tasa nädalavahetusel, kui pm terve päeva mäel suuska ja lumelauda sõidame. Terve pere ja sõpruskonnaga. Jah, mõnikord, kui on ilusad lumised talveilmad, läheme ka õhtuti veel mäele, sest nõlvad ju pimedani avatud. Aga üldjuhul oleme ka ise tööpäevadest nii väsinud, et see on pigem erand kui reegel.

Oleks lund, müttaks laps kindlasti naabrilastega aias. Praegu aga… no mis neil seal porimülkas ikka teha on.. (kevadel,suvel ja sügisel pm elavadki õues, kui seal ikka midagi teha ka on).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 01:26; 26.01 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil olid paljud lapsed (esimeses klassis) pikapäevarühmas ning pikapäevarühmas oli esimene tund õuetund. Samuti jäid/jäävad lapsed soodsamatel ilmastikuoludel võimalusel peale tunde/peale koolis toimuvate trennide kõigepealt kooli hoovi koos mängima või oma laps liitus pikapäevarühma õuesolijatega ning mängisid ka natuke nooremad ja natuke vanemad lapsed omavahel. Praegu lapsed (laps, lapse sõbrad) vanemad ning palju peale tunde ja trennide vahel vabat aega ei ole, seega tõesti peale kooli neid õues ei näe. Ning ilmastikolud on hetkel ka sellised, et õhtul vähesemal vabal ajal õue ei kutsu ning suurematel lastel polegi seal midagi teha. Kui lumi oli, siis laps oli päeval õues ning ka õhtul peale õppimisi(trenni) läks õue. Veidi suuremate laste tegevuskohad ongi natuke teised – uisutamine (õues, hallis), suusatamine, rattaga sõit, rulluiskudega sõit, trikitõuksiga trikitamine trikitamiskohas, jalgpalli- või korvpalliplatsil pallimäng (eeldab seltskonda), ujumine jne, seepärast neid tihti ka niisama õues ei kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 09:52; 27.01 11:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame Tallinna lähistel rahvarikkas kohas. Kortermajade kaupa noori peresid ja palju väikeseid lapsi, kellele ei jagu lasteaia- ega koolikohti.

Oot, kuidas ei jagu koolikohti?
Ma arvasin, et koolikohti peab kõigile jaguma, sest kool on kohustluslik. Pole veel kuulnud lapsest, kes ei käi koolis, kuna koolikohta temale ei jagunud.

Ma pakun, et tegu võib olla Laagriga. Sealsesse mammutkooli nt ei mahu kõik kooli läheduses elavad lapsed. See, kui on koolikoha puudus, ei tähenda, et lapsed üldse koolis ei käi- käivad ikka, aga mujal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.01 16:29; 22.01 18:13; 22.01 20:16; 23.01 10:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pori elaks üle, kuid hetkel on Tartus vähemalt padulibe ja vesine igal pool. Muidu väga heas sportlikus vormis olev tüdruk on kukkunud mitu korda ja ausalt, ei tiku hetkel õue. Pori ja lumega käiakse küll kogu aeg väljas. Olemegi täheldanud, et ümbruskond rõkkab laste kisast aprillist oktoobrini ja siis tulebki talveuni, millest virgutakse vaid mõneks napiks lumepäevaks Eestimaa talvel. Ülejäänud aga tegeletakse toas – elame eramurajoonis ja uskuge või mitte – 2-korruselises majas on piisavalt ruumi mängimiseks ja jooksmiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps liigub koolipäevadel päris pikki maid jala (oma 5km päevas tuleb tihti ära) ja käib ka trennis, kuid ekstra õues mängimas ei käi. Ei arva, et see praegusel pimedal-porisel ajal suur probleem on. Nädalavahetusel üritame ikka ka õues liikuda, kas jalutada või ka kelgutada-suusatada-uisutada, kui ilma ja aega on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kodus olev üle 3a laps. Kui suvel veetsime palju aega hoovis (liivakast, jalgratas), siis praegu me hoovis peaaegu ei ole.

Asi on lihtsalt selles, et ma ei suuda lapse kõrval seista, mul hakkab endal nii kohutavalt külm! Siis teeme nii, et iga päev on meil jalutusring tänavatel. Muidu olen suur õues viibimise entusiast – ma olen selline, kes on tööle alati jala kõndinud ja jooksmas käinud aasta ringi iga ilmaga jne., aga vat jaheda ilmaga õues paigal seista või peaaegu paigal seista ma ei suuda. Niisiis – jääb jalutamine. Jalutada saab õnneks iga ilmaga, ei teki seda küsimust, et “mis seal õues sellise ilmaga teha on”.

Aga kui laps emmega jalutamise jaoks juba liiga suur on – kas ta siis leiab endale õues ise tegevust või ütleb: “Õues on igav!”? Või siis tekib minu lapsel koolieas endal rutiin iga päev ring jalutada või joosta? Jalutamine või jookmine on, nagu öeldud, sellepärast hea tegevus, et langeb see “Aga mis seal õues sellise ilmaga teha on?” küsimus ära. No vaatame… Päris kaikaga last õue ajada, et: “Ära istu toas, mine tee oma ring jalutust/jooksu ära!” oleks ka kole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed (1. ja 3. klass) ka praegu eriti õue rohkem ei jõua kui koolist koju ja pärast trenni/ringi. Miks? Sest meil on reegel, et koolitükid peavad saama päeval tehtud. Tulevad koolist, söövad, õpivad, lähevad trenni, muusikakooli. Õhtuti pime ja kui lund pole, siis välja ei kutsu. Kusjuures ma olen just vaadanud ja imestanud, et kuidas osadel lastel kohe üldse midagi teha pole, kes iga päev peale kooli küla peal toimetavad. Osad õpivad õhtuti ema-isaga. Meil see ei toimi, lapsed väsinud ja iga asi võtab rohkem aega. Ja noh, ringid trennid – ilmselt meil rohkem neid jah kui mõnel teisel. Isegi mitte arvuliselt, aga juba muusikakool tähendab 4-5 korda kohalkäimist nädalas, lisaks paar korda trenn, et kehalist koormust ka saaks + lapsele kohutavalt meeldib. Mu lastele meeldivad nende huviringid ja kindlasti pole nõus loobuma. Kes teeb, see jõuab. Oma lapsepõlvest mäletan, et need, kes tegutsesid ka peale kooli rohkem kunsti, muusika,spordi jms-ga said ka koolis paremini hakkama. Teised, kes miskit ei teinud, kurtsid palju rohkem kooli ja ajapuuduse üle. Et ei jõua õppida.
Samas olen mõneti teemaalgatajaga nõus – ootan ka lund ja valgemat aega. Siis on õhtuti jälle hoovid lapsi täis. Arvutite probleemi meie rajoonis pole, on palju noori lastega peresid, nö õuesõpru jagub. Eks nad ikka mängivad arvutis ka pisut, aga üldiselt valgemal ja/või lumisemal ajal ollakse ikka õues, kui vähegi sõpru ees on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui enda lapsed veel väikesed olid, siis mäletan, kuis sai tihti siit Perekoolist kadeduse (ja pisikese imestusegagi) loetud, et teiste emade lapsed praktiliselt ainult õues elavadki. Kui võtsin küsida, et aga mismoodi nad siis hommikut-lõunat-õhtusööki söövad ja millal raamatuid loevad, tuli vastuseks, et aga ikka õues loomulikult ju! Et jaa, supipoti saab ju täiesti õue viia ja kännu peale asetada, ning raamatuid saab vihmase ilmaga lugeda varjuall. Perekoolist innustatuna aitasin siis oma lapsed riidesse ja läksime ka välja. Aga kodukandi pargis ega mänguväljakul ei leidunud… mitte ühtki last! Tibutas vihma, lapsed proovisid kiikuda, aga kiik oli vettinud, natuke veeretasid ennast poriloigus, natuke mängisime. Aga no 10 tundi nüüd küll ei jaksa neile tegevusi välja mõtelda ega lõpmatuseni kühvliga pori laiali loopida 🙂 Lapsed tahavad vaheldust, neil hakkab igav ju. Oleks teisi lapsi ka olnud, oleks koos huvitavam tegutseda, aga teisi ju polnud – teised olid toas ja nende emmed kribasid Perekooli, kuis nemad elavadki kogu aja (st 12 tundi päevas) ainult õues 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No küll teemaalgataja on ikka tubli lapsevanem. Teeme kohe pika virtuaalse pai.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris kaikaga last õue ajada, et: “Ära istu toas, mine tee oma ring jalutust/jooksu ära!” oleks ka kole.

Mul just nii oligi. Selle mööndusega, et oli ette antud aeg, kui kaua pean õues olema. Olin väga tubane laps ja ema uus mees arvas, et see ei kõlba mitte kuskile. Alguses käisin nagu kass ainult ümber maja jalutamas, pärast otsisin sõpradega rohkem kontakti ja nii minust “õuelaps” saigi.

See selleks. Elan mitme mänguväljaku läheduses ja ilusa ilmaga on kõik lapsi täis. Praeguste ilmadega mitte, aga see on ka mõistetav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui enda lapsed veel väikesed olid, siis mäletan, kuis sai tihti siit Perekoolist kadeduse (ja pisikese imestusegagi) loetud, et teiste emade lapsed praktiliselt ainult õues elavadki. Kui võtsin küsida, et aga mismoodi nad siis hommikut-lõunat-õhtusööki söövad ja millal raamatuid loevad, tuli vastuseks, et aga ikka õues loomulikult ju! Et jaa, supipoti saab ju täiesti õue viia ja kännu peale asetada, ning raamatuid saab vihmase ilmaga lugeda varjuall. Perekoolist innustatuna aitasin siis oma lapsed riidesse ja läksime ka välja. Aga kodukandi pargis ega mänguväljakul ei leidunud… mitte ühtki last! Tibutas vihma, lapsed proovisid kiikuda, aga kiik oli vettinud, natuke veeretasid ennast poriloigus, natuke mängisime. Aga no 10 tundi nüüd küll ei jaksa neile tegevusi välja mõtelda ega lõpmatuseni kühvliga pori laiali loopida ???? Lapsed tahavad vaheldust, neil hakkab igav ju. Oleks teisi lapsi ka olnud, oleks koos huvitavam tegutseda, aga teisi ju polnud – teised olid toas ja nende emmed kribasid Perekooli, kuis nemad elavadki kogu aja (st 12 tundi päevas) ainult õues ????

Miks toas vähem igav hakkab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja – äkki asi selles, et su lapsel küllalt hilja trennid. Minu lapsel ja kõigil ta sõpradel on trennid algusega paar tundi peale tundide lõppu. Minu laps nt käib tavaliselt korra kodus aga muud selle ajaga väga ei jõuagi. Võtab ampsu süüa ja vahetab riided. Trenn/huviring on 3x nädalas ning päev lõppeb siis u 16.00 kui juba pime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 14:41; 24.01 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui enda lapsed veel väikesed olid, siis mäletan, kuis sai tihti siit Perekoolist kadeduse (ja pisikese imestusegagi) loetud, et teiste emade lapsed praktiliselt ainult õues elavadki. Kui võtsin küsida, et aga mismoodi nad siis hommikut-lõunat-õhtusööki söövad ja millal raamatuid loevad, tuli vastuseks, et aga ikka õues loomulikult ju! Et jaa, supipoti saab ju täiesti õue viia ja kännu peale asetada, ning raamatuid saab vihmase ilmaga lugeda varjuall. Perekoolist innustatuna aitasin siis oma lapsed riidesse ja läksime ka välja. Aga kodukandi pargis ega mänguväljakul ei leidunud… mitte ühtki last! Tibutas vihma, lapsed proovisid kiikuda, aga kiik oli vettinud, natuke veeretasid ennast poriloigus, natuke mängisime. Aga no 10 tundi nüüd küll ei jaksa neile tegevusi välja mõtelda ega lõpmatuseni kühvliga pori laiali loopida Lapsed tahavad vaheldust, neil hakkab igav ju. Oleks teisi lapsi ka olnud, oleks koos huvitavam tegutseda, aga teisi ju polnud – teised olid toas ja nende emmed kribasid Perekooli, kuis nemad elavadki kogu aja (st 12 tundi päevas) ainult õues

Teemaalgataja olen. See oli väga muhe kokkuvõte. ????

Teemast, kes mu postitusest enesekiituse välja luges, siis vabandan halva väljendusoskuse pärast. Ma olen pigem väga mures, sest endal pole tööpäeviti võimalik lapsega õues jalutada ja õhtul pimedas väga ei taha ka. Ta on seda tüüpi, kes iga kell eelistaks õuesolekule tahvelarvutit, aga minus tekitab see vastuseisu ja sellise nõude olen tõesti kehtestanud, et iga päev vähemalt tund peale kooli õues oleks. Tal on kokku 3 trenni nädalas ja need algavad kell 17.30, kool lõppeb peale 12.
Lasteaias jooksid nad ju iga ilmaga kokku vähemalt 2 tundi õues, enne- ja peale lõunaund, kõigile meeldis ja oli lõbus. Mu oma fantaasias võiks see aasta-kaks vanemate laste puhul sama tõhusalt toimida, st pole ju nüüd nii hullud ja porised ilmad. Meil on valdavalt +/- 3 kraadi, soppa pole ja vahel on päikestki. Aga mänguväljakud on tühjad.

Loomulikult ma last üksi õue ei aja, kui ta endale sõpra/mängukaaslast seltsi ei leia, jääb tuppa. Minu õue-agarus võibki olla liiga karm nõue ja sellepärast siia teema tegin, et kuulda, kuidas teiste peredes lood on.

Kas lapsel kodu lähedal (võib-olla samas majaski) samaealisi tuttavaid/sõpru ei ole? Kas muidu käivad sõpradega üksteisel külas? Nagu ma enne juba kirjutasin, siis meil küll siin naabrilapsed käivad igapäevaselt koos õues, üksteisel külas. Kui paremad ilmad, siis ongi kambaga päev otsa õues, tulevad tuppa ainult sööma. Kui kehvem ilm, siis käivad külakorda üksteisel külas.
Üksi mu laps ka õue ei kippu, kuid kohe kui 1 sõbergi õues, lippab rõõmuga välja.

On küll piirkonnas palju lapsi nagu esimesest postitusest aru saan, kuid kui aktiivselt nad muidu omavahel suhtlevad? Kas külla lubatakse. Kui osad vanemad ei luba 1.klassi last omapead õue, siis võib selles ka põhjus olla. Kas piirkond on siis nii ebaturvaline? Suure autotee ääres? Ma isiklikult ei näe põhjust, miks peab 1.klassi last keelama üksi kodu lähedale õue minemast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.01 15:10; 22.01 19:59; 24.01 22:11; 26.01 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen ausalt, et praegused ilmad ei kisu minu 3nda klassi poissi absoluutselt õue.

Ütlen veel ausamalt, see jutt on jura. Su poiss ja ta sõbrad ei lähe välja ka siis kui on liiga külm või liiga palav, puhub tuul või tibutab vihma. Ehk peaaegu mitte kunagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.01 23:53; 27.01 06:39; 28.01 13:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

imestan ise ka, et kus lapsed on 😀 Kui liigun väiksemaga õues või ütlen suurmale, et mine õue on mänguväljakud ja majadade vahed tühjad. Kui helista klassikaaslastele, siis mõnikord viitsib keegi välja tulla, aga pigem käijakse niisama üksteisel külas, ollakse toas.
Saan aru, et praegu jamad ilmad aga ka soojade heade ilmadega, on paljud kahjuks toas, või istuvad õuest telefonis/tahvlis. Kurb

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen ausalt, et praegused ilmad ei kisu minu 3nda klassi poissi absoluutselt õue.

Ütlen veel ausamalt, see jutt on jura. Su poiss ja ta sõbrad ei lähe välja ka siis kui on liiga külm või liiga palav, puhub tuul või tibutab vihma. Ehk peaaegu mitte kunagi.

Ohohh, kui armas provokatsioon!
Suvesoojas ei takista ei vihm ega tuul õuesolekut.
Praegu, külmas ja niiskes porimülkas takistab küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 01:26; 26.01 00:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

samas kui teises teemas lapsevanem kirjutab, et ei julge üksi last ka oma maja juurde õue lubada, siis ma ei imesta, et õued ongi lastest tühjad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.01 15:10; 22.01 19:59; 24.01 22:11; 26.01 11:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Koolilaps *

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.