Esileht Päästenõustaja Päästekeskusesse helistamine

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Päästekeskusesse helistamine

Postitas:

Ma ei tea kas see on õige koht küsimiseks. Ehk saan siiski vastuse.

Tekkis küsimus, et miks numbrile 112 helistades ning mingist olukorrast teada andes kuulatakse mind üle kui kurjategijat?

Ideed mis endal tekkisid
1) Et pätid saaks ikka teada kes nende peale kaebas?
2) Teha kõne piisavalt ebameeldivaks, et ma teinekord pea mujale keeraks ning ka 112 töötajaid ei tülitaks?

Loodan, et õige vastus on midagi muud, mille peale ma hetkel tulla ei oska.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tere!
Hädaabiteate menetlemisel on kindlad reeglid. Hädaabikõnede töötlemisel on esmatähtis täiendavate küsimuste varal välja selgitada, mis juhtus ning sündmuskoha võimalikult täpne koht. Teile tunduvaid liigseid küsimusi ei peaks võtma isikliku ülekuulamisena, sest päästekorraldaja eesmärk on võimalikult kiiresti anda Teie probleemile ohuhinnang, et ajakriitilise sündmuse korral juba kõne ajal saata sündmuskohale päästemeeskond/kiirabibrigaad/politsei.

Tervitades
Jaanika Palm
Päästenõustaja

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas on näiteks minu sünniaasta seotud ohu hindamisega kui näen tänaval kedagi peksa saamas?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 19:12; 17.02 00:11; 06.01 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas on näiteks minu sünniaasta seotud ohu hindamisega kui näen tänaval kedagi peksa saamas?

Sama küsimus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas on näiteks minu sünniaasta seotud ohu hindamisega kui näen tänaval kedagi peksa saamas?

Sama küsimus.

Oletatavasti juhul, kui öeldud sünniaasta alguses ei ole 19 või nime küsimisele vastata ei osata, siis arvestatakse ohu hindamisel lisavõimalusega, et helistaja ei pruugi olla adekvaatne.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ka selleks, et kui sa ütled oma nimeks Tiina Tamm ja ei oska sünniaastat nimetada siis teed ilmselt kutse valenime alt, samanimelisi on palju. Teiseks toimib see rahustavalt, sest inimesed tavaliselt ei suuda kuidagi mõista, et sama inimene ei saada abi välja vaid selleks on teised kes on autod juba väljasaatnud. Kujutletakse, et kõik see aeg mis temaga räägitakse ei toimu veel midagi aga see on vale. Toimub küll, samas pisut rahunenud inimeselt saab tarvidusel eluliselt vajalikku lisainfot küsida, hüsteerias röökiv kutsuja “tulge ruttu” ei ole absoluutselt adekvaatne ega oska tihti öeldagi kuhu siis üldse tulla.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 20:32; 16.01 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas kui keeldud lärmavate naabrite puhul oma andmeid andmast on politseiauto ikka sinu ukse taga, GPSiga võtavad ikka välja helistaja? (tegu oli suvilarajooniga)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kujuta ette, mõnikord on hiljem vaja tuvastada pealtnägija. Või on sinu nähtud sündmusele eelnenud mingi sündmus, mida sina ei tea aga mille jaoks on oluline sinuga uuesti kontakteerumine.

Kui sinu telefon heliseb ja keegi hüüab telefonis – tulge appi, tulge appi, kiiresti, Kalev vajus vee alla. Sa küsid ilmselt ka lisaküsimusi – kus juhtus, kes helistab, kes vee alla vajus (vannis, järves, mahutis). Miks te mulle helistate?

Päästeametil on protseduurireeglid. Need on olnud ilmselt vajalikud. Seega rakendatakse iga kõne puhul. Kunagi ei tea, kuidas kõne edasi kulgeb. Näiteks helistad, et teatada röövist. Võibolla kaks minutit hiljem ründab röövija hoopis sind ennast. Siis oled identifitseeritud juba!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sinu telefon heliseb ja keegi hüüab telefonis – tulge appi, tulge appi, kiiresti, Kalev vajus vee alla. Sa küsid ilmselt ka lisaküsimusi – kus juhtus, kes helistab, kes vee alla vajus (vannis, järves, mahutis).

Küsiks KUS. Kui olen suuteline Kalevit veealt välja tooma, siis toon ta sealt välja. Kes appi karjus pole üldse oluline ning ei muuda vähimalgi määral Kalevi väljatoomise protseduuri.

Aga kui tänaval keegi peksa saab, siis politseisse ei helista. Ei meeldi neile oma elulugu anda ja kuuldavasti jagatakse seda pärast pätiga ka veel.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 19:12; 17.02 00:11; 06.01 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sinu telefon heliseb ja keegi hüüab telefonis – tulge appi, tulge appi, kiiresti, Kalev vajus vee alla. Sa küsid ilmselt ka lisaküsimusi – kus juhtus, kes helistab, kes vee alla vajus (vannis, järves, mahutis).

Küsiks KUS. Kui olen suuteline Kalevit veealt välja tooma, siis toon ta sealt välja. Kes appi karjus pole üldse oluline ning ei muuda vähimalgi määral Kalevi väljatoomise protseduuri.

Aga kui tänaval keegi peksa saab, siis politseisse ei helista. Ei meeldi neile oma elulugu anda ja kuuldavasti jagatakse seda pärast pätiga ka veel.

Küsimusele kus saad vastuseks Maardu järves, seal kus maardulased mõnikord ujumas käivad. Keerate sealt suurelt sillalt alla ja siis kohe näete. Mis tähtsust sel on kus mina olen!! teatab helistaja. Teine versioon sul on kolm tuttavat Kalevit ja sulle helistati võõralt numbrilt, häälest ka ehmatusega ära ei tunne, enne viskab toru ära ja rohkem ei vasta.
Kuhu jooksed või kuhu juhatad päästjad sellisel juhul? Muide uppujat peab oskama päästa või on lihtsalt kaks uppunut.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.09 20:32; 16.01 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meeldi neile oma elulugu anda ja kuuldavasti jagatakse seda pärast pätiga ka veel.

Mina tahaks kuulda FAKTE, mitte saunanaiste loba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole küll mingeid ebameeldivaid seiku olnud 112ga. Olen teatanud nii kahtlaselt liikuvast sõidukist, surnud koerast keset teed kui kulupõlengust. Ei meenu, et keegi oleks minu isikuandmeid küsinud.

Vb on pisut ehmatav kõne algus, kus päästeamet vastab sellise tooniga, nagu helistataks mõrvapaigalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas keegi on päästeameti tööga rahul ka? Kui ei ole, siis õppige ja minge ise päästekorraldajaks ja hakake kõike õigesti tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Päästenõustaja Päästekeskusesse helistamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.