Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palju puhkust saada enne dekreeti?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Palju puhkust saada enne dekreeti?

Postitas:

Nii, paras segadus on majas. Raamatupidaja rajub ühte, ma teist.
Tähtaeg on 05.08.17. Kuna tervis nii kehv ja aina kehvemaks läheb, pean minema dekreeti 70 päeva enne, ehk 26.05.17.
Mul oli 2016a puhkusejääk 15 päeva. See aasta ka puhanud pole(tavaline 28p aastas puhkus). Tahan vòtta kogu puhkuse enne dekreeti välja korraga. Raamatupidaja väidab, et mul on 21p saada??
Mina tean, et puhkust arvestatakse dekreedi lõppemis ajaga, raamatupidaja ütleb, et hoopos dekreedi algusajaga.
Olen siis loll? ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole. Raamatupidaja on.
Rasedal on õigus võtta ette see puhkus, mis koguneb 140 päeva töövõimetuslehe eest (nn dekreet).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seekord eksib raamatupidaja.

Sul on õigus saada 2016.a puhkusejääk 15p + soovi korral 2017.a puhkus perioodi eest 01.01 kuni rsp(dekreedi) lõpp st kuni 12.10
st 2017.a eest teenid välja 22puhkusepäeva
kokku 15+22=37p

Vihje raamatupidajale on Töölepingu seaduses(TLS)
https://www.riigiteataja.ee/akt/107122016012
TLS
§ 68. Põhipuhkuse andmine

(2) Põhipuhkuse andmise õiguse aluseks oleva aja hulka arvestatakse lisaks töötatud ajale ajutise töövõimetuse aeg, puhkuse aeg (välja arvatud lapsehoolduspuhkuse ja poolte kokkuleppel antud tasustamata puhkuse aeg), samuti aeg, kui töötajal on seaduse alusel õigus tööst keelduda käesoleva seaduse § 19 punktis 3 nimetatud juhul, ning muu aeg, milles pooled on kokku leppinud.

st rasedus-sünnituspuhkus(dekreet) ehk sünnituslehel olemine on töövõimetuse periood st ajutise töövõimetuse aeg täpselt nagu haiguslehe aeg ja läheb tööaasta arvestusse ja annab puhkust täpselt nagu töötamine

Iseasi, et tegelikult sa ei pea 2017.a puhkust kõike võtma kui ei soovi, sest see ei aegu…samas kui tervis nõuab, siis võid

sul on seaduslik õigus saada vahetult enne dekreeti

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Palju puhkust saada enne dekreeti?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.