Esileht Kodunurk Paar küsimust remondi tegemise kohta

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Paar küsimust remondi tegemise kohta

Postitas:

Siit on ikka häid nippe saanud. Ehk saab seekordki?

Esimene küsimus ei puuduta niivõrd remondi tegemist kuivõrd nutika lahenduse leidmist. Mul on kodus üks seinanurk, kuhu olen laste pikkust mõõtnud. Nüüd ootab ees seina värvimine. Kas oleks väga tobe, kuidagi säilitada see erinevates vanustes tehtud mõõtmised-märked? Selle seina tahan kindlalt ära värvida. Aga uuesti peale kirjutada oleks vist tobe? Kas keegi on hoidnud selliseid “asju” alles? Ehk võtta mingi latt, kuhu peale andmed ümber viksida ja see siis alles hoida?

Ei ole üldse eluoluline probleem. Lihtsalt arutlemiseks.

Teine küsimus puudutab kruntvärvi. Olen oma elus väga palju remonti teinud – pahteldanud, lihvinud, värvinud jne. Seni ei ole ma mitte kunagi kruntvärvi kasutanud. Kas seda on üldse mõttekas kasutada? Küsimus tekkis seekord päevakorda sellepärast, et praegune sein on hästi tugeva ja intensiivse värviga kaetud. Mina aga tahan värvida seinad hästi heledaks. Ühest kohast (radiaatorid ja radiaatori orv) tegin juba algust. Praeguseks olen 2 korda tumedat pinda valgega üle värvinud, aga on näha, et vähemalt 2 korda tuleb seda veel teha, et oleks ilusti kaetud. Eelmisel omanikul on seinad täpselt sama värvi, mis radiaatorid – ehk siis hästi tumedad. Kas pinna eelnev kruntimine päästab mind sellest, et pean seina 4 korda hakkama värvima? Ilmselt mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks selle mõõduvärgi kindlasti originaalis säilitada. Värvi mujal ära ja pane näiteks sinna kohta mingi liistudest raam ümber vms. Või tee teibiga sirge serv vana ja uue värvi kohale.

Kruntvärvi osas mine värvipoodi ja küsi täpselt järele. Seal on oluline, mis värviliiki on enne kasutatud ja mida sa peale tahad panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jätaks ka laste mõõdud originaalis. Teeks kas raami ümber või lihtsalt teibiks sellele alale raami ümber ning jätaks nii nagu oli.
Värvinõu saad ehituspoest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui värvid tumedat seina heledaks, päästab kruntvärv sind kindlasti ühest või isegi kahest värvikorrast õige värviga. Kruntvärv on tavaliselt ka oluliselt odavam ja kuivab kiiremini.

Mõõtudega teeksin just samamoodi, nagu eelnevad käod on soovitanud ehk raamiks ära ja jätaks värvimata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kruntvärviga tuleb ikka lõpuks mitu kihti – et kui alumine värv väga tume, siis võib olla vaja 2 krundi kihti. aga krunt on odavam, mistõttu mõistlikum valik kui 4x päris värvi peale kanda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Kodunurk Paar küsimust remondi tegemise kohta

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.