Esileht Beebi ja mitmikud palju peaks 7-kuune juurde võtma kuus`?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: palju peaks 7-kuune juurde võtma kuus`?

Postitas:

Arst ytles, et kuni 400 grammi 2 kuud järjest on vähe ja lasi vereproovi teha. Ta saab ometi 4 x päevas lisatoitu ja no ei võta nagu eriti juurde. Või peaks ikka RPA-d hakkama suruma, ehk rinnapiim liiga väikses koguses, päeval tal puudub eriline huvi rinna vastu, joob lihtsalt janu pärast kiirelt.
Jagage kogemusi palun!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui palju siis arsti arvates peaks võtma juurde? Kui laps saab kõhu täis, siis ma ei muretseks. RPA kindlasi mitte. Võid proovida lisatoitu rammusamaks teha – püreedesse, pudru sisse võid, suurenda liha osakaalu vmt

Minuarust kui õigesti mäletan, võttis mu esimene laps 2. poolaadtal keskmiselt 300-350 g juurde ja oli parajalt ümar ???? arst ei kobisenud.

Aga nüüd teise lapsega sama arst arvas, et kui nädalane laps võtab päevas keskmiselt 35 g juurde (ehk suund on 1kg kuus), et seda on vähe ????

Oh neid arste naljatilku…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lastearst ütles, et teisel elupoolaastal ei pea neid gramme enam niiväga jälgima. Oluline on, et laps sööb hea isuga ja kaal läheb tõusvas joones. Nii et mina küll ei muretseks, kui laps muidu heas tujus ja tragi on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lastearsti sõnul ei pea RP laps teisel poolaastal üldse tingimata juurde võtma. Oleneb, kuhu 1. poolaastaga juba jõutud on. 7-kuused RP lapse puhul pole midagi ebatavalist, kui juba on käes kaal 8-10kg, mis on ka täiesti ok 1-aastase lapse kaal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mõlemad lapsed on teisel poolaastal juurde võtnud 1-1,3kg. Jaga see nüüd 6-ga ja saad enam-vähem ok numbri. Tema toit muutub, ta hakkab rohkem liikuma, loogiline ju, et kaal ei tõuse samas joones. Mul on olnud rp laps, kes kaalus aastaselt 9kg ja rpa laps, kes kaalus aastaselt 11,5kg. Ära mingil juhul hakka rpa andma lihtsalt sellepärast, et lapse kaal iga kuu 400g ringis tõuseks, see on lõks.
Kuula kasvõi teise arsti arvamust.
Muidugi arvesse tuleb võtta ka kasvukõverat, sünnikaalu jm tegureid. Aga lihtsalt arsti meeleheaks ära küll nuumama hakka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud palju peaks 7-kuune juurde võtma kuus`?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.