Esileht Pereelu ja suhted Palun nõu

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Palun nõu

Postitas:

Ei korter on mehe ema nimel

no siis see ema teab väga hästi, et poega ei saa usaldada. Ei saa seda korterit kirjutada poja nimele, ta parseldaks selle maha. Lapse nimele mina selle ämmana ka ei kirjutaks, sest sel juhul võiks poeg ikka leida mooduse korteri mahaparseldamiseks.

Ämm küll hoiab oma poja poole (arusaadav, ikkagi tema laps), kuid lõpuni teda ei usalda, seega küllap ta ikka usub sind ka, et mees ise alustab neid teie tülisid, lihtsalt mehe ees ta ei taha seda tunnistada. Usun, et kui olete lahku kolinud, võite selle ämmaga edaspidigi hästi läbi saada.

Minu ema suhtles oma ämmaga (minu isa emaga) ka kuni tolle surmani, mu vanemad kolisid lahku 80ndate alguses, vanaema suri 90ndate lõpus. Vanaema käis meid ikka hoidmas ja aitas nii kuidas sai. Aga isa jõi ennast surnuks.

Ämmaga tegele hiljem. Kui enne hästi läbi saite, küllap saate ka edaspidi, lihtsalt praegu on teil lapsega vaja sellest mehest lahku kolida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.04 09:34; 20.04 10:16; 20.04 12:43; 20.04 13:09; 20.04 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei korter on mehe ema nimel

no siis see ema teab väga hästi, et poega ei saa usaldada. Ei saa seda korterit kirjutada poja nimele, ta parseldaks selle maha. Lapse nimele mina selle ämmana ka ei kirjutaks, sest sel juhul võiks poeg ikka leida mooduse korteri mahaparseldamiseks.

Ämm küll hoiab oma poja poole (arusaadav, ikkagi tema laps), kuid lõpuni teda ei usalda, seega küllap ta ikka usub sind ka, et mees ise alustab neid teie tülisid, lihtsalt mehe ees ta ei taha seda tunnistada. Usun, et kui olete lahku kolinud, võite selle ämmaga edaspidigi hästi läbi saada.

Minu ema suhtles oma ämmaga (minu isa emaga) ka kuni tolle surmani, mu vanemad kolisid lahku 80ndate alguses, vanaema suri 90ndate lõpus. Vanaema käis meid ikka hoidmas ja aitas nii kuidas sai. Aga isa jõi ennast surnuks.

Ämmaga tegele hiljem. Kui enne hästi läbi saite, küllap saate ka edaspidi, lihtsalt praegu on teil lapsega vaja sellest mehest lahku kolida.

Täna pidin tööajal lapsele ise lasteaeda järele minema, sest mees oli end nii täis joonud, et ei suutnud korralikut käiagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 19.04 23:50; 20.04 10:29; 20.04 10:35; 20.04 10:39; 20.04 10:52; 20.04 12:50; 20.04 12:58; 20.04 13:03; 20.04 14:06; 20.04 16:42; 22.04 15:33; 24.04 10:23; 24.04 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

keegi ei süüdistagi sind olukorras – aga see alandlikkus, et ma tahan vaid leppida – unusta ära. Mees ei muutu, ära sellele panusta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 08:06; 20.04 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan sul siis sel juhul Soome kolida, lasteaias tuleb nagunii suvevaheaeg varsti, lisaks peab laps nagunii varsti kooli minema, kus oleksid uued lapsed ja uus keskkond. Praeguses vanuses on temaga lihtne kolida. Pealegi pole Eesti nii kaugel, et koolivaheaegadelgi külas ei saaks käia ja tänapäeval on sidepidamine ntx Skype kaudu ju lihtne. Ma omal ajal saatsin oma pinginaabrile suvel kirju, nädal aega pidi ootama, et Tallinnast kiri tuleks kui ma ise maal olin.

Kui sa ei julge mõelda, et see otsus on lõplik, siis mine esialgu suve lõpuni, saaksid seal Soomes õe juures elades teha terve suve ka mingit hooajalist tööd, sügisel võiksid selle raha eest juba omaette üürikorteri saada küll. Tööle peaksid siin siis ikkagi muidugi täiskohaga minema, ega sellest poole koha tööst ära ei ela aga kui sa juba täiskohaga töötad ning lapse isalt ka elatise kohtu kaudu küsid, siis elad kindlasti juba paremini ära kui praegu. Kui isa ei hakka maksma, pöördud elatisabifondi, 100 eurot lisaraha peaksid sealt siis ikka saama hakkama.

Ma saan aru, et sa praegu lihtsalt ei julge seda esimest sammu teha. Aga sellises olukorras, nagu sa kirjeldad, jätkata ei ole võimalik. Lihtsalt ei ole, see läheb ainult hullemaks. Mehel on kindlasti alkoholiprobleem, kuid sinu jutust kumab läbi, et tal võib tõenäoliselt olla ka kasiinosõltuvus. Ma väga ei usu, et lausa 1000 eurot üksi kõrist alla kallab, mis kalleid marke ta siis joob? Teeb kellelegi välja? Niisugune mees, kes üüri ära ei maksa, ei maksa ka mingeid muid võlgu ära, ilmselt mängib oma joomisest ülejääva raha lihtsalt kasiinos maha, see tekitab talle omakorda stressi, mida ta sinu peal välja elab. Sina ei saa teda kohale jäädes ja olukorda taludes mitte kuidagi aidata. Seda enam kui mees ise nõuab, et sa välja koliksid.

Räägi oma õega. Mõelge, kas saaksid sinna kolida, esialgu näiteks suve lõpuni. Võib-olla saad seal Soomes hakkama, hakkab meeldima ja jäätegi sinna. Aga kui mitte, siis tulete septembris jälle Eestisse tagasi ja kui sul on suvel Soomes õnnestunud mingit tööd ka teha, siis on stardipositsioon siin uuesti alustamiseks igal juhul parem kui praegu.

Räägi oma õega. Mine sinna kui vähegi võimalik. Ära selle mehe juurde enam kauemaks jää. Sa oled veel noor, pole hullu uuesti alustada. Aga sellise mehe juurde jäämine oleks ikka väga ränk viga. Sul ei olegi tegelikult muud valikut kui välja kolida. Mis siin enam mõelda.

Aitäh, täpselt nii see on.. et ta lihtsalt mängib netipokkerit ja sinna läheb palju raha..

Duubeldan selle käo postitust, sest väga asjalik ja hea nõuanne.
Lisaksin seda veel, et tasub ka mõelda sellele, kuidas see on juba pool võitu, et sul õde Soomes on. Õde, kes juba vaimselt toeks. Mõtle nende peale, kel pole mitte kedagi võõral maal ja saavad kenasti hakkama. See paberimajandus pole üldsegi nii hull, kui sinu praegune olukord. Küll hiljem taganjärele vaadates saad isegi aru.
Edu sulle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mängusõltlasest joodikuga pole ei sul ega lapsel mingit elu. Tülitsevaid vanemaid kogenud lapsed mõtlevad tihti enesetapule. Ära mehele Soome-plaanidest räägi. Kas mees on lapse isana kirjas? Kui on, siis elatise nõue igal juhul! Ära ole nii möku! Praegu sa muudkui hädaldad, saime juba aru, milline elu sul on.
Ainult minema ja Soome!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja tahab, et perekooli käod aitaksid tal oma joodikust kasiinosõltlasega edasi elada. Paraku pole käod mitte jumalad, et nad seda suudaksid.

Joodik, keset päeva nii täis, et ei suuda jalule tõusta – ja teenib 2000-3000? Vabandust, see on selge vale. Isegi kui ta on kasiinosõltlane, siis seda valem. Milline pagana töökoht see küll selline on, juhatage mulle ka, ausõna. No perekoolis muidugi teenivad kõik umbes kolm tuhat, miks siis mitte ka joodikud, kes tööpäevad maha joovad. Perekool on muinasmaa.

Emal on ühetoaline? Mis siis. Kui muid asjaolusid pole – emal endal joodikust vägivaldur kodus või ise joodik -, siis mine ikkagi ema juurde. Või õe juurde Soome. See pole mingi vabandus, et lapsel tekib Soomes stress. Pane ikka asjad õigesse järjekorda.
Tee midagi! Liiguta ennast!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja tahab, et perekooli käod aitaksid tal oma joodikust kasiinosõltlasega edasi elada. Paraku pole käod mitte jumalad, et nad seda suudaksid.

Joodik, keset päeva nii täis, et ei suuda jalule tõusta – ja teenib 2000-3000? Vabandust, see on selge vale. Isegi kui ta on kasiinosõltlane, siis seda valem. Milline pagana töökoht see küll selline on, juhatage mulle ka, ausõna. No perekoolis muidugi teenivad kõik umbes kolm tuhat, miks siis mitte ka joodikud, kes tööpäevad maha joovad. Perekool on muinasmaa.

Emal on ühetoaline? Mis siis. Kui muid asjaolusid pole – emal endal joodikust vägivaldur kodus või ise joodik -, siis mine ikkagi ema juurde. Või õe juurde Soome. See pole mingi vabandus, et lapsel tekib Soomes stress. Pane ikka asjad õigesse järjekorda.
Tee midagi! Liiguta ennast!

Jah teenib, käib válismaal tôôl laeva peal iga kahe nàdala tagant kodus ja tôôl. Ega ta siis tôôga loomulikult ei màngi ja seal ei joo.. need asjad toimuvad vaid kodus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 19.04 23:50; 20.04 10:29; 20.04 10:35; 20.04 10:39; 20.04 10:52; 20.04 12:50; 20.04 12:58; 20.04 13:03; 20.04 14:06; 20.04 16:42; 22.04 15:33; 24.04 10:23; 24.04 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi oskab öelda, kas laps peaks minema Soomes soome lasteaeda või eesti lasteaeda?

Ja palju on mul võimalik nõuda mehelt lapsele elatist, arvestades tema
palka, kui kokkuleppele ei saa..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 19.04 23:50; 20.04 10:29; 20.04 10:35; 20.04 10:39; 20.04 10:52; 20.04 12:50; 20.04 12:58; 20.04 13:03; 20.04 14:06; 20.04 16:42; 22.04 15:33; 24.04 10:23; 24.04 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui plaanid oma elu Soomes sisse seada, siis kindlasti ka soomekeelne lasteaed. Ära muretse, lapsed on nii kiired kohanejad. Mul enda lapse rühmast (Eestis) kogemus, kuidas sügisel rühma tulnud venekeelne poiss (üldse ei osanud eesti keelt) kevadeks kõik jutud räägitud saab. Neil on kokku viis venekeelset last rühmas ja kõik tulevad väga kenasti toime, ära lapse pärast üldse muretse. Ise hakka soome keelt õppima kiirelt, kasvõi internetist ja tee kogu paberimajandus selgeks (ilmselt on ju lapse isa nõusolekutki vaja, et kolida?).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõusolekut on vist vaja jah.. seda ta kindlati ei anna

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 19.04 23:50; 20.04 10:29; 20.04 10:35; 20.04 10:39; 20.04 10:52; 20.04 12:50; 20.04 12:58; 20.04 13:03; 20.04 14:06; 20.04 16:42; 22.04 15:33; 24.04 10:23; 24.04 23:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Palun nõu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.