Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Palk hilineb

Postitas:

Kui paljudel on palk hilinenud (nt nädala) ja mis te siis ette olete võtnud?
Kas tööandjat saab üldse kuidagi distsiplineerida või nii ongi, et makstakse “kuu jooksul” ja tee aga tööd edasi?
Ma tean, et seaduses on võimalus erakorraliseks töölepingu ülesütlemiseks, aga see on ju pigem töötajale karistus, kui tööandjale:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 12:53; 11.04 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui paljudel on palk hilinenud (nt nädala) ja mis te siis ette olete võtnud?
Kas tööandjat saab üldse kuidagi distsiplineerida või nii ongi, et makstakse “kuu jooksul” ja tee aga tööd edasi?
Ma tean, et seaduses on võimalus erakorraliseks töölepingu ülesütlemiseks, aga see on ju pigem töötajale karistus, kui tööandjale:(

Ei saagi s****gi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui paljudel on palk hilinenud (nt nädala) ja mis te siis ette olete võtnud?
Kas tööandjat saab üldse kuidagi distsiplineerida või nii ongi, et makstakse “kuu jooksul” ja tee aga tööd edasi?
Ma tean, et seaduses on võimalus erakorraliseks töölepingu ülesütlemiseks, aga see on ju pigem töötajale karistus, kui tööandjale:(

Töölepingu erakorraline ülesütlemine ei ole töötajale karistus.
Kui ütled üles, siis ei pea sellel tööl käima ja raha ka ei saa.
Kui ei ütle üles, siis peab tööl käima ja raha ikka ei saa.

Kumb variant on parem?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 14:54; 12.04 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kumbki variant ei ole normaalne. Ja ikka on küll karistus- ma olen tööle tulnud ikka mõttega, et ma saan siin hästi tööd teha ja õiglast tasu. Mismõttes mu ainuke variant on ära minna??

Paistab, et kõik saavad oma raha õigel ajal ja pole sellise nörritamisega kokku puutunud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 12:53; 11.04 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võid teha avalduse tvk-le või kohtusse ning nõuda intressi – 0,02% iga viivitatud päeva eest ehk naeruväärne summa.
alati tasub sel puhuyl saata tööandjale meil küsimusega, milles probleem ning millal palk laekub. siis hiljem vaidluse puhul hea tõendada, et palgaga hilinemine polnud kokku lepitud vms

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 17:56; 12.04 22:27; 20.04 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on emal nii olnud ja see kestis kuid. Me suht pikalt rääkisime talle, et antud töö on liiga raske selleks, et tasuta teha. Tuli ära, mõned veel aga naised, kes jäid töötasid veel kuid ilma palgata ja siis oli pakrotimenetlus, kust nad ka mitte midagi ei saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://kasulik.delfi.ee/news/kasulikselgitab/voimalik-viga-sinu-toolepingus-millega-tooandja-seadust-rikub?id=77190602

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paistab, et kõik saavad oma raha õigel ajal ja pole sellise nörritamisega kokku puutunud?

Ühe korra on viivitatud, aga siis ka mitte eriti pikalt. Tööandja ise veel kutsus meid kokku ja rääkis, et seoses kiire laienemisega on rasked ajad jne.

Vot seda ma ei mäleta, kas tema sai ennem kätte oma maakonna kalleima auto või meie oma palga. 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 20:12; 12.04 00:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võid teha avalduse tvk-le või kohtusse ning nõuda intressi – 0,02% iga viivitatud päeva eest ehk naeruväärne summa.

Kuidas see intress naeruväärne on? Sadades kordades suurem, kui panga poolt makstav hoiustamise intress.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 21:57; 12.04 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see intress naeruväärne on? Sadades kordades suurem, kui panga poolt makstav hoiustamise intress.

7,3% aastas on sinu jaoks sadu kordi pankade pakutavast parem?!?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 20:12; 12.04 00:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

7,3% aastas on sinu jaoks sadu kordi pankade pakutavast parem?!?

Nagu eelpoololija kirjutas, siis lausa 360 korda suurem, kui pangas makstav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 21:57; 12.04 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just tulin siia sarnast teemat otsima. Mul peaaegu samagusune jama, ainult, et osa palgast sain, kuid siiski alla poole sellest, mis oleks pidanud saama. Mõtlen ka praegu, et kuidas oleks targem käituda. Seadus on tõesti tobedalt umbmäärane, “Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda, kui tööandja on OLULISELT viivitanud töötasu maksmisega”.. jube konkreetne mõiste küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 12:03; 13.04 14:12; 20.04 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kumbki variant ei ole normaalne. Ja ikka on küll karistus- ma olen tööle tulnud ikka mõttega, et ma saan siin hästi tööd teha ja õiglast tasu. Mismõttes mu ainuke variant on ära minna??

Paistab, et kõik saavad oma raha õigel ajal ja pole sellise nörritamisega kokku puutunud?

Mul oli mõne aasta eest sarnane lugu ja ma otsisin uue töökoha ning nüüd on esiteks palk suurem, teiseks saan alati õigel ajal palga kätte ja kolmandaks oskavad kõik mu kolleegid eesti keelt nii hästi, et nende eestikeelse jutu sisust on võimalik aru saada ja neljandaks saan tööaega vajadusel kasutada ka paindlikumalt, näiteks ühel päeval olla rohkem ja teisel vähem.
Eelmine tööandja läkski hiljem pankrotti ja siiamaani on maksuameti lehel näha, et vahel pankrotihaldur kannab maksuameti kontole üle minu palga sotsiaalmaksu võlga. Loodan, et see võlg tasa saab, sest muidu saan mina tulevikus vähem pensioni kui peaksin saama.
Mina hakkasin muide juba siis uut töökohta otsima, kui äriregistris nägin, et firmal on riigi ees maksuvõlg.

Erakorraliselt ma ei öelnud lepingut üles, vaid niipea kui uue tööandjaga oli kindlalt kokku lepitud, esitasin eelmisele tavalise lahkumisavalduse ja kuu aja pärast asusin uues kohas tööle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 14:54; 12.04 12:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just tulin siia sarnast teemat otsima. Mul peaaegu samagusune jama, ainult, et osa palgast sain, kuid siiski alla poole sellest, mis oleks pidanud saama. Mõtlen ka praegu, et kuidas oleks targem käituda. Seadus on tõesti tobedalt umbmäärane, “Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda, kui tööandja on OLULISELT viivitanud töötasu maksmisega”.. jube konkreetne mõiste küll.

“oluliselt” ei tähenda kindlasti mitte esmakordset paari päeva võrra hilinemist, vaid pigem nädal või rohkem või siis pidevalt hilinemist, mis põhjustab inimesele probleeme.
alati tasub sellises olukorras saata tööandjale meil, et kuna palk hilineb, siis tekivad minul raskused arvete ja/või pangalaenu tasumisega, mis toob kaasa täiendavaid kulutusi, probleeme pangaga jms, mistõttu pean juhul, kui palk ei laeku hiljemalt x kuupäevaks, töösuhte erakorraliselt üles ütlema seoses tööandjapoolsete kohustuste mittetäitmisega TLS §91 lg 2 p 2 alusel.
kui tööandja sellisele kirjale ei reageeri, siis on see vaidluses punkt sinu kasuks, sest sa oled tööandjat hoiatanud ning pakkunud omapoolset lahendust.
samamoodi eeldatakse ju ka teistpidises olukorras, kus töötaja rikub mingeid lepingu punkte, et esmalt hoiatatakse ning antakse teisele poolele võimalus olukorda parandada. kui seda ei tehta, siis astutakse alles järgmised sammud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 17:56; 12.04 22:27; 20.04 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“oluliselt” ei tähenda kindlasti mitte esmakordset paari päeva võrra hilinemist, vaid pigem nädal või rohkem või siis pidevalt hilinemist, mis põhjustab inimesele probleeme.

Jah, seda ma tean. Lihtsalt naeruväärne, et muidu on seadused hirmus täpsed, aga töötajat kaitsev üks umbmäärane jura. “Oluliselt” on ikka väga segane mõiste.
Sinu soovitus on hea, mõtlengi niimoodi kirjutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 12:03; 13.04 14:12; 20.04 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui maksab hiljem, siis on isegi hästi, vähemalt makstakse.
Mul tuli ühe tööandja lõpparve kohale siis kui ma enam ei mäletanudki, et seal töötand olin 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, kuidas võtta. Samas, kui on kõik palk arvestatud täpselt arvete maksmiseks, ei aita vahel see hiljem saamine.

Ma nüüd küll olen täiesti kaaperdamas seda teemaalgataja teemat, aga olen siis see, kes siin viimati oma muret kurtis. Aga et teema haakub, ei hakka uut tegema.

Nagu kirjutatud, sain alla poole palgast kätte 11. kuupäevaks. Uurisin, millal tuleb ülejäänu. Alles pärast mitmendat pärimist vastati, et tuleb möödunud nädala lõpuks, hiljemalt esmaspäevaks.
Teisipäevaks polnud endiselt palka, ka ei ühtegi seletust, miks on osa puudu ja millal tuleb. Kirjutasin talle, nagu siin soovitati, et kui ei tule selleks reedeks, olen sunnitud töösuhte erakorraliselt üles ütlema.
Täna hommikul siis saabus uus sats, aga puudu jäi ikka ca poolsada. Täiesti masendav. Tundub väike summa, aga kõik palk oli täpselt välja arvestatud. Olime elukaaslasega planeerinud, et mu palk läheb tema koolimakseks. Hetkel ähvardab teda koolist väljaviskamine.
Lisaks on kogunenud maksmata arvetele juba viivis, mis on suurem kui mu tunnipalk. Jube nõme tunne on sitsida tööl, et maksta siis kinni tööandja poolt mulle tekitatud kahju.

Nüüd olengi olukorras, kus ei tea, mida teha. Plaan oli olla siin töökohal niikuinii mai lõpuni. Praegu mõtlen, kas anda lahkumisavaldus juba siis sisse, kui saan ülejäänud osa oma saamata palgast. Kardan, et sellisel juhul hakkab tööandja palga maksmisega veelgi enam viivitama.

Tegelikult tahaks siit töölt kohe ära minna, aga kardan, et kui tööandja on kavalalt mitmes osas maksnud, ja peaaegu et kogu palga, siis ei ole mu erakorraline lahkumine õigustatud.

Ehk keegi targem oskab anda nõu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.04 12:03; 13.04 14:12; 20.04 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk keegi targem oskab anda nõu.

tööinspektsiooni jurist e-r 9-16.30 telefonil 640 6000
täiesti tasuta ja pädev

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 17:56; 12.04 22:27; 20.04 17:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.