Esileht Pereelu ja suhted Palun öelge ausalt, kas teil on oma lastega lõbus?

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Palun öelge ausalt, kas teil on oma lastega lõbus?

Postitas:

lapsena mäletan, oli sõbrannasid, kelle juurde läksid heal meelel ja neid, kelle puhul õues “entel-tenetlit”-lugesime, et kes julgeb minna õue kutsuma. Oli sõbrannasid, kelle juurde tuppa kunagi ei kutsutud ja olid kodusid, kuhu mõnuga läksid. Selline oli ka minu kodu lapsena ja selline on kodu ka praegu. Tean peret, kus laps ennast pidevalt teistele külla kutsub ja kui rääkisin temaga, et õhtul on ikka oma perega koos olemise aeg – siis laps ohkas, minuga keegi ei ole. Raske südamega saatsin ta koju, kuna õhtud on oma pere keskel olemine, koos söömine, uudiste rääkimine jne. Aga teda keegi kodus ei oota…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 08:59; 21.01 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba beebina soovitati lapsi naerma ajada. Kui vanemad on tõsised, kust need lõbusad lapsedki peaks tulema?

Jah, see on tõsi. Kahju, et ma ise seda oma lapse beebi- ja väikelapse eas liiga vähe tegin. Olin loomult väga tõsine ja kinnine, seetõttu läks see teema ja osade kägude südamlikud vastused mulle väga hinge. Aega paraku tagasi ei pööra, aga ma väga sooviks, et oleksin oma lapsega natukene rohkem lõbusaid/totakaid lasteasju teinud.

Minule läks jällegi hinge sinu vastus, sest tunnen end ka sinu vastuses ära. Eelmisel lehel vastuseid lugedes tekkis peaaegu alaväärsustunne. Segatuna kurbuse ja kes teab veel millega. Olen ka tõsisevõitu ja lastega kohmetu (samas siiski enda arvates soe ja heatahtlik). Olin seda ka enda lapsega, kui ta väga väike oli. Mida suurem, seda kergem on kommunikeeruda ja saan nüüd ise olla rohkem mina ise ja nii on parem kõikidel. Eelistan täiskasvanud inimestega suhelda, ka sugulaste ja sõbrannade lastega ei oska ma eriti midagi peale hakata, ikka sõbrannade endiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Lõbus” on keeruline hinnata. Lapsed 6 ja 8. Meil saab kõike – nalja, nuttu, riidu. On hetki, kus tahaks läbi akna põgeneda, aga kõige rohkem on neid päevi, kus õhtul ei saa õigel ajal magama, sest lihtsalt on mõnus koos olla. Ajast jääb puudu, et jõuaks õhtul piisavalt mängida, lugeda, lobiseda, mürada. Seda enam tunneme rõõmu puhkepäevadest. Ma ei teagi, kui lõbus meil just on, aga ma kindlasti naudin oma laste seltskonda ja pikkadel tööpäevadel ootan kannatamatult nädalalõppusid, kus saame kohustustevabalt koos olla.
Ma tuletan endale sageli meelde, et aeg tiksub nii kiiresti ja ma ei tea ette, millal see hetk kätte jõuab, kus minu seltskond ei ole neile enam nii tähtis. Seega võtan ma praegu sellest maksimumi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on peres 4 a ja 5,5 a. Kõik oleneb, kas ise olen väsinud (nt öösel vähe magada saanud, raske tööpäev selja taga vmt) või puhanud. Kui tunnen end hästi, siis on mul kannatust ka laste vatramist kuulata. Lõbus on küll, kuna nad on kaks uudishimulikku tegelast ja nalja viskavad ka (oma vanusele vastavaid muidugi), mõnikord tuleb neilt elulisi kilde robinal, nii et raske on naeru varjata.

Nendega kuskil käia on juba päris tore, nt kuskil muuseumis. Mul on huvitav jälgida, kuidas nad teatud asju vastu võtavad või kuidas neist aru saavad ja mida selle kohta küsivad või ise räägivad. Aga kui ise olen väsinud ja tüdinud, siis mõnikord on küll väga tüütu, kui nad parajasti tahavad, et ma neid aitaks milleski või mängiks või loeks vmt teeks.

mulle ka selline lapse iga meeldib aga siis meeldiks veel rohkem kui laps juba ise käib väljas aga mis vanus see on kui laps üksi käib õues ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean silmas lapsi 3-9 aastat. Hetkel on enda lapsed 5 ja 6 aastased ja minul pole nendega kunagi lõbus.

Kui pojad selles vanuses olid, siis oli nendega väga lõbus. Ja tuleb tõdeda, et vahvamaks läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Lõbus” on keeruline hinnata. Lapsed 6 ja 8. Meil saab kõike – nalja, nuttu, riidu. On hetki, kus tahaks läbi akna põgeneda, aga kõige rohkem on neid päevi, kus õhtul ei saa õigel ajal magama, sest lihtsalt on mõnus koos olla. Ajast jääb puudu, et jõuaks õhtul piisavalt mängida, lugeda, lobiseda, mürada. Seda enam tunneme rõõmu puhkepäevadest. Ma ei teagi, kui lõbus meil just on, aga ma kindlasti naudin oma laste seltskonda ja pikkadel tööpäevadel ootan kannatamatult nädalalõppusid, kus saame kohustustevabalt koos olla.
Ma tuletan endale sageli meelde, et aeg tiksub nii kiiresti ja ma ei tea ette, millal see hetk kätte jõuab, kus minu seltskond ei ole neile enam nii tähtis. Seega võtan ma praegu sellest maksimumi ????

Mul on täpselt samad mõtted. Lapsed on 6 ja 7.
Lõbus on, sest ma olen ise ka lapsest saati lõbus inimene olnud koos oma 4 õe-vennaga. Me kasvasime üles keset metsi oma talus ja kuigi ma mäletan palju maatööd lapsepõlvest, siis seda kõike tegime ikka nalja ja naeruga ja muutsime paljud kohustused mänguliseks.

Mul see lõbu oma lastega hakkas siis, kui lapsed beebieast väljas olid. Beebidega ma ka ikka mängisin, lollitasin, aga siis tegi mees seda rohkem. Tema nautis nende beebiiga rohkem kui mina. Ja nüüd mees käib nendega rohkem kinos, mängutoas ja kohtades, kus ta ei pea nendega väga üks-ühele tegelema ja mina siis naudin nendega lauamänge, muuseumiskäike ja õppimist. Aga aega on alati vähe. Mina olen erandkorras neile ajapikendust andnud voodisseminekul, kui on tõesti selline hea õhtu ja hea jutuajamine pooleli. Ema ja ämm muidugi ei suuda ära imestada, et ma ei ütlegi neile poole sõna pealt täpselt kell 20.45 “ek-ek, ei ühtki sõna enam, tuduaeg”!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõistan, et väga vale kommentaar pereteemalises foorumis, aga kui nende 6-aastastega koos nii lõbus on, siis äkki teil on lihtsalt endal väga igav elu?

Kas sul endal lapsi pole?
Sest iga lapsevanem peaks teadma, et lõbus lastega ei ole sama, mis lõbus täiskasvanutega. See ei tähenda, et see välistatud oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 22:38; 22.01 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Tõsiselt. 6 ja 9 aastased. Omavahel nad mängida ei oska. Õnneks ei kraakle ega kakle ka. Aga minul nendega lõbus pole. Ei viitsi ma mingeid lauamänge ega muid mänge mängida. Vähemasti ei käi nad sellega mulle pinda ka. Ei ole minus seda lastega mängimise geeni.
Muidu lapsed toredad, asjalikud. Otseselt lõbus nendega pole, tavaline elu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 3 last: 14, 6 ja beebi. Ikka on vahest lõbus ja parematel hetkedel muutun isegi lapseks. Mul küll eriti lastega tegelemise soolikat ei ole ja kolme lapsega on igapäeva tegemisi juba nii palju, et väga ei jõuagi mängida ja puslesid kokku panna jne. Aga mängimiseks ongi teised lapsed. Õhtuti peale kooli-lasteaeda enamasti tegeleme igaüks omade asjade-toimetustega. Aga oleme sealjuures ikkagi koos. Päris nii ei ole, et igaüks omas toas omaette.

Eile tegin beebil pea õliseks, et kõõma välja kammida. Nõnda jäi ta mul süles magama, tukk turritas üles nagu punkaril ja naeratas nii õndsalt läbi une. Siis läksime panime keskmisele lapsele teki peale, mis oli magades ära tulnud ja ütlesime vanemale lapsele head ööd ja kobisime magama. Minu jaoks ei ole oluline, et oleks pidevalt lõbus. Lihtsalt on hea, kui on hea koos elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Tõsiselt. 6 ja 9 aastased. Omavahel nad mängida ei oska. Õnneks ei kraakle ega kakle ka. Aga minul nendega lõbus pole. Ei viitsi ma mingeid lauamänge ega muid mänge mängida. Vähemasti ei käi nad sellega mulle pinda ka. Ei ole minus seda lastega mängimise geeni.
Muidu lapsed toredad, asjalikud. Otseselt lõbus nendega pole, tavaline elu.

Aga miks peab mängima, lastele meeldib ju ka päris asju teha koos vanematega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 09:15; 23.01 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsed 9 ja 11 ja nendega alati tore olnud. Mõnel hetkel ka lõbus ja mõnel tüütu, aga tore ikka enamasti. Ma ütlen teoorias, et lapsemeelsetel ja sellistel chill olekuga inimestel on lastega lõbus. Kes aga on väga tõsised täiskasvanud ja samas ka pinges, siis nendel on ikka piin see lastega asjatamine. Ega oma loomust muuta saa ja nii lihtsalt on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt ei ole mul lastega lõbus, sest selle karjaga tegelemine on pigem närvesööv töö. Mul nõuab ikka tõsist eneseületamist, et teinekord mitte mõistust kaotada. Lapsi on palju. Kisa, kära, tujutsemine, kaklemine, magamatus, mähkmetevahetamine, selle kõige kõrvalt ka tööasjadega tegelemine on kõike muud kui lõbus.
Siiski armastan ma seda hullumajapuhvetit väga ja ei vahetaks millegi vastu. Ilmselt lõbus hakkab pensionipõlves, kui heldimusega sellele möllule tagasi vaatan.

Appi, kas tõesti? Natuke teist värvi postitus selles lõbususe hullumajas. Mul hakkas kõigist neist möllamistest, hullamistest, põrandal veerlemistest ja naerupisaratest juba sees keerama, mõtlesin, et see ei lõpegi.
Aga näe, minusuguseid on veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõistan, et väga vale kommentaar pereteemalises foorumis, aga kui nende 6-aastastega koos nii lõbus on, siis äkki teil on lihtsalt endal väga igav elu?

Väga imelik arusaam kuidagi. Endal teil vist lapi ei ole. Arvad, et huvitava eluga emad-isad istuvad tülpinud ja tüdinud näoga kodus ja ootavad, millal tööle ja kodust laste juurest ära saaks? Meil on lapsed osa elust ja huvitav elu väljaspool kodu ei tähenda, et me lastega koos olemist ja tegutsemist ei naudi. Üks ei välista ju teist.

Meil on kodus natuke alla 2-aastane ja 5-aastane ja mul on küll nendega kodus väga lõbus, 5-aastasega saab juba igasuguseid asju arutada ja tema mõttemaailm ja arusaamad on minu jaoks küll väga huvitavad, nalja oskab ka väga hästi visata. Väiksem toob juba lihtsalt temale pilgu pööramisega naeratuse näole, sest ta lihtsalt on nii armas, töntsakate jalgadega, naljakaid nägusid tegev väike inimene. Kui ta veel tantsima või muud vigurit tegema hakkab siis naerame suuremaga mõlemad südamest. Päevased kodutööd teeme ka enamus koos ja mänguliselt. Need on ju minu enda kasvatatud lapsed, imelik oleks kui nad mulle tüütud ja igavad tunduksid. Muidugi me mehega ka mõlemad lõbusad inimesed ja lollitame üsna palju koos lastega, eks nad sellepärast ka sellised naljakad ja lõbusad on ja meile sobib. Mehe ja viiesega mängime õhtuti lauamänge väga palju, lemmik on laste alias. Koos teeme süüa jne. Väljas saame mehega mõlemad piisavalt käia nii koos kui eraldi ja on samuti väga lõbus ja huvitav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koosolemine saab olla nauditav ka siis, kui ei ole otseselt lõbus. Meil ei käi kodus suurt müramist ja lõkerdamist, aga jah, mul 3- ja 5-aastasega üldiselt on küll lõbus selles mõttes et tore. Doseeringust oleneb palju. Kui pead 24/7 lastega tegelema ja olema pere rakkes, siis ei suuda sellest vist üldse rõõmu tunda. Kui lastega tegelemist on paar tundi päevas, siis on seda lihtsam nautida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )


Esileht Pereelu ja suhted Palun öelge ausalt, kas teil on oma lastega lõbus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.