Esileht Kodunurk Õunapuu istutamine

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Õunapuu istutamine

Postitas:

Soovin istutada enda suvila krundile õunapuu.

Olen ääri-veeri uurinud, kuidas seda teha. Sort on välja valitud. Aga, on üks aga… Loen internetist, et õunapuu istutamisel on väga oluline see, et puud kastetaks iga päev. Mina aga pääsen suvilasse vaid üks kord nädalas. Nädala lõpus. Kas sellisel juhul pole mõtet puu istutamist ette võtta? Oletame, et kui istutaksin praegu. Vihma sajab praegu küll iga päev või vähemalt üle päeva. Aga sellest jääb vist väheks. Korralikult saaks kasta alles nädala lõpus. Siis reedel, laupäeval ja pühapäeval.

Mida arvavad asjatundjad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.04 21:45; 23.04 23:14; 24.04 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu just ideaalne istutamise aeg, puud pole veel lehes ja ilma pole põuane. Valad sinna puu istutuse auku ämbritäie vett, lased veel maa sisse imbuda, siis paned oma puukese koos mullapalliga ja kastad veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan küll, et kui sa enne istutamist istutusauku korralikult mitmeid ämbritäisi vett kallad ja lased sisse imbuda ja pärast puu istutamist samamoodi leotad ta korralikult läbi ja ümbruse ka, siis kannatab ta vabalt tavavihmadega sind järgmise nädalavahetuseni oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, ma ei teadnudki, et peab nii kaua kastma. Meie kallasime ämbritäied veed puule ja korras. Arvan, et kui praeguste ilmadega, kus iga jummala päev sajab midagi, ära istutad, siis on see puuke piisavalt kastetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Istutad ju mullapalliga. Ämber või kaks vett peale istutamist ja piisab. Ei ole mingit vajadust sinna pool tonni vett valada. Nädala pärast valad veel paar ämbritäit ja piisab. Edaspidine sõltub juba ilmadest. Pigem kasta harvem ja rohkem korraga kui tihedalt ja vähe korraga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole see nii hull midagi, pole kunagi ühtegi õunapuud niimoodi leotanud, ainult mõned päevad kastnud. Mullapalli leotamine ja “porisse istutamine” ehk paned istutusauku võimalikult palju vett, et juured kohe ilusti mulla sisse jääks mitte sõmera mullaga õhku (see on just istutusjärgse kastmise mõte, samuti ka kinnitrampimisel). Kui on vihmasem kevad, siis pole lisakastmist vajagi, ega ta nüüd päris veetaim ka pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kord nädalas on isegi parem kasta kui tihedalt, sest oluline on korralik läbimärgumine, mitte pealt niisutamine. Pealt niisutamine sunni juuri maapinna lähedale kasvama, mitte sügavusse. Praegu on tegelikult minu meelest veel pisut liiga vara istutamiseks, sest on ikka liiga külm, on oht, et puu ei hakka juurduma, vaid mädandad ta ära oma veega.
Ainus periood, mis on tõeliselt ohtlik istutatud puule, on põuaaeg – juuli või millal iganes sel aastal põud peaks tulema. Siis ei soovitata midagi istutada, kuivab ära lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pideva kastmise jutt võib käia paljasjuurse istiku kohta. seda tuleks kuivemal ajal tõesti tihedalt kasta. Praegusel ajal on enamus istikuid ikka mullapalliga või potis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen seda noore õunapuu kastmisjuttu lugenud erinevatest kohtadest.

Näiteks siin, punkt 9:

http://tarbija24.postimees.ee/3664439/nipivideo-kuidas-istutada-ounapuud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.04 21:45; 23.04 23:14; 24.04 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks paljugi sõltub sellest, mis pinnas sul on. Minul on savine maa, mai algul labidat maasse lüüas on vesi poole labida sügavusel vastas. Pole mingit põhjust tihedasti kasta. Enne jaanipäeva tavaliselt ära ei kuivagi.
Sügisel istutasin õunapuu ja kastsin ainult istutamise päeval, niigi oli maa vesimärg.
Kuiv ja kohev muld vajab muidugi rohkem kastmist ja vihmast ei piisa. Liivmulda võid kastma jäädagi, ikka kuiv.
Lingitud artiklist lugesin üllatusega, et puid peaks esimestel aastatel ka toestama. Seda pole ma teinud, kõik kasvavad ilusti sirgelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pideva kastmise jutt võib käia paljasjuurse istiku kohta. seda tuleks kuivemal ajal tõesti tihedalt kasta. Praegusel ajal on enamus istikuid ikka mullapalliga või potis.

Mullapalliga või potis istiku puhul tuleb meeles pidada seda, et sellisel istikul ongi kogu juuremass seal mullapallis/potis koos ehk siis esimestel kuudel peale istutamist ei tohi see mullapall läbi kuivada – sest kuskilt mujalt taim vett võtta esialgu ei saa. Juurte laialisirutumine võtab aega.

Jahedamate ilmadega päästab see, et kastmisvett aurub madala temperatuuriga mullast vähe. Kuigi mõnevõrra maad kuivatab ka tuul. Soe ja päikeseline ilm seevastu aurustab kastmisvee kiiremini ära, mistõttu, kui vihma ei tule või tuleb ainult nii väike kogus, et mulda sügavamalt ei niisuta, tuleb vastistutatud taime tihedamini kasta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 12:21; 24.04 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

et puid peaks esimestel aastatel ka toestama. Seda pole ma teinud, kõik kasvavad ilusti sirgelt.

No kui nii suurt tuult-tormi pole, et puu viltu rebiks – ega siis midagi ei juhtugi.

Aga tormituule võimaliku vilturebimise ennetamiseks puid toestatakse, jah. Sest tormi poolt viltu rebitud noort puud sirgeks ajada on jälle lisatöö.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 12:21; 24.04 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib muidugi juhtuda, et ostad konteineris õunapuu, aga tegelikult on seal sees ikkagi mingi paljasjuurne könt, mille ümbert muld ära kukub. Mul läks selline küll kasvama ka ilma igapäevase kastmiseta, aga ikkagi väga nõme, kõik oleneb ju sellest ka, kui kuiv pinnas sul seal on. Kui on lahja ja liivane, siis võib muidugi peale korralikku kastmist katta puu ümbruse multsiga, see hoiab ka niiskust. Ja õnneks kevadine aeg, lehti pole veel, jõuab juurduda küll ka ilma igapäevase kastmiseta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks paljugi sõltub sellest, mis pinnas sul on. Minul on savine maa, mai algul labidat maasse lüüas on vesi poole labida sügavusel vastas. Pole mingit põhjust tihedasti kasta. Enne jaanipäeva tavaliselt ära ei kuivagi.
Sügisel istutasin õunapuu ja kastsin ainult istutamise päeval, niigi oli maa vesimärg.
Kuiv ja kohev muld vajab muidugi rohkem kastmist ja vihmast ei piisa. Liivmulda võid kastma jäädagi, ikka kuiv.
Lingitud artiklist lugesin üllatusega, et puid peaks esimestel aastatel ka toestama. Seda pole ma teinud, kõik kasvavad ilusti sirgelt.

Mul ongi kahjuks liivane maa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.04 21:45; 23.04 23:14; 24.04 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil seisab ka ees õunapuu istutamine. Hetkel kasvab ta meil koduaias. Õigemini ei kasva vaid hingitseb. Puukoolist sai ta ostetud juba 5 aastat tagasi. Puu on täpselt sama suur, kui ostes. Kusjuures isegi õunu on tema küljes olnud.
Mis viga sai tehtud? Esiteks mees istutas ta maha nii, et ei tõmmanud juurepalli laiali. Seda tuleb alati teha. Enne tuleks veel leotada seda potti vees, milles sa õunapuu koju tood. Teine suur viga oli tõenäoliselt see, et õunapuu sai istutatud sinna lähedale, kus vanasti vanad õunapuud kasvasid. Mees paar aastat varem saagis vanad õunapuud maha. Ju siis sattus ikkagi halb koht uuele õunapuule, aga samas meil väike aed ja kuskile mujale polnud ka panna seda puud. Esimese vea parandas mees paar aastat tagasi, kui kaevas õunapuu uuesti välja. Ainult üks juur oli edasi läinud. Teised kõik seal samas, kus nad istutades jäid. Mees tõmbas ka ülejäänud juured laiali. Aga ka sellest polnud kasu. Ikkagi õunapuu ei kasva selle koha peal. Kuna meil nagunii plaanis siit mõne aasta pärast maale ära kolida, siis see kevad istutame õunapuu hoopis maale. Selleks on ostetud juba suur kott korralikku mulda. Maal on veidi kruusane pinnas. Ei käi me isegi igal nädalavahetusel seal kastmas. Aga kastma peab alguses muidugi palju. Loodame, et seal maal puu lõpuks ka kasvama hakkab. Talvel meid seal pole ja siis lubas mees võrkaia puule ümber panna. Muidu süüakse see puu kohe ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no mul ema on ikka suvilas aegajalt puusid väljavahetanud, istutatund sinna uusi õunapuid, ploomipuid jne. EI ole ta kunagi ekstra selleks nädalaks sinna kolinud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Õunapuu istutamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.