Esileht Kodunurk Palun aidake, tapeedispetsid!

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Palun aidake, tapeedispetsid!

Postitas:

Oli vaja eemaldada tapeet kõrgete lagedega toas, see on siis ca 40 m2 seinapinda. Oeh, nüüd kahetsen, et selle töö ette võtsin. Ostsin perforaatori, Kiilto tapeedieemaldusvahendi ja kaabitsa. Kui YouTube’ist tapeedi eemaldamise õpetusi vaadata, siis pärast perforeerimist ja niisutamist tuleb neil tapeedipaan tihti lihtsalt ühes tükis maha. Minul tuleb ainult väikeste tükkidena 🙁 alguses tuleb tapeedi üks kiht, aga teine kiht jääb alles, mida pean siis uuesti niisutama ja siis kaabitsaga maha kraapima.

Kas ma teen midagi valesti või ongi olemas selliseid kangekaelseid tapeete? Tapeet on kunagi Scandinavia salongist ostetud pabertapeet.

Palju muidu tapeedi eemaldamise eest raha võetakse tänapäeval ja kuidas selliseid inimesi leitakse? Juhuks, kui käega löön…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas peab selle siis täiesti lõpuni maha saama? Mina eemaldasin ilma igasuguste vahenditeta, lihtsalt tõmbasin maha. Natuke aluskihti jäi kohati alles, kuid uue tapeedi alt neid kohti küll näha ei jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

YouTube ei ole päriselu. ja sinu tapeet on täiesti harilik, mitte kangekaelne erand.
head nokitsemist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul empsul oli tapeet nii hästi seina löödud, et tuligi ainult leotades ja siis pahtli labidaga kraapides maha. …samas kui vanama juures võtsid otsast kinni ja tõmbasid pool seina korraga puhtaks. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See sõltub rohkem aluspinnast – mõni pind on poorne ja imab vett, sealt ei tule tapeet kergelt maha, sest niiskus imendub aluspinda, mõni on aga korralikult ära krunditud ja pealt libedam, sealt tulebki märg tapeet nagu niuhti maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaua sa pärast vee pealekandmist sel imenduda lased? Kui hakkad kohe kaapima, ei ole see jõudnud imenduda, kui ootad liiga kaua, kuivab uuesti kinni. 5 minutit toimimist, korraga väiksem ala (1-2 m2).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik tapeedid, seinad, tapeediliimid jne on nii erinevad. Mäletan, et ühikas olid prussakad tapeedi tagant liimi ära söönud ja tapeet siis lotendas ja tuli praktiliselt omaalgatusel seinast maha:) sellest oleks ideaalse youtube video saanud. Enamasti on aga mõni koht või palju kohti, mida peab mitu korda leotama ja kaabitsaga kõvasti aitama, et kõik tükid kätte saada.

Teinekord on aga olnud uus tapeet selline kangekaelne materjal, et esimene ring liimi tapeedile, teine ring seinale ja siis kolmas tiir veelkord tapeedile ning alles siis jääb seina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka mitmeid kordi tapeeti seinast maha kiskunud ja leidnud, et pabertapeet tuleb palju kehvemini seintest maha kui fliistapeet. Pabertapeet võibki tulla nagu kahe kihina, kõigepealt muster ja siis alumine kiht, fliistapeet tuleb aga väga ilusti terve paanina, keera või rulli pärast. 🙂 Olen kasutanud ka neid tapeedieemaldusvahendeid, aga isegi ilma niisutamata on erinevus näha – pabertapeedilt saad kuskilt nurgast kinni, tuleb ainult väike cm2 tükk ära, fliistapeeti tirides aga korralik tükk.

Sinu puhul ainuke võimalus ongi niisutada ja pahtilabidaga kraapida. Jube töö küll, edu selles!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu korda üle pritsimine aitas mul veidikene tapeedi jooksma, aga aega ja kannatust on tõesti kuhjaga vaja.
Mul jooksis pealt üks tapeet hästi maha, aga alumise tapeedi pidi põhimõtteliselt ruutmeetri haaval maha kraapima.
Jõudu ja kannatust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Palun aidake, tapeedispetsid!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.