Esileht Kodunurk Paksude vahvlite masin – kas lilleke või ruut?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Paksude vahvlite masin – kas lilleke või ruut?

Postitas:
Anonymous

Mul oli enne masin, mis tegi lillekese kujuga vahvleid (lahti lõigates väiksed südamed). Olin sellega väga rahul, kuid see kukkus katki ning pean nüüd uue ostma. Nüüd jäid silma sellised masinad: http://www.1a.ee/kodutehnika/vaike_koogitehnika/vahvlikupsetajad/mpm_s633g_waffle_maker mis teevad ruudukujulisi vahvleid. Ruudukujulised tunduvad ka väga mõnusad ning eks ehtsad Belgia vahvlid ongi sellised. Samas sai lillekujulisest lahti lõigates viis südamekest (mugav, kui sööjaid on mitu), kuid ruute on veidi raskem poolitada. On kellegil see masin, mis ruudukujulisi teeb? Tulevad head vahvlid?

Ühtlasi vaatan, et enamikel nt minu lingitud kodukal müüdavatel masinatel on võimsus 1000W ja alla. Mu
eelmisel oli 1300. Kas see mängib mingit rolli küpsetamise osas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 10:26; 16.02 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igale vahvlile ikka oma masin. Belgia vahvleid tehakse ju hoopis teise retsepti järgi ja seda juba lillekesemasinasse ei topi ega vastupidi. Meil ongi 3 vahvlimasinat kodus – nõukaaegne õhukeste vahvlite tegemiseks, lillekene Norra vahvlirte tegemiseks ning ruut Belgia vahvlitele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti usinad tegijad! Ma pole norra vahvlitest kuulnudki. Kas retsepte saaks jagada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

elgia vahvleid tehakse ju hoopis teise retsepti järgi ja seda juba lillekesemasinasse ei topi ega vastupidi.

Kas saaksid palun Belgia vahvlite retsepti jagada? Mina arvasin, et paksud vahvlid ongi Belgia vahvlid. Googeldades Belgia vahvli retsepte tundus, et ainuke vahe tavaliste paksude vahvlitega on küpsetuspulber.

Ma ei teadnud, et tavalised paksud on Norra vahvlid, aga minu lemmikud lillekujulise rauaga on pärit veneaegsest kokaraamatust:
50 gr võid
1 muna
50 gr suhkrut
1 kl piima (mõõtmiseks kasutan kitsamat ja kõrgemat kohvitassi, mitte päris tavalist laia)
veidi vaniljesuhkrut
200 gr jahu

Sulavõi, muna ja suhkur segada, maitsestada. Piim ja jahu lisada vaheldumisi. Lasta taignal 20-30 min seista (mina ei lase ja ei leia, et tegelikult vahet oleks). Küpsetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 10:26; 16.02 15:14;
To report this post you need to login first.

Ühtlasi vaatan, et enamikel nt minu lingitud kodukal müüdavatel masinatel on võimsus 1000W ja alla. Mu
eelmisel oli 1300. Kas see mängib mingit rolli küpsetamise osas?

kindlasti mängib. mida võimsam, seda parem.
vahvel tahab kiiret, äkilist kuuma, mitte aeglast keetmist, siis tuleb hea krõbe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Belgia vahvlid on kõvemad/krõbedamad kui lillekujulised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Kodunurk Paksude vahvlite masin – kas lilleke või ruut?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.